Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megnyilvánulások a terhesekkel szemben fórum

Megnyilvánulások a terhesekkel szemben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megnyilvánulások a terhesekkel szemben

1 2 3 4 5 6 7
71. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 18:40

Mi is kiakadtunk, gondolhatod :)

Férjem családjában is csak a fiú unokák érnek valamit...a nagyszülők szerint :)

70. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 69. - Panna.33)
2016. máj. 20. 18:36
Én is azt akartam, de mán megszerettem ezt a fijjú gyermeket :))
69. Panna.33 (válaszként erre: 66. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 20. 17:35

Lyaly.

Én pl. imádom, hogy lányom van.

68. M0ncsa (válaszként erre: 66. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 20. 16:57

Vaaaaaa, az ilyenektol en annyira kesz vagyok. En mar elsore is kislanyt akartam, hat nem fiam lett... masodikra meg ugy sikerult, hogy nunis. Imadom mindkettot :)


Nagyon primitiv gondolkodasmodra vall, ha valaki szerint egy kislany alsobbrendu.

67. 6496c360f6 (válaszként erre: 66. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 20. 15:45
xD
66. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 43. - Cippora)
2016. máj. 20. 15:44

:)

Barátnőmék szintén kislányt vártak, és elmentek a falun élő nagyszülőkhöz bejelenteni a jó hírt.

A papa csak legyintett, majd "bátorítólag" megjegyezte: "Nem baj kislyányom, majdcsak megszeretitek valahogy...."

65. gribedli*** (válaszként erre: 59. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 14:48

A fiam 13, elvileg még nekem kellene vennem, de nincs mindig időm, vagy kedvem elkísérni. Megmutatja netes képeken is, hogy mit talált, mennyiért, én meg adok neki pénzt rá, ne gondolj nagy dolgokra, ha olyan, hogy többe kerül valami, akkor elfogadják a kártyáját is, arra teszem. Ismerős boltokba jár, nem izélnek, hogy ő még "kicsi":D


A lányok, fú, 2 éves koruk óta nagyon nem mindegy, mit adok rájuk, hajajj!!:)

64. 6496c360f6 (válaszként erre: 57. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 13:36
Köszi :)) Telóval voltam, így ez reggel eszembe sem jutott.
2016. máj. 20. 13:34

Na most futottam át csak a hsz-okat :D Ezt akkor más is megjegyezte rajtam kívül :)


Meg sem szólaltam ^^

2016. máj. 20. 13:30

Hát ez a cikk elég semmitmondó. Annak akinek nincs gyereke annak lehet jópofa :D Akinek már van, vagy legalábbis kismama azok ezt már rég átélték, nem újdonság.


Egyébként ez nem csak a terhességnél van. Amint megszülsz betámadnak, hogy van-e tejed? miért sír? hány kiló? ú nem szoptatsz? ú kicsi! Ú nagy. Ú már forognia kéne.. ú már forog? hova siet? stb. stb. stb. .... szokj hozzá

2016. máj. 20. 13:24

Kozom nincs a szuleshez, de jot nevettem a cikken. En is rossz szemmel nezem, azokat akik random tapizzak a kismama pocakjat. Menj onnan baszki, lapos hassal se taperoltad a kollegadat...


Megkerdeznek itt egyeseket, hogy megis hany eves vagy, hogy ilyen formaban kell velemenyt mondanod a cikkrol? ("Sztem ez a cikk tok bena")...Joisten, de komolyan.

60. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 20. 12:27
Ne foglalkozz velük!Mondjuk én annó megfogtam a lendulo kezeket. Bár félénk nem szokás hogy férfi egy terhes nő hasát tapogassa.Ferjet kivéve!De nőből is van elég sok fura!
59. M0ncsa (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2016. máj. 20. 11:25

9 honapos kora utan nemigazan maradt ruha, amin ne lett volna nehany kimoshatatlan folt :) A szakadtak, az mar a kuka kategoria.


A tieid viszont mar joooo nagyok, ha maguk valogatnak :) Mi meg ott tartunk, hogy a nagy maga valasztja reggelente, mit huz fel, ma kicsi most kezdi utanozni (lesz itt meg nemulass). Vasarlassal nincs gond, minden uj dolognak orulnek :) Ha hasznaltan kapjuk, nekik akkor is "uj".

58. gribedli*** (válaszként erre: 54. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 10:38

Igen, a nagyobbacskákról már nem lehet örökölni annyira mert egyből kilyukad a térdnél, stb. De én kimondottan a rugikra gondoltam, hogy ha tudom előre, hogy terhes lesz (ő se tudta, úgyhogy mindegy), akkor még tartom őket egy kicsit, mert olyan szépek voltak és még nem az a kor, amikor szétszakítják a cuccokat.


Én úgy szoktam, hogy sulis, ovis szereléseket a decathlonban veszem meg olyankor, amikor már mindent hozzádvágnak fillérekért, játszani jók, és sportos cuccok. A csajosakat meg mikor hogy, mikor mire van szükség, milyen "stílust" akarnak éppen a boszik, a fiam meg mindent egyedül vesz már, mikor a városban lóg a haverokkal, kinézi, hogy mi van leárazva abból, ami neki tetszik, beleszólni nem lehet, nem is akarok, tudja ő, mit mivel, ilyen szempontból ő a legegyszerűbb, még sokszor én kérdezem meg tőle, hogy mikor hogy szokás a cipőfűzőt viselni a sportcipőknél, vagy hogy ők ezt és ezt hogy hordják és mivel:DDD

57. M0ncsa (válaszként erre: 55. - 6496c360f6)
2016. máj. 20. 09:49

[link]


google :)


Most hallok rola eloszor, ird be gugliba amit itral, anyja-lanya szett, es kapsz egy csomo talalatot.

56. syria (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 20. 09:49
„nehéz néha higgadtan lereagálni az emberi hülyeséget” pocaklakó nélkül is. ;)
55. 6496c360f6 (válaszként erre: 54. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 09:45
Nekem az anyja lánya szettek tetszenek a legjobban. Nem tudjátok hol lehet kapni? Olyan cuki képeket láttam neten *.*
54. M0ncsa (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2016. máj. 20. 09:41
Szep teoria :) A fiam viszont olyan szinten szetnyutte a ruhait, hogy szegeny kiscsaj csak itthonra horhatja. Nem baj, mert a csajos ruhaktol nehezebb megszabadulni, igy rengeteget kaptunk ajandekba :) Hasznalt, de nagyon jo allapotu ruhak. Persze ha kislanyod van, ugysem birod ki, hogy ne vegyel habos-babos ubercuki kislanyruhakat :D Olyanokat talaltam a Tescoban fillerekert, hogy csak no. Nem lehetett ott hagyni :)
53. gribedli*** (válaszként erre: 52. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 09:32

Nekem sem tűnt annak, illetve én csak azt nem szeretem, ha a kajámba akar valaki beleszólni, hadd döntsem már el, mit dugok a számba, vagy hogy sportolok, hadd döntsem már el én, hogy nekem az és az még nem túl sok, hiába tűnik valakinek úgy, az összes többi dolgot nem éreztem zavarónak soha. Pl a nemekről, én fiút szerettem volna elsőre, és örültem, hogy az lett, anyósom is fiút, apósom lányt, de a környezetemben a legtöbb nő kislányt akar elsőnek, szóval nem hallottam még olyat sem, hogy ha valaki lányt vár, akkor "nem baj, legközelebb fiú lesz". Külön "megdicsérik" a szülőket, ha a gép véletlenül egyszer fiút, egyszer lányt dob (nem mintha tehetnének róla), hogy "de ügyesek vagytok, hogy összehoztátok, hogy vegyesek":DDD


Praktikus része: ha a lány a kisebb, akkor örökölheti a fiús ruhákat és csak néhány csajosat kell beszerezni, de fordítva nem. Ha 2 fiú van vagy 2 lány, akkor ha sikerül az évszak is, tök jól lehet hasznosítani mindent. De ezeket nem mi döntjük el, csak max velejárója:D


Én már minden szép csajos bébicucctól megszabadultam, burberry's, hilfiger rugik, chloé farmerdzsekike és társai, erre most a sógornőm kislányt vár, ráadásul nyári lesz és jó lett volna rá az összes, de ki tudta előre?

52. M0ncsa (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2016. máj. 20. 09:01

Nalunk nem a magzatviz volt a gond, hanem a terjeszkedes modja :) A fiam (1. terhesseg) "kifele" terjeszkedett, nagy has, elefant-modban kozlekedes, de kevesbe zavart. A masodiknal a kiscsaj viszont valahogy befele nott (pedig forditva kellene lennie, nem?), szanaszet tolta a szerveimet, bordamat, mindent. Kisebb volt a hasam, mint a kissracnal, de a baba majdnem 1 kiloval nagyobb/nehezebb volt szuleskor.

Csuda erti. Mindenesetre utaltam mindket esetben terhes lenni, megvaltas volt, amikor kibujtak.


Mellesleg engem sem nyuztak kellemetlen kerdesekkel, vagy csak nem tuntek kellemetlennek.

2016. máj. 20. 08:45
Nővérem fiatalon lett terhes, de házasok voltak már. A környéken építkezés volt. Mit sem sejtve sétált az utcán mikor beszólt neki egy munkás: Na mi van? Felcsináltak? Tőlem is szinte minden idegen akivel szóbaelegyedek valamilyen úton megkérdezi, hogy nem vagyok-e túl fiatal. Látom, hogy a karikagyűrűn is csodálkoznak. Aztán mikor mondom, hogy mennyi vagyok akkor "jaaa hát akkor az úgy már jó" :D de bóknak veszem ;)
50. fehérke111 (válaszként erre: 47. - 408020f45e)
2016. máj. 20. 08:37

Nem a témához tartozik, de erről ez jutott eszembe: Nagyon csinos, helyes kis kolléganő kocsival fellökött egy biciklist (pedig szegényke direkt lassított, kerülni is próbált, ugyanis a pasas hóttrészegen bicajozott - az volt a szerencse, hogy nem lett semmi baja :-). Rendőrségi hír lett belőle a városi újságban, és mivel abban az időben kiírták a családnév kezdőbetűje után a keresztnevet is, valóságos zarándoklat indult meg, még a másik üzemekből is átjöttek érdeklődni a "baleset" körülményeiről:-))). Az első kérdés az volt hozzá, hogy tényleg 36 éves vagy?! :-)))

(Abban az időben még zárójelben közzétették az elkövető/tettes/sértett/akármicsoda életkorát is - és ebben a sztoriban az volt a legérdekesebb :-)))

Bocs, hogy eltértem a témától!

49. fehérke111 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. máj. 20. 08:13

"Sőt! a nagymamám arra is vetemedett, hogy megkérdezte többször azt is, hogy ha lehajolok nem érzek e büdöset. Ennek is meg volt az oka."


Ezt még sosem hallottam - mondjuk én már régen szültem. Ennek mi az oka, vagy mit jelez/jelent?

48. gribedli*** (válaszként erre: 45. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 08:12
Nekem is ugyanez, kis hasam volt, de mert mindig kevés volt a magzatvíz, ez meg gondolom alkati dolog is, hogy kinél hogy. Vannak nagy hasak, ahol végülis csak a víz miatt akkora, ezt és még sok mást nem lehet befolyásolni.
47. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 20. 08:02

Nem olvastam minden hozzászólást, de van a cikkben felsoroltakon kívül még 1.

A két gyermekem között 8,5 év korkülönbség van és amikor úgy alakult, hogy megint babát vártam rendszeresen megkérdezték: hány éves is vagy?!(jelezve, hogy már nem napos csibe vagyok)

Amikor már nagyon eluntam azt válaszoltam: Pont annyi! - Könyörgöm, mi köze van bárkinek is ahhoz, ki hány éves korában szül?!Mert harminc elmúltam a második gyerekemmel, hát egyből csámcsogni kellett rajta!

Azt sem tartom etikusnak, hogy hírességek ha érettebb korban szülnek, egyből azzal kezdik, hogy XY 48 éves és babát vár! De gyakran látom rövid hírekben szereplő emberek neve mellett zárójelben a korát. Minek?! A hír a fontos vagy az, hogy akiről szól hány éves?! Kivéve a rendőrségi felhívást.

46. lapbarna (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2016. máj. 20. 08:00
Ez annyira jó megfogalmazás! Minden betűjével egyetértek!
45. M0ncsa (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2016. máj. 20. 07:58

Noigen.

Mondjuk nala is tul.keppen a pocakjarol volt szo, nem a szalonnarol :) Es az tenyleg nagy volt :D De ennek is megvan az elonye, a lanyom befele furakodott, kis csinos pocakom volt - cserebe ejjel fuldokoltam, es le kell(ene) cserelni az osszes kosztumomet, mert nem tudom begombolni a zakojat. Nem hajas vagyok, hanem szelesebb. Azt mondtak, szules utan visszarendezodik a fizimiskam, jelentem a vigasztaloknak, hogy immar majd' 2 eve, es nem rendezodott (valoszinuleg mar nem is fog...).


Szoval a terebelyes terheshasnak is megvannak az elonyei :))

44. gribedli*** (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2016. máj. 20. 07:31
Nem, nem ugyanaz, mert akkor már ő is kimondta magáról:))). Az más, mert akkor már nem olyan, hogy kéretlen véleményt ráerőltetsz. Persze, kamuzni sem szabad. Ha látok egy nagyfenekű terhest, 2 dolog jut eszembe: egy, zavarja őt is, de momentán nem tud ellene tenni mert nem biztos, hogy zabál, csak mondjuk a hormonok szivatják. Kettő, lehet, hogy nem zavarja, hanem ő most élvezi ezt a helyzetet, esze ágában sincs ezen kattogni. És bármelyik a kettő közül, nem odavaló egy ilyen komment, kivéve, ha már maga is mondta magáról, akkor oké:)
2016. máj. 20. 05:29

Hozok én is kettőt.Kislányt vártunk,persze úton útfélen megkérdezték a nemét.Két megnyilvánulás rá:


- Semmi baj!

- Nem baj,majd a következő fiú lesz!


Holott eredetileg is kislányt szerettem volna.Nem is értettem...azóta sem.

42. 6496c360f6 (válaszként erre: 41. - TamásTamás)
2016. máj. 20. 01:02
Nem, nem vagyunk semmik, hogy még mindig hoxázunk :D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook