Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fektetési nehézségek gyerekeknél fórum

Fektetési nehézségek gyerekeknél (beszélgetős fórum)


12. trapiti (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2016. máj. 24. 10:01
Igen :) nem a megértés a gond hanem az akarat :D
11. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2016. máj. 24. 09:58

Jaja, nem tudom, mi lesz iden, de remelem, hogy nem kell megint kuzdeni Patrikkal minden este 2 hopapon at a kesei napnyugt amiatt.

Egy iskolas mar nagy, megerti, nem gond. Mondjuk en az o koraban mar dugiban olvastam kislampaval a takaro alatt fel ejszakakat :D Ugyhogy nemcsak megerto, hanem trukkos is egy ilyen koru gyerek :p

10. trapiti (válaszként erre: 9. - M0ncsa)
2016. máj. 24. 09:56
Csodálkoztam is :) :) :)
9. M0ncsa (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2016. máj. 24. 09:56
Bocsi, azt tudom, hogy Luca annyi :D A foruminditonak szantam a kerdest :))))
2016. máj. 24. 09:49
Nálunk :)
2016. máj. 24. 09:48
Nálúnk már most este fél 11-ig van világos úgyhogy ez nem érv :) bár kétségtelen hogy én sem érzem annyira h este van amikor 9-kor még süt a nap :) de akkor is fontos hogy eleget aludjon :)
6. trapiti (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2016. máj. 24. 09:46
8.5 éves és összességében nincs gond ezzel. Persze hullámzó, volt hogy hónapokig sima ügy volt, utána megint nehezebb. 4-6 éves kora között mellettem aludt az év nagy részében mert az apukája külföldön dolgozott. Meglepő volt de nem okozott gondot soha a visszadzokás a saját ágyába amikor a férjem otthon volt. Később 6-7-8 évesen azért újra és újra voltak időszakok amikor próbálta húzni a lefekvést de eddig még nem járt sikerrel :)
5. M0ncsa (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2016. máj. 24. 08:40

Igen, igy valahogy :)

Nem irod, hany eves a gyerek.

Nalunk 2,5 eves kor kornyeken kezdodott a cirkusz. Volt, hogy fel 11-kor ment aludni, merthogy 10-kor meg vilagos volt nyaron (ez volt az erv), hogy de nincs sotet.

Nalunk is volt ehes vagyok, szomjas vagyok, stb., ezt ugy kuszoboltuk ki, hogy fel 9-kor (9-kor kell nemmie aludni) raszolok, hogy ha ehes, szomjas, akkor most intezze, mert 9 utan nem kap.

Parszor ehesen ment aludni (jokora cirkusz kozepette), de megtanulta, hogy komolyan vegye, amit mondok.

Most 3,5 eves, es tobbe-kevesbe problemamentesen megy aludni.


Talan az is segitett, hogy hetente egyszer, penteken vagy szombaton velem alhat. Persze szinte naponta beprobalkozik, de tartjuk a heti egy napot. Igy ki van elegitve a bujas- meg szeretetigenye anelkul, hogy elkapatnank. Esetleg ezt is kiprobalhatod.

2016. máj. 18. 11:46
Egy biztos, hogy a lefekvés tipikusan az egyik olyan helyzet, amivel a dackorszaktól akár évekig el lehet meccselgetni a gyerekkel. Ami a legfontosabb, hogy következetes határ legyen szabva, ne legyen olyan hogy egyik nap már 8-kor aludni kell, máskor meg 11-kor sem. Le kell fektetni a saját szabályaitokat és ahhoz tartani magatokat. Pl. a lányom időnként csinálta, hogy mese, puszi minden után ha kijöttem 5 perc múlva jött az éhes-szomjas-pisilni kell körre... ez is tipikus, de csak akkor hatalmasodik el ha a szülő partner benne. Enni nem adok már ilyenkor semmit, inni ihat vizet ha akar, de nem szolgálom ki, és pisilni is jöhet persze de csak ha tényleg kell, így ezt egy este egynél többször nem lehet elsütni... nálunk az volt ilyenkor a fontos neki, hogy menjek be újra, takargassam be újra, búcsúzkodjunk újra, amint erre nem voltam hajlandó, már nem is volt olyan érdekes hogy kimászkáljon :)
2016. máj. 18. 11:41

Nálunk a lefekvés nem volt gond, minden este olvastam neki, olvasok a mai napig is annak ellenére hogy 8 múlt, és szeret ő maga is olvasni.

A nehézség inkább azzal volt hogy nem akart kiengedni. Nálunk ami bevált, az a zenehallgatás, a mai napig zenével alszik el, mielőtt lefekszünk mi is, akkor kapcsolom ki. A másik, hogy szereti ha nincs sötét (bár itt nálunk az év felében inkább túl világosak az éjszakák mint túl sötétek).

2. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - M.nori)
2016. máj. 18. 11:08

A mesehősös ágyneműt nem próbáltam, de minden este kislámpánál meseolvasás, puszizkodás, összwbújás, és már alszik is. :)

Ja, még mindig "rongyizik", ami egy régi textilpelust jelent, azt kérni szokta alváshoz.

2016. máj. 18. 10:28
Sziasztok! Segítséget és véleményt szeretnék kikérni tapasztaltabb édesanyától! Nálatok a dackorszak közben és után hogy sikerült könnyen elaltatni a gyerkőcöket? Volt-e valami bevált módszer, ami segített megoldani a fektetési mizériát, ha volt? Szerintetek egy kedvenc mesehőssel díszített ágynemű segíthet az esti lefektetésben? Hogyan? Köszönöm szépen a segítségeteket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook