Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fehér foltok a bőrön fórum

Fehér foltok a bőrön (beszélgetős fórum)


2016. máj. 17. 00:23
Köszi a válaszokat,mindenképp orvoshoz fordulok. Látszik alapbol is,nem csak melegviznél csak akkor feltünöbb,mert kipirul a lábam ás a foltok jobban látszodnak. Ne világos fehér szint képzeljetek el,(jo most szoliztam párszor) a barna börömtöl eltéröen fehérebb,világisabb kis foltok.
2016. máj. 17. 00:04
Barátnőmnek van ilyen panasza, neki az orvos azt mondta, hogy gomba és gyógyszert írt fel rá!
7. Klarisszima (válaszként erre: 3. - Suesue)
2016. máj. 16. 18:01
A vitiligo mindig látszik, nem csak meleg vízben.
6. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2016. máj. 16. 17:40
A szaunát, szoláriumot kihagynám.
2016. máj. 16. 15:49
Hát elég ijesztönek tünik amiket válaszul kaptam. Gondoltam elmegyek egy teljeskörü labor vizsgálatra. Hátha aztol okosabb leszek,és tudok tenni érte vmit hogy ez változzon.
2016. máj. 16. 15:28

Egyéb okok


Számos esetben a fehér foltok a nem megfelelő táplálkozás eredményei. A kalcium és vitaminhiány, mint például a D vagy az E, okozhatnak ártalmatlan, fehér kiütéseket a bőrön. Így nagyon fontos, hogy egészségesen táplálkozz, ezzel biztosítva a szervezetednek minden szükséges tápanyagot, és megelőzve a bőrszíneződést. Azonban, ha olyan foltokat fedezel fel magadon, amik nem tűnnek el néhány hét alatt, mindenképpen fordulj orvoshoz!

2016. máj. 16. 15:26

Vitiligo


A vitiligo mindössze az emberek 1-2%-át érinti világszerte. Általában fehér pontok vagy foltok jelennek meg a bőrön – a vitiligo ugyanis elpusztítja azokat a sejteket, amelyek a bőr pigmentjét termelik.

2016. máj. 16. 15:26

Tinea Versicolor


Hívják pityriasis versicolornak is – meglehetősen gyakori, jóindulatú, nem rákos bőrelváltozás, melyet egy Malassezia nevű gombafaj okoz. Bizonyos esetekben – például ha a bőr zsíros, olajos – a gomba túlszaporodhat, fehér foltokat okozva. Általában a felkaron, a hason, a nyakon és a combokon jelennek meg.

2016. máj. 16. 13:38
Sziasztok. Az elmult hetekben észrevettem ha elég meleg vizben tusolok,szaunázok,illetve szoláriumba megyek a belsö combomon,illetve a hasamon fehér a börfelszinböl nem kiemelkedö foltok jelennek meg. Nem viszked,nem száraz.kétségbe vagyok esve,kérlek segitsetek mi okozhatja,illetve mit kellene alkalmaznom rá. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook