Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes szárítógépet venni?Milyet? fórum

Érdemes szárítógépet venni?Milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2008. jún. 6. 15:16

Fabric Magic Tumble Dryer Sheets Pack of 40

Ebben pl 40 darab van és 1 font 56 penny, azaz kb 4-500 Ft.

Leírom, h milyen márkanevek vannak, hátha így könnyebben lehet majd otthon is találni:

Fabric Magic

Bounce

Everyday

Snuggle (ezen a Coccolino maci van, szóval ez otthon lehet h a Coccolino márka)

Dryel

37. MelisUK (válaszként erre: 34. - 3a0842d373)
2008. jún. 6. 15:07

Illatosító lapocskák:

Nem tudom, h Mo-on hol lehet ilyet venni v h lehet-e egyáltalán. Én Skóciában élek és itt a mosószerek és öblítők között lehet megtalálni.

Az enyémnek ez a neve: Bounce (Summer Breeze).

Ebbe összesen 25 db ilyen papír szerű valami van.

Úgy van ráírva, h 25 dryer sheets, vagyis szárításhoz való lapok, lemezek, ilyesmi a neve magyarra lefordítva.

Itt többféle márkát is lehet venni, viszont az árára nem emlékszem, mert gyakran nem szárítok, viszont mindjárt megkeresem neten, hátha találok.

36. MelisUK (válaszként erre: 32. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 6. 14:59

Természetesen mindenkinek lehet más a tapasztalata.

Én csak a párommal lakom együtt, nekünk nem kell naponta mosni a ruhákat, elég heti 3 alkalommal (3x2, mivel egy sötét és egy világos adag), így nekem igazán nincs szükségem a szárítógépre. Kiteregetni pedig ki tudok, mivel van két fölösleges szobánk, amit nem használunk, így helyem van bőven teregetni. (Nem szeretem a szabadba teregetni a ruhákat, mert mindig olyan fura szaga lesz a ruciknak tőle...)


Használtam külön szárítógépet, de nekem abba is totál összegyűrődtek a ruhák, ha teljesen megszárítottam és utána jöhetett a vasalás... Csak akkor volt jó, ha nem szárítottam teljesen szárazra, de akkor ki kellett teregetni v frissen vasalni... Az egyben levő mosó-szárítógépemmel ugyanez a helyzet áll fenn.


Nekem olyan a mosógépem, h különböző programok vannak a különböző típusú anyagokhoz és azokhoz az anyagokhoz különböző szárítások tartoznak. Automatikusan beállítja, h melyik anyaghoz hány fok kell, viszont a szárítás időtartamát nekem kell beállítani.


Gondolom, ha nekem is lesznek gyerekeim, akkor én is szívesebben fogom használni a szárítógépet, csak sajnos hamarabb tönkremennek benne a ruhák.

2008. jún. 6. 14:53
Ja, és egyszer kalandvágyból együtt szárítottam a fehéreket és az un. világostarkákat. Senki nem sértődött meg tőle, nem volt elszíneződés :)
2008. jún. 6. 14:52

Sokgyerekesanyának:

mi vettünk 7 kg-os mosógépet a szárítóhoz. Egy az egyben teszem át a mennyiséget, nem igazán válogatok, pamutpólókkal, zoknikkal, alsónacikkal együtt pörög pl. a fürdőruha. A program végén a játszótéri homokot kigyűjtheted a szűrőtálcáról. Döbbenetes, mi marad a ruhában mosás után!


Valaki írta még, hogy gyűri a ruhákat:

több lépcsőfokkal kevesebbet vasalok, mint szárítógép nélkül. Ha elég gyors vagyok és a leálló szárítógépből rögvest ki tudom szedni a ruhát, töredékét vasalom, mint a teregetős, szárító nélküli időszakomban. És nem büdösödik be a ruha, ha esős időben lassabban szárad.


üdv. mindenkinek

CSM



Illatosító lapocskáról viszont kérek szépen infót (hol, mennyi, mennyiért) mert azt viszont nem ismerem.

33. MelisUK (válaszként erre: 31. - Sokgyerekesanya)
2008. jún. 6. 14:45

A "nem gyűri a ruhákat" az nem igaz a külön szárítógépekre sem, ha azzal is totál szárazra szárítod a ruhákat. (használtam mindkettőt) Abban is akkor jó a ruha, hogy ha nem szárítjuk totál szárazra, így akkor teregetni szintén kell, ha meg totál szárazra szárítjuk, akkor többet kell vasalni.


Viszont ha tényleg nap mint nap 8 kilónyi ruhát ki kell mosnod, akkor neked tényleg áldás lehet a szárítógép, mert sokszor egy nap alatt meg se szárad a ruha...

32. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. jún. 6. 14:33

Èrdekes,hogy neked ez a tapasztalatod...nekem pont más.


Èn a külön szárítógép mellett voksolok,mert van értelme:

- a 2in1..gépeknél általában kevesebb ruhát száríthatsz csak,mint amennyit mostál.1 dob mosott ruhát csak kb fél dob száíitásra használhatod.

Aztán azért sem jók,mert (szakembertöl hallottam) a mosáshoz kis lukú dob kell, a szárításhoz más lukú kell...így ha egyben van a 2 funkció,sokkal rosszabb a hatásfok mind mosáshoz,mind szárításhoz.

Ha van hely,akkor érdemesebb külön venni,hiszen így lvileg az egész mosott ruhát átteheted a szárítóba,nem kell kinn hagynod a felét.Ráadásul pont azért gyüri szarrá amosószárító egyben a ruhákat,mert benne hagyja az ember az egész mosott mennyiséget.

Nekem megy reggeltöl estig a gép,pedig nem nagyüzemben dolgozom,csak sima háztartásban.


nekem is személyes tapasztalat...érdekes,hogy ennyire másképp látja minden ember:))))

31. sokgyerekesanya (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. jún. 6. 14:28
Az igaz, hogy nem mosok reggeltől estig, de naponta egy 8 kg-os mosógépnyi adagot igen, és nem is ilyenkor nyáron, hanem télen problémás a rengeteg kiteregetett ruha. Ezért szeretnék mindenképpen sz.gépet venni, és azért olyat, ami külön van, mert jobbakat hallottam róla. Pl.: nem gyűri a ruhákat, hanem időben kiszedve a cuccokat, még a vasalást is meg lehet spórolni.
30. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 28. - Sokgyerekesanya)
2008. jún. 6. 14:27

Nem tudom sajna a nevet,de majd megnézem...a wirlpoolosnál volt a hömérséklet állíthatás, a másik kettönél,amit használtam,csak idö..de ha olyanok vannak benne,akkor csak kevesebb idöre teszed be.


1 babám van ,én és a férjem,én személy szerint így is kedvelem,mindig kihasználom .

2008. jún. 6. 14:14

Dolgoztam egy ideig egy kisebb méretű hotelban házvezetőnőként, a mosás, szárítás és vasalás természetesen az én feladatom volt. (Itt szerettem meg vasalni és azóta tisztaságmániás vagyok.)

Ott a mosógép és a szárítógép külön volt, de csak azért tartottam jó ötletnek, h külön voltak, mert így egy időben lehetett mosni és szárítani, gyorsabban ment a munka. Viszont otthonra szerintem fölösleges külön 2 gépet is beszerezni, mivel nem nagyipari mosó-szárító-vasaló nők vagyunk, csupán háziasszonyok, nem megy reggeltől estig a mosógép egyfolytában:)

Több albiban laktam régebben, mindenhol a mosó- és szárítógép egyben volt és mivel használtam olyat is, ami külön van és olyat is, ami egybe, így van vele személyes tapasztalatom, szerintem fölösleges a külön 2 gép. Nekem 6 kg-os a mosás és a szárítás is a gépben.

28. sokgyerekesanya (válaszként erre: 27. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 6. 14:08
Köszi a választ. Neked milyen fajta géped van, amin lehet állítani a hőmérsékletet és az időt? Vagy az újabbak már mind ilyenek? Azért lenne fontos, hogy majdnem mindent tudjak vele szárítani és ne kelljen még válogatnom is, mert 6 gyerekünk van és akkor inkább maradok a teregetésnél.
2008. jún. 6. 14:00

Imádom a szárítógépet, nekem nagyon bejött.Mindent beleteszek,hiszen van ezer féle lehetöség,hogy milyen höfokon,vagy mennyi ideig szárítsd.Még semmim sem ment össze benne,pedig pólótól,gyerekruhán át,ingekig mindent benne szárítok.

Irtó sok dolog van,amit nem kell után a vasalnom,nem gyüri össze a ruhákat(titok:nem kell fullra tömni és ha végzett a gép,ki kell szedni,nem szabad benne állni hagyni fél órát sem.)

Puha lesz a törölközö , a köntös..stb,ami amúgy csak vasalás után lenne puha.Nem is kell vasalni öket.

Nem lesz fura szaga a gépben szárított ruháknak,viszont nem lesz illatos,mint egy friss szélben lengedezö ruhának.

Inkább semleges illata lesz.Még nem próbáltam az illatosítót,ebben nem tudok nyilatkozni.


Akár a legegyszerübbet is megveheted,mert a lényeg,hogy sok melótól megkímél.Hamar kész minden.Nem lesz tele a lakás örökké száradó ruhákkal.


Jah és még egy trükk..a ruhákat,mikor kiveszed a mosógépböl,akkor picit rázd meg és úgy tedd bele a szárítóba,így még kevesebb lesz a ránc.


Nekem,pedig csak 1 babám van,de kihasználom,szeretem,mindennapokban is irtó jól használom.

megjegyzem, személyes tapasztalatok és vélemény ez...másnak más jön be..


mindig megvárom,míg szépen megszáradnak a ruhák és azonnal szétválogatom,mi az amit vasalni kell,mi az ami mehet a szekrénybe rögtön,így sokkal kevesebb a vasalnivaló,ami gyülik:)))))))))))))))

2008. jún. 6. 13:48

Nekem mosó- és szárítógépem van egybe már évek óta. Nagyon ritkán használom a szárítás részét, mert sokat bebuktam vele... Minden fölsőm összement :) Nem beszélve a párom pólóiról és alsógatyáiról sem. :)


Tudni kell, h mit lehet beletenni a szárítógépbe és mit nem. Tilos kötött dolgat és olyan póló anyagú dolgokat beletenni, ezek összemennek.


Ágynemű, farmer, szatén, selyem - ilyesmi mehet bele.


Jó tudni, h a szárítógépben irtózatosan összegyűrődik a ruha, nehéz utána kivasalni, épp ezért ha az ágyneműt beleteszem, akkor nem várok addig a szárítással, míg totál száraz nem lesz, hanem hamarabb kiveszem, úgy h még picit nedves és egyből kivasalom. Ilyenkor nem kell a vasaló gőzölős részét használni és gyorsan ki lehet még vasalni:)


Érdemes a szárításhoz illatosított lapocskákat betenni a gépbe, lehet ilyet a boltban venni, kifejezetten a szárítógéphez valók. Ha nélküle szárítunk, akkor egy idő után furi szaga lesz a ruháknak, ha rakunk bele ilyen illatosítót, akkor vizsont jó illatuk lesz:)


Szerintem nagy szükség nincs rá, nem kell a mindennapokhoz, de ha valamit hirtelen ki kell mosni és száraznak kéne h legyen, akkor jól jön. Egyébként fölösleges, így én is alig használom.


Remélem segítettem.

2008. jún. 6. 13:39
Mostanában szeretnénk szárítógépet venni. Egy kérdésem lenne: fontos-e nézni, hogy a ruhákon milyen jelölés van a szárítógéppel való szárítással kapcsolatban? Ugyanis ahogy elnéztem a ruhák többségén az van jelölve, hogy szárítógépben nem szárítható! Valaki viszont lejjebb azt írta, hogy a 7 kg-os mosógépéhez akar venni egy 7 kg-os szárítót, mert akkor jobban ki tudja használni. Ezek szerint egy az egyben át lehet tenni a mosást a sz.gépbe, vagy mégis válogatni kell? Persze gondolom, hogy kényesebb anyagokat nem tennék bele, de pl. pólókon, tréningeken is van tiltó jelzés. Nektek mi a tapasztalatotok? Előre is köszönöm!
24. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - Nicci)
2008. máj. 29. 11:42

Egy szerelő 2000 ft-ért megvajákolta a gépemet, így pár hét haladékot kaptunk a vásárlásra.

Egészen pontosan máig :(

Az új mosómasa holnap érezik, márkabolt szerint nincs én nem is kell állvány.

Csak hogy én ezt az állvány-dolgot honnan szedtem ...... ilyeneket nem vagyok képes magamtól kitalálni. Lehet, hogy 15 évvel ezelőtt még volt :(

2008. máj. 19. 19:58

Hahó Nicci,


teregetsz vagy szárítasz? :))

Hogy döntöttél?

22. 3a0842d373 (válaszként erre: 21. - Genlips)
2008. máj. 14. 19:29
:)ne szabadkozz, a szárítónaál is van olyan, hogy összerakják és azt sem érdemes megvenni :)
21. genlips (válaszként erre: 2. - Genlips)
2008. máj. 14. 15:59

bocsi az értelmetlen hozzászólásomért, azt hittem számítógépet

:))

20. lill (válaszként erre: 8. - Nicci)
2008. máj. 13. 18:38
Siemens, de sajnos most nem vagyok otthon, nem tudom mondani a gép számát! majd ha hazamegyek, megnézem :o)
19. nicci (válaszként erre: 18. - 3a0842d373)
2008. máj. 13. 15:28
köszi a cikket,ha látsz állványt akkor légyszi nézzd már meg,hogy kb.milyen árban van!Ébredeznek a gyermekeim,megyek!szia!:))))))))
2008. máj. 13. 15:11

Közben kikotortam azt a cikket, amit közel egy évig olvasgattam szárítógép-ügyben, bár a második része már nem igazán nekünk szól:


"Szárítógép


A háztartási gépszerviz sorozatunk következő célpontja a szárítógép. A szárítás a mosási művelet befejező szakasza, melyet sokan kézenfekvőnek, kevésbé fontosnak tekintenek, holott ez a folyamat a tisztítás egy jelentős szakasza. A szárításnak nem csak az a feladata, hogy a ruhák nedvesség tartalma csökkenjen, lényeges, hogy a mosás folyamán az elemi szálak közé került mikroszkopikus részecskéket is eltávolítsuk a ruhákból. Hagyományos szárítás után a ruhában mosópor szemcsék maradnak, ha ezt alaposabban megvizsgáljuk kiderül, hogy az általunk tisztának hitt ruha rengeteg szennyeződést tartalmaz. Ezeknek az eltávolítására alkalmas a szárítógép. A szárítógéppel szárított és tisztított ruha tapintása, légáteresztő képessége is jobb.


A szárítógépek lehetnek egyszerű szárítási feladatot ellátó gépek és kombinált mosó-szárítógépek. Az előbbi szempontból a hagyományos szárítók felelnek meg a kívánt követelményeknek. A kombinált gépekben a ruhákat meleg térben "szikkasztjuk", ezzel is megszárad a ruha ,de a műszaki megoldások miatt a tisztítási feladatokat nem látják el. Ennek az az oka, hogy a gép kivitelezésekor nem biztosítottak kellő keresztmetszetű és a szabadba nyitott csövet a meleg levegő eltávolítására. A szárítási feladatokra készült berendezésben kb. 100 mm átmérőjű csövön, a szárító térben elhelyezett nagy átmérőjű (nagy felületű) szűrőn keresztül távozik az elhasznált levegő a szabadba, ezt minden használat előtt tisztítani kell, mert hihetetlenül nagy mennyiségű szennyeződést gyűjt össze egy szárítási ciklus alatt (1, 2). A tisztítás elmaradása a készüléket a hővédelmén (3) keresztül kikapcsolja.

Mosó-szárító gépekről általában el lehet mondani, hogy használatuk, alkalmazásuk egyszerű feladat, mert a mosógép programkapcsolójának (4) befejező ciklusaként automatikusan elvégzi ezt a feladatot is. Tudni kell azonban a következőket ahhoz, hogy gépünk valóban szárítási műveletbe kezdjen.

- Minden gépen csak a féltöltéses üzemmódban indul be a szárító ciklus.

- Be kell állítani a kívánt szárítási időt a program elején. Ez az idő min. 20 perc, de maximum 120 perc lehet (4).

- Szárítási periódusban a gép csak oda-vissza forog, közben indul el a szárítóegység fűtése, segédventilátor segítségével a meleg levegő beáramlása.

- Szárítási szakaszban a gép ajtaja szabadon kinyitható a kellő ruha elrendezése érdekében, természetesen a nyitott ajtó mellett a reteszkapcsoló (5) a gép forgó mozgását és fűtését letiltja. Ismételt ajtóbezárás után a gép a programnak megfelelően folytatja munkáját. Erre a lehetőségre azért van szükség, hogy a szárított ruhák egyenletes száradását és elrendezését módunkban álljon ellenőrizni, szükség esetén korrigálni.

- Vigyázzunk, hogy a szárítási ciklust ne rövidítsük le, mert a túlmelegedett szárítótér a gép védelme érdekében megszakítja az áramkört (hővédelem). A programkapcsoló úgy készült, hogy az utolsó 15-20 perc alatt már nem fűt a berendezés: ez a visszahűtési szakasz. Tehát ha ezt a szakaszt önhatalmúlag kihagyjuk, automatikusan leold a hővédő kapcsoló, mert a szárítótér túlmelegszik. Visszakapcsolása egyszerű feladat egy szerelő számára, de költséges a felhasználó részére. A visszakapcsolást kizárólag a gép megbontásával lehet elvégezni abból a célból, hogy a szerelő a tűzvédelmi szabályok betartása miatt ellenőrizni tudja a leoldás okát.

- A programnak megfelelően időnként a szárítási szakaszban is beindul az ürítő szivattyú, az összegyűlt víz eltávolítása érdekében.

A csak szárításra készült berendezések külső megjelenési formájukat tekintve egy szokásos mosógépre emlékeztetnek. Elöl ablakos kivitelben készülnek, jellegzetességük a viszonylag nagy átmérőjű dob (7) és a vastag elvezető cső. Programkapcsolójuk a mosógépekéhez hasonlóan egy időkapcsoló, mely vezérli a dobforgató motort, elvégzi annak a forgásirány váltását, és szabályozza a fűtés időbeli lefolyását, bekapcsolja a szellőztető ventillátort. Ebben az esetben is az utolsó 15-20 perc alatt csak hideg levegőt fúj keresztül a szárítótérben lévő ruhákon. A fűtésről egy ellenállás huzalból tekercselt egység gondoskodik (7), ezzel az egységgel sorba van kötve a hőfokszabályzó és a hővédő kapcsoló.

A fűtőegység meghibásodása esetén az áram utas vizsgálati módszer az eredményes, tehát pontról pontra meg kell vizsgálni, hogy az adott alkatrészek nem szakadtak-e. Ezt a legegyszerűbben ellenállásmérővel, egyszerű kézi műszerrel végezhetjük el. A fűtőbetét ellenállása maximum 100 ohm nagyságrendű, míg a szabályzó és a hővédő kapcsoló ellenállásának a nulla felé kell közelítenie (a műszer tulajdonságainak megfelelően), gyakorlatilag vezetniük kell. Előforduló hibalehetőség a dobforgató motor meghajtó szíjának (6) a szakadása, ezt a hibát cserével lehet megoldani. Lényeges, hogy vigyük magunkkal a hibás, szakadt szíjat is vásárláskor, mert sokféle méretben is létezik.

Felhasználói szempontból leglényegesebb feladat a filter, vagy szűrő rendszeres tisztítása. Igen komoly mennyiségű szennyeződés gyűlik össze már az első használat alatt a szűrő felületén. Ha elfelejtjük időben tisztítani, akkor a fűtőegység hővédő kapcsolója leold. Visszakapcsolása még a kombinált (mosó-szárító) gépekénél is nagyobb feladat, mert úgy van elhelyezve, hogy a szerelő is csak hosszadalmas munkával tudja a feladatot végrehajtani.

A szellőztető ventilátor (8) meghibásodása gyakorlatilag nem fordul elő, mer az igénybevétele olyan kis mértékben terheli az egységet, hogy az szinte nem tud meghibásodni.

A dob csapágyhibája, mint mechanikus hiba ritkán, de előforduló jelenség. Egyszerű csapágyboltokban kapható csapágyakkal cserélhetők. Általában külön egységként vannak szerelve a gép hátsó tartószerkezetéhez. A csavarozott csapágyház viszonylag egyszerűen cserélhető (9), a szegecselt megoldás viszont komplikáltabban bontható. A szegecseket le kell fúrni, és csavarokkal pótolni.

A gép az említetteken kívül karbantartást nem igényel, üzembiztosan és hálásan dolgozó, hasznos segítőtársa minden háziasszonynak.


Salánki Gábor szakíró"

17. nicci (válaszként erre: 16. - 3a0842d373)
2008. máj. 13. 15:06
Ahan,csak az én gyerekem olyan mint a pók ,a sima falon is feltud futni,:)bármi kitelik tőlle!
16. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - Nicci)
2008. máj. 13. 15:02

Nem tudom, milyen az állvány. Remélem, a napokban meg tudjuk venni a mosógépet és megnézhetem személyesen őállványságát is. :)

Szerintem a szárító teljes súlyával ráterpeszkedik a mosógépre, az állványt valami segédletnek tudom csak elképzelni. Nem hinném, hogy leesne a felső gép ...

15. nicci (válaszként erre: 13. - 3a0842d373)
2008. máj. 13. 14:59
Lassan már térdig gázolunk a babaruhákba!:)És mindig az vízes ami kéne!
14. nicci
2008. máj. 13. 14:57

:))))))))))))))


Ez jól hangzik,mármint ,hogy felfelé lehet terjeszkedni!:)

Gondolom stabil ez az állvány ,úgye? Nem szeretnék azon is aggodni,hogy mikor űti agyon valamelyik gyereket a lezuhanó szárítógép!

2008. máj. 13. 14:54

Apróság:

kevesebb ruhadarab is elég a kicsiknek, mert a mosás után két órával száraz a cucc újra.

12. 3a0842d373 (válaszként erre: 11. - Nicci)
2008. máj. 13. 14:53

A mienk kondenzációs és van egy tartálya, amiben gyűjti a kicspatott vizet. Majd kijelzi a program végén, hogy ki kéne önteni.

Viszont ha azonos méretű a mosógéped és elöltöltős, lehet kapni állványt, aminek segítségével a szárítógépet markos legények felrakhatják a mosógép tetejére.

Az első mondatodat akár én is írhattam volna. :)

11. nicci (válaszként erre: 9. - 3a0842d373)
2008. máj. 13. 14:50

Két kisgyerek mellett állandóan mosok,teregetek,mosok,teregetek!

Gondoltam helytakarékossági szempontból jobb lenne egy mosó-szárítógép egyben,de az állítólag nem olyan jó!

Van kondenzációs,és légkivezetéses is! A kondenzációshoz csak áram kell,vagy ahhóz is kell víz vezeték??????????

10. 3a0842d373 (válaszként erre: 5. - Nicci)
2008. máj. 13. 14:46

Pont ezért lett külön szárítógép. A kombinált gazdaságtalan, mert bár 5 kg-ot mos, de csak 3,5 kg-ot szárít. Tehát két menetben tudod megszárítani az egy adag mosást. Dupla energiaköltséggel és idővel kell számolni.

A szárítógép (a mienk legalábbis) 7 kilós. Most adta be a kulcsot a régi mosógépem és olyat szeretnék helyette, ami 7 kilót is mos, hogy igazán kihasználhassam.

2008. máj. 13. 14:42

Igen, igen, igen!

Határozottan életminőség-javulás lépett fel a házban,de nem elhanyagolható az sem, hogy az állítólagosan tisztára mosott játszótéri ruhából még egy jó maroknyi homokot is ki tud csapni.

A ruhák illata nem lesz olyan, mint ha a teraszon szárítanád, de pl. nem kell kínlódni a zoknik egyesével való teregetésével, párosításával, bugyik és alsónacik csipeszelésével, törölközőkkel sem kell hadakozni, mert simára, puhára szárítja a gép. Télen, amikor hidegebb víz jön a mosógépbe és jobban megtörik a ruha, szárítás után nem kell vasalni egy csomó mindent.


Felsőruhát, blúzokat, ingeket, műszálas cuccokat nem szárítok bennük, mert elektrosztatikusan feltöltődnek, hiába öblítőzöm gazdagon. Inkább kötélen. Na meg a blúz illata is jobb, ha már közvetlenül az orrom alatt van.


Évekig ellenálltam, mert nem voltam meggyőződve a szükségességéről. De amikor ősszel-télen-tavasszal harmadszor mostam újra a vastagabb cuccokat, mert száradás helyett bebüdösödtek, beadtam a derekam és beengedtem a lakásba egyet. Azért mondom így, mert a férjem vette meg, hozta haza és még az első szárítást is ő indította el, mert még mindig tartott az ellenkezésem.

Ma már hisztiznék egy hétig, ha valaki elvinné :)


A mienk AEG gyártmány, de az árát nem tudom, mert ajiba kaptam. A markabolt.hu oldalon jó nagy kínálatot talász.

És persze attól is függ, mennyi pénzt szánsz rá, mert 80 ezertől kétszázezerig nagy a szórás. A mienkben cipőszárító is van, ha gyorsan kell egy edzőcipő, de ezt még nem mertem használni.


Viszont bátrabban lehet kombinálni a színeket a szárítóban, mint a mosógépben. Ha a fehérek közé bekeveredik egy sötétebb darab, senkinek nem lesz baja tőle.


Kérdezz, ha érdekel még valami, szívesen segítek, ha tudok.

üdv

CSM

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook