Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes szárítógépet venni?Milyet? fórum

Érdemes szárítógépet venni?Milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
68. 5e76004fb5 (válaszként erre: 66. - Kic)
2010. okt. 4. 22:20
melegen kell kivenni a ruhákat és érdemes átnézni a programot, mert van vasalást könnyítő
2010. okt. 4. 20:58

Konkrétan a Míele-t tudom ajánlani. Rengeteg program, nem gyűri a ruhát, halk, van rajta szöszleszedő progi is(isten áldja meg, aki kitalálta). Cipőszárító kosár is van hozzá

-ezt külön meg kell venni (nekem fontos a sportcipők miatt).

Rosszat nem tudok mondani a kicsikéről.

(Talán az ára :)).

66. kic
2010. okt. 4. 14:16
Nekem siemens kombinált gépem van, de nagyon meggyűrődik benne a ruha.Nem birtam utána kivasalni,újból moshattam.Van valakinek jó tippje esetleg, hogy mit csináltam rosszul? Előre is köszönöm.
2010. okt. 4. 13:53

Ezt mis is tervezzük,h veszünk.

A gimis kollégista fiamnak nem száradnak a cuccai a miénk se persze.

2010. okt. 4. 13:52

Ha tudnátok konkrét típust ajánlani, azt is megköszönném, ha leírnátok, miért pont azt, vagy milyet ne?


Milyen műszaki jellemzőkre figyeljek?

63. Nyulocsi (válaszként erre: 62. - Lsimon)
2010. márc. 10. 13:26

Szia.


szárítrógépbe valóü kendőt, vehetsz pl a Drogerie marktnál, a Rosmannál illetve nagyobb árúházakban drogériákban..


Én pl tegnap vettem DM-es DenkMit szárítókendőt... Még nem próbálltam ki, de remélem jó lessz..

62. lsimon
2010. márc. 7. 17:56

Kanadából kaptam a száritógépemhez Száritó kendőt a márkája "Gain". Szóval ez a kis kendőcske antisztatikus és iggazán kellemes levendula illata van. Puha tapintásu leszz a ruha, és ami számomra fontos a törölköző. A problémám csak az hogy, ha elfogy, akkor nem tudom pótolni, mert nem találtam hazánkban olyan céget, aki forgalmazná ezt, vagy ehez hasonlót!

Ha valaki tud segiteni, megköszönöm!

2009. márc. 10. 07:45
Férjem vastagabb téli nadrágjait is itthon mosom-szárítom. A téli hideg víz megtöri a kelmét, igen rosszul szokott kinézni a nadrág mosás után. Betettem a szárítóba és kb. 1 óra után kivettem, de ekkor még nem jár le a program. Igaz tűzforró volt, de ahogy kiráztam, kicsíptettem, teljesen kisimította a szárító a töréseket. Szinte alig kell vasalni is.
60. 3a0842d373 (válaszként erre: 59. - Emeralda)
2009. márc. 10. 07:41
szerintem csak "túlszárítottad". Ágyneművel, lepedőkkel ez nálam is előfordult. Ha a legszárazabbra állítom a gépet, hajlamos összegyűrni a holmit, ha az ő olvasata szerint sok benne a ruha. Ezt a funkciót csak akkor használom, ha elsősegélyként egy-két darabot kell szárítani. Amúgy inkább a vasalás-szárazat választom és így még simább is lesz a ruha, nem is kell vasalni egy csomó mindent. Ha nagyon rosszul néz ki a ruha, öblítsd át és tedd be vasalásszáraz programra. Persze centrifuga után :)
2009. márc. 10. 06:26

Szia-szia,


a mosógépen állítható a centrifuga,így azzal ztem nem volt gond. Pizsama, ágynemű volt benne,aminek pamut volt az anyaga,e jártam már így farmerrel is. Szekrény száraz programra llítottam.Öblítőszerem Lenor.


Van vmi tipped mit szúrtam el?

58. 3a0842d373 (válaszként erre: 57. - Emeralda)
2009. márc. 9. 22:54

Mit szárítottál, milyen anyagból van,

milyen hőfokon,

mivel mostad és öblítetted?


talán jutunk valamire, mert amúgy nem jellemző ez a probléma.

2009. márc. 9. 22:32

Sziasztok,


érdeklődnék,hogy csinált e vkinek olyat a szárítógép,hogy szárítás után matt lett a ruha és kicsit olyan mintha ragadna?????


Köszi:D

2009. márc. 4. 13:17

Sziasztok!


Én pár napja kaptam a páromtól szülinapomra egy Whirpool szárítót.Voltak fentartásaim a kütyüvel kapcsolatban, de elmúltak:)

Sőt!Nem is értem miért vártam rá eddig.

Imádom, hogy nem lóg mindenhonnan valamilyen szárító, fregoli!

Aki gondolkodik, annak Én bátran merem ajánlani!

55. 3a0842d373 (válaszként erre: 53. - 8c73a5832e)
2009. márc. 3. 18:38

igen, rátettem :(

holnap hívom a szervízt, mert a teleszkópos hátsó mosógépláb megadta magát, billeg a gép. Nem tudom, van-e köze az egymásrapakoláshoz, de gyanítom, igen. :(

54. g1977g
2009. márc. 3. 18:13
nekem whirlpool van, nagyon szeretem,mert hamar le van tudva a mosás-pakolás-vasalás nap. vasalni alig kell valamit. a whirlpoolt rá lehet tenni elöltöltős whirlpoolra, de azt hiszem valahogyan össze kell csavarozni, ez benne volt a szárítógép papírjában.
2009. márc. 3. 18:08
Lehet, hogy hülye kérdés, de hely hiányában rátette már valaki a mosógépére, ami hasonló méretű?
52. 87ac0a653f (válaszként erre: 41. - Mamoca1234)
2009. jan. 19. 11:11

Szia!Én is hallottam már hasonlókat,de lekopogom,h semmi ilyet nem tapasztaltam.

Nekünk "csak" egy Ignis mosó-szárítónk van,de meg vagyok vele elégedve,pedig nem mai darab.H ne gyűrje a ruhákat,lehet választani,h hány fokon szárítson.(Gondolom minél melegebb a hőfok,annál inkább gyűrhet..-de ez csak feltevés.)Én sosem használom maximumon(120fok),mert valami érdekes szaga lesz a gépnek..Inkább kihagyom.De ebben a hülye időben tényleg jó dolog egy ilyen(vagy egy ennél jobb)masina.Szóval én bátran ajánlom.Bár az is igaz,h eszi rendesen az áramot:|(Valamit valamiért.)

51. 3a0842d373 (válaszként erre: 50. - Pintyőke72)
2008. szept. 30. 15:06

Ilyen tapasztalazok alapján vettünk mi is és egy percig sem bántam meg.

Ha gyakran mosol papírzsebkendőt, feltétlenül megéri, mert istenien szösztelenít :)

2008. szept. 20. 20:43

Valaki vett esetleg mostanában szárítógépet? Ha igen, mi a tapasztalat,milyet érdemes?

Én úgy szeretnék egyet...ebben a sz@r időben minden bebüdösödik,még 3 nap után is nyirkos és kezdhetem előről az egészet mosni :(

49. 8da8a563b7 (válaszként erre: 41. - Mamoca1234)
2008. szept. 11. 07:51
szépen kell beletenni és nem gyűri :)))
2008. szept. 11. 07:49
én is szeretnék, mert nem nagyon van hova teregetni, de először mosogatógépet veszek. majd jövőre jöhet a szárítógép.
2008. szept. 6. 14:59
Igaz hogy rengeteg villanyt fogyasztanak?
46. MelisUK (válaszként erre: 44. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 9. 09:42

:))))


Lehet, h tényleg azért van, h száraz marad a ruha benne, nem nedvesedik újra, h kondenzes. Olyat még nem használtam. Nekem kivezetődik a lefolyóba a víz.


Szöszöket nekem is szed ki a mostani, ez a dobra szokott rárakódni.

45. 3a0842d373 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2008. jún. 8. 16:30
Köszi Melis, utánanézek.
44. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2008. jún. 8. 16:19

Hát,új technikának nem mondanám,mert ugyan új a gép,de nem sok márkája van neki...a másik meg márkás volt,aztán abban benyirkodosott.. az elsö márkás volt,nem nyirkosodott(konyha,de szellös helyen).Ezért gondoltunk arra,hogy a hüvös és szellös garázs miatt van ez,aztán persze lehet semmi köze a dologhoz:)

Aztán még azt is megfigyeltem,hogy a 2. sok szöszt leszedett a ruhákról,ez alig.


Hát igen...öblítöillattal a házban nem versenyezhet a szárító:)))

Viszont meleget csinál,ha kondenzes.:)


Jah...ez is lehet,hogy emiatt van a nyirkosodás,hogy amelyiknél nyirkosodott,az olyan volt,amit ki kellett vezetni.Ez meg kondenzes, kis dobozban gyüjti a vizet.Na,de ez is csak ötlet.


òh..hát 2 szobában is teregethetsz:)))Vegyél még egy szárítóállványt és le se kell szedned,megvan oldva a ruhafogas is egyben:))))))

Öltözhetsz onnan:))(csak poén:)


No,hát jól kitárgyaltuk ezt a kérdést:)

43. MelisUK (válaszként erre: 42. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 8. 15:44

Nekem is visszanyirkosodik a ruha benne, ha nem nyitom ki az ajtaját ahogy végzett, hanem pl fél óra múlva. Lehet h tényleg azért van ez, amit írtál, mert h meleg helyen van. Az én gépem a konyhámban van, szóval meleg helyen. De az is lehet, h amit most vettetek, az már újabb technológiás, és pusztán ezért.

Nekem mentek benne össze ruhák. Épp tönkre nem mentek, csak az én méretem helyett gyerek méretűek lettek a pulcsijaim és egyéb dolgok. Viszont már kitapasztaltam, h miken nem szabad beleraknom :)

Én azért se használom annyira a szárítót, mert szeretem az öblítő illatát a házban és ha kiteregetek, akkor nagyon jó az illat. Viszont a leszedést már nem annyira szeretem, sőt, egyáltalán nem, szinte mindig akkor szedem le, ha újra mosok, mert akkor nem lenne helyem kiteregetni :) És mivel tényleg nem használunk 2 szobát se, így annyira fel se tűnik, h le kéne szedni. (Bár így mégis haszáljuk az egyiket, az a teregetős szoba :P)

42. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 40. - MelisUK)
2008. jún. 8. 12:14

Jaj.nehogy félreértsd,nem cáfolni akarlak,hanem a tapasztalatodat olvasom és ugye eszembe jut,hogy..pl:nekem nem ment tönkre a ruha benne....de nem vitatom a te véleményedet,hiszem az is egyfajta tapasztalat.:)

Na,amúgy tegnap használtam az új szárítómat,nagyon elégedett vagyok,mert a másiknál,ha benne hagytam, visszacsapódott némi pára,így ha nem nyitottam ki az ajtaját,ha végzett,kissé visszanyirkosodott a ruha.Ennél nincs ilyen gond.Valószínüleg,mert maga a gép hüvös helyen áll(garázs)..a másik zárt meleg-fütött helyen volt(mosókonyha).De ez csak tipp.

Amúgy én 2 személyre is kihasználtam...(de ez megintcsak saját tapasztalat).

2008. jún. 8. 08:23
ÉN ÚGY HALLOTTAM, HOGY NAGYON GYŰRI A RUHÁT, ÉS RONTJA IS.
40. MelisUK (válaszként erre: 39. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 7. 22:42

Nem azt mondom, h tönkremegy benne a ruha, csupán nagyobb igénybevételnek van kitéve, mintha csak kimosnánk, így logikusnak tűnik, h hamarabb lesz elhasznált a ruha tőle.


Egyébként valóban jobb, ha pozitív és negatív vélemények is vannak, mert ha valamilyen termékről csak pozitív "reklámok" vannak, az kissé kétes.


Praktikus szerintem is a szárítógép, csak én azért kicsit elzárkózom tőle, csak akkor használom, ha muszáj. Megkönnyíti az ember életét, ha egy nagy családról kell gondoskodni, nem pedig csak 2 emberről, ahogy az én esetem áll fenn.

39. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2008. jún. 6. 15:28

Igen,csodálkozom is,hogy ennyire eltér a véleményünk.

Nekem nem lesznek ha csontra megszárítom a rohákat,akkor sem nagyon gyürödtek..hm,nem értem akkor.

Mióta én használom,még sosem kellett külön teregetnem..hiszen ha valamit akarok,akkor kiveszem elöbb a dobból,leállítom a programot, s a többit,amit nedvesebben akarok ,akkor még teszek rá x idöt....s hagyom az hadd száradjon tovább.

Sosem ment még tönkre benne nekem ruha...pedig most nem is extra a szárítóm...jobban mondva,ami elsönek volt,az nagyon jó minöségü volt.A második,az használt volt, szintén azonos márkával,de azzal se volt gondom...igaz,kisebb volt a berakó ablak,..a nagyobb ablak,kényelmesebb.A mostanit meg ma használom elsönek,dikert megnéztem,hátul a dobban hatalmas lukak vannak..ez fontos dolog,mert más kell a szárításhoz és más a mosáshoz.A márkája Tricity Bendix...vagy mi,semmi extra,csak vadiúj.

Ezen van külön lehetöség pamut vagy szintetikus cuccoknak.Ebben ez az extra,meg van fél töltet..de nem hiszem,hogy fogom használni.Csak azt kell megadnom,hogy hány percig szárítok..höfok automatikus.


hát,nem tudom...én szeretem:))))Föleg,hogy nekem nemhogy több lett a vasalnivalóm,hanem kevesebb..eddig a törcsiket is, meg az ilyen dolgokat is kellett vasalnom...már nem.Söt,ha nagyon akarom,akkor még a pólókat se kellene,vagy néhány inget sem,anyagtól függö...de azért azokat vasalni szoktam,mert ilyen vagyok.


na,de ez a jó,sok vélemény,könnyebb dönteni:)))))))))))

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook