Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes szárítógépet venni?Milyet? fórum

Érdemes szárítógépet venni?Milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
98. Katalin0202 (válaszként erre: 97. - Katalin0202)
2014. febr. 4. 08:45

Most már jó a link, remélem:


[link]

2014. febr. 4. 08:41

Sziasztok!


Én is ott vagyok, hogy vegyek vagy ne vegyek szárítógépet?! Nagy dilemma, nekünk ingből és farmerből van sok mosnivaló, de megnéztem a cimkéket, sem az ingeket, sem a farmert nem lehet szárítógépben szárítani.

Mennyire szoktátok a ruhákon lévő cimkéket figyelni?

Farmert lehet beletenni? (Az egyik farmerbe 30 fokos mosási hőmérséklet van írva, egyszer véletlenül 60 fokon mostam ki - nagy baja nem lett, azóta is hordom).

Mi az amit nem lehet beletenni?

Nem az olcsóbbik fajta gépet néztem ki, vannak rajta speciális programok: gyapjú , mix, outdoor, törölköző szárítás, időprogram (meleg), időprogram (hideg), dessous (női fehérnemű), szuper 40 perc, blúz/ing szárítás

Ő lenne az:

[link]


Várom szíves válaszaitokat!

Előre is köszönöm

96. bsol
2014. jan. 19. 13:10

Üdv mindenkinek és a kétkedőknek!


7-en vagyunk /5 gyerek/ napi 1-2 mosás. október - április katasztrófa a szárítás miatt. lógó nedves ruhák mindenhol doh,penész, csepegő víz, stb. meguntam. vettem egy a+-os *o*** gépet. Átlagban 5-6 kiló ruhát mosunk egyszerre. 1 heti használat alatt 23 liternyi vizet szedett ki a ruhákból 1200-s centifuga után /lemértem/. Na ez az a vízmennyiség ami már nem terheli ház légterét hanem a gép tartályát majd a mosdót. áramfogyasztása tűrhető és nem a gázszámlát terheli a szárítás költsége / rév-vám/. megérte már így is + egyéb hatás. Aki hezitál ne tegye, felesleges.

Ja és még valami: egy kontrollnak meghagyott penészfolt az elmúlt 1 hét alatt a felére húzódott vissza.

95. zazé
2014. jan. 1. 11:27
Köszönöm a válaszokat. Vettünk egyet, azóta a ruhaszárító állványt ki sem nyitottam..:-)
2013. dec. 12. 07:53
erdemes persze,hogy melyiket ebben nem tudok sajnos segiteni,mert nem otthon elek.
93. nextruha (válaszként erre: 92. - Zazé)
2013. dec. 10. 20:37
Szia.Vannak összeépítő modulok, ilyenkor a mosógép tetejére tehető a szárítógép ennek segítségével.Azért kell ilyen összeépítő,hogy ne zuhanjon le a szárító.Nyilván csak elöl töltős mosógép esetén.Ha kondenzációs gépet veszel, akkor külön nem kell bekötnöd lefolyóba.:-) Csak hajrá. Én rettenetesen prüszköltem egy szárítógép ellen, (sokat fogyaszt,minek,luxus,mifrancot tudhat?)és most......:-)Szerelem.
92. zazé
2013. nov. 1. 21:37

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy pici fürdőszobában/lakásban hogyan/hová lehet elhelyezni a szárítógépet?

Nem akarok kombi gépet venni, de már a mosógép is sok helyet foglal, nincs ötletem.

Ès ahogy néztem, legalább 60 cm-esek a legkisebb szárítógépek is...

91. Jety
2013. okt. 10. 21:01
Nekem mosó-szàrìtògèpem van.Ki kell tapasztalni.Nem szabad mindent szàritani,pl nekem a kötött pulcsik kinyùltak nagyon.Van amit a szàritàs utàn lehetetlen kivasalni.Sokàig gumiszagùak voltak a szàritott ruhàk amit illatkendőkkel orvosoltam.Mosàs utàn kiszedem a gèpből a ruhàkat,kisimitva teszem vissza a dobba,igy elèg jó.De ha tehetnèm akkor csak szàrítógèpet hasznàlnèk.
2012. márc. 11. 10:26

Most építkezek és a mosókonyhának nem terveztünk kert kapcsolatot. Nyáron a ruhákat nem tudom ki vinni száradni. Akinek van szárítógépe az a szabad levegőn nem szokot szárítani? Illetve a vasalást megnehezíti ha előtte a ruhát teljesen megszárítom?

Nagyon összegyűri a ruhákat?Nyáron inkább jobb kint teregetni?Esetleg új ház tervezésekor mire figyeljek oda?

Köszönöm a segítséget előre is!

2012. febr. 28. 16:05
Most szeretnék venni szárítógépet de nem tudom molyen típusút vegyek. aki tud segíteni azt megköszönném.
2011. márc. 1. 22:36

Még egy dolog a fogyasztásról.

Én már többször gondoltam, hogy kéne szárítógépet venni, de miután megnéztem a mosó-szárítógép adatlapokat, letettem róla a nagy fogyasztásuk miatt.

Most azonban jobban megnéztem, sőt a kezelési útmutatókat is elolvasva, rájöttem, a kiírásban azért van akkora /4,5 KW / áramfogyasztás, mert ott teljes töltet, azaz az én gépemen 7 kiló ruha 60 fokos szuper mosása, majd 2 kiló ruha szárítása 2 óra 40 percig, utána a visszamaradt 5 kiló ruha szárítása 3 órán keresztül.

Hát persze, hogy ekkora áramfelvétele van .

Azaz ez már elég extrém használat, sztem egyikőnk sem használja így. Én max 5 kiló ruhát mosok, általában 40 fokon, és csak előszárítom 40 percig szárítom, utána már 1-2 óra alatt száraz a lakásban is, még a legvastagabb farmer is.

Igen, ha ész nélkül használjuk, akkor bizony kinyithatjuk a pénztárcánkat, de normál körülmények között áldás lehet egy családban 2-3 gyerek mellett, ha panelban laknak, 50-60 négyzetméteren.

Igaz nő a kiadás, kb havi szinten ötszáz forinttal, de hát valamit valamiért:9

Én azért nagyon örülök neki hogy megvettük, bizony ki is fogom használni:) :)

87. abeni
2011. márc. 1. 17:40

Nekem 1 éve van szárítógépen és nagyon szeretem.

58 négyzetméteren 2 kisgyerek mellett mondhatni áldás.

Azóta nem kell kerülgetni a ruhákat és nem büdösödnek be. Nekem olyan gépem van, hogy szárítás után az összegyűlt vízet ki kell borítani. Sokszor előfordul, hogy több mint 1 liter víz gyűlik össze.

86. ancsika72 (válaszként erre: 85. - Adrienn63)
2011. márc. 1. 16:29

Rendes vagy nagyon de lehet,h mostanában az utamba kerül a Müller:-)))


Én sokáig elleneztem a szárítót de a fiam kollégista és 1 heti ruháját kellett 2 nap alatt megszárítani.Mivel a legtöbb ruhát vitte is vissza mert ezek a kedvencek.

Mi is társas házban lakunk csak egy erkélyünk van.Mindenhol száradt a ruha,a vastagok a radiátoron és reggelre meg olyan volt mintha dunsztos üvegben laktunk volna.Az ablakokon rengeteg víz!

És jártam én is többször úgy,h büdös lett a ruha 2 nap nem száradás után és újra kellett mosni.

Akkor inkább a szárító!

2011. márc. 1. 16:18

ancsika, ha kell küldök levélben és kipróbálhatod, nagyon finom illata van.

Hát én kiszámoltam a fogyasztását, egy órás mosás 40 fokon, és hozzá 40 perces szárítás 2 kw, ami kb 100 forint. Nekem ez megéri, hogy a ruháim nem lógnak 2 napig a panelban.

Hát persze, ha családi házban laknék, akkor nekem sem kellene szárítógép.

Mivel van erkélyünk, tavasztól őszig ott száradnak a mi ruháink is, csak sajna télen muszáj szárítógépet használni, hogy ne legyen poshadt szaguk, mert bizony 2 napi szárítás után sokszor jártam úgy hogy még 1X mosni kellett.

Na ez már nem olyan gazdaságok, akkor inkább szárítógép.

84. Mari20
2011. márc. 1. 10:22

szia drága


szerintem, ha van hol száritani, levegőn, teraszon... itt ott ( de nem csak a lakás szobában) akkor nem érdemes , drága 5x drágább mint egy mosás, ( mosogép szerelőm mondta, neki van, de nem használja )


nekem családi házas a lakáskám, én az udvaron és az üveges teraszomon ( télen is 2 napig kint levegőztetem ) és utánna teritem a szobába a radiátorra , igy nem csapódik le , és nem lesz penészes a fal....


legyen szép napod MAri

83. ancsika72 (válaszként erre: 82. - Adrienn63)
2011. márc. 1. 10:11

Na ha én is Müller közelben leszek veszek ilyet:-)

Kíváncsi leszek,h milyen lesz!

2011. febr. 28. 15:14
A müller-ben kaptam lenor kendőt, isteni az illata, remélem szárításkor is megmarad.Ma próba:)
2011. febr. 27. 14:48

ancsika72!

köszi, én is a DM-ben vettem, nem sok illatát érzek, de hátha csak amiatt, hogy új a gép, lehet később már nem lesz ilyen erős gumiszaga.

Azért még megpróbálom a lenor illatkendőt, és az öblítő cseppet, hátha ezektől illatos lesz a száraz ruha.

:)

2011. febr. 27. 14:18

Nekem nincs ilyen problémám de az igaz,h nálam külön van a mosógép és a szárító.

Még mindig a DM-ben veszem és tök kellemes az illata a ruháknak.

Próbálkozz még azért hátha javul a helyzet!

2011. febr. 26. 21:20

Sziasztok!


Ma kipróbáltam én is az új mosó szárítógépemet, a mosás, az tökéletes , de a szárítás végén a ruha illata, hát elég fura.

Lehet, azért mert új még? Használtam öblítőt, illatosító kendőt, igaz Len.... t nem kaptam, csak az olcsóbbat.


Valaki tudna segíteni mit kell tenni ahhoz , hogy illatos ruhákhoz jussak a progi végén? lehet megpróbálom a natúr illóolajakat, hátha jobb eredményre jutok.

Tanács?? tapasztalat??

Adrienn

78. Jety (válaszként erre: 77. - Ancsika72)
2011. jan. 3. 12:56
Szia! Érdekelne az ára és hogy mennyi van egy csomagban.Esetleg létezik többféle illatban is?Régóta használsz ilyet? Ha igen milyen tapasztalataid vannak a termékkel kapcsolatban?Valóban feleslegessé válik az öblítő használata?Bocsi a kérdés zuhatagért!!!:)
2011. jan. 3. 12:51
Én most vettem egy drogéria boltban a D.......-ben.
76. Jety (válaszként erre: 75. - Pintyőke72)
2011. jan. 3. 12:41
Köszi pintyőke,utána járok a dolognak,remélem sikerrel járok.Mégegyszer köszi!!!!Szép napot!
75. pintyőke72 (válaszként erre: 74. - Jety)
2011. jan. 2. 22:01
Nem tudom itthon lehet-e kapni kimondottan szárítógépbe való illatkendőt.Úgy néz ki mint egy popsikendő, kb. 15x20 cm-es,általában 10 db van egy csomagban. Tegyél bele 2 db-ot és finom illatos lesz a ruha.
74. Jety
2011. jan. 2. 21:34
Sziasztok!Nekem mosó-és szárítógépem van.Olyan problémám van vele,hogy szárítás után a még kissé nedves ruhákat kifejezetten büdösen,konkrétan gumiszagúan veszem ki a gépből.Sajnos mindenféle szárítóprogram megöli a ruháim illatát.Ez elkeserítő.....Van valakinek ötlete?
2010. dec. 19. 11:49
Csajok aki gyakran használja a gépét mennyire emeli meg az áramszámlát???
72. mimmo33 (válaszként erre: 64. - Ac7e7ad779)
2010. okt. 6. 20:33

Nekem Whirpool van,kondezációs.Télen nagyon jól befűti a fürdőszobát;)

A légkivezetésesek olcsóbbak, de a különbözet a két típus között akkor jelentkezik, amikor falat kell bontani:(

Érdemes a légkivezetésest akkor venni, ha pl.építkeztek, és rögtön be is kötik, vagy legalábbis megcsinálják a kiállást.

A szárító legyen ugyanolyan kapacitású mint a mosógép;)

71. mimmo33 (válaszként erre: 66. - Kic)
2010. okt. 6. 20:29

a kombi gépekkel az a baj, hogy a mosási súly felét szárítja csak:(

Tehát ha pl.6 kg a mosási töltősúly, akkor az a szárításnál csak 3 kiló ruhát bír szárítani.Vagyis fél adag ki,és úgy szárítod:(

70. pintyőke72 (válaszként erre: 69. - 5e76004fb5)
2010. okt. 6. 20:24

De még mennyire!

Én a fekete szövetkabátot is bevágom, 20 perc hideg levegő, és úgy veszem ki,mintha a patyolatból hoztam volna. :))

2010. okt. 6. 14:01
egyébként a papírzsebkendő eltávolításban nagyon király!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook