Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázas gyerek alig alszik, eszik - van valamilyen praktikátok? fórum

Lázas gyerek alig alszik, eszik - van valamilyen praktikátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Cidanoi (válaszként erre: 36. - Manó2000)
2016. máj. 14. 15:16
Pontosan :) Tehát a hozzávalók, 1 db gyerek, langyos víz és jegkocka...
2016. máj. 14. 14:22
Hideg vizes kád tényleg tilos! Ahogy az előző hozzászóló leírta, úgy kell hütőfürdővel csillapítani.
35. 328e1b30ab (válaszként erre: 31. - Cidanoi)
2016. máj. 14. 12:16

A hideg vizes kád és lepedő egy fölösleges sokk a szívizmoknak, nagy rizikófaktorral, ráadásul a gyerek kínzása is.

Ez nem hűtőfürdő.


A hűtőfürdő azt jelenti, hogy a meleg vizet, miközben benne ül a beteg, fokozatosan (!), kb 15 perc alatt lehűtjük langyosra, beteg testének melegére. Ez húzza le kíméletesen, fölösleges sokk nélkül a lázat.



Mi mondja, hogy tilos? Minden épeszű kardiológus.

34. gyöngy:) (válaszként erre: 33. - Cidanoi)
2016. máj. 14. 10:35

Nem kell visszaolvasnom, mert pont nekem írta tegnap, hogy tilos, olvastam:)

Csak költői kérdés volt feléd, hisz te sem értetted, illetve kérdezted, hogy miért is lenne tilos.

Szerintem nem tilos, írtam is tegnap, és ha más lehetőségem nem volna, bizony beborogatnám a testét.

33. Cidanoi (válaszként erre: 32. - Gyöngy:))
2016. máj. 14. 10:14
Ha vennéd a fáradságot és visszaolvasnál, volt aki azt írta, hogy tilos. Csak épp az nem derült ki, hogy miért az. ;)
32. gyöngy:) (válaszként erre: 31. - Cidanoi)
2016. máj. 14. 10:09

Ki mondja meg, hogy szigorúan tilos? Senki!

Nem tilos.

A piros lámpán áthajtani...na az tilos!:)

31. Cidanoi (válaszként erre: 26. - 328e1b30ab)
2016. máj. 14. 09:56
Végűl is miért tilos? Ha nagyon magas a gyerek láza és gyógyszerekkel nem lehet javulást elérni akkor marad a hideg vízes kád és a lepedő. Drasztikus lépés, de muszáj. ;)
30. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. máj. 14. 08:41
Gyors gyógyulást kivánok!
29. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Aszta)
2016. máj. 14. 08:41
Jezusmaria!
28. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Chateigne)
2016. máj. 14. 08:34

Kiskanállal vagy fecskendövel próbáld itatni, olvass neki mesèt vagy nèzzetek mesèt a tvben, vagy dvdn miközben az ágyban pihenget.

:)

27. gyöngy:) (válaszként erre: 26. - 328e1b30ab)
2016. máj. 13. 22:52

Ma már nem javallott valóban, de azt túlzásnak tartom, hogy szigorúan tilos lenne.

Én sem alkalmaztam már a gyermekemnél, de semmi baja nem lesz ha homlokra, bokára, csuklóra borogatást tesznek.

Én jó régen voltam gyerek és akkor még gyakori eljárás volt.

26. 328e1b30ab (válaszként erre: 25. - Gyöngy:))
2016. máj. 13. 22:03
Ami szigorúan tilos.
25. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2016. máj. 13. 21:29

Még jó, hogy most van miből válogatni:)

Mikor én voltam gyerek, anyukám becsavart a vizes törölközőbe, aztán agyő...:)

24. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2016. máj. 13. 21:26
Nekünk pont a Nurofen vált be, kúppal hiába próbálkoztam, nem vitte le a lázát. De a legtöbb anyuka valóban a germicidre esküszik a környezetemben is.
23. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Chateigne)
2016. máj. 13. 21:23

Mekkora a gyerkoc amugy? A mi dokint inkabb a germicydet vagy a panadolt preferalja. A nuro nem annyira hatekony, de ki kell probalni, gyereke valogatja.

Ha ehet, akkor is csak konnyu dolgokat adj neki, huslevesnek a leve, repa, meg max.soban fott buri, semmi megterhelot :)

Jobbaulast!

2016. máj. 13. 21:02

Itt a cikk:


[link]

21. gyöngy:) (válaszként erre: 16. - Cidanoi)
2016. máj. 13. 20:59
Igen, a láz egy jóindulatú folyamat, pusztítja a baktériumokat, vírusokat, akkor jól működik az immunrendszer is.
2016. máj. 13. 20:48
Nagyon sok országban nem is csillapítanak lázat, csak akkor, ha nagyon rossz a gyerek közérzete, fájdalmai vannak. Olvastam erről egy érdekes, jó cikket, próbálom megkeresni, érdemes elolvasni.
19. chateigne (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2016. máj. 13. 12:30
Koszi mindenkinek a valaszokat! Nem tomom semmivel, amugy se tudnam, kis veznacska... Ma mar ugy tunik jobban van, fel7 ig aludt reggel, de mar laza sincs. Egy par falattal tobbet is evett mar, meg voltunk kint a levegon delelott, kivancsi vagYok hogy alszik. Ugy latszik ezt a laz csinalja nala. Egyebkent Nurofent adtam be neki, ami leviszi neki, de ezeket az egyeb tuneteket nala nem csokkenti.
18. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Neomama)
2016. máj. 13. 00:10
Siman! Mivel a szervezet ilyenkor a gyogyulasra koncentral. Az emesztes maga rengeteg energiat elvesz... Nem etetnem.
17. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Cidanoi)
2016. máj. 13. 00:06

A mi dokink is ezt mondja... Aztan mar vannak anyukak, akik 37"5-nel csillapitanak.


Masreszt, foruminditonak : ilyenkor azert nem eszik a gyerkoc, mert a szervezet az energiait nem az emesztesre, hanem a gyogyulasra forditja. Nem kell semmivel sem tomni, kizarolag folyadek, leginkabb viz, max.tea.

Gyogyulast!

16. Cidanoi (válaszként erre: 15. - 408020f45e)
2016. máj. 12. 22:49
Ez aranyos...gyógyszer is kell...:) Amúgy a gyermekorvosok szerint, nem jó, ha lázas a gyerek és egyből lehúzzák a lázát. A láz egy válasz a betegségre , és a megemelkedett hőmérséklet gyógító hatással van. Tehát minél tovább lázas a gyerek annál elöbb meggyógyul.
2016. máj. 12. 22:22

A lázcsillapítás az első! Gyógyszer is kell. Erőltetni nem kell semmit. Viszont folyadék az kell.

Esetleg egy szép mintás pohárka, ami csak az övé lehet és abból pár korty, de figyelve napjában többször. Vagy kiskanállal tea, ami különböző ízű lehet. A fiam anno nagyon szerette a fodormenta teát:) lehet citromos vagy mézes stb. Egy-egy kanállal mindig. Esetleg a teába mártott háztartási keksz, ami érdekesen megduzzad és aztán azt leszopogatja a még száraz részről.

Sokan azt mondják, hogy szigorú ágynyugalom kell, de ha ennyire nem alszik éjjel, akkor napközben a lakásban simán játszhat, esetleg ki is lehet vinni, ha jó az idő. Persze attól függ mi az alapbetegség, gyerekek közé azért ne, de azt hiszem parkba sétálni egy kicsit szaladgálni szüksége van. A levegő, a mozgás, a legjobb altató. :)

14. Luijza
2016. máj. 12. 21:49
Lázcsillapítót kell adni neki. Elmúlik a fájdalma is és eszik. Nekem ez jött be. A lázat is leviszi és a fájdalomnak is annyi.
2016. máj. 12. 21:16
Nehéz praktikákat írni, mert mindenki olyan egyéni. Az én kisfiam mikor lázas akkor, hányni is szokott, és ezen csak rontanak a gyümölcslevek meg a vitaminos üdítők. Friss levegő az jót tesz... És a nyugalom... Pár nap és meggyógyulnak. :)
12. Muraja (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. máj. 12. 21:10

Unokam nalam van e heten szinten kicsit belazosodott de csak a jeg fagyi ami nagyon jol bejön neki minden fele izel - szorbe .

Azon kivul normal mindennapi aktivitasa , sokat van kint es jatszik bent nyitott ablaknal alszik.

2016. máj. 12. 21:00
Mivel csillapítod a lázát?
2016. máj. 12. 20:57
Korábban írták és teljesen egyet értek azzal, hogy ilyenkor csak annyit egyen amennyit kíván. HA az csak egy két falat, akkor annyi. A folyadék a lényeg. Be fogja pótolni az evést, ha lemegy a láza és jobban lesz. Türelem, ez pár nap, néha akár egy hét is lehet.
2016. máj. 12. 20:20
gyümölcs és valami tea. Hársfavirág, kamilla, citromfű, ami lenyugtatja. Lédús gyümölcsök, mandarin, narancs vagy eper, alma, ami szomjoltó is, nem csak enni jó, hanem hűsíti
2016. máj. 12. 19:54
Jó lehet még a gyümölcs. Táplálék, folyadék, rost és vitamin egyben. De ne egy gyümölcsöt adj neki, hanem színes gyümölcssalátát, de csak frissekből. Most könnyű, egy kis eper, áfonya és banánkarikák, almakockákkal, pici citromlével lecsöpögtetve, cuki kis tálkában ... talán meghozza a kedvét.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook