Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesek, Ti teljesen élesen láttok benne? fórum

Szemüvegesek, Ti teljesen élesen láttok benne? (beszélgetős fórum)


28. syria (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
2016. máj. 16. 10:41
Az már eleve könnyebbség, hogy csak távollátáshoz kell. Gondolom lakásban, irodában nincs rajtad.
27. l.luiselotte (válaszként erre: 26. - Syria)
2016. máj. 15. 15:14

én nagyon szsretem a szemüvegemet, jól is áll, és olyan jó távolra tisztán látni...

( és öltöztet is, elrejti a gyakran karikás szemeimet )

26. syria (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2016. máj. 15. 12:19

Ovis voltam, amikor megkaptam az első szemüvegemet. Kb. 40 éves koromig nem volt semmi baj, egyetlen szemüveggel láttam távolba, s el tudtam olvasni a Bp. térkép apró betűs utcaneveit is. Tudtam, hogy a világvége azzal kezdődik, ha majd nem lesz elég egyetlen szemüveg. Be is következett.


Amúgy azt szoktam mondani, hogy nincs túl sok különbség az életminőségben amiatt, hogy kinek hányas dioptriája van. Akinek -1-es kell, mert anélkül nem lát rendesen, pont akkora probléma, mint akinek pl. +3-as kell.

2016. máj. 14. 17:37

én közelre jól látok, 40+ évem ellenére is, de ált. iskolás korom óta van távollátó szemüvegem, autóvezetéshez, mozihoz stb.

-2 dioptriás, hát azzal - szoktam mondani - még a fenyőfa tűleveleit is látom, lehet hogy egy kicsit erős. De közel 40 éve nem romlott a látásom, nem nőtt a dioptria, tkp boldogulok sz.ü. nélkül is.

Legalább 5-6 éves, nem tudom már az árát, relative drága volt.( 15 ezer lehetett 2010 körül ? )

24. syria (válaszként erre: 21. - 328e1b30ab)
2016. máj. 14. 17:29

Az úgy volt, hogy az első három nem került olyan nagyon sokba, mert a munkahely térített 15-20-30 ezer Ft-ot.

Otthon egyáltalán nem használtam a progresszívet, csak a távolba látót. Amikor az nagyon karcos lett, elmentem, hogy csináltatok helyette. Megdumáltak, hogy inkább progresszívat csináltassak. Húzódoztam, mert emlékeztem a rossz tapasztalataimra, de megdumáltak, mondván ilyen akció, olyan kedvezmény van éppen; különben is a mostani technológia sokkal fejlettebb, mint pár éve volt.

Beadtam a derekamat, kiválasztottunk egy keretet; kb. egy hónap múlva készen lett 108 ezer Ft-ért. Próbáltam vele olvasni. Azt az apró betűt, amit a régivel el tudtam olvasni, az újjal képtelen voltam. Újból próbaolvasást csináltak velem a szokásos szemészeti táblával, s megállapították, hogy pontosan az a cucc kell, mint amit felírtak. Azt mondták, hogy a keret túl alacsony, ezért nem tudták pontosan belecsiszolni a lencsét. Új keretet választottunk; akkor már nem érdekelt, hogy néz ki, azok közül választottam, amelyikeket az optikus tanácsolt.

Újabb hetek múlva garanciában kész lett. Egy fokkal jobb lett csak jobb, mint az előző, de elfogadtam, mert belefáradtam.

Viszont piszkált, hogy nincs rendes távolba látóm. Kitaláltam, hogy az első totálisan rossz progresszív fémkeretébe tegyenek távolba látó lencsét. Annak az anyag és munkadíja 13.700 Ft volt idén januárban.

23. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Syria)
2016. máj. 13. 21:01

Igen, ennyi pénzért csinálják már meg rendesen!

Egyébként a progresszívben nekem is gondot okoz a lépcsőn való közelekedés. Kezdetben két szemüveget váltogattam, a progresszívet csak munkába használtam, és mivel rövidlátó vagyok, volt egy másik csak távolra. Mostanában lusta voltam cserélgetni őket.

22. 328e1b30ab (válaszként erre: 16. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 13. 16:15
Igen, ami nagyon rövid ideig tart.
21. 328e1b30ab (válaszként erre: 20. - Syria)
2016. máj. 13. 16:14
Jaj, bizony, hogy hiba volt nem reklamálni tovább, ha nem kevés pénzt fizettél valamiért, amit sokadszorra elrontottak ... Kifizetted a rosszat?
20. syria (válaszként erre: 9. - 2f7e180b49)
2016. máj. 13. 14:53

A progresszív lencse olyan csiszolású, hogy a felső rész mondjuk távolba látó 3-as dioptria, az alsó része pedig olvasáshoz való 6-os.

Elég necces. Nekem az első nem sikerült, a második se. A harmadik végre jó lett, de két évig tartott mire úgy megszoktam, hogy lépcsőzni, s vezetni is mertem benne.

Nemrégiben rászántam magamat egy tartalék progresszívre. Nem lett jó, újra csinálták. Most se jó, mert nem látom vele az apró betűket, amit az utolsóval simán elolvasok. (Egy ilyen szemüveg ára 150.000 Ft körül van.) De már nem volt pofán tovább reklamálni. Lehet, hogy hiba volt. Nagyon nem mindegy, hogy az optikus hogyan méri, rajzolja be az elkészítendő lencsét.

19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 12. 22:43
Nekem amikor jól volt becsiszolva a lencse, soha nem kellett megszoknom, egyből jó volt.
18. cd7bc2426f (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2016. máj. 12. 22:36
van akinek szokni kell az újat... nekem is monták mindkétszer elősször fejfájás szédülés stb is lehet, szerencsére nem volt.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 12. 22:32

A progresszív lencsén kívül szerintem nem nagyon kell szokni egy jó szemüveget.

Nekem amire azt mondták, hogy meg kell szokni (15 év szemüvegviselés után akarták ezt bemesélni, amikor nem láttam rendesen az új szemüveggel), kiderült, hogy rosszul volt becsiszolva a lencse.

16. cd7bc2426f (válaszként erre: 15. - 328e1b30ab)
2016. máj. 12. 22:05
Kivéve ha meg kell szoknia.
15. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. máj. 12. 14:36
Nem, ez nem normális. Ha tökéletes a szemüveg, akkor nem fárasztja a szemed, nem fáj a fejed és mindent kristálytisztán látsz.
14. 3d787b167a (válaszként erre: 13. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 12. 14:34

Valami spéci eljárás, nem lérdeztem anno, nem álltam úgy anyagilag.


Sokkal kontúrosabban látsz, mint egy sima lencsével.

13. cd7bc2426f (válaszként erre: 12. - 3d787b167a)
2016. máj. 12. 14:08
az meg mi a szösz.?
2016. máj. 12. 13:34

Neked az u. Sasosításra" van igényed.:)


Van erre valami spéci eljárás, bevonják a lencsét valamivel. Drága na.

A szemorvos nem ajánlotta?


Vagy ott ezt nem mondtad el?

11. Csillag29 (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. máj. 12. 12:57
Mekkora a cilinder ? Mert nekem volt a régi szemüvegemen egy 0.5-ös azt hiszem majd megzavarodtam úgy fájt tőle a fejem :/ Lehet a cilinder is a hibás . Nekem sem olyan erős a szemüvegem mint amilyen rossz a szemem de pl amikor nézettem nem csak a táblát olvastatta velem a szemész nézzek körbe melyik a konfortosabb érzés és így döntött a kisebb dioptria mellett :)
10. cd7bc2426f (válaszként erre: 8. - 2f7e180b49)
2016. máj. 12. 11:41
Nem a tűéles látás a lényeg csak az, hogy rendesen lásson az ember, tudjon olvasni gond nélkül stb. Állítólag ha tökéletes a szemüveg az még rossz is lehet a szemnek, mert ellustul satöbbi és ezáltal is romolhat.
9. 2f7e180b49 (válaszként erre: 6. - NomNom)
2016. máj. 12. 10:21
jajj de jó dettó a helyzetem :D csak itt magamat stresszelem, hogy nem e lett volna mégis jobb az erősebb, de már szerintem a régi szemüvegemben azért is látok rosszabbul mert tele van karcokkal és annyira idegesítően húzza meg homályosítja a képet, progresszív...hmm..hallottam már róla de nálam iet nem említettek , hogy az enyém olyan lenne, igazából azt nem tudom az milyen :)
8. 2f7e180b49 (válaszként erre: 3. - Cd7bc2426f)
2016. máj. 12. 10:19
igen ezt kérdezték,és azt mondták, ha nem vezetek napi 12 órában úgymond nem fontosabb...de ha a munkámból adódóan vezetnem kellene egyértelműen az erősebb kellene, de így hogy monitor előtt dolgozok nem indokolt a negyed miatt váltani ...
7. syria (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. máj. 12. 10:14

Jól eltalált szemüveggel elvileg tisztán kellene látni. De vannak szembetegségek, amiknél ez nem jön össze.


A monitoros munkánál az a lényeg, hogy nem szabad huzamosabb ideig a monitort bámulni. 1-2 percenkét félre kell nézni pl. a klaviatúrára, egy papíranyagra, egy ügyfélre, kollégára, telefonra, bármire. Ez a gyakoribb pislogás miatt is fontos.

2016. máj. 12. 09:54
Nem látok élesen, az nem is lenne jó, tovább romolhat a szem. Nekem is mondta, hogy rá kéne tenni egy negyedet, de nem biztos, hogy jót tenne.
2016. máj. 12. 09:34
A megfelelő szemüveggel teljesen jól látok. Ez azt jelenti, hogy pl. amit a monitorhoz használok és jó, azzal közelre és távolra nem.
2016. máj. 12. 09:28
Progresszív lencséd van?
3. cd7bc2426f (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. máj. 12. 09:25

Mindig úgy adják a dioptriát, hogy még kényelmesen láss, de a szem se lustuljon el, vagy mi :)


Nekem is úgy volt az első szemüvegem, ott meg is mondta az optikus nem baj ha dolgozik a szemem is. (a második szemcsinél kisírtam az olyan értékű lencsét amit be is mért a géppel)


Egyébként az éles az relatív sztem,,,, mert mindenkinek úgy adják, hogy arra legyen jó amit csinál,,, pl ha én nem vezetek nem kel 3km-re is élesen látni elég ha pl a monitort látom vagy a tv-t satöbbi.


Ha monitoros munkát végzel eleve szóltál is erről a szemésznek nem??? Tőlem mindkét szemüveg csinálásnál alapból megkérdezte az ember dolgozok e

számítógépen. ( vagy nyílván szoktam e huzamosabb ideig használni, olvasni rajta stb)

2016. máj. 12. 09:21
Na én teljesen élesen látom a monitort is és ha felemelem a fejemet akkor a távolba is élesen látok.
2016. máj. 12. 09:15
Sziasztok, az lenne a kérdésem,hogy aki szemüveget hord az a szemüvegében mindent távolra is teljesen tisztán lát ? Meddig jó ha valamennyire munkára van szorítva a szem? Monitoros munkát végzek és ahogy kinézek a monitorról a távolba látok lényegében mindent csak nem érzem a tárgyakat elég kontúrosnak ? Ez meddig normális ? Voltam szemészeten (-2,45 , -2,74 plusz az egyiken cilinder ) iesmi a dioptriám...végig olvastatta a számokat és az alsó sort éppen csak kisilabizálva de kitudtam végül olvasni, totál homályos volt de elolvastam..és nyilván a szemész is hallja ,hogy ott küszködök vele hogy most az mennyi is lehet..de nem erőlteti az erősebb dioptriát, végül az lett megállapítva , hogy az egyik romlott egy negyedet de emiatt lényegében felesleges váltani...végül csináltattam új szemüveget és nem váltottam :( és most nem tudom jól tettem e vagy sem , mondjuk csak munkahelyen koncentrálok rá ennyire, de fáj is a fejem tőle sajna... na szóval Ti hogy vagytok ezzel ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook