Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pótkerekes bicikli vagy futóbicikli? fórum

Pótkerekes bicikli vagy futóbicikli? (beszélgetős fórum)


23. naiv
2016. máj. 17. 16:12
Sziasztok!Köszönjük a segítséget végül futóbiciglit kapott a drágám!Örült neki!!Ma már azzal mentünk napközibe.Még persze tanulni kell!
2016. máj. 12. 16:31
most olvasom, hogy a gyerkőc kismotort szeretne. Hát én akkor kismotort mindenképp vennék neki. Max vennék bicajt is. a kettő nem zárja ki egymást, és a kismotor a futóbiciklihez, vagy pláne a bicajhoz elhanyagolható költség.
2016. máj. 12. 16:27
roller;) :) de komolyan. sokkal olcsóbb mint a futóbicikli, és ha stabilan rollerezik,akkor tényleg pár métert kell tolni és megy a bicaj.
20. Dézsa
2016. máj. 12. 09:00

Három gyerekem van akik már tudnak biciglizni. Nagyon kevés volt az az idő amit a tanítgatásra fordítottunk mi szülők, szinte maguktól pontosabban a futóbicigli segítségével tanulak meg.

A kismotor játék, rendkívüli módon koptatja a cipőt, városi lakásban az is szempont lehet, hogy több helyet foglal mint egy futóbicigli.

A futóbicigli sporteszköz, amivel a gyerek szeret játszani. Fejleszti az egyensúlyérzéket amire a gyerekeknek nagy szükségük van. Többféle méretben lehet kapni, akár állítható változatban is.

A pótkerekes bicigli használatával legfeljebb a pedálozást tudják megtanulni a gyerekek és az kisebb hányadát teszi ki a biciklizés tudásának. Számomra rossz látni az egyenetken terepen ügyetlenkedő gyereket görbe háttal ülni a pótkerekes biciglin, mert a járgány billeg a talajon.


Számunkra nagyon jó választás volt a futóbicigli, én mindenkinek azt ajánlom.

19. vica66
2016. máj. 12. 06:24

Ez valami verseny, hogy ki, milyen korán tanul meg kerékpározni? :)

Minden gyerek máskor, szerintem, és ez nem baj. Érdekes mód, nálunk úgy volt, hogy amíg tanítgattuk a gyerekeket, addig nem ment a két kerekezés, amikor viszont elszánták magukat, akkor addig próbálkoztak, amíg nem sikerült. A futóbicikli szerintem "újmódi huncutság", legfeljebb annak látom értelmét, ami átalakítható később "rendessé".

De ha a gyerek kismotorra vágyik, akkor azt vennék neki. Elvégre az ő szülinapja lesz.

18. Bafi
2016. máj. 11. 15:55
Nekem a 2 évesem most kezdett futóbiciklizni. Pótkerekes biciklit nem is fogunk neki venni, 3 évesen mát sima bicót fog kapni. A futóbicikli nagyon jól fejleszti az egyensúlyt, a pótkerekes nem. Rengeteg ismerősömnek tanult meg fél nap alatt rendes biciklivel menni a 3-4 évese, de csak azoknak, akik előtte futóbicikliztek.
2016. máj. 11. 12:01
bici G li :D
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Naiv)
2016. máj. 11. 11:46
Lehet kapni olyan futó biciklit is, amire később pedál szerelhető pl. a Decathlonban. Egy hónapja az Auchan áruházban lehetett kapni motor formájú futóbiciklit is.
2016. máj. 11. 11:46
Szerintem nem. Rengeteg ovis mászkál kismotorral. :) Illetve létezik több méret is pl van, ami pont 3 éves kortól van. Nem tudom, hogy melyik helyen mi a méret, de amit a "mi" boltunk forgalmazott, ott maxi és mini volt. A maxit pedig 3 éves kortól ajánlottuk és tényleg kb akkor jó, mert vettünk egyet az unokaöcsémnek, aki 2 éves lesz, de még lábujjhegyen tudja csak gurítani magát vele.
14. naiv (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2016. máj. 11. 11:42

Nem kicsi már hozzá?

Azért gondolkodom inkább egy pótkerekes biciglin.

13. naiv (válaszként erre: 11. - 937a2a883a)
2016. máj. 11. 11:40
Nekem személy szerint egy új potkerekes bicigli felé húz a szívem csak kíváncsi vagyok ki mit mond!?
2016. máj. 11. 11:40
Amúgy igen, valaki írta lentebb, hogy ha kismotort szeretne, akkor azt kapjon. :)
2016. máj. 11. 11:37

Én bababoltban dolgozom és persze ott az a cél, hogy vegyék az emberek a futóbiciklit, de személy szerint csak pénzkidobásnak tartom. Szerintem a pótkerékkel jobb egy bicikli, az meg a szülőn is múlik, hogy mennyi idő alatt tanul meg nélküle tekerni a gyerkőc, mivel tanítani kell. Én már oviba is pótkerék nélkül jártam biciklivel, mert korán megtanították hogyan kell...a tipikus régi módszerrel, amikor egy rudat tesznek hátra és fogják, aztán meg nem fogják és nem veszem észre. Illetve az egyensúlya sem lesz hirtelen meg rajta azért, mert előtte futóbiciklit használt, aminél a lába a földön volt.


Amúgy ismerek olyanokat, akik vettek a gyereknek egy biciklit pótkerék nélkül. Leszerelték a pedált és azt használta futóbiciklinek, aztán meg megtanították pótkerék nélkül menni. :) De utólag is lehet hozzá venni.

10. naiv (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2016. máj. 11. 11:36
persze ez normális,de gondoltam ha lett volna futóbiciglije akkor lehet előbb tanulja meg
9. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Naiv)
2016. máj. 11. 11:36
Akkor talán mégis jobb a kismotor, vagy amilyen formát kapsz. Ha ráadásul azt szeretne, akkor ne gondolkozz! :)))
8. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Naiv)
2016. máj. 11. 11:34

Az, hogy kinek milyen az egyensúlyérzéke, relatív. A fiam ovis volt és megtanult 2 kerekűn bicajozni.Pótkerék nélkül, mert a nővérétől maradt meg, de már a pótkereket nem találtuk meg. A lányom sokkal később tanult meg.

Ez pont olyan, mint a hintát hajtani sem tudja mindenki ugyanabban a korában.

7. 4a0bd14227 (válaszként erre: 1. - Naiv)
2016. máj. 11. 11:32
Vegyél pótkerekes biciklit, amiről aztán gyorsan leszereled a pótkereket, és irány a szabadba bringázni tanulni. ;)
6. naiv
2016. máj. 11. 11:32
van 3kerekű is csak azzal nehezen boldogul,olyan amit én birok tolni ha elfárad
5. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Naiv)
2016. máj. 11. 11:30
3 kerekűre nem gondoltál? Stabil és közelebb áll a biciklihez. Arról nem is beszélve, ha a kicsi elfárad útközben ezt tolni vagy húzni is lehet adott esetben. A futóbicajt vagy a kismotort meg viheted te. ;)
4. naiv
2016. máj. 11. 11:28
bocs a korát elfelejtettem odaírni a nagyobb 6éves lessz juniusban
3. naiv (válaszként erre: 2. - NomNom)
2016. máj. 11. 11:27
Nagyobb lányom még mindég pótkerékkel hajtja a bicajt!Bánom,h nem vettünk neki futóbicajt.
2016. máj. 11. 11:25
Szerintem nagyon jó, hogy elterjedt a futóbicigli. Sokkal hamarabb megtanul bicózni, mert gyorsabban ráérez, hogyan kell egyensúlyozni rajta. A pótkerest én ki is hagynám, azon nem tanulnak meg.
1. naiv
2016. máj. 11. 11:23
Kislányunk 3éves szülinapjára szeretnénk neki ajándékot!Szeretne egy kismotrot ami lábbal hajtható de én azt már kicsinek találom.Van egy örökölt pótkerekes bicajja ami már eléggé kopott megviselt,hozzáteszem azt még nem tudja hajtani.Ezért gondoltam a futóbiciglire!Szeretném kikérni mások véleményét is!Nem vagyok benne biztos,h futó bicigli legyen vagy inkább egy új pótkerekes kisbicigli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook