Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szulejmán - Barátok közt - Éjjel, nappal... fórum

Szulejmán - Barátok közt - Éjjel, nappal... (beszélgetős fórum)


1 2
2016. szept. 1. 10:15
Az este az Éjjel-nappal... nem néztem, érdekesebbnek tartottam egy jó kis teniszmérkőzést az US-Openen: Vozniacki-Kuznetsova. Fantasztikus volt!
31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Banános Zselé)
2016. szept. 1. 10:09

Hát mondhatni egyáltalán nem.

Nem volt szép Lacitól, hogy már az első nap, amikor odaköltözött a kislány, már akkor is "elhúzta a csíkot otthonról". Pedig ő legalább annyira örökbe-fogadó párti volt, mint Gizi!

Kíváncsi leszek a folytatásra!

2016. szept. 1. 09:49
Stellával nem igazán foglalkoztak Giziék
2016. aug. 31. 06:51

Ez a fórum így indult:


1. hópihe14 2016-05-10 06:52

Így együtt, milyen szép, és idilli


Ha egyikhez, másikhoz kapcsolódóan egy-egy gondolat felmerül, vagy egy-egy kérdés, vagy bármi más...bárkitől, akár rendszeresen, napi szinten, akár csak alkalmanként... beszéljük meg!


Tudom, hogy vannak fórumok a témában, de hát más témában is van több fórum is... talán itt egy kicsit elfogadóbbak, befogadóbbak leszünk, talán sikerül...


Azután kiürült!


Nem baj!

Ha senki más nem csatlakozik ehhez a fórumhoz, akkor biztosan nem lesz veszekedés, kötözködés, hogy szavakon lovagolni, és a másikat kiútálni... akkor maradok magam.

Bár változatlanul, aki úgy gondolja, hogy szívesen csatlakozna egy "elfogadóbb", fórumhoz, közösséghez... örülök neki.


Barátok Közt az este:

- azt hittem, Attilában több gerinc van, de ezek szerint igazi hajóskapitány. Ahol lyuk van, azt be kell tömni!

28. 12d083b51b (válaszként erre: 27. - Ina87)
2016. jún. 6. 06:36

Igen, de úgy vettem észre, hogy az, azok a fórumok mintha egy kissé "zártkörűek" lennének!

Aki csak néha-néha szól hozzá, az esetenként úgy érezheti magát (esetenként úgy érzi!! magát), mintha ott sem lenne!! (szinte észre sem veszik, hogy ő is ott van!)


Úgy gondoltam, hogy ha esetleg másoknak is van/volt ilyen érzésük... fogyós fórumból, főzőcskézőből is, stb. van több fórum is, miért ne lehetne ezekből is???

Persze, ehhez az is kell(ene), hogy legyen kivel csevegni...

27. ina87
2016. jún. 5. 22:41
vègülis màsik forum jobban aktivab mint ez csak külön külön tèmàba
2016. jún. 5. 06:52

Erről én magam is elfeledkeztem. Most hogy felmentem a saját adatlapomra...


Nem igazán lehet tolongásnak nevezni, ami itt megy!


Pedig gondoltam, hogy aki esetenként 1-2 mondatot, gondolatot szeretne ezekkel a sorozatokkal kapcsolatban megosztani másokkal...

De ha nem, hát nem!

Akkor erről ennyit!

2016. máj. 12. 07:52

Éjjel-nappal:

- Milánnak elment az esze, hogy egyrészt potom pénzért adta el a Karesszal közös hajót, másrészt úgy hajigálta a földre a bankókat, mintha egy-egy elhasznált papír-szalvéta lett volna

- most már én is nagyon unom ezt a Gábor-Alexa rivalizálást, szerintem itt már érzelmekről nincs szó, csupán azon dolgoznak, hogyan tudnának több borsot törni a másik orra alá...


Barátok közt:

- végre úgy néz ki, hogy Attila-Peti ezek után megtalálja a közös hangot

- egy kicsit lemaradtam, akkor most Ágit letartóztatták ott az autóban, vagy valami miatt félbe-maradt az a szál????

- ha lassan is, de Bözsi-néni belátja, hogy érdemes lenne orvoshoz mennie

- nem igazán értem, hogy a pszicho-anyu + a lánya miért nem költözik vissza, hiszen nem az egész ház égett le, és szerintem a biztosító + a tűzoltók is már régen túl vannak a helyszínelésen, legalább takaríthatnának, stb. stb. A biztosító annyit úgysem fog fizetni, hogy totál új lakást vegyenek rajta!!

Másrészt nem kellene neki továbbra is bejárnia "dolgozni"??? Ahogy Zsolt kijött a börtönből, és volt nála a lakás-tűz, attól még a munkahelyük nem szűnt meg, a magán-prakszist is folytathatná...


Szulejmán:

- nem igaz, hogy egy egész életet le lehet élni úgy, hogy az egymás elleni áskálódások, ármánykodások, cselszövések... töltsék ki a napokat.

- hogy Hürrem még mindig képes a szultánák ellen harcolni, még mindig túl tud járni az eszükön...

- volt olyan érzésem, hogy maga Szulejmán is hiányolja a harcok irányításánál Ibrahimot, pedig hát Ibrahim ezen a téren csak tőle tanult, vagyis most nélküle is kellene tudni, felismerni stb. a helyes döntést...


Valaki esetleg valamit ????

-

24. 12d083b51b (válaszként erre: 23. - E5085c4acf)
2016. máj. 11. 16:03

????


(Azért ennyire még nem adtam le!!)

2016. máj. 11. 13:00
Hóihe! Te háromból melyiket csi.pázod a legjobban?
22. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - 07da045965)
2016. máj. 11. 12:48
:)))
21. 07da045965 (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2016. máj. 11. 11:31
Nos, nekünk Seto - boxos TV előfizetésem van. Kb. 100 filmet tudok tárolni a beltéri egységen, mint régen a videomagnón. Ez azt jelenti, hogy felvehetem a részeket. Míg előröl adták (újra) minden nap a sorozatot, fel is vettem. Amikor volt időm megnéztem. De aztán hála a Farm nevű borzalmas produkciónak KB. ELSŐ KÖNYVNÉL MEGSZÜNTETTE AZ RTL AZ ISMÉTLÉST. Először dühös voltam, de megleltem a megoldást. Most internetről nézem, amikor van időm. Az egyik gépünk össze van kapcsolva a TV-vel HDMI kábellal. MÉG CSAK A 116. RÉSZNÉL JÁROK. Kérdésedre válaszolva: Másnap újra kezdhetem, ha akarom. Az alvást is meg a nézést is.
20. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - 07da045965)
2016. máj. 11. 10:09

Mit folytatsz másnap??

A bele-alvást, vagy a sorozat nézést: mert hogy Szulejmánt csak hetente 1x adják...

2016. máj. 11. 09:26
Éjjel Nappal Budapestből egyet sem láttam.
18. 07da045965 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2016. máj. 11. 09:24
Sziasztok. Szerintem nem is agymozgatásnak valók ezek a sorozatok. A Szulejmánt nagyon szeretem, mert mozgatja a fantáziát a sok szép ruha, meg díszlet, és csodálatosan beszélnek benne. Relax a zene, időnként be alszok rajta, aztán másnap folytatom. A történelmi hitelesség valóban megkérdőjelezhető, de sok az igazság benne. Ha az agyamat akarom mozgatni, akkor Tolsztoj Háború és békéjét olvasom. Na jó, szarkazmus volt. A másik szappanoperától -már kiver a hideg - mert tiszta intrika meg keverés az egész. A férjem szereti nézni.
2016. máj. 11. 07:15

Nagyon kíváncsi vagyok, mi is látszik azon a felvételen, amit Miki-Attila talált. De hogy Ági rögtön tudta, hogy neki nagyon gyorsan le kell lépnie... nem tudom, most miért van az az érzésem, hogy valójában Ági kólintotta fejbe Robit, mert esetleg ismételten bepróbálkozott nála, és Ági lánya tiszta véletlenül csak szemtanúja volt az esetnek. Ági akkor elszaladt, és Peti már csak Lizát találta a helyszínen, kezében a gyertya-tartóval... eddig ezért dugdosta Ági a lányát mindenki elől, de most már tudja, hogy őneki magának is el kell tűnnie!!!


És hogy azt a kamerát még réges-régen Klaudia szereltette oda, hogy figyelni tudja, ki kutakodik esetenként az íróasztalánál... vagy még az ő férje, Zoli... ezért nem tudott erről a videóról sem Ági, sem Ludwig...

2016. máj. 11. 07:08

Valamiről lemaradtam az ÉNBP-ben??

Én úgy emlékszem, Evelin a kórházban fekszik, az orvosok keresik annak az új drognak az ellenszerét amit bevett, mert élet-halál között van... ezzel szemben tegnap teljes fizikai erőben, az apja házában, utána pedig megy bulizni... és esze ágában sincs, hogy az elhunyt anyja temetésével kapcsolatban lótna-futna-szaladgálna, mint egyedüli családtag, örökös...

15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Hanami)
2016. máj. 10. 15:21
Nem már nem megy, pedig akkor én is azt hittem, hogy az ismétlést addig folytatják, míg utólérik vele a napi eseményeket... mindegy, van adó éppen elég, sok-sok már műsorral...
14. Hanami (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2016. máj. 10. 15:06
Már nem megy minden hétköznap délután az rtl-n? Vagy a heti adásban előrébb vagy, és így nem érdekel?
13. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Hanami)
2016. máj. 10. 14:32

Arra gondoltam, éppen azért is vártam először, hogy majd azokat a jellemeket, azokat a tetteket, stb. stb. látom viszont, amit róluk tanultunk...

de most már elfogadom ezt a sorozatot olyannak, amilyen, és bizony szívesen nézném akár minden nap, nem csak hetente egyszer...

12. Hanami (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2016. máj. 10. 14:21

A tények az csak egy alap, kell rá a "körítés",hogy érdekes, és nem utolsó sorban, eladható legyen :)


És azt se feledd, hogy ez török hódításról, török szemmel.Egy magyar ember,rendező, biztosan másként forgatta volna.Gondolj csak az Egri csillagokra :)

11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Hanami)
2016. máj. 10. 14:11
Egy idő után én is rájöttem, hogy már eredetileg sem akart ez a sorozat "történelmi fényfeltáró" műsor lenni... hát sikerült!! :))
10. Hanami (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2016. máj. 10. 13:45
A Szulejmán egy sorozat, nem kifejezetten csak Magyarország volt a célközönség.Török emberek készítették, és több országban is fut.Lehet eltérés a között,amit te Magyarországon tanultál, magyar nézőpontból,a török hódításról.
9. MZsanett (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2016. máj. 10. 11:58
Teljesen egyetértek. Lehet minket fikázni, hogy micsoda "értelmiségi" sorozatokat nézünk, de most a sok horrorfilm, meg krimi mire jó?
8. MZsanett (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2016. máj. 10. 11:56

Én mostanában elégedett vagyok az ÉNBP-el. Sok minden történik, vannak benne érzelmek, ezt hiányoltam. Most abban reménykedek, hogy ez így is fog maradni és nem térnek vissza megint a felszínességhez.


Szerintem azért hagyták félbe azt a vonalat, mert akkor túl sok minden történne egyszerre. Lehet, minden vonalat fel akartak pörgetni. De jól is teszik, ideje volt már, mert ezt a langyos vizet nagyon untam.

7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 07da045965)
2016. máj. 10. 11:08

Az biztos, hogy nem kell nagyon megmozgatnunk az agyunkat, és nem igazán fáradunk bele agyilag, hogy követni tudjuk az eseményeket... de még mindig jobb időtöltés, mint azokat a filmeket, krimiket nézni, ahol percenként liter-számra folyik a vér... de hát kinek-kinek ízlése szerint!


Szulejmán esetében eleinte nagyon zavart, hogy igen-igen eltér sok helyen attól a történelmi valóságtól, amit mi tanultunk hódító hadjáratairól. Persze ezek után felmerül a kérdés, talán a tanultak sem egészen fedték a valóságot... sohasem fogjuk már megtudni... hacsak egy pártatlan, kívülálló, minden "érdek nélküli" korabeli feljegyzést, leírást nem találnak a történészek...


De időtöltésnek ez a sorozat is jó! Nekem a ruhák, a viseletek, a színek, ami igen-igen tetszenek...

6. 07da045965 (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2016. máj. 10. 10:47

Nos: Először is köszönöm, hogy nyitottad ezt a fórumot. Évekkel ezelőtt nagy "Barátok Közt" rajongó voltam, de lassan kicserélődött a szereplőgárda, és nagyon csűrik csavarják a semmit. Hosszabb a reklám benne, mint maga az "élvezhető" műsor. Nem szeressem.


Szulejmán? Az egyelőre jöhet minden mennyiségben. Igaz, nem rég kezdtem nézni az elejétől, interneten. Férjem is kedveli.

2016. máj. 10. 10:22
No meg, hogy tegnap az Éjjel-nappalban is volt olyan érzésem, hogy kezdik ugyanazt, amit a Barátok köztben: hogy csak egy-két szálat futtatnak, a többit pedig hanyagolják. Pedig kíváncsi lettem volna, hogy most akkor hogyan-merre megy tovább Sára, és hogy-hogy Joe és Barbi nem mentek el nászútra?? Hiszen Barbi ott volt a fodrászatban és dolgozott... szóval akkor most hogy is van???
4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Dominós)
2016. máj. 10. 09:40

No igen!

Szulejmán és az ő barátai együtt, egész éjjel, no meg egész nappal...

Erre már valóban nem igen lehet mást mondani!

Hűha!

De esetleg külön-külön, talán még akad valami társalgási téma velük kapcsolatban... :)))

2016. máj. 10. 09:18
hűha!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook