Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Már megint kaptam egy számomra ismeretlen alapítványtól csekket+névreszóló matricákat, hogy fizessek nekik. Ha nem fizetek, megbüntethetnek? fórum

Már megint kaptam egy számomra ismeretlen alapítványtól csekket+névreszóló matricákat, hogy fizessek nekik. Ha nem fizetek, megbüntethetnek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. szept. 14. 15:41

Nyugodtan fenyegesd meg őket, hogy a fogyasztóvédelmi felügyelethez fordulsz. Egy szép kerek levél diszkrét fenyegetéssel, és még azt is tedd hozzá, hogy amennyiben nem hagynak fel a kéretlen levelek küldözgetésével az illetékes bírósághoz benyújtod a keresetlevelet. Mindenképp ajánlottan, esetleg tértivevénnyel add fel, hátha szükség lesz rá.

Amúgy a távol lévők közötti szerződésekről szóló 17/1999. (II. 5. ) Korm. rendeletet érdemes nézegetni.

Nem szabad fizetni egy forintot sem.

Felháborító, hogy a szegény embereket hogy meg tudják vezetni az ilyen csalók.

2009. szept. 14. 14:10
DEHOGY IS!!Nem vagy köteles pénzt adni
2009. febr. 15. 14:05
Eszetekbe ne jusson fizetni,na nem akartok.az,hogy csekkekkel meg könyörgő levelekkel bombáznak,még nem kötelez semmire.és a kéretlen ajándék sem.apropó,rieders digets:azt írtják,hogy ezt meg azt nyerhetsz a személyre szóló kódoddal,de ez kamu.nincs saját kódod,egy-egy fordulóban minden ember ugyanazt a kódot kapja..csak beetetik az embereket hogy lehúzzák a pénzt.Sok-sok éve mi is rendeltünk néhány könyvet,de mikor a műanyag slusszkulcsokkal jöttek,betelt a pohár.azóta elköltöztünk és megint megtaláltak...sebaj,megy a cucc a szelektívbe:D
2009. febr. 15. 13:41
Anyukám is kapott ilyen névre szóló leveleket, illetve csekkeket. Még tavaly novemberben és decemberben. Kérdezte is, hogy mit csináljon velük. Mondtam, hogy semmit, eszébe ne jusson fizetni, bármilyen célra is kéregetnek, mert nem lehet tudni, hogy tényleges alapítványról van e szó, vagy csak hivatkoznak rájuk. Jött neki vagy 4-5 darab.
2008. szept. 3. 17:03

Jajj.. Na..


Valamiből nekük is meg kell élni. :D Hát keresgélnek olyan embereket, akik fizetnek szó nélkül.


Nem rendelek sehonnan, nem kérek sehonnan semmit, a reklámokat kidobom...


Nagyon sok RidzserDájgeszes ismerősöm van, akik fizetgetnek, holott nem akarnak. :) A kisbetűs dolgokat is el kell olvasni.

34. df2a740c00 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. szept. 3. 16:30
Ezt komolyan mondod, hogy fizettél?! Hogy vonhatnák le a számládról?? Ha legközelebb is ilyen hülyeséggel kerenek meg, közöld velük, hogy jogi útra tereled a dolgot, mert törvényellenes amit csinálnak. felment a vérnyomásom...
2008. szept. 3. 16:13
NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. aug. 12. 14:19
ESZEDBE NE JUSSON FIZETNI! KI TUDJA KIÉ A CSEKK?! BÜNTETÉSRŐL SZÓ SEM LEHET!
2008. júl. 24. 14:00
De elég ha máshol megadod a címedet, pl. az interneten, vagy valamilyen játékban, nem muszáj, hogy titkos legyen a telefonszámod, sajnos...
2008. júl. 24. 13:58
Jajjaj, az adomány és a vásárolj hülyeségeket között óriási különbség van. A neveket és címeket az adománygyűjtők a telefonkönyvekből szerzik főleg, vagy ha felhívnak és azt mondod, hogy most nem adsz, akkor küldenek egy csekket, hogy hátha egy hét múlva mégis.:) De ha nem, ezért nem büntetnek!!!!!!!!!! De ha kapsz "ajándékot", megtartod és nem fizetsz, na azt behajtják rajtad kamatostól...az nem büntetés, csak az ára és persze a késedelmi pótlék.
2008. júl. 24. 11:56
Ez hülyeség,nem fognak megbünteti nincs miért!!!!
2008. júl. 24. 08:32

... mármint, ezt irónikusan, felháborodva.


Utálom az alapítványokat.

2008. júl. 24. 08:32
Ez de egy marhaság... Ilyen nem létezik.
2008. júl. 24. 08:29
jelentsd fel!!!!!
2008. júl. 24. 08:17

Húsvétra édesapám nevére is küldtek képeslapokat, meg telefonos regisztert tollal.

Megtartottam és nem fizettem ki. Édesapám ugyanis 4 éve már, hogy eltávozott közülünk:(

Gusztustalan.

24. Yudy
2008. júl. 23. 23:14
Sajnos a személyes adataink is kereskedelmi árut képeznek. Listákat vásárolnak egyes cégek, s küldik a hívatlan küldeményeket.
23. emagdi
2008. jún. 6. 09:19

Ne legyetek lúzerek, ezek a cégek pont arra hajtanak, hogy először úgysem fizeted be, aztán bepróbálkoznak mindenféle felszólítással, meg magasabb összeggel. Aztán aki befizeti, az tiszta nyereség nekik.

Amúgy ezeket a cégeket simán fel lehet nyomni a fogyasztóvédelemnél, vagy akár a bíróságon is, mert jogellenesen tevékenykednek.


"17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet - A távollévők között kötött szerződésekről


8. § (1) A gazdálkodó szervezet nem követelhet a fogyasztótól ellenszolgáltatást, ha olyan árut értékesít illetve olyan szolgáltatást nyújt, amelyet korábban a fogyasztó nem rendelt meg.


(2) A fogyasztó nyilatkozatának elmulasztása esetén sem lehet vélelmezni a gazdálkodó szervezet ajánlatának - hallgatólagos - elfogadását."

2008. jún. 6. 08:25
ez vicc?
21. 1e958693ca (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. jún. 6. 08:13
Van valami bizonyítk arra, hogy átvetted? (tértivevény, vagy aláírás valahol?) Mert ha nincs a követelésük nem jogos (erkölcsi értelemben alapvetően nem, de a lényeg, hogy akkor jogi értelemben sem).
2008. máj. 14. 20:36

Nos a behajtó cégek igazi nagy gennyládák.Valahogy úgy működnek,hogy kifizetik az adós tartozását annak,akinek tartozol,és ők hajtják be rajtad.Mindenféle hülyeséggel zaklatnak,és aki nem elég tájékozott azt szépen csőbe is húzzák.

Azt azért tudnotok kell,hogy nem férhetnek hozzá a abankszámládhoz,az aláírásod nélkül a bank NEM utalhat nekik semmit.Tehát ezek hangzatos szavak,de szépen elfelejtik.-ha meg túllőnek a célon,akor akár fel is jelentheted őket.Illetve én tuti addig vertem volna az asztalt,amíg meg nem mondják,hogy ki az és mit akar,és miért is.


Engem az egyik autókereskedő cég hívogat állandóan,hogy állítólag autót vettem náluk olyan 3 éve.Hiába mondom el minden egyes alaklommal,hogy nemh autóm,de jogosítvnyom sincs,és hagyjanak végre békén a nyílthétvégéikkel,csak hívogatnak miatta.Ha sok pénzem lenne tuti a nyakukba akasztanék egy pert.Ezt ugyan úgy megteheted,mintha kéretlen leveleket kapsz az e-mailjaid közé.


Sajnos ma Magyarországon minden kinyomozható,csak egy kis pénz kell hozzá.

19. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - Mh07)
2008. máj. 14. 20:16
Biztos, hogy kinyomozható az ember telefonszáma, de legalább nehezítse meg az ember az "ellenség" dolgát.
18. mh07 (válaszként erre: 16. - 80ASIQ)
2008. máj. 14. 08:55
A mienk is titkos, sőt egy olyan nyilatkozatot is aláírtunk mi szerint nem járulunk hozzá, hogy harmadik fél számára kiadják az adatainkat. Ennyit ér!
2008. máj. 13. 20:14

persze.

mi is a címed, mer akkor küldök én is.

16. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Mh07)
2008. máj. 13. 14:26
Nekünk mindenesetre titkos a számunk.
15. mh07 (válaszként erre: 13. - Hmv.)
2008. máj. 13. 14:11
Hasoló tapasztalások miatt nem vehet át az egyébként postázási időpontban otthon tartózkodó gyermekek semmit. Mehetek munka után vagy szombaton a postára az ismeretlen küldeményeket lemondani. Megérdemelnék, hogy zaklatásért feljelentsék őket!
14. mh07
2008. máj. 13. 14:07

A nevünket és címünket a tisztelt telefontáraságoktól kapják meg. Ami szintén udorító. Havonta több ezer forint telefonszámlát fizetek és az előfizetéssel megkaptam a kellemetlenkedő telefonálós ügynököket is, akik válogatás nélkül hétvégén is zaklatnak.

Alapítványoknak, jótékony célra szoktam ugyan fizetni, de azt a privilégiumot megtartom magamnak, hogy kinek-mikor-mekkora összeget. Ja és ezekről szoktam igazolást kapni, amit akár az adómból is leírhatnék.

Valamit jó lenne ha kitalálnának a zaklatások ellen.

13. Hmv.
2008. máj. 13. 14:03

Néhány éve édesanyám kapott egy kis csomagot, benne receptkártyák, s egy kicsi mérleg.

Mindezt úgy, hogy előzőleg semmit sem rendelt, de járatta a Rigers'D... füzetecskéket, amihez többször is csatoltak különböző visszaküldendő nyomtatványokat. De soha, semmit nem rendelt meg!!!


Egy idő után Ő is úgy járt, mint Ti, küldték a csekkeket egymás után, mind magasabb összegről, a végén pedig egy VÉGREHAJTÓ, vagy pénzbehajtó irodától jött a felszólítás! Mi már be voltunk rezelve, bíztattuk a mamát, hogy fizessen, de Ő ragaszkodott az eredeti véleményéhez, hogy aki nem rendelt semmit, az miért is költene ilyen hülyeségekre? Postára sem adta a csomagot, azt mondta, ha kell nekik, jöjjenek el érte, erre sem költ.


Egy idő után leálltak a követeléssel, és nem vonták le a nyugdíjából sem, pedig még ezzel is megfenyegették!

Szerintem próbálkoznak mindenféleképpen, hogy kicsalják az emberek pénzét.

Nagyon résen kell lenni!

12. 80ASIQ (válaszként erre: 11. - 0461ed8f75)
2008. máj. 13. 13:50

Nem tudom, de valószínűnek tartom, hogy ha minden tizedik "ügyfelük" fizet, akkor már meg vannak elégedve. Most elképzeltem azt, hogy amilyen elvetemült világban élünk, még az is előfordulhat, hogy felkeresi az embert 2 egybenyakú 120 kg-s (olyan magamfajta:) úriember.

(Remélem ez azért a fantázia szintjén megreked!)

11. 0461ed8f75 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. máj. 13. 13:41
Na én ugyanígy jártam. Egyszercsak kaptam egy lovacskás füzetet ajándékkal, naptárral, stb. csekkel. Mondom én ezt nem kértem, tehát nem is fizetek. Azóta még vagy 3-4 alkalommal küldözgették a kiadványukat, radírral, naptárral, stb. és persze az elengedhetetlen csekkel. Ami mindig magasabb összegről szólt. Én nem fizettem, de eltettem ezeket az újságokat, és viszaküldtem mindegyiket. Erre kijött egy egyösszegű csekk, hogy azonnal fizessek. Azóta sem fizettem, ők meg még mindig zaklatnak. Ja és telefonon nem lehet őket elérni. Érdekes. Hogy honnan tudják a címünket, telefonszámunkat? Számomra ez rejtély. ja és ez csak egy a sok közül. A házalókról már ne is beszéljünk...
10. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. máj. 13. 13:38
Ez egy nagyon undorító, rámenős társaság lehet! Fizetés helyett inkább mégegyszer telefonálni kellett volna nekik, esetleg azt a füzetecskét visszaküldeni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook