Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanulási nehézséggel küzd a gyerek... fórum

Tanulási nehézséggel küzd a gyerek... (beszélgetős fórum)


23. vandapille (válaszként erre: 22. - Levarosbukta)
2016. máj. 9. 09:09

Jogos.

Ha az emlekezetem nem csal a tovabbtanulas miatt az utolso ket evben rendesen osztalyoznak. ( legalabbis nehany eve meg igy volt.) Matek es magyar a gyengeje. Vagyis csak matek iden, eddig minden evben megkapta a harmast.Nemetbol 3-4-es.tori,termeszet,info,rajz stb 4-5-os.

22. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Vandapille)
2016. máj. 7. 13:53
Pedig nagy butaság ha nem éltek a lehetőséggel és nem kéritek a felmentést. Fogalmad sincs mekkora teher alól szabadulna fel a gyerek. Elképzelhető ha nincs az a nyomás akkor más tantárgyakból meglepően jó eredményeket fog elérni.
21. vandapille (válaszként erre: 19. - Boszy28)
2016. máj. 7. 09:02
Meg nem erte el a 250 orat.Ofo szerint nem sajatitotta el a hatodikas anyagot.
20. vandapille (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2016. máj. 7. 08:59
Erre en diszkreten (magam modjan) elmagyaraztam a tanarnonek, hogy a gyerek nem hulye es, hogy kapcsolatba leptem a nevelesitanacsadoval.Hamarosan soron kivul lesz vizsgalat.
19. Boszy28 (válaszként erre: 16. - Vandapille)
2016. máj. 7. 06:43
Nem a matek miatt kell akkor az osztályismétlés, hanem a hiányzások miatt. 250 órát meghaladó hiányzás esetén a tantestület dönt/szavaz a továbbhaladásról.
18. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Vandapille)
2016. máj. 6. 22:19

Tudomásom szerint akkor kell osztályt ismételni, ha 3 tantárgyból áll bukásra.


Ezen kívül -szerintem- semmi értelme az ismétlésnek akkor, ha továbbra is ugyanezeket a kamu-fejlesztéseket kapja és nem a célzott terápiát.


Én a helyedben elvinném most szakértői bizottsághoz.


De az élet produkálhat furcsa dolgokat is... nézd meg, milyen osztályba kerülne, ha újra járja a 6.-at. Lehet, hogy egy zseniális tanárhoz, akinél szárnyra kapna!


Viszont a tényleges diszkalkulia- és diszlexia-terápiát ki kell harcolnod. Anélkül semmirte sem juttok.

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Vandapille)
2016. máj. 6. 22:18
Erre te?
2016. máj. 6. 22:10
Meg tortent a talalkozo ofovel.Kb.egy oran at ecsetelte, hogy a gyerek jolnevelt,szorgalmas,latszik, hogy tanul.Tanulmanyi atlaga 3,16,de ugy dontott a testulet, hogy ujra hatodikba kell jarnia.
15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Vandapille)
2016. máj. 6. 14:03

Ez nem túl biztató...

Egy kineziológussal is érdemes lenne konzultálni.


" A vizsgálatok mentén a speciális bánásmód azért is fontos, hogy a diszlexiás gyerekek sikerélményeket élhessenek ét, és megértsék, elfogadják magukat és a problémájukat.


Mert a diszlexiások nem buták, csak másképp gondolkodnak, másképp dolgozzák fel az információkat.


Ezek miatt fontos megemlíteni, hogy az általános oktatásban a tanítási / tanulási módszer nem feltétlenül megfelelő a diszlexiásoknak, ám pár fontos aprósággal növelhető tanulási hatékonyságuk, és ez által a sikerélményük."

14. vandapille (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2016. máj. 6. 13:57
Oviban kiderült. Magam jeleztem, hogy baj van (testvérrel is végig csináltam). Akkor lerendezték azzal, hogy biztos későn érő a gyerek. Mindenkit megkerülve kértem neki vizsgálatra időpontot,amint kiderült jóltettem. Fejlesztés van, kb annyit tesznek,hogy leckét megírják, neha gyakorolnak.Mint a korrepetáláson is.
13. vandapille (válaszként erre: 11. - Reload)
2016. máj. 6. 13:53
Én is hordom ovis kora óta mindeféle fejlesztésre stb. Ofő a matektanár is.A szakvéleményben ki van emelve,hogy segédeszköz használatát engedélyezni kell stb. A féléves bizi után ismételten bevittem a suliba a szakvéleményt.... Erre tanárnő " nem is tudtam róla". Azóta sem változott semmi.Ma délutánra hívott be megbeszélésre. Kiváncsi leszek mire jutok...
12. vandapille (válaszként erre: 9. - Reload)
2016. máj. 6. 13:48
Felmentést nekünk is javasolták,de ha nem muszáj akkor azt nem kérném. Fejlesztőre és korrepetálásokra Ő is jár.Eddig nem is volt gond, a hármast mindig elérte. Kivéve idén.:(
11. reload
2016. máj. 6. 13:44

Mondjuk nagycsoportos kora óta hordom mindenhova, most 7-es,eddig kettesekkel ,vért izzadva átbukdácsolta a matekot...

De talán,ha van valamilyen hivatalos szakvéleményetek,még lehetne az iskolában intézni valamit.

Osztályfőnök nem segítőkész?

10. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Vandapille)
2016. máj. 6. 13:42

A matektanár tantárgyi korrepetálást tud végezni.


A diszkalkuliának speciális terápiája van, ahhoz nem ért.


Ha van szakvéleménye, és SNI (sajátios nevelési igényű), akkor hivatalból kap heti 3 terápiás órát és a tantárgyak értékelésénél is figyelembe veszik, hogy matematikában nem fog tudni jól teljesíteni, mert nem képes rá.


Tökéletes soha sem lesz, ez egész életét végigkíséri, de egy bizonyos szintig el lehet vinni jó szakember jó terápiájával.



Ugyanez vonatkozik a a diszlexiára is...

9. reload (válaszként erre: 3. - Vandapille)
2016. máj. 6. 13:41
Nálunk is a matek a mumus,de az idei nevtanos felülvizsgálaton felmentést javasoltak osztályozás és értékelés alól. Amúgy az iskolában het 2 kötelező fejlesztő órára jár. Nektek mikori szakvéleményetek van?
8. vandapille (válaszként erre: 6. - Betsabé)
2016. máj. 6. 13:38
Köszönöm
7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Betsabé)
2016. máj. 6. 13:34

Azt nem értem, hogy nincs fejlesztés a suliban?

Már oviban ki kellett volna derülni néhány dolognak és hivatalból kezelni.

:(

6. Betsabé (válaszként erre: 4. - Mezei Virág)
2016. máj. 6. 13:29
A cikk vége elég jó gyakorlati tanácsokat ad.
2016. máj. 6. 13:28
Úgy tűnik, hogy ti mindent megtettetek. Az iskolaváltás szerintem nem segítene. Az minden gyereket megvisel.
2016. máj. 6. 13:20
2016. máj. 6. 13:10
A legényke 6. osztályos.Mindennap renszeresen tanul (szülővel),edzésre jár, nem csavarog. Az idén rengeteget volt beteg,balesetek érték, sokat hiányzott.Diszlexia,diszgráfia,diszkalkulia miatt a magyar megy gyengébben.Nagy gond a matematikával van.Pedig már matektanárhoz is jár, heti kétszer.
2016. máj. 6. 12:52
ez szerintem évfolyam függvénye. Ha elsős, hagy ismételje csak meg, hiszen ekkor kapja az alapokat. Másodikban általában nem buknak a gyerekek, ott van valami baj, ami nem derültki elsőben, vagy előtte is nehézkes lehetett. Egy 6-7-es pedig figyelem felhívásként bukik, vagy simán nem tanul
2016. máj. 6. 12:36
Mit tennél ha gyermeked nem végzi el sikeresen a tanévet? Pótvizsga? Osztályzóvizsga? Osztály ismétlés? Másik iskola? Mindenki véleményére kiváncsi vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook