Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnaptól fogyókúra, ki tart velem? fórum

Holnaptól fogyókúra, ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2
41. opiopi
2016. máj. 17. 12:20

sziasztok!


nagyon eltűntem:(

már ez a második hét, de nem mérek egészen vasárnapig:)

nekem is kb ez a napi kaja, annyi különbséggel, hogy délután gyümölcs van és nem müzli

nonka hogy állsz?

többiek?

40. nonka (válaszként erre: 39. - Jucika33)
2016. máj. 14. 07:00
Értem, köszönöm :)
2016. máj. 14. 05:57
Mert felvetődik a kérdés, hogy elvileg az ember évszázadokon keresztül erre az étkezési módra volt beállva és túlélte- mármint néha eszik sokat, amikor hozzájut. Persze valószínűleg tényleg csak túlélte és nem ez volt számára az optimális.
38. jucika33 (válaszként erre: 37. - Nonka)
2016. máj. 14. 05:54
Szerintem, de tényleg csak szerintem és csak okoskodom: valószínűleg, ha ezt egyben megeszed, akkor egyrészt nem tudod el is használni, tehát a szervezet elkezdi elraktározni zsír formájában. Jó sok gyomorsav is termelődik, hogy emésszen, később sokkal éhesebb lesz az ember, nehezebben áll ellent a kísértésnek. A szervezet totálisan össze van zavarodva, hogy akkor most van-e kaja vagy nincs. Szóval én szerintem ilyenkor tartalékolás történik, míg az egyenletes elosztásnál megszokja a szervezet, hogy ennyi van, ebből lehet gazdálkodni, és ha rendszeresen kevés, akkor mindig hozzávesz a tartalékokból egy kicsit, de nem éri sokkhatásként az esemény. Szerintem. Aztán jön egy orvos és elmondja, hogy hogy is van ez valójában. :-)
37. nonka
2016. máj. 13. 18:03
Figyelem, van egy érdekes kérdésem!! Ez csupán elméleti kérdés, nem fogom végrehajtani, de ha teszem azt egy fogyókùrához valakinek napi 1300 kalória kell, és azt az 1300 kalóriát valahogy nagyon ügyesen (persze egészséges ételekből) még reggel (pl 6-8ig) teljesen elfogyasztja, akkor az ugyanaz mint hogy az napra 5-6 részletben elosztaná? Tehát a fogyókúra nem lesz eredményesebb? Tekintsük el azoktól a tényektől, hogy valszeg az a fogyózó rosszul lesz a nap folyamán. Itt most a kérdés a lényeg, tehát az nem volna hatásosabb?
2016. máj. 13. 06:52
Próbáld, aztán számolj be! Kíváncsi vagyok, másnak is beválik-e.
35. nonka (válaszként erre: 33. - Jucika33)
2016. máj. 13. 06:45
Ez nagyon tetszik, lehet kipróbálom, köszönöm :)
2016. máj. 13. 06:44
Tornázni viszont nem szeretek, úgyhogy ide is kiírom, hátha valaki illetékes olvassa: tollaslabdapartnert keresek, mert azt szeretem csinálni, csak ugyebár a pályák messzesége, meg a partner szükségessége nagyon lecsökkenti a lehetőségeimet.
2016. máj. 13. 06:32
Szerintem ebben kb. minden szükséges összetevő benne van, viszont nem véletlenül nem változatos. Szerintem, ha kiiktatom a lehetőségét is annak, hogy lehet választani ezt, meg azt, meg mire van gusztusom, akkor egy idő után nem is agyalok kajákon, hogy mire vágynék, mert úgyis csak ez van és kész. Nekem ez vált be. :-) persze dietetikus nem vagyok, csak igyekszem egészségesen és főleg olcsón megúszni.
2016. máj. 13. 06:27

Hát egy másik topicba már leírtam, de szerintem itt mások vannak, úgyhogy leírom szívesen ide is. :-) Mivel nagyon szabálykövető vagyok, ezért nagyon szabályozott a diéta (rám szabva)

reggel fél hat körül tejeskávé édesítővel

7-kor másfél tojás rántotta, uborka, 1 szelet ropogós kenyér (wasa, vagy olcsóbb változatai)

10 körül egy kis alma

12-kor ebédre változó, de mindig valamilyen zöldség főzve, vagy salátának hússal (amit a többieknek is főzök)+ tejeskávé

2-3 között egy műzliszelet

5-6 között vacsora: két szelet ropogós kenyér, sajt, sonka, zöldség(paradicsom, hagyma pl.)+ tea a fini csokival.

Utána már nem eszem, de én korán is fekszem, olyan 9 körül.

31. nonka (válaszként erre: 30. - Jucika33)
2016. máj. 13. 06:12
Igeen neked írtam :) na mesélj!
30. jucika33 (válaszként erre: 29. - Nonka)
2016. máj. 13. 06:04
Ezt nekem írtad? Én leírom szívesen, ha érdekel valakit, hogy mikor mit eszem :-)
29. nonka
2016. máj. 11. 14:51
De ez nekem iszonyúan tetszik :) megosztanád velünk a szabályaid?
2016. máj. 11. 08:09
Viszont semmi egyéb édességet nem eszem. Nincsenek diétás lisztből torták, vagy light fánkok. (mOndjuk a szülinapi tortámból ettem egy vékony szeletet :-))Nincs heti egy kilengős nap sem. A kitalált diétámat nagyon szigorúan tartom.
27. jucika33 (válaszként erre: 26. - Nonka)
2016. máj. 11. 07:58
Fogyok :-) öt hete diétázom és fogytam 7 kg-ot.
26. nonka (válaszként erre: 24. - Jucika33)
2016. máj. 10. 14:58
És fogysz is az esti forrocsoki mellett is?:oo
25. nonka (válaszként erre: 23. - Globus)
2016. máj. 10. 14:58
Ez jó ötlet, köszönöm :)
2016. máj. 10. 10:24
Sziasztok! Az én módszerem az édességproblémára fogyókúra közben, hogy a vacsora után eszem egy sor étcsokit forró teával (mert finom, ahogy olvasztja a számban). Nekem bevált :-)
23. globus (válaszként erre: 18. - Nonka)
2016. máj. 10. 08:44
Bocsi, hogy belevau, olvasgatom a fórumot. Az édesség iránti vágy sajna emberi tényező, nem lehet figyelmen kívül hagyni. De mi lenne, ha hasznodra fordítanád? Például egy étkezést kiváltanál ezzel összekötve, teszem azt rizsfelfújt édesítővel készítve, vagy diétás lisztből palacsinta stb. Amivel meglenne a kaja + nasi is egyben?
22. opiopi
2016. máj. 10. 08:40

sziasztok!


Én is édesség mániás vagyok, de már sikerült megbeszélni magammal, hogy heti egy fagyi a diétásból belefér.

Mai terv:

reggeli 2 mini pogi és kv

ebéd saláta (citorm és egy fél evőkanál olaj só) és szűzérme

uzsi egy zöldalma

vacsi szűzérme és hozzá pari sali

Jó gáz időszakba vagyok munkahelyi gondok miatt, sajnos nem a legjobb időben bár ha úgy nézzük, hogy új fizimiskával könnyebb állást találni:)

Reg-nor milyen?

Opi

21. Allerima (válaszként erre: 20. - Allerima)
2016. máj. 10. 08:29
*nagy az induló súlyom.
2016. máj. 10. 08:29

Sziasztok!

Én vasárnap óta Reg-enorozom, plusz szobabicikli és 20 perc súlyzózás RR-val :D

Az étrendet tartom. Nincs baj vele. Nekem nagyon az induló súlyom, esküvőmíg szeretnék fogyni kb 20 kg-ot, de 15-nek is örülnék ;)

19. nonka
2016. máj. 9. 16:06
*déleőttre tenni, bocsi
18. nonka
2016. máj. 9. 16:04
Amúgy, eddig csak csökkentenem sikerült az édességet, egy napot nem bírok ki úgy, hogy ne legyen valami :( legalább egy kocka csokira mindig szükségem van. Ez ilyen függőség szerű, gondolom. De persze az ilyeneket is igyekszem délutánra tenni. Csak az a baj, hogy a sportok terén a futást nem bírom, tüdőgondok miatt:(
17. nonka (válaszként erre: 16. - 4a0bd14227)
2016. máj. 9. 16:02
És azóta újrakezdted?
2016. máj. 9. 15:53

Anno egyszer nagyon rászántam magam a fogyózásra :)

közel 20 kg lement... Nem volt edzésterv meg számolgatás. Csak mértékletes evés, meg mindennap 90 min bringázás ;)Bringa szünet, evés normál, 20 kiló vissza. Ez egy ilyen világ...

15. Gretaa (válaszként erre: 5. - Nonka)
2016. máj. 9. 15:50
48-ra?Az szerintem a magassághoz túl kevés lenne.
14. Gretaa
2016. máj. 9. 15:49

Én aztán nem bírnám így megállni az édességet,hogy heti 1 x egyek csak.Rabja vagyok XD

De igazából én inkább mindenből kevesebbet ettem és estére már ,6 után semmit se.És heti 3-4 x mozgás persze,és ez így nekem hatásos volt,mert mentek le a kilók.De hatásosabb és gyorsabb,igen ha nincs semmi édesség,szénhidrát. =)

13. 4a0bd14227 (válaszként erre: 1. - Nonka)
2016. máj. 9. 15:45
Ne úgy fogd fel, hogy feladtad. Csak szünetet tartottál :)
12. nonka
2016. máj. 9. 15:38

Mai reggeli es tizorai=

teljes kiorlesu kenyer, olvasztott mozzarellaval a tetejen+ egy alma

Ebed=parolt csirke barna rizzsel

Uzsi/vacsi=meggy smoothie egy pici tejjel felengedve, mert savanyu

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook