Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szülés utáni deformitások fórum

Szülés utáni deformitások (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. Lencsi. (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2016. aug. 29. 15:21
Nincs három gyermekem, hol írtam én ilyet?
2016. aug. 10. 17:33
Erdekes a topik.. En teljesen egyet ertek gribedlivel.. Az intim torna sztem jo otlet. Nekem 4150 es 4250 grammal szulettek, termeszetes uton, napra pontosan 2ev van koztuk. :-) elosszor vagtak egy nagyon picit, masodszor semmi. Terhessegek alatt sokat mozogtam, foleg seta es hajolgatas, guggolas.. De a megelozes itt mar folosleges, ezert intim torna 1000-el. Kul a sexualis eletem tokeletes, talan meg jobb mint a gyerekek elott, perszr ez a fantazian is mulik..
72. 388b941089 (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2016. máj. 9. 12:19
Persze. Engem vagtak az elsonel, semmi hatranyom nem volt belole.
71. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Cippora)
2016. máj. 9. 12:06

Örülök, hogy leírtad a tapasztalataidat és gratula:))) A gátvédelem szerintem jó, de egy kisebb gátmetszést is össze tudnak úgy varrni, hogy nem lesz ez kihatással arra, hogy milyen lesz utána.


A menopauzás inkontinencia meg ugyanolyan gyakori a császárosoknál mint a természetesen szülőknél, ezért fontos az intimtorna mindkettőnél (ha kell, elektrostimolációval kiegészítve), de kipipálhatjuk, ebben nincs különbség, régen biztosan volt. A hólyagsérv viszont gyakoribb a császárnál, ez a katéter miatt van, mert náluk ugye muszáj katéterezni, vagy ha túl alacsonyan ejtik a vágást, akkor előfordul, hogy belevágnak a húgyhólyagba a szikével és ennek is lesz később következménye, ezért ott már átfordult az arány és gyakoribb a császár után (de azt is rendbe lehet tenni ha megtörténik). Nem rémisztésből írom, hanem ezek előfordulnak sajnos, mert minden nő más és más, és a császár nem könnyű az orvosnak sem.

70. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Cippora)
2016. máj. 7. 20:14
Nem tagultam ki, gatvedelemmel szultem. Bar lehet a sok edzestol, passz
2016. máj. 7. 20:03
Egyébként én a jó múltkorában álltam ki a hüvelyi szülés mellett,mert így szültem és az égvilágon semmi problémám nem volt.Nem értettem,miért nyomatják ezt a kitágult dumát,de aztán utána olvastam: hólyagsérv,inkontinencia,és a többi.Lehet csak szerencsém volt (?) bár én kb tini korom óta intim tornázom,lehet ez is segített...és 3650 g-os babát szültem,fekve,hasra tenyerelve,gátmetszéssel (mondjuk azt is olvastam,hogy aki gátvédelemmel szül,az kitágul) nem tudom ennyi rémhír után szeretnék e újra természetesen szülni.De én hallottam azt is hogy van hüvelyplasztika,és ha nagy gond van akkor ingyen megcsinálják.Szerintem kérdező nézz utána.
68. Cippora (válaszként erre: 38. - Unom)
2016. máj. 7. 19:39
Mert Magyarországon nem nagyon döntheted el.Van néhány magánklinika Pesten,ahol fél millióért megcsinálják,de a többieknek akik nem ott laknak,vagy nincs rá pénzük,esélyük sincs.
67. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Unom)
2016. máj. 7. 19:10
Te is egy nick vagy a sok közül, de én elmegyek melletted, te meg mindig ráakaszkodsz a hsz-eimre.
66. gribedli*** (válaszként erre: 60. - 9829024220)
2016. máj. 7. 19:01

Igen, érdekes. Mert szerintem oda menj fikázni a hüvelyi úton szülő nőket ahol azok lefikázzák a császárosokat. Ugyanis ebben a topikban ilyen nem volt, sem a hozzászólásod előtt, de még utána sem, csak az lett fikázva, aki indokolatlanul kihisztizi, sőt, én inkább tovább megyek, én azt fikázom csak, aki kihisztizi indokolatlanul, majd megy valaki olyant fikázni, aki erről esetleg nem dönthetett mert nem tudta eléggé kihisztizni.


Semmi bajom az indokolt császárokkal. Sőt, ősanya sem vagyok, végigedzettem, végig diétáztam az összes terhességemet, nem szoptattam utcán, nem vagyok ellene a mellműtétnek, ha valakinek csúnya a cicije, nem vagyok ellene a botoxnak, ha valaki ráncos.


De most már értem, valaki valahol bacogatott téged a császár miatt, ezért itt kiadtad valaki olyanon, aki segítséget kért, másrészt írta, hogy már 6 éve megszült, így marhára nem volt értelme a kacsintgatós "programcsászár;)"-nak, ezt szóvá tettem, hogy azééé... nem azt jelenti, hogy én mindenkit csak hüvelyi úton szeretnék, hogy szüljön. Vágod? Én sajnállak, ha neked ez okoz örömet, megtarkítva azzal, hogy szerinted akkor mindenki biztos féltékeny rád, aki nem ért veled egyet. Persze, féltékenyek vagyunk mind, lyézus...meg irigyek, ja:)

65. 388b941089 (válaszként erre: 64. - 9829024220)
2016. máj. 7. 17:41
A gyereknek nem jo :(
64. 9829024220 (válaszként erre: 63. - 388b941089)
2016. máj. 7. 17:39

Jól van,jól van.


Legyen neked igazad,nekem mindegy,csodás szülésem volt,császárral,pont letojom hogy szerinted az nem szülés.

63. 388b941089 (válaszként erre: 60. - 9829024220)
2016. máj. 7. 17:05
A csaszar nem szules hanem egy komoly mutet es termeszetellenes kiragadni, kitepni a gyereket az anyamehbol. Eletveszelyes helyzetekben szabadna csak engedni ezt az eljarast.
62. unom (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 16:26

Tudom, hogy hüvelyi szülés után is lehet jó a szex. A nagylányom 3,8 kilóval született.

Viszont tudom, hogy járhattam volna rosszabbul is.

Szerintem minden nő eldöntheti, hogyan akar szülni. Ebben mi az elfogadhatatlan?

61. unom (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 16:24

Nem kötök beléd, véleményt mondok. ha nem egyezik a tieddel, akkor személyes sértésnek veszed, és felhúzod az orrod.

Nem nagyon izgat, mit gondolsz rólam, a véleményemről, egy nick vagy a sok közül.

60. 9829024220 (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 16:19

Tehát akkor aki hüvelyi úton szült,az lefikázhatja aki a császárt preferálja,de fordítva nem szabad,mert az bunkóság.

Érdekes.

59. 388b941089 (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 12:35
👍👏👌
2016. máj. 7. 12:34

Amúgy én azt nem értem, hogy pms miért kötsz mindig belém minden kis faszomért?


Ha azt mondom fehér, jössz bazukival, hogy az fekete. Mi a faszom bajod van velem? Miért kell oltogatni? Talán te hozzátettél valamit a topikhoz, hogy jobb legyen a topikindítónak??

57. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Unom)
2016. máj. 7. 12:30

Mindenkinek az a jó, ami az ő szituációjában neki a legjobban indokolt. Azt nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy egy nő gyerekek után is élvezheti a szexet? Akkor is, ha nem császár volt.


A szex fontos dolog, de pl a császárosok is válnak, sőt, a még nem szült nők is, szex miatt is. Ahogy vannak nők több gyerekkel is, jó szexuális élettel. Aki ezt nem látja, annak igencsak fel kell dolgoznia valamit. Pl azt, hogy ha a partnere csak úgy tekint rá, hogy egy puna, illetve ha ott kijött egy gyerek (aki történetesen a partner gyereke), és emiatt már nem kívánná vele a szexet, ott alapvető problémák vannak a 2 ember között. Ezt ráfogni csak a szülés fajtájára butaság.


Szuverén joga a fórumindítónak (aki azóta ide se baxik) úgy érezni, hogy neki ez tönkretette a szexuális életét, de ezért tanácsoltuk, hogy tegyen ellene, foglalkozzon magával, egy csomó dolog lehet. Az is lehet, hogy neki műtétre van szüksége, az is lehet, hogy nem. Ennyi infóból nem tudjuk.


Szerintem az nem tanács, ha valaki odaírja, hogy ja, de szar neked, szia, de jó nekem, mert nekem császárom volt, de "hülye" vagy, hogy te nem tettél eleget, hogy neked is az lehessen, mert csak az a jó, de szar neked, ennyi. Elment ebbe az irányba, szóvá tettem, hogy szerintem kicsit bunkóság az ilyen.

56. 388b941089 (válaszként erre: 55. - 388b941089)
2016. máj. 7. 10:11
*lement
2016. máj. 7. 10:11

Nekem majdnem 14 ev telt el a ket szulesem között, azt mondták h emiatt olyan lesz a második mintha az elsöt szülnèm, mert nem emlèkszik rá a szervezet. Az elsonel másfel napig vajudtam, ennek ellenere eszembe se jutott a másodiknál a császár.😱😱😱😱


A masodik szülèsem 4 orás vajudással es 5-10 perces kitolási szakkal simán lent, de ugye ezt nem lehetett elöre tudni

54. unom (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 10:11
Olvasgass még kicsit, mik lehetnek egy jól levezetett szülés veszélyei.
53. unom (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 10:10

Vagyis te is azt hiszed, jobban tudod, mi a jó, mint akinek a szüléséről szó van.

ugyanolyan vagy, mint akik most eldöntik a nő helyett. Nem tudod elfogadni, hogy másnak más jó, mint neked. Na, ez a ciki.

52. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Unom)
2016. máj. 7. 09:55
Igen, ott, ahol nincs jól levezetve a hüvelyi vagy a nőknek nincs rendesen megtanítva a gátizomtorna és nagy a baba is.
51. gribedli*** (válaszként erre: 50. - 9829024220)
2016. máj. 7. 09:52
Azt nem én írtam, de egyetértek, nem indokolt esetben ciki, pláne ettől várni az üdvösséget.
50. 9829024220 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 09:46
Az,hogy a császár ciki,mint alabb olvasható,az meg véletlenül sem alapja a megkülönböztetésnek ugye....
49. 9829024220 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 09:43
Miért kell igy felhaborodni azert,mert valakinek mas a velemenye?
48. 9829024220 (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 09:41
Nem volt indokolt,nyolc év telt el a két szülés között.Ha akartam volna,szulhettem volna siman.De én császárral akartam,szerencsére itt hálapénz meg minden egyéb nélkül a beteg kérése az első,igy kértem és megkaptam.
47. unom (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 09:40

De, sérülhet. Erről beszéltem, nagyon nincs információ ebben a témában.

Minél több információ, és utána a nő dönthessen.

Mindkét szülési formának vannak kockázatai, egészen mások. Minden nő dönthesse el, ő melyiket vállalja. Ebbe más nem szólhat bele.

46. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Unom)
2016. máj. 7. 09:27

Persze, ott kezdeném, hogy a hüvelyi szülést ne fekve kelljem az anyukáknak csinálni. Mert a fekvő helyzetről szintén a férfiak döntöttek, hogy jobban lássák, ezzel drasztikusan megemelkedett a hüvelyi szüléstől való félelem, mert lassabb és megerőltetőbb, és egyéb mert akárhogy is nézzük, egekbe terpesztett lábakkal fekve nem tudsz szarni sem, de ők eldöntötték, hogy a nők szüljenek így. Mivel ők meg úgysem tudnak soha szülni, a nőket meg nem kérdezik meg erről, logikus, hogy nem fogják megtudni, hogy állva, ülve, guggolva szülni nem káros annyira, gyorsabb és könnyebb is. Meg ugye nem kell vágni, stb.


Még mindig ott van a nagy baba is ugye, ami ebben a képletben szerepel, de átlagos nő átlagos vagy pici babával nem fog sérülni.

45. gribedli*** (válaszként erre: 40. - 9829024220)
2016. máj. 7. 09:19

Tehát akkor te 6 év után neki megmondod a tutit, hogy miért nem volt neki császár? Visszafordíthatja az időt? Nem. Tehát érdemben nem adtál hozzá semmit, csak közölted, hogy "promgramcsászár;)".


Ez valami tanács, vagy saját magad dicsérgetése vagy mi?


Nem hiszem, hogy féltékeny vagyok a 16 órás vajúdásodra a 4 kilós babádra, ha neked így végződött, ez van, de ahogy írtad, akkor sürgősségi volt, nem te döntötted el. A másodiknál meg figyelembe vették az első szülésed mikéntjét. A te esetedben lehet, hogt jól tették, mert ha már az elsőt sem tudtad, ez így jó.


De hogy ez miben segít a fórumindítón, nem tudom, épp ezért gondolom, hogy nálad közléskényszer volt. Ráadásul nem féltékenykedett senki, inkább te akarod úgy beállítani: "nekem ilyen volt, itt most elmondom, legyetek rám féltékenyek". Mire kell féltékenykedni? Mi kell, hogy fájjon nekem? Az, hogy van egy vágás a hasadon vagy a vajúdásra? Momentán az ember szüléssel szaporodik, vagy ott jön ki, vagy amott. Vajúdással megspékelve. Mondom, hogy ez inkább össze kellene, hogy tartsa a nőket, nem pedig széthúzás alapja, te az ilyen beszólásaiddal (féltékenység) csak erősíted a mezőnyt, akik valami megkülönböztető jelleget tulajdonítanak annak, hogy ebbe vagy abba a csoportba tartoznak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook