Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - tapasztalatok, vélemények, ötletek fórum

Esküvő - tapasztalatok, vélemények, ötletek (beszélgetős fórum)


1 2
39. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - 891542758c)
2016. máj. 21. 20:04
Látom itt is alakítasz.
38. 891542758c (válaszként erre: 37. - 9a095cf031)
2016. máj. 21. 14:36
ezt kivánom én neked, majd eljön az idő amikor te ezeket fogod átélni....
37. 9a095cf031 (válaszként erre: 36. - 891542758c)
2016. máj. 21. 14:32
Neked meg a családodnál kár próbálkoznod ;) Na, további kellemes depressziózást, öngyilkos hajlamokat és szenvedést ;)
36. 891542758c (válaszként erre: 35. - 9a095cf031)
2016. máj. 21. 14:30
a gyanakvásod hamis. Ez most nem jött össze. Kár próbálkoznod
35. 9a095cf031 (válaszként erre: 34. - 891542758c)
2016. máj. 21. 14:25
Ezt mondjuk megtehetted volna kulturáltabb formában is. Kezdek gyanakodni, hogy kisebbség vagy, ők kommunikálnak ilyen stílusban.....
34. 891542758c (válaszként erre: 33. - 9a095cf031)
2016. máj. 21. 14:20
csak leirtam a véleményem és te rinyálsz inkább ezen
33. 9a095cf031 (válaszként erre: 32. - 891542758c)
2016. máj. 21. 14:18
Te meg miért jössz ide rinyálni, mikor a kérdés nem az volt, hogy ki szereti és ki nem szereti az esküvőket?
32. 891542758c (válaszként erre: 31. - 9a095cf031)
2016. máj. 21. 14:16
mit szólsz bele?
31. 9a095cf031 (válaszként erre: 30. - 891542758c)
2016. máj. 21. 14:10
Beteg vagy. Nem csoda, hogy utál a családod.
2016. máj. 21. 14:04
GYŰLÖLÖM AZ ESKÜVŐKET, HALLANI SEM AKAROK RÓLUK. LEGSZIVESEBBEN SZANA SZÉJJEL SZAGGATNÉK EGY MENNYASSZONYI RUHÁT DARABOKRA
29. 9a095cf031 (válaszként erre: 27. - Re11)
2016. máj. 21. 14:03

Mi is törekszünk rá, hogy minél több dolgot házilag készítsünk el, na meg úgy döntöttünk, hogy nem veszünk "felesleges" dolgokat, amikkel senki nem foglalkozik, szóval pl. nem lesz virág a menyasszonyi autón, csak szalag, de lehet, hogy a főasztalon sem lesz...


A videóson gondolkodunk nagyon, hogy legyen-e vagy ne, én szeretnék egy olcsóbbat, de a vőlegényem szerint felesleges...

2016. máj. 6. 19:31
Szia! A miénk tavaly volt. Mi úgy spóroltunk, hogy nem volt lakodalom, de étteremben ettünk. Ez úgy nézett ki, hogy 3kor esküvő, fél5re ott voltunk az étteremben. Ott volt egy kicsi, de csak egy kicsi dekor, hogy azért na, megadjuk a módját. Előre lebeszéltük a kaját-piát a tulajjal, hozattunk tortát is. Így együtt lehettünk mind, meg is ünnepeltük de megúsztuk a több százezres zenekart meg a durván sok és drága dekort. Aztán 10körül elmentek a "vendégek" és a szűk családdal még otthon volt erezd el a hajam. Ja és persze így ajándékot is kaptunk meg jól is érezte mindenki magát de nem került egy csillagászati összegbe, vissza jött az ára. Egy dolgot viszont elmondok mindig. Soha ne stresszelj rá, főleg ne a nagy napon! Nem lesz semmi, ha nem pont olyan a torta vagy hiányzik egy virág a hajadból. A kutya nem fogja észrevenni az apróságokat. A lényeg a hangulat :) Sok boldogságot! :)
27. re11
2016. máj. 6. 11:32

Nekünk tavaly volt az esküvőnk, mi is megpróbáltunk spórolni amin lehet. A ruhámat készen megvettem, ami aránylag olcsó volt. Az egyik barátnőm drágábban bérelte az övét, egy másik meg kétszer annyit adott egy másik ruháért. A meghívókat, ületetőkártyákat, köszönöm ajándékokat saját kezüleg készítettük (sőt, annyira megjött hozzá a kedvünk, hogy lassan vállalkozás lesz belőle :)


Augusztusban volt az esküvőnk, a virágossal megbeszéltük, hogy szezonális virágokat használjon inkább pasztell színekben. Hihetetlenül szépek lettek a dekorációk belőlük.


A süteményeket, pálinkát házilag készítettük el.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, amiken spórolni tudtunk. A lényeg az, hogy nagyon sok helyen meg kell kérdezni az árakat és a kínálatot, mert nem biztos, hogy a drágább minőségibb.

26. 9a095cf031 (válaszként erre: 25. - 937a2a883a)
2016. máj. 5. 16:51
Persze, szerintem tök egyértelmű, hogy pl. egy négyfős család nem fog 100 ezret adni, csak mert ennyibe került a vendéglátásuk, nem is várjuk el. Akkor számolunk azzal, hogy visszajön, ha elfogadjuk párom szüleitől a nagyobb összeget, egyébként tuti nem jönne vissza a pénz, szerintem ez a mai árak mellett már nem jellemző.
25. 937a2a883a (válaszként erre: 22. - 9a095cf031)
2016. máj. 5. 16:31
A nászajándékba kapott pénzzel nem számoljatok. Persze, nyílt titok, hogy ma a pàrok többsége pénzt szeretne és a vendégek is azt adnak inkább. De járt már úgy ismerősöm, hogy a "várt" összegnek a közelében sem jàrt a kapott összeg. Pedig 130 fős lagzi volt. De ugye hiába illik adni annyit, amennyit kb a kaja-pia takar, a legtöbben nem fognak szerintem. Kivéve ha a rokonság jómódú. Sajnos pl egy 4 fős család nem teheti meg, hogy vesz alkalmi ruhát (ha nincs) ès még 40-50 ezret borítékban is ad. Manapság inkább nyűg egy esküvő a legtöbb meghívottnak. De ez szigorúan privát vélemény és hallomás.
24. 9a095cf031 (válaszként erre: 23. - 1abbb5d144)
2016. máj. 5. 15:51

Ötleteket kértem, ki hogy spórolt, de ehhez leírtam, hogy a helyszín már megvan, tehát ezen kívül várok ötleteket.


De a topik nem csupán a spórolásról szól, hátha téved ide valaki, akinek más jellegű kérdése van.

23. 1abbb5d144 (válaszként erre: 22. - 9a095cf031)
2016. máj. 5. 15:47

nézd, én tudok olvasni és értelmezni :)

Vagy beletörődsz, hogy nem olyan lesz, mint amilyet elképzeltél vagy szánsz rá többet.

Most ebben mi mit tudnánk segíteni? :(

22. 9a095cf031 (válaszként erre: 21. - 1abbb5d144)
2016. máj. 5. 15:19

Nézd, tény és való, hogy a helyszínt nem fogjuk megváltoztatni, mert mint mondtam, ezen kívül jóformán csak drágább helyeket találtunk 15km-es vonzáskörzetben. Néztünk 25-30 km-re lévő éttermeket, de ott is kb. ennyibe kerül a menü, esetleg picit olcsóbb, de akkor arra megy el a pénz, hogy odautaztassuk az egész vendégsereget...ez sem flancos, zöldövezeti, tóparti hely, hanem egy egyszerű, de szép terem.


De mint leírtam, eddig ez fix, minden más az, ahol keressük a lehetőségeket, mert egyelőre semmi egyebet nem foglaltunk le. Dj 80-90 ezer körül van, vőfély kb. 70-80 (nincs, aki vállalná), a fotósra kb. 120-at szánnánk, ha találunk ennyiért, ruha egy 100-as, videós nem lesz.


Igazából kicsit rossz érzés is, mert sok mindenről lemondunk így is, szerettünk volna kinti szertartást, de nem lesz, videóst, de azt sem kérünk, akartunk sütit elcsomagolni a vendégeknek, de az megint megdobja az árat. Jó lett volna tánctanárhoz menni pár alkalommal, de végül youtube-ről fogunk lelesni valamit, pálinka sem lesz (az nincs benne az italmenüben, mi meg nem veszünk külön), koszorúslányok sem, semmi tűzijáték, szökőkút és ilyesmi.


Úgy vagyunk vele, hogy kb. mivel nálunk is meg a vőlegényeméknél is mindenki pénzt szokott vinni esküvőbe, nem ajándékot, mondjuk épp visszajön az ára. Nagyon mínuszba nem akarunk esni, de én meg nyilván nem fogok célozgatni a vendégeknek, hogy X összeg a kaja, ennyit hozzon, mindenki ad, amennyit tud vagy akar.


Az eddigi számításaink alapján olyan 1,7 körül áll meg...

2016. máj. 5. 15:02

Csak a vendéglátás egy millió. Ebből nem adsz lejjebb.Oké. Ha lesz menyasszonytánc valami visszajön ebből azért.

A többi miért kerülne még 1,5-be, ha nem akarsz csoki-szökőkutat meg tűzijátékot, stb. meg köszönőajándékot sem.

40 meghívó kell max, nem? egy meghívó 4-500 forint már tuti van. Fotóson tényleg nem érdemes spórolni. Zenekar...Jahh: vőfély, ceremóniamester? vagy van valaki a családból, aki be tudja vállalni?

Meg sok apró dolog. Láttam már nőt, aki valami koktélruhát vett amúgy, az akkor ( 5 éve volt 30 ezer). Aztán fodrász, körmös, sminkes...

Lehet, ezeken túl vagy és belistáztad, de nem említetted, csak a kaját. Amin létszámcsökkentéssel vagy más helyszínnel spórolhatsz, amit ugye nem....

20. 9a095cf031 (válaszként erre: 19. - 6b08b99072)
2016. máj. 5. 13:49

A tágabb családdal jó a kapcsolatom, csak a közvetlen szűkkel nem, de ha most szülőt/tesót nem hívok, akkor abból tuti felháborodás lenne, bár tudják, hogy nem vagyunk jóban, azt meg nem akarom, hogy esetleg emiatt ne jöjjenek el. De ez csak pár fő, ha őket kihúznám és a többiek jönnének, attól még ugyanúgy sok ember maradna :)


Na meg, a vendégsereg nagyobb részét a vőlegényem családja teszi ki, velük nincs gond :)

2016. máj. 5. 13:20

korábban azt írtad, mindenkivel tartjátok a kapcsolatot, ezért nem tudtok kihúzni a listáról senkit


de most azt olvasom, és megintcsak te írtad, hogy a saját rokonaid nem nézik jó szemmel, nem is gratuláltak, nem vagytok jóban, stb


akkor miért ragaszkodsz mégis ennyire a nagy esküvőhöz, hogy olyanokat láss majd viszont a felvételeken, akik talán ott sem akarnak lenni, csak elmennek egy ingyenkajára, és hogy kritizáljanak?


és bocsánat ha úgy tűnt, nem bántani akarlak, csak megérteni.

18. 9a095cf031 (válaszként erre: 14. - 937a2a883a)
2016. máj. 5. 12:30

Igen, többek között ezért is szeretnének beleadni, hogy ennyivel segítsenek minket, csak közben nekem ég a pofám, hogy az egyik szülőpár ott segít, ahol csak tud, anyagilag és szervezésben is, a másik meg az eljegyzés híréhez is alig bírt kinyögni egy gratulációt és még csak nem is érdeklődnek. Na meg, a párom szülei pedzegették, hogy ismertessük össze a két családot, ha már esküvő lesz, de mondanom kellett, hogy inkább ne, mert tudom, hogy az én részemről baromira nem kíváncsiak a párom családjára.


Lehet, hogy én stresszelem túl a dolgot, ők szívesen segítenek, nekünk örömmel el kellene fogadni és megköszönni, csak na...

17. 9a095cf031 (válaszként erre: 16. - 937a2a883a)
2016. máj. 5. 12:12

Igen, ez egy kisebb esküvőnél szerintem korrekt, mi is találkoztunk olyan ajánlattal, ami olcsóbb volt, mint a miénk, viszont 100 fő alatt nyitott volt a helyszín, azt viszont nem akartuk, mert nálunk mégiscsak táncos, hajnalig tartó lagzi lesz, nem vacsora :)


A terem nálunk is szép, nem is tervezek nagy dekort, egy pici váza az asztalokra, 1-2 mécses, talán néhány apróság és a főasztal-háttér, fáklya a teraszra és ennyi. Mondjuk, láttam képeken, hogy nagyon szépen ki szokták dekorálni ezt a helyszínt, tényleg gyönyörű, viszont biztos belekerül legalább 100-150 ezerbe, de erre tökre nem akarunk költeni, szerintem 10 év múlva senki nem emlékszik már, voltak-e fényfüggönyök vagy ilyesmik...


Mi köszönőajándékot sem fogunk adni, bár azt sem csak spórolás miatt, hanem mert elvből is feleslegesnek tartom...

16. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - 9a095cf031)
2016. máj. 5. 12:02
Mondjuk nálunk a helyszín is úgy volt, hogy nyitott maradt az étterem a vacsoránk idejére is. Tehát bárki beülhetett és így nem kellett bérleti díjat fizetni. Ennek ellenére nem ült be senki, mert nem volt hely bent, csak a teraszon, de az esős nap volt. :) Illetve mi egy régi kastély éttermében voltunk, ahol alapból faragott székek és asztalok voltak, faragott díszekkel a falon. Így nem költöttünk egy fillért sem díszítésre. Az étterem adta a terítőt és egy pici selyem terítő ment végig az asztalon középen. Semmi virág vagy ilyesmi nem volt, de én azt is feleslegesnek tartom, mert a vendégek azt is csak teszik jobbra-balra, le a földre.
15. 9a095cf031 (válaszként erre: 13. - 937a2a883a)
2016. máj. 5. 11:58

A pénz olyan szempontból nem gond, hogy ki tudjuk fizetni, csak nyilván miért adjunk ki 2.5 milliót, ha meg lehet oldani 1,5 millióból? Pofátlannak tartom az árakat...


Nem döntöttünk el egyelőre semmit, csak a helyszínt, azon viszont tényleg nem tudunk hova spórolni, mert csak a sima leves-hús-süti kombót foglalja magába, és az étterem sem tűnt túl rugalmasnak ebből a szempontból.

14. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - 9a095cf031)
2016. máj. 5. 11:57

Manapság nem tudom mi a "divat", de régen, pláne faluban az volt, hogy a gyerekek nem is adtak bele pénzt, hanem a szülők állták az anyagi részét és a nászpénz meg a gyerekeké lett. Feltéve, ha megengedhették maguknak a lagzit a szülők. Tehát ha nem is az egészet, de én egy részét elfogadnám, ha jóban lennék velük. Mondjuk a végösszeget elosszátok 3 felé és az úgymond rájuk eső részt elfogadjátok.


Nálunk ez nem is volt kérdése, mivel ők akartak rokonságot és nem mi. Bár tényleg csak az anyagiak miatt nem akartunk mást meghívni. Mivel ők igen, így az az ő költségük volt. De mi ezt tisztáztuk a legelején, hogy mi erre nem szeretnénk költeni, mert házra gyűjtünk.

2016. máj. 5. 11:50
Nekünk tavaly májusban volt az esküvőnk, lakodalmunk nem volt. Nem is nagyon akartunk, de anyagilag sem szerettük volna kikészíteni magunkat. Illetve a szülők is közölték, hogy nem akarnak erre igazán költeni. Bár nem is vártuk el, ezért az eredeti terve az volt, hogy a szülők és testvérek, meg mi leszünk és ruhám sem lesz. Aztán beülünk kajálni egy étterembe. De végül anyósomék mondták, hogy a nagyon szűk rokonokat meghívnák, erre anyukám is meghívta. Nem volt gondunk vele, de persze csak úgy mentünk bele, ha nem mi fizetjük. A lényeg, hogy mi 35-en voltunk és lagzi nem volt, csak vacsora és mindenki ment haza. Nekünk kb 600 ezer ft-ba került így és 3 felé osztottuk a végén. Ebben benne van a fotós, a kaja, pia, csokor, ruhák, fodrász stb... szóval minden. Videósunk külön nem volt, hanem az egyik rokon felajánlotta, hogy felvesz mindent. Spórolni azon tudtunk volna, ha nem esik az eső és a szabadban fotóznak minket (ez volt az eredeti terv), nem egy olyan helyen, ahol fizetni kell érte. Illetve a csokron is lehet szerintem, aztán a tortán (kevesebb dísz, nem különleges ízek stb), a ruhán (varratás vagy régebbi modell). Bár persze nekem a ruhából a legújabb modell tetszett. Igaz, csak egy helyen voltam, nem volt idegzetem császkálni. De ott egy csomót megnéztem úgy, hogy az árakat nem is kérdeztem, csak ugye a méret szerint haladtunk. Hát persze, hogy sikerült egy kevésbé olcsót bérelni. De egyszerűen a többi nem tetszett, de annyira nem, hogy még egy elegáns fehér kosztümöt is jobban el tudtam volna képzelni magamon. Szóval sok mindenen lehet spórolni, csak az írásodból azt látom, hogy már mindent eldöntöttetek, mert mindenre azt írtad, hogy azon már nem lehet ezért és ezért. Sajnos határozottnak kell lenni, ha tényleg le akarjátok faragni a költségeket. A menün is lehet. Nincs olyan lagzi, ahol nem marad a kajából vagy legalábbis a sütiből. Nekünk is maradt, pedig csak fejenként 4 db rétes tartozott bele és az esküvői tortánk meg 2 kis torta volt.
2016. máj. 5. 11:46

Egy teljesen más kérdés, szintén anyagiakkal kapcsolatos: ti elfogadnátok segítséget, ha csak az egyik oldalról érkezne.

A párom családja azt mondta, szeretne majd hozzájárulni egy nagyobb összeggel a költségekhez, ami több, mint az esküvő fele. Nem gazdagok, de nem is gond nekik, előre gyűjtöttek a fiuk esküvőjére.

Az én családom... nos, a szűk családdal, szülők/testvérek nem vagyok túl jóban, nem is gyakran találkozunk. Ők kifejezetten lesz*rják az esküvőt, nem is érdeklődnek róla, így az én részemről nyilván nem várható felajánlás, ha lenne sem fogadnám el, mert így is elégszer a szememre vetették, hogy pénzbe került felnevelni, stb.


Viszont olyan cikinek érezném, ha a párom szülei beszállnának az esküvőbe, az én részemről nem... egyébként tőlük sem várjuk el, meg is lepődtünk az összegen, de tudom, hogy ha nem fogadjuk el, úgyis odaadják az esküvőn nászajándékként. Egyébként nagyon normálisak, tudják, hogy nem vagyok jóban a családdal, nem is csináltak problémát a dologból, de én akkor is kellemetlennek érzem...


Azt sem tudom, hogy így mi legyen az esküvőn, nálunk mindig tabu volt az érzelemnyilvánítás, szülőköszöntőt nem akarok és az én szüleim tuti nem ülnek mellém a főasztalnál, mert nem úgyis csak beszólnának, kritizálnának mindent, úgy érzem, ismeretlenül is utálják a párom szüleit, mert velük jóban vagyunk- de ugye ezesetben a párom szüleinek sem lesz szülőközöntés és nem ülhetnek mellénk. Ettől meg hálátlannak érzem magam :/

2016. máj. 5. 11:36
Köszönjük, de nem a reklám miatt jött létre a topik. Én sosem vásárolok olyan helyről, ami ennyire kéretlenül reklámozza magát....
10. 9a095cf031 (válaszként erre: 9. - 6b08b99072)
2016. máj. 5. 11:22
Igazából ez tényleg alapmenü, tehát nem igazán tudunk belőle kivenni semmit. Leves, töltöttkáposzta, sültes tál körettel, éjféli menü ÉS süti is van benne bőven, szóval valójában azt mondhatom, ez egy elég jó ajánlat, mert sok helyen ennyi pénzért süti sem volt a menüben. Nem is veszünk mást hozzá, csak a tortát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook