Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párterápia - Kinek mi a véleménye? fórum

Párterápia - Kinek mi a véleménye? (beszélgetős fórum)


12. Szangee (válaszként erre: 11. - KarmaforU)
nov. 12. 16:55

🤣🤣🤣

Nem zavar, hogy ez egy 2017-es kérdés?

nov. 11. 22:54

Légy óvatos, amikor családterapeutát választasz, mert vannak emberek, akik etikátlanok lehetnek. A terapeutának be kell tartania a Magyar családterapeuták egyesületének etikai kódját, tehát győződj meg róla, hogy a kiválasztott terapeuta valamilyen etikai kód vagy titoktartási szerződés köti.


Rossz tapasztalatom volt Kálmán Mónika budapesti családterapeutával, aki személyes terapeutám és párterapeuta volt az ügyemben, ami a váláshoz vezetett. Kiderült, hogy ez a terapeuta barátnője lett volt feleségemnek, és támogatta őt a válás során (aki elidegenítette a gyerekeket az apjuktól), közvetlenül részt vett az ellenem irányuló cselekedetekben a válási folyamatban, ami további negatív hatással lehetett volna gyermekeim és rám. Nyilvánvalóan ismerte a magán titkaimat, mint korábbi terapeutám, így okosan dolgozhatott ellenem. Még akkor sem kért bocsánatot, amikor tájékoztattam arról, hogy viselkedése etikátlan, sőt még fenyegetett is válaszában.


Sajnálatos módon kiderült, hogy nem tagja szakmai terapeuták egyesületének, így nem volt kötelezve szakmai szabványok betartására. Tehát semmilyen következménye nem lehetett azáltal okozott sérelmeknek.


Győződj meg arról, hogy olyan terapeutát választasz, aki megbízható, rendelkezik szakmai képesítésekkel, jó véleménnyel bír a szakmai területén, kötődik etikai kódhoz vagy szerződéshez, biztosítja a titoktartást, nem barátkozik a pácienseivel, és nem vesz részt olyan cselekedetekben, amelyek ártalmasak lehetnek még a korábbi ügyfeleire is. Sajnálatos módon ebben az esetben mindez hiányzott, habár látszólag képzettnek kellett volna lennie. Ez sajnos a pszichológiai világ "Vadnyugatának" tökéletes példája. És valamilyen szakmai szervnek szabályoznia kellene ezt az iparágat az etikátlan személyek ellen.

2017. febr. 2. 13:54

Hogyan viselkedjen, mikor hozzon fel dolgokat, hogy rájöjjek, ilyenek. Igazából nem elmondta, hanem elszólta. Más kérdés, hogy ez véletlen vagy sem.


De nem akarok erről beszélni, csak elrettentésként írtam a tényt.

9. sanyinak (válaszként erre: 6. - Davi100)
2017. febr. 1. 20:31

A felesegednek tanitottak, hogy mikent csaljon meg teged?

Es ezt o elmondta neked?

8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - Endreboy)
2017. febr. 1. 19:34
5 év otthonlét a gyerekekkel eléggé strapás dolog ezt nem fizikailag értem mert így sokkal jobban be lehet osztani a teendőket mint pld. munka mellett ovi bölcsi stb. rohangálás és utána a házimunka de lelkileg megterhelőbb ha valaki igényelné továbbra is a munkahelyi "pörgést" esetleg karriert. ahogy olvasom te nagymértékben tekintettel vagy a feleségedre tolerálod mindenben viszont a helyzet nem javul. Én azért finoman a tudomására hoznám, hogy ez neked így egyre jobban nem felel meg és változást szeretnél mert érthető hogy szereted de a végtelenségig nem fog menni részedről az, hogy mindent elnézel neki neked pedig egyre jobban nem felel meg a helyzet (amin egyébként nem csodálkozom) egy házasságban 2 ember van és a toleranciának kölcsönösnek kéne lennie.
2017. febr. 1. 19:25
Nagyon megleptél,nem gondoltam volna ilyet róluk!
2017. febr. 1. 15:03

Sziasztok!


Senkinek nem javaslom a párterápiát, sémákkal dolgoznak, nem egyénre/párra/ szabottan. Ezen kívül ami az én problémám, hogy elmentünk egy ilyen párterapeuta kettőshöz a párommal, ment is a dolog, viszont a páromat egyedül is fogadták úgy, hogy kijelentették, hogy külön-külön nem lehet jönni, míg a terápia tart. Ezeken az alkalmakon készítették fel, hogy hogyan csaljon meg.


Gyakorlatilag simán hazudnak mindenről, ha konkrét kérdést teszel fel, amire tudod a választ, egy pillanatig sem haboznak teljesen mást mondani, mint az igazság.


Hogy honnan tudok erről? Láttam az időpont-egyeztetésekről szóló levelezést benne a témával.


A pénzért megy az egész, nem akarnak segíteni, határidőt nem szabnak semminek, csak fogadják a párokat és minél jobban húzzák a kezelés idejét.


Nekem az egyiket sikerült meginogtatnom olyan tekintetben, hogy egy félig hazugságra, félig terelésre válaszoltam, hogy "De Erika, nem ez volt a kérdés...", meg is lepődött, a másik sem tudott megszólalni néhány másodpercig.


Jobban teszitek, ha magatok oldjátok meg a problémákat, esetleg kérjetek segítséget a barátoktól, de ne párterapeutától, pénzkidobás, mert ha megoldódik a probléma, akkor magatok is meg tudjátok oldani.

2009. nov. 9. 13:43

Sziasztok!

Harmincegy éves férfi vagyok, a feleségemet (ő harmincöt éves) több mint 9 éve ismerem. Hét éve házasságban élünk, egy öt- és egy hároméves gyerekünk van. Ez év tavaszáig úgy tűnt, minden teljesen rendben van a házasságunkban, leszámítva azt, hogy az első gyermekünk megszületését követően a feleségem kevésbé intenzíven kívánta a házaséletet, és ez a második gyermek születését követően is így maradt.


A feleségem a gyermekekkel otthon töltött öt év után elég kimerült. Tavasztól kezdve a párom furcsán kezdett viselkedni, egyre szótlanabb lett, úgy éreztem, egyáltalán nem figyel rám, indok nélkül sírógörcsök törtek rá (valószínűleg nagypapa halála miatt), melyeket nem magyarázott meg, régi barátnőivel elevenítette fel a kapcsolatot, hogy szórakozni járjanak. Ez persze nálam „kiverte a biztosítékot”, ebből sok veszekedés lett, aztán összeborulás. Azt mondta, menjek én is ő nem akadályoz meg ebben. Tudom, hogy ez így brutálisan hangzik, de öt év három éves kicsi, eléggé problémás gyerkőccel otthon tényleg fárasztó.


Megpróbáltam tolerálni a dolgot, nem is lett rendszer a szórakozásból, de a furcsa viselkedés megmaradt, és a szexuális életünk semiben nem változott. Mintha kést forgatnának a szívemben, azóta is teljesen padlón vagyok. Én mindent meg teszek érte, az után nem kell vágyakoznia. Már nem tudok mit csinálni beleőrülök.Nagy bajban vagyunk? Mert én tényleg szeretem és elmondása szerint ő is engem(egyébként külsőleg is nagyon csinos nő), nem akarom elveszíteni. Ha depressziós hangulatban látom vagy szomórú ott vagyok vele és beszélek hozzá, addig míg jókedvere nem derül de ha kell sírok is vele, Alkalmanként csak úgy, virágot vagy csokit veszek neki, vagy ami eszembe jut. Abban a pillanatban ez örömöt is okoz neki. Talán megrettentem, hogy elveszíthetem, és ezért kapaszkodom belé egyre jobban, de lehet, hogy ez sem jó. Szombat este (két hónap után) megint elment a barátnőivel szórakozni. Nem korlátozhatom, bízom benne, hogy a feszültségét levezeti, és nevet a barátnőivel, amire szerinte leginkább szüksége van. Vannak arra utaló nyomok, hogy flörtölget másokkal, és időnként pedig teljesen úgy érzem, mintha minden rendben lenne. De az ominózus változása óta nem tudok rendesen aludni, csak gyógyszerrel, és félek ,hogy önhibámon kívűl elveszítem.

Konzervatív és gyerekszerető családban nőttem föl, ha a családomban minden rendben, óriási energiáim vannak, de ha ez megremeg, teljesen összeomlok. Tudni kell, hogy amikor megismerkedtünk, fiatalabb koromnál fogva kevésbé voltam tapasztalt, mint a feleségem, és az elején ez zavart is, de elmúlt, a házasságban meg úgy tűnt, összecsiszolódtunk, és most válság van nálunk is.


Tudom, én sem vagyok tökéletes az ágyban,túl hamar megyek el. Biztosan itt is van gond, próbálok segíteni a dolgon, és úgy olvastam, a homeopátiás szerek közül a Lycopodium is segít a korai magömlésen. Biztos vagyok benne, hogy depresszióról is szó van mert ezzel jár orvoshoz és szed Rivotrilt és Stimulotont.Hogy szerezzem vissza a feleségemet? Nem akarok lemondani róla, mert szerintem még van remény, és nem vagyok feladós fajta.

Előre is köszönöm válaszát, és elnézést, hogy ilyen hosszú levéllel raboltam az idejét.


Üdvözlettel:

Endre

4. Cuczy (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2008. dec. 23. 15:43

Szerintem is jó ötlet, főleg ha a párod is hajlandó rá.

A korábbi kapcsolataimban sokszor felmerült bennem, mint lehetséges segítség, de nem voltak hajlandóak eljönni velem.

A mostani kapcsolatom hálstennek okés, ha vannak problémáim, akkor felkeresem a kineziológusomat. Persze csak akkor, ha már teljesen el vagyok kámpicsorodva... :)

3. Myrthil (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2008. dec. 23. 15:35

Mi is most készülünk a párommal! :-(

Ár? Hm. Nálunk 5000 Ft egy óra.

2008. máj. 13. 11:56
Én még nem voltam ilyen terápián, szerencsére még nem volt szükség rá, de mindenképpen jó ötletnek tartom! Egy olyan ember, aki már többször találkozott olyan problémával, mint amilyen a tiétek is lehet biztos tud valami okos megoldást rá, vagy segíthet abban, hogy könnyebben nyíljatok meg egymás felé! Ha szeretitek egymást, akkor mindegy, hogy mennyibe kerül el kell menni, mert később többet veszíthettek!
2008. máj. 13. 11:14

sziasztok.

Párommal nagyon jó kapcsolatban élünk, csupán egyetlen egy problémánk van, amit sehogysem tudunk együtt megoldani. Úgy döntöttünk, elmegyünk párterápiára.

Ki volt már ilyen terápián? Mlyen árban van? Esetleg valaki tud ajánlani egy jó terapeutát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook