Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Villanyóra meghibásodás esetén terhel-e felelősség? fórum

Villanyóra meghibásodás esetén terhel-e felelősség? (tudásbázis kérdés)


10. zefex (válaszként erre: 9. - Vidékiasszony)
2016. máj. 5. 14:28
Szabványosítás előtt is volt fogyasztás néhány hónapig, majd kicseréltek mindent, leplombálták, és megállt pár óra. Bejelentettük, kijöttek és cserélték, majd levelet küldtek, stb. megvan mindennek az ügyintézési ideje. Pár hét a kiszámlázásra. A férjem intézte, ha még érdekes, megnézem a leveleket.
9. Vidékiasszony (válaszként erre: 8. - Zefex)
2016. máj. 4. 12:52

A megelőző fogyasztást?

Mennyi időre visszamenőleg,és az érdekelne még hogy mennyi idő elteltével történt a kiszámlázás?

Rögtön vagy pár hónapra rá?

2016. máj. 4. 11:00
Mi most szabványosíttattuk a külső villamos hálózatot és 3 villanyóra meghibásodott, amit bejelentettünk. Ahol értelmezhető volt, arányosítottak, a megelőző fogyasztást vetítették ki.
2016. máj. 4. 10:56
Én jelentettem hogy a mérő hibakódot ír ki ,azért jöttek,nem véletlen ellenőrzésnél bukott ki a dolog...
2016. máj. 4. 10:54

Jegyzőkönyvbe került hogy hibás a mérő,és plombák sértetlenek voltak,illetéktelen hozzáférés nem történt,szakértői vizsgálatot se kértek a mérőre.

Igen rajta volt hogy renben találtak mindent,és az adott mérővel kapcsolatban rengeteg a panasz -ennyit mondtak.Sőt valamennyi kw maradt az órában,már azt is jóváírták!

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Alidamolnar)
2016. máj. 4. 10:41
Igen az ilyenekre gondoltam. Volt is riport valamikor, hogy amíg nem volt a helyiségben a tulajdonos, addig az ellenőrök valamit barkácsoltak a mérővel. Egy szerencséje volt, hogy a lakásban elhelyezett kamera vette az ügyeskedést.
4. alidamolnar (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 4. 09:33

Olyan is volt, hogy az autóban, amivel elszállították a leszerelt órát, bemágnesezték, soha be nem bizonyította, hogy nem ő volt:(

(Férjem igazságügyi műszaki szakértő, sok ilyen ügye volt sajnos.)

2016. máj. 4. 09:15

Elvileg nem, ha nem találnak rajta semmi külső beavatkozást, nem a Te hibád, nem a te tulajdonod a mérőóra, hanem az áramszolgáltatóé.


Gyakorlatban a manó tudja, ők mit mondtak?


Egyébként kaptál róla papírt, hogy nem találtak rajta sérülést? Megtörtént olyan "csoda", hogy nem kellő tulajdonosi figyelem miatt mégis ő lett a hibás.

2016. máj. 4. 09:10

Nálunk 2 hónapja cseréltek mérőt szintén ezen okból kifolyólag.

Eddig még nem jött csekk...

Viszont azt mondták hogy rengeteg probléma van mostanában ezekkel a mérőkkel...

2016. máj. 4. 09:07

Villanyóránk meghibásodott,nem tudom mióta mér kevesebb áramot,de gyanús volt hogy kevesebbszer kell feltöltenem mint egyébként (előrefizetős,digitális kijelzős a mérő)

bejelentettem a hibát,kijöttek a cégtől,minden rendben volt sérülés,plombahiány nem volt.

A mérő valóban hibás volt,a kiszállás sem került pénzembe.Azt nem tudták megállapítani mióta mért rosszul a mérő... Szakértői vizsgálat nem lesz az órára hisz nem volt hozzányúlva minden okés volt vele ilyen téren...

A kérdésem lesz e ennek következménye hogy nem jól mért az óra,felelősségem van e ilyen esetben illetve mit tesz a szolgáltató ilyenkor? Visszamenőleg követelhet e a nem mért áramhasználatért pénzt így hogy nem megállapítható mióta volt rossz a mérő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook