Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Matek érettségin mi kell a szóbelire? fórum

Matek érettségin mi kell a szóbelire? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. paki1968 (válaszként erre: 32. - Mreich)
2016. máj. 11. 21:14
Köszönöm szépen
32. mreich (válaszként erre: 31. - Paki1968)
2016. máj. 10. 21:04
Gratulálok!
2016. máj. 10. 20:44
Köszönöm szépen, a nevében is. Aranyosak vagytok,!
2016. máj. 10. 13:44
Szuper! Gratulálok! :)
2016. máj. 10. 13:43
gratulálok!
2016. máj. 10. 13:19
Ma közzétette a tanár az eredményeket!
2016. máj. 10. 13:18
Nagyon nagy örömmel írom, hogy 28 százalékkal megvan a lányomnak a KETTES matekból! Köszönöm szépen, hogy tartottátok bennem a lelket! Igazatok volt!
2016. máj. 8. 19:15
Ja és nem tudunk senkit, aki az előző években megbukott volna. A nővére és s bátyja is itt végzett ezelőtt hat ill.harom éve
25. paki1968 (válaszként erre: 24. - 937a2a883a)
2016. máj. 8. 19:14
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Holnap megy be a suliba és meg fogja kérdezni. Elvileg van egy csöpp esélye, hogy megvan a kettes, mert ő azokat a pontokat számolta, ami biztos, hogy jó, az 25 pont de ha nem fogadják el mindet gond lesz. Ott ahol nem volt jó az eredmény, nem számolt eg pontot sem. Mindenesetre el kezdjük kidolgozni a tételeket, hogy ha kell, kész legyenek. Remélem, holnap kap valamilyen támpontot
24. 937a2a883a (válaszként erre: 23. - Paki1968)
2016. máj. 8. 15:45

Na, hát ugyanez a tanár fogja szóbeliztetni is, szóval akkor tudni fogja, hogy mit várhat el a saját diákjától. De a tavalyi tételek alapján akkor is el tud indulni. Pláne, ha tényleg alig vettek valamit, akkor szerintem ideje is kutakodni és kidolgozni őket, mert akkor nem lesz bent a füzetében minden és akkor tényleg nem lesz elég 2 hét. Valakinek tuti megvannak a régebbi tételek (lehet kidolgozva is) és kérjen akár tananyagot is. Amúgy valaki írta lentebb, hogy a tanárok tényleg ilyenek, hogy az írásbelin még a piszkot is írásnak vélik és adnak rá pontot, a szóbelin meg a szavakat a szájába adják még a legrosszabb tanulónak is...ahol én tanultam ott még a legszemetebb tanárnál sem bukott meg senki és hallomásból ez más suliban is így van. Életemben egy emberrel találkoztam, aki azt állította, hogy neki azért lett nagyon rossz az érettségije, mert őt direkt lehúzták a tanárok, mivel nem szerették. Oda járt a csaj, ahova én, így nem hittem el egy szavát sem, pláne, hogy annyira nem volt ő bunkó a tanárokkal, hogy így kiszúrjanak vele.


A lényeg, ha ennyire aggódtok, hogy nem lesz meg az írásbeli, akkor ti kezdjetek utánajárni mindennek és ne azt várjátok, hogy majd meglesz az eredmény és majd szól a tanár, hogy mik lesznek a tételek és még segít is kidolgozni őket. Régebbi tételek alapján mindig el lehet indulni. Ha neki nincs végzett ismerőse, akkor érdeklődjön, hátha egyik osztálytársának van vagy menjen a tanárhoz és kérje el a tavalyi tételcímeket, mert azt kiadhatja. Ha nem akarja (ilyet sem hallottam még), akkor másik tanárnál érdeklődjetek. Most a talpraesettség a lényeg. Ha nem mertek kérdezősködni és csak vártok, akkor tényleg nehéz dolgotok lesz 2 hét alatt.


Amúgy tudom, hogy sz*r a helyettesítés, nekem is volt olyan tárgyam, ahol a tanár sajnos nagyon beteg lett és egyik hónapban volt, aztán nem, aztán meg hónapokig nem kaptunk állandó tanárt és ez a következő évben folytatódott. De mindegyik tanárt leadta az órai anyagot, tehát a füzetben ott volt, csak megérteni volt nehéz.

23. paki1968 (válaszként erre: 22. - 937a2a883a)
2016. máj. 8. 15:12
Hát ők a négy év alatt sem igazán vettek semmit matekból, nemhogy negyedikben. Két tanaruk volt, az első harom évben állandó helyettesites volt mert a tanár tappenzen volt a gyerekekkel. A negyedik évben kaptak új tanárt, neki épp elég volt azt megtanitani,ami nagyon fontos az érettségire.
2016. máj. 8. 10:47
Ez a legtöbb helyen ìgy van. Ahova èn jàrtam, ott sem mondtàk meg az eredmènyt előbb. Meg volt adva egy időpont, hogy mikorra lesznek kijavìtva ès akkor tudta meg mindenki az eredmènyt. Amùgy lehet, hogy a tètelcìmeket mèg nem tudja, de biztos, hogy egèsz èvben àtvettèk az elejètől a tananyagot. Olvasgassa minden nap a füzetèt. Illetve èn úgy tudom, hogy àltalàban 2-3 tètelt vàltoztatnak meg az előző èvihez kèpest, nem lesz az összes ùj. Azt pedig meg lehet szerezni ès tud készülni.
21. paki1968 (válaszként erre: 19. - Mreich)
2016. máj. 8. 10:37
Az ő iskolája egy külön szám.
20. paki1968 (válaszként erre: 19. - Mreich)
2016. máj. 8. 10:36
Szia. Semmit. Május 31.- én legkorábban. Épp ez a gond. Mert a lanyom 13.-an már szóbelizik és ennyi idő alatt nem fogom tudni félkészíteni.
19. mreich (válaszként erre: 18. - Paki1968)
2016. máj. 8. 06:27
Szia! Tudtok már valamit?
18. paki1968 (válaszként erre: 17. - Mreich)
2016. máj. 4. 20:31
KÖSZÖNÖM
17. mreich
2016. máj. 4. 17:54

Szia! Ha szóbeliznie kell, a tanára fog neki szólni hamarosan.


A szóbelin egyébként tételt húz, minden tétel 6 kérdést tartalmaz, három elméletit (pl definíciót vagy tételt) és három konkrét feladatot. A lényeg, hogy mindet más témakörből.

16. paki1968 (válaszként erre: 15. - 41b7982b83)
2016. máj. 4. 14:37
Nagyon szépen köszönöm. Mi nem kaptunk matek szóbeli tételeket. Megnézem ezeket
2016. máj. 4. 13:37

Tuti meg lesz az, nálam sötétebb nincs matekból. Egy épkézláb feladatom nem volt, 1 volt amit helyesen megtudtam csinálni, kb általános iskolás szintű volt... :D :D :D

Mégis meglett a 2-es matekból, pedig mi szóbelire készültünk lelkiekbe, hogy nem lesz meg a 2-es, de sikerült.

Ahogy az ellenőrzött feladatokat végig néztük, konkrétan 1-1 jól felírt képletre, vagy 1-1 jól megoldott rész feladatra is pont jár, akkor is ha a végeredmény nem jó.

A 4 jegyű függvény táblázatból meg sok-sok mindent ki lehet másolni, amikre értékes pontok járnak. Szóval meg lesz az a 2-es.

Ha meg mégsem, szóbelin se véreztetik ki az embert, nyugalom. Kicsit készül rá a tételekből van még egy kis idő a szóbeliig, és meglesz az. Ha engem átengedtek 2008-ban, akkor bárki mást is alapon... :D Pedig én végképp az esélytelenek nyugalmával indultam.

Nézze át a tételeket, amik matekból vannak, kicsit gyakorolni kell a rosszabbul menő számításokat, a függvénytáblázatot átnyalni újra, hogy tudja mit hol kell keresni.

Neten pedig sok-sok érettségis oldal van ahol fenn vannak a matek és más tárgyak szóbeli tételei kidolgozva. :)


Linkelek én is kettőt amit én sokat használok jelenleg is hátha valamelyik segít:


[link]


[link]

2016. máj. 4. 13:14
Köszönöm szépen.
2016. máj. 4. 12:01
a tanárok általában még a légypiszkot is beszámítják, ha ezzel sikerül átküldeni valakit a vizsgán. Na jó, ez túlzás :) de ha eljutott az írásbeliig, akkor pont a szóbelin már nem fognak vele sokat vacakolni, meg gondolom, a tanár is segítőkész
12. I0907
2016. máj. 4. 11:21

Szia!


Én tavaly írtam! Itthon 23 pontot számoltam össze a hivatalos megoldókulcs alapján, úgy, hogy nagyjából emlékeztem a megoldásaimra. Aztán amikor mentem megnézni az eredményt, elém rakták a 30 pontos matekírásbelimet... Szóval szurkolok nagyon a lányodnak!! Meg lesz az :)

11. paki1968 (válaszként erre: 10. - Vecus)
2016. máj. 4. 08:53
Köszönöm szépen
10. vecus
2016. máj. 4. 08:43

Szia!


Itt van egy oldal amin leírja hogyan zajlik a szóbeli, plusz megtalálod osztályokra lebontva a tételsorokat.

[link]

9. paki1968 (válaszként erre: 8. - 937a2a883a)
2016. máj. 4. 08:31
Köszönöm szépen a biztatást
8. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - Paki1968)
2016. máj. 4. 08:23
Én is átszámoltam otthon anno a megoldás alapján a pontjaimat. Aztán kiderült, hogy a tanárok jobban számolnak és én sem emlékeztem teljesen jól arra, hogyan oldottam meg a feladatokat. Szóval nincs minden veszve.
7. paki1968 (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2016. máj. 4. 06:39
A 12 százalék az tuti megvan neki. Itthon. A megoldások alapján 25 pontot számolt, de nem biztos, hogy mindet megkapja. A betekintés 30.-an lesz de utána már nem fog tudni felkészülni. SNI - s tanulási zavara van, nagyon sokat tanultunk mire idáig eljutott bukás nélkül. Nem szeretnémha most bukna el. Neki nagyon kevés 10 nap a felkészülesre
2016. máj. 3. 23:40
(Tudas, na es ha az szuken van, akkor SZERENCSE! )
5. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Paki1968)
2016. máj. 3. 23:23

Mindenképpen szoktak időt hagyni a felkészülésre.

Ha elérte a 12%-ot (de nincs meg a 25%), akkor mehet szóbelizni, az időpontról majd értesíti az iskola a betekintés alkalmával.


Ha nem érte el a 12%-ot, akkor októberben mehet legközelebb, de akkor sem szóbelizni fog, hanem az írásbelit csinálhatja meg.


Én így tudom. De pontosat az iskolájában fognak tudni mondani.

4. paki1968 (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2016. máj. 3. 22:58
De csak majus 30.-an tudjuk meg az eredményt és utána csak 10nap lesz s szobeliig. Vagy ha. Valakinek szóbeli lesz az előbb tud róla,?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook