Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van arra lehetőség, hogy a ki nem vett szabadságokat kifizesse a munkahely? fórum

Van arra lehetőség, hogy a ki nem vett szabadságokat kifizesse a munkahely? (beszélgetős fórum)

2016. máj. 4. 13:08
Szerintem az a legjobb mikor valaki otthon van szabadságon és ezért pénzt kap. Ha kilehetne fizetni akkor csak pénzt kapna... Nem is értem miért akarják sokan, hogy fizessék ki a szabadságukat.
2016. máj. 2. 15:44
Szabadságot pénzben megváltanicsak a munkaviszony megszűnésekor lehet, egyéb esetben nem. Tényleg úgy van, hogy mielőtt újra ténylegesen munkába állsz, előtte ki kell adniuk, vagyis kapod a szabira járó bért, de nem kell bejárnod dolgozni. Ha nem akarsz visszamenni, akkor a megszűnéskor ki kell fizetniük.
2016. máj. 2. 15:42

Majd akkor fizetik ki, ha visszamész dolgozni és elküldenek, de ilyenkor is inkább úgy szokták csinálni, hogy letöltöd, majd elküldenek.

Nincs mód arra, hogy kifizessék, és el sem fog veszni.

2016. máj. 2. 15:39
nem tudom de azt igen h egyes munka körben kifizethetik de ez a munkàtol füg pl olyan ahol a szabadsàgot nem tudja kihasznàlni de ez a munkàktaton is mulik
3. reload (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. máj. 2. 13:59
Úgy tudom, amíg van munkaviszony,addig nem lehet pénzzel megváltani. Ergo mindegy,hogy táppénzen vagy,vagy Gyesen. Ha megszűnik a munkaviszonyod,akkor kifizethetik, egyéb estben ki kell adniuk.
2. bokazokni (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. máj. 2. 13:45
Mi az a tp? Szabadságot szerintem nem lehet kifizetni, hanem kötelező kiadni. De nem értem, ha nem dolgozol, milyen szabadság jár?
2016. máj. 2. 13:28
Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni. 2013 juni 1-vel eljöttem tp re kilányommal voltam 6hós terhes. Ekkor határozott idejü szerződésem volt ami júni 30.-ig volt meg írva. Gondolom ilyenkor meg hosszabodik a szerződés mert a mai napig a cégnél vagyok. Tavaly le járt a gyedem kb 2hónapig voltam gyesen szóltam a munkahelynek jön a következő baba mikor is fel hívták a figyelmem eljöhetek tp.-re így ez meg is történt lassan fél éve vagyok tp.en most küldtek csak havi elszámoló papírt amin fel van tüntetve a fizetett szabadság ami nekem már 40nap ehhez gyed alatt jön még valamennyi szabi plusz a gyerekek után jàró. A munka helyem egy folytába azt szajkozza ha vissza megyek dolgozni ki vehetem. Ezt már most se tudnám ki venni részarányosan jobban örülnék ha kifizetnék ami eddig bent van félek csak leakarnak rázni ezzel a szöveggel hogy majd ki vehetem a vége meg az lesz hogy eltűnik ráadásul nem valószínű hogy vissza megyek oda dolgozni. Valaki esetleg tudja e van lehetősé arra hogy ezt kifizesék vagy ilyen már nincs?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook