Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegetáriánus életmód fórum

Vegetáriánus életmód (beszélgetős fórum)


1 2
2016. szept. 19. 08:34

Sziasztok!

Bp,belvárosi vegetáriánus falatozó gyakorlott munkatársat keres saláták ,szendvicskrémek előállításához .

Bővebb informácio .

apter244@gmail.com

30. Aredhel (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2016. máj. 3. 22:13
És miért lettél ismét mindenevő?:)
2016. máj. 3. 10:47
2016. máj. 3. 10:36
27. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 225e968e5f)
2016. máj. 3. 10:32
7 téliszalámit tojtál??:D Azta, van beled! Remélem, csőtörés nem volt.
26. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Globus)
2016. máj. 3. 10:30
XD
25. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 3. 10:29

[link]


:D

24. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2016. máj. 3. 07:30
:DDDD
23. globus
2016. máj. 2. 22:35
Ahogy elnézem, mindenkinek lehet egy kis kettyója, mások szemszögéből :)
22. Aredhel (válaszként erre: 21. - 225e968e5f)
2016. máj. 2. 22:33
Ez nem a jogokról szól. Jogod neked is van, ezt nem kérdőjeleztem meg. A különbség a választási lehetőségekben található. Ehetsz, de akarsz-e és kell-e egyáltalán?
21. 225e968e5f (válaszként erre: 20. - Aredhel)
2016. máj. 2. 21:52
Én meg nem helyezek magam fölé egy állatot azzal, hogy neki van joga húst enni csak nekem nincs.
20. Aredhel (válaszként erre: 19. - 225e968e5f)
2016. máj. 2. 21:16
Nem tudom. Én nem állat vagyok, kicsit többre tartom magam agyilag, tehát megengedem magunknak azt, amit írtál, hogy tudatosak legyünk. Ez különböztet meg bennünket.
19. 225e968e5f (válaszként erre: 18. - 225e968e5f)
2016. máj. 2. 10:24
A másik dolog meg az, hogy akárhogy is nézzük ,az állatok nagyon szépen megeszik egymást, akkor miért pont az ember lenne rohadék emiatt. Tudom,most jön mert tudatos. A zsákmányt viszont nem vigasztalja hogy egy másik állat nem tudatosan eszi őt (gyakran élve hátulról). Normálisan kell tartani és levágni, akkor nyugodtan meg lehet enni.
18. 225e968e5f (válaszként erre: 16. - 225e968e5f)
2016. máj. 2. 10:19
és pedig ismerem az alternatívákat, meg az ainosav komplettálást stb... nekem úgy sem jött be. Amikor vegán voltam 2 hétig, annyi növényt kellett ennem az aránylagos jóllakottsához, hogy 7 téliszalámit tojtam naponta, amitől már féltem hogy végbélrákot kapok, mert úgy kidörzsölte a belem utolsó fél méterét.
17. Aredhel (válaszként erre: 12. - Annette)
2016. máj. 2. 10:18
Sokszor gondolkodom, álljak-e át teljesen? Egészségesebbnek tartom, mint a mérsékelt húsevést, viszont egyelőre úgy érzem, néha kell egy kis csirke. Esetleg hal. Más mondjuk nemigazán eszünk. Érdekes, ahogy elkezd az ember foglalkozni ezekkel a dolgokkal és tudatosan kevesebb húst eszik, utána már nem is kívánja. Mióta csak vizet iszunk, azóta már az üdítőitalokat sem kívánjuk.
2016. máj. 2. 10:17
Nekem nem jött be. Nem falom három pofára a húst és amit eszem az is csirke 90%ban. De nekem minden nap kell valamennyi húst ennem,mert anélkül rossz a gyomrom, közérzetem, alvásom, erőnlétem. és nem is tartom egészségesnek a teljes húsmentességet annál, aki úgy érzi, nagyon kell a testének és lelkének vagy idegrendszerének. Aki jól elvan nélküle, szerintem annál sem egészséges, legfeljebb nem árt annyira.
2016. máj. 2. 09:40
Kétszer volt alkalmam arra,hogy 3 hétre kellett elhagynom húst és tojást.Eleinte nem volt könnyű,pláne,hogy pont húsvétra esett az egyik ilyen hét,de kibírtam.Jó tett nekem. Szeretem a húst,de mostanában inkább a halat részesítem előnyben. Sok húst nem is tudok enni,mert nem érzem akkor jól magam.Ennek ellenére a húsos ételek a kedvenceim :) Ha muszáj volna,vagy rá lennék kényszerülve,hogy egy időre húsmentesen éljek,nem okozna gondot,de nem tudnám végleg kiiktatni.
2016. máj. 1. 22:13
Vegánságom bő fél évében éreztem a legjobban magam a bőrömben
2016. máj. 1. 22:11
Nem vagyok vega, de 95% ban zöldségek ill. gyümölcsök teszik ki az étkezéseket. Thai konyhán élek, már egy ideje :) sok zöldség, szinte nyersen, vagy kissé párolva. Nagyon finom. Nyomokban előfordul hús is, pl Garnéla rák, esetleg kevés csirke hús :)
2016. máj. 1. 21:16

Hosszabb-rövidebb időre kipróbáltam a vegetáriánus és vegán étrendet is, arra jó volt ez a pár év hogy megtaláljam a középutat és most már kiegyensúlyozottabbak és változatosabbak az étkezéseim, sokat tanultam is alatta, de én sokkal jobban érzem magam "mindenevőként". Mindent eszek, mértékkel, mindig amit épp megkívánok és a súlyom sem ingadozik, bűntudatom sincs az étkezések után, jól érzem magam. Egyedül az változott hogy a húst és a tejtermékek egy részét már helyi termelőktől és (remélhetőleg) organikus forrásból szerzem be, nem pedig csak lekapom a boltban a polcról.

Sem egészségbeli változásról sem fogyásról vagy hízásról nem tudok beszámolni ezek alatt, sokkal energikusabbnak sem éreztem magam. Valószínűleg nem fogok teljes mértékben visszatérni rá, viszont egyensúlyteremtéshez nagyon jó kezdet.

2016. máj. 1. 18:45

Ez a full vega, full vegán téma egy kicsit nekem ilyen elme-hóbort, nem nagyon tudok vele mit kezdeni...


Az ember vagy szépen fokozatosan álljon bele magától, vagy nem...


De ha nem megy, akkor nem kell erőltetni.


Valaki nem is bírja.


Ha meg bírja, akkor elmehet egészen a full vegánságig...


Csak akkor őszintén, szívből jöjjön, ne vagánykodásból, valahova tartozásból álljon...

2016. máj. 1. 18:42

Ebben a témában sem kell nagyon flancoskodni. Ki kell tapasztalni hogy ki mit bír, mire van szüksége.


Ha kívánja a tojást, akkor egyen tojást. Ha kíván egy kis sajtit, egyen sajtit.


A húst viszont már nem nagyon vállalnám be...

9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Aredhel)
2016. máj. 1. 18:40

Összefügg, mert az energiatest/étertest (lásd: **, reiki, akupunktúra) legyengülése okozza a könnyed, majd a súlyosabb betegségeket. Attól függ milyen állapotban van. Ez íródik át a fizikai testre.


Na most, ha valaki figyel az étkezésére, nem eszik annyi szemetet, iszik elég vizet, netán mozog (azaz egészségesebben él az átlagnál) az az energiatestét erősíti.


Ha valaki hulladékot eszik, nem figyel magára, folyamatos mikrohullámú térben, elektroszmogban döglik, netán még full negatív, gyűlölködő is, annak az energiateste szépen épül le.


Az energiatest összeköttetésben áll az immunrendszerrel.


Így a képlet adott.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
8. 871383ddcb (válaszként erre: 7. - Aredhel)
2016. máj. 1. 18:11
:D
7. Aredhel (válaszként erre: 6. - 871383ddcb)
2016. máj. 1. 18:10
Nem, nem figyeltem azt a fórumot, ezt csak érdeklődésből nyitottam, nincs köze hozzá :)
6. 871383ddcb (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 1. 18:04
Ha célzás a vágóhidas fórumra ,csak annyit helyesbítenék, hogy a vegetáriánusok fogyasztanak állati eredetű fehérjét, ha húst nem is. Vegán étrendről érdeklődtem, mert ők sem tojást, sem tejterméket nem igazán fogyasztanak. Az aminosavakkal kapcsolatban sem kizárólag húsról, hanem állati eredetű fehérjéről pl tej, tojás, sajt, túró beszéltem ( remélem jól emlékszem ). Illetve érdeklődtem.
5. Aredhel (válaszként erre: 3. - D7ba7bf7ff)
2016. máj. 1. 17:46

"megfázások-influenzák elkerülése"


Szerinted ez mennyire függ össze a vegetarianizmussal? Én mondjuk sosem voltam beteges, de évente egyszer-kétszer besikerültek kisebb, pár napos megfázások, ám mióta alig eszünk húst, helyette javarészt teljes kiőrlésű dolgokon, zöldség-gyümölcsökön, hüvelyeseken élünk, egyszer sem sikerült megfáznom.

4. Aredhel (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2016. máj. 1. 17:43
Köszönjük, Emese.
3. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 1. 17:42
Emésztőrendszeri könnyedség, több energia, éberebb tudat, megfázások-influenzák elkerülése, stb...
2. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 1. 17:42
Mindent leírtál amit kellett,akkor beszélgessél magaddal!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook