Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vágóhídi dolgozók vagy akik látják a rendszert közelről, tényleg ....? fórum

Vágóhídi dolgozók vagy akik látják a rendszert közelről, tényleg ....? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
193. unom (válaszként erre: 191. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 17:36

Szerintem ez egy nagyon lebutított verzió.

Igen, a mi jólétünk ára az, hogy máshol és mások éheznek, ezt nem nehéz belátni. Nem is igazságos.

Jó lenne erre megoldást találni, de a nagyhatalmaknak ez nem érdeke.

Ettől függetlenül nem támogatom,a "fogadjunk be mindenkit, hiszen a mi hibánk" féle politikát.

Önző vagyok, tudom.

192. gribedli*** (válaszként erre: 185. - Selena78)
2016. máj. 2. 17:34
A rabszolgaságot nem a fehér ember találta ki?! Jézusmárja... Ilyen masszív méretekben igen. A négerek hogy kerültek Amerikába? Odaúsztak?
191. gribedli*** (válaszként erre: 185. - Selena78)
2016. máj. 2. 17:30
Az okostelefonokba nem kell uránium, az uránium a francia nukleáris iparhoz kell, de a telókba való elemek alapanyagát is onnan hozzák. Mivel nagyon drága, kellett nekik egy balek, ezért mennek Afrikába érte. Így nem kell kifizetni. De persze meg lehet játszani, hogy mi vagyunk a jók, ők a kéregetők és meg lehet játszani, hogy ők azok, akik nem akarnak földet művelni, te ezt el is hiszed, ahogy a többség.
190. gribedli*** (válaszként erre: 183. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 2. 17:24

Hű, nem is tudtam, hogy te ilyeneket olvasol:)


Jó a cikk és szeretem a dagospiát, és nagyon egyszerűen leírja, hogy nekünk volt szükségünk rájuk és nem nekik ránk. Könnyű úgy beállítani mindent az afrikaiakról is, hogy ők az élősködők, mi meg mint valami szent kegy, etetjük őket. Holott ha kiszámolnánk, hogy mennyi gyémántot, urániumot, olajat, stb-t hozunk el potom pénzért (a belgák a gyémántot szinte ingyen, a franciák az urániumot), akkor nagyon nincs egálban még a kaja sem, amit adunk...Cserébe a milliárdokat érő nyersanyagok, kizsákmányolás. Ha az igazi árat kapnák érte, nem is éheznének az tuti.

189. 871383ddcb (válaszként erre: 180. - Selena78)
2016. máj. 2. 17:17
Én:) igaz, afrikai vágóhíddal kezdtem :))
188. 871383ddcb (válaszként erre: 159. - Selena78)
2016. máj. 2. 17:13
Azért ott is vannak már fejlődő országok. Pár száz évet kell csak behozni. Nem csak az éhhalál. Védőoltások hiánya. Néhol nem is tudják, ha lázas a gyerek itatni kéne. Már ha van miből.
187. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 186. - Selena78)
2016. máj. 2. 16:46
Nekem meg a sok ostoba, alá nem támasztott cikktől.
186. selena78 (válaszként erre: 181. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 2. 16:42
Hadd már ezt a gyűlöletkeltést Enissa. Csalánkiütésem lesz tőle.
185. selena78 (válaszként erre: 182. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 16:39

Te gribedli, én értelek. És tisztellek is az idealizmusodért. Tényleg.


Szerintem az okos telefonokba nem kell uránium, talán litium? Végülis mindegy...


Nézd, Afrika népei törzsi társadalmakban élnek, valahol elmaradt náluk a polgárosodás, felvilágosodás, szekularizáció? Hogy miért?


Nem vgyok egy szociológus, de érdekel a kérdés. Pld. Ruandában 20 évvel ezelött baromira nem kellett nekik külső erő, hogy egyik napról a másikra gyilkolni kezdjék egymást.


Aztán a raszolgaságot sem a fehér ember találta ki.


Én nem vitatom a gyarmatosítás felelősségét. Habár a gyarmatosítók nemcsak kizsákmányoltak, mellette csak építettek utakat, vasutat, kórházakat, iskolákat.


Én csak azt nem értem, hogy a gyarmatosítók kizavarása után, az utolsó 50-60-70 évben, mi a fenéért nem tudtak ezek a büszke szabadságharcosok a saját lábukra állni? Élhető társadalmakat teremteni? Miért Bokassákat és Idi Aminokat termeltek ki a szabadság nevében?

184. gribedli*** (válaszként erre: 177. - Selena78)
2016. máj. 2. 16:07

Ez a mindmeghalunk-ra illene, bocs...


Először ecseteli, hogy 9 gyerek és mindnek lesz további 5 gyereke (ezt milyen jóslással állapították meg), még a 2 súlyos testifogyatékos gyereknek is lesz 5-5 gyereke. Bocs, én még nem láttam súlyos testi fogyatékost, akinek lett 5 gyereke, örül, ha tud magáról gondoskodni. De te miért aggódsz, ha Magyarországra úgysem mehetnek, hiszen ott a kerítés? A te pénzedből nem őket fogják fizetni, nyugi.

183. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 182. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 16:00

bizony, bizony. Ez a cikk is elgondolkodtató.



[link] (sajnos nem magyar)

182. gribedli*** (válaszként erre: 171. - Selena78)
2016. máj. 2. 15:57

A modern fegyverek használatát azért tanulták meg, mert nekik van nyersanyaguk (pl az okostelefonokba való elemhez való de más alapanyagok is mint az uránium). Ezt a nyugati országok valahogy olcsón meg szeretnék szerezni, illetve kizsákmányolni, ezt csak úgy tudják megtenni, ha az ott élők közül kiválasztanak egy csoportot (egyik kisrasszt vagy népet a másik ellen állítva) és ők adják a kezükbe a fegyvereket, hogy gond nélkül elvihessék az adott országból szinte ingyen az adott nyersanyagot.


Tehát úgymond ha nem menne oda a Nyugat kapzsiságból, akkor ezeknek sem lenne fegyverük vagy nem háborúznának ennyit, és nem lenne csatatér és akkor kitermelnék maguknak a kaját, ahogy a fehér ember megjelenése előtt is tették.


Nyilván az is okos húzás volt, hogy elhoztuk őket rabszolgának, mert kellett az ingyen munkaerő.


A humanitarizmus pedig igen, ezért jött létre. Nem azért megy a segítőszervezet, mert ezek egymást ölik és segítsünk rajtuk hanem azért mert miattunk szegényedtek el és miattunk ölik még mindig egymást mert mi hozzuk el az Urániumot, a gyémántot, a többit. Illetve a belgák, a franciák, stb. De a lényeg az, hogy ez inkább valami kártérítésféle, hogy ha már leigázta a nyugati ember Afrikának ezen részét, akkor felelős az ott élők életminőségének a romlásáért.


Szóval túl sok az eszkimó túl kevés a fóka helyett valami más hasonlatot kellene használni. Nem ők kérték, hogy fedezzük fel Afrikát. Megvoltak ők nélkülünk. Kivonulhatnánk? Persze hogy ki, de akkor ott kell hagyni a sok Urániumot. Érted? Nem véletlen, hogy nem hagyják magára Afrikát, mert még nem bányászták ki minden kincsét.

181. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 177. - Selena78)
2016. máj. 2. 15:57

Az a gond, nem lehet tudni mi igaz és mi félelem, vagy gyűlölet keltés.

A cikkben is az van leírva nevüket nem ismerik a házaspárnak, de azért mindent tudnak róluk.

180. selena78 (válaszként erre: 175. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:56

Ja, az elöbb visszajöttem, és kissé zavarban is voltam, amikor megláttam a topik címét.:)


De talán nem én vittem el a topikot az afrikai éhezők irányába. Vagy igen?

179. selena78 (válaszként erre: 174. - Klarisszima)
2016. máj. 2. 15:53
Ja, ha a fekete jóvágású, kemény gyerekek nem gépfegyvereket, hanem kaszát-kapát forgatnának, talán a régió problemái is megszűnnének.
178. unom (válaszként erre: 173. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:50

Én azt mondom, hogy nem tudjuk, használnák-e. Te azt állítod, igen. Ez szerintem nem vita.

Te képzeled, hogy tudod, mit tennének, aminek kb. annyi valóságalapja van, mint a csillagjóslásnak.

Mit nem értesz azon, hogy szerintem vannak, akik használnák, és vannak, akik nem? Ennél egyszerűbben nem tudom leírni, sajnálom.

177. selena78 (válaszként erre: 173. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:50

hmm...


[link]

176. Klarisszima (válaszként erre: 173. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:45
szomáliában nőtt, de a világ nagy részén csökkent. Vagy ha máshol is nőtt, akkor mégis, mi a fenétől van túlnépesedve a világ? Merthogy nem európától, az tuti.
175. gribedli*** (válaszként erre: 172. - Selena78)
2016. máj. 2. 15:42
Ennek mi köze amúgy ahhoz, hogy a húsiparban szenvednek az állatok? Az a hús nem nekik megy.
174. Klarisszima (válaszként erre: 171. - Selena78)
2016. máj. 2. 15:40
Hát, akárhogy is nézzük, könnyebb a ravaszt húzigálni, még akkor is, ha belehal, mint a tikkadt földet túrni.
173. gribedli*** (válaszként erre: 170. - Unom)
2016. máj. 2. 15:39

Most komolyan ezen leállunk vitázni, hogy használnák vagy sem?? Jó, legyen neked igazad, te biztos belelátsz a fejükbe, hogy így megmondod a tutit, biztos nem akarnák használni, tuti élvezet nekik a szülés, amúgy meg koccints nyugodtan, mert bár Klarissza azt írja, hogy csökkent a csecsemőhalál, valójában nem, pl Szomáliában is csak nőtt. Ahogy egy csomó más elmaradott afrikai országban.


Én csak azt látom, hogy akik idejönnek, szívesen követik az itteni szokásokat, hogy csak 1-2 gyerekük legyen és örülnek, hogy ezt megtehetik, szabályozhatják, nem úgy mint a hazájukban ahol erre nem volt lehetőségük mert ott nincs semmi.

172. selena78 (válaszként erre: 168. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:38

Dehát erről beszélek.


Márha tudatosítnák magukban, hogy megtehetik engedély nélkül is. Vagy mernék megtenni.

171. selena78 (válaszként erre: 162. - Klarisszima)
2016. máj. 2. 15:35

Ez ugyanaz.


Most ronda leszek. Eddig működött a természetes kiválasztódás. Annyi gyerek maradt meg, amennyit az adott terület el tudott látni.


Aztán berobbant a humanitáriazmus, orvosok határok nélkül, mentek a segélyek, ennivaló, gyógyszerek.


Meggátolták a járványokat, és egyre több gyerek nőtt fel. És beütött a sok az eszkimó, kevés a fóka szindróma. Kicsi lett az élettér, el akarták venni a szomszédtól. De neki is kisebb lett, és nem hagyta.


Tulajdonképpen ezek az emberek eddig is így éltek. De valahol volt egy egyensúly. Most ez felborult.


Érdekes módon, ezek az emberek, akik képtelenek megtanulni a fogamzásgátlók használatát, a modern fegyverekét gond nélkül.


Csatatéren nem lehet szántani-vetni-aratni.

170. unom (válaszként erre: 168. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:30

Feltételezés.

Ugyanezek a nők csonkítják meg a lányaikat, a hagyományok miatt.

Egy részük használná, mások nem, mint bárhol máshol.

169. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 134. - 225e968e5f)
2016. máj. 2. 15:29
A bölcs Európában, meg a bikafuttatások, bikaviadalok, kutyaviadalok. Ezek sokkal felemelőbbek. :S
168. gribedli*** (válaszként erre: 166. - Selena78)
2016. máj. 2. 15:27
Szerintem at afrikai nők szednék a tablettát. Elvileg ők viszik a bőrüket a vásárra a szüléskor.
167. Klarisszima (válaszként erre: 166. - Selena78)
2016. máj. 2. 15:26
Addig, amíg a föld intelligenciája állandó, és a népesség növekszik, addig itt nem is lesz változás.
166. selena78 (válaszként erre: 160. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:18

Hogy mennyire használnák, nem tudhatod.


Ameddig óvszert osztogatnak abban a régióban, veszett fejsze nyele, mert ezzel a férfinemre helyezik a felelősséget, ők meg lesz@rják. Nem az ő problemájuk.


Mint mifelénk is sok helyen. Hiába Európa, azért elég sok az elmaradott vidék.


Soknéhány éve láttam egy riportot, egy abortuszklinikán. Az abortusztuszra váró asszonyok egyszerű, fejkendős, falusi asszonyok voltak, néhány kisebbségi.


A riporter megkérdezte, miért nem használnak óvszert. Összenéztek, teljes volt az összhang. Az egyik megszólalt:


"Azt hiszi a kisasszony, hogy az én emberem felhúzná, ha kérném? Hamarabb verne meg."


Tabletta? Nevettek.

"Hát azt csak a rib@ncok szedik. Agyon is ütne a Pista, ha pénzt kérnék rá."

165. unom (válaszként erre: 160. - Gribedli***)
2016. máj. 2. 15:18
Nem tudjuk, használnák-e. Összefér-e a hagyományaikkal, vallásukkal, értékrendjükkel.
2016. máj. 2. 15:17

A f*ba! Nô létedre hogy tudsz ilyesmit kérdezni egy nôi portálon?

Ennyire szereted mások hangulatát lerombolni??

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook