Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy fogok így munkát találni? fórum

Hogy fogok így munkát találni? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 30. 18:39

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget. Nem éri meg pereskedni, mert nem tudom bizonyítani, hogy a terhesség miatt volt az elbocsátás.

Most már bármit mondhat.

El kell fogadni ez van. Hétfőn irány a munkaügyi központ.

2016. ápr. 30. 10:09

ráadásul nem is kell, hogy a szó szoros értelmében kirúgja, vagy felmondjon, pusztán csak a próbaidő lejártával nem kap az ember szerződést, nem hosszabbítanak.

csak hát ezt is úgy szokták értelmezni, hogy "jajj, kirúgtak"

2016. ápr. 30. 03:25
Egy csomó cikkben pedig pont az ellenkőzeje van annak, amit írtál. Nem azt mondom, hogy azok a jók, de én mindenhonnan csak azt hallom ilyenkor, hogy próbaidő alatt nem véd. De lehet érdemes egy jogászt is megkérdezni. Másrészt a legtöbb munkáltató nem ijed meg. Soha az életben nem bizonyítod rá, hogy a terhesség miatt rúgták ki. Kivéve ha felvette diktafonra, miközben mondták neki. Illetve a nő sem tudja bizonyítani, hogy elmondta, főleg ha még nem is észrevehető a hasa. Nem hiszem, hogy megéri, ha pert indít. Megszül, mire vége lesz. De ez egy privát vélemény.
20. Böce
2016. ápr. 29. 22:02
Azért a jogainkkal jó pontosan tisztában lenni, a lehetőségekkel... nem csak úgy tippelgetve... erre vannak a jogászok.
19. Böce (válaszként erre: 11. - Unom)
2016. ápr. 29. 22:00

Na, ebben a cikkben is benne van, hogy jogellenes próbaidő alatt is, ha a terhessége miatt mondanak fel - csak egy jó ügyvéd kell, hogy kicsit ráijesszen a munkáltatóra!!


"Jogellenes, ha a várandósság miatt mondanak fel a próbaidő alatt

Bár a próbaidő alatti azonnali hatályú felmondást nem kell indokolni, azonban ha bebizonyosodik, hogy a munkáltató kifejezetten a várandósságára tekintettel szüntette meg a munkavállaló munkaviszonyát (azaz eljárása ütközik az egyenlő bánásmód követelményébe), ugyanúgy jogellenesnek minősül, mintha az általa közölt felmondás nem lenne valós, világos vagy okszerű. Az eljárás során a jogsérelmet szenvedett kismamának elegendő valószínűsítenie, hogy a munkaviszonya a terhességére tekintettel került megszüntetésre, ugyanis ezt követően már a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy a valószínűsített körülmények nem álltak fenn, vagy az egyenlő bánásmód követelményét megtartotta. Jogorvoslatként a kismama munkaügyi bírósághoz (elmaradt jövedelem címén kártérítést igényelhet), illetve az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz (az EBH elrendelheti a jogsértő állapot megszüntetését, bírságot szabhat ki, stb.) fordulhat."


Erre céloztam, amikor azt tanácsoltam, hogy kérjen jogi segítséget!


De ha mindig mindenki hagyja magát...

18. Böce (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2016. ápr. 29. 21:58

"Jogellenes, ha a várandósság miatt mondanak fel a próbaidő alatt

Bár a próbaidő alatti azonnali hatályú felmondást nem kell indokolni, azonban ha bebizonyosodik, hogy a munkáltató kifejezetten a várandósságára tekintettel szüntette meg a munkavállaló munkaviszonyát (azaz eljárása ütközik az egyenlő bánásmód követelményébe), ugyanúgy jogellenesnek minősül, mintha az általa közölt felmondás nem lenne valós, világos vagy okszerű. Az eljárás során a jogsérelmet szenvedett kismamának elegendő valószínűsítenie, hogy a munkaviszonya a terhességére tekintettel került megszüntetésre, ugyanis ezt követően már a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy a valószínűsített körülmények nem álltak fenn, vagy az egyenlő bánásmód követelményét megtartotta. Jogorvoslatként a kismama munkaügyi bírósághoz (elmaradt jövedelem címén kártérítést igényelhet), illetve az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz (az EBH elrendelheti a jogsértő állapot megszüntetését, bírságot szabhat ki, stb.) fordulhat."

17. youlcsi (válaszként erre: 15. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 29. 21:42
ez a passzív táppénz. pár éve megszüntették.
16. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 29. 21:42
Erről nem tudtam. Megér egy utánanézést neki, hátha létezik ez még.
15. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 14. - 937a2a883a)
2016. ápr. 29. 21:39
Volt olyan szabály, hogy amennyiben x idôn belül a munkaviszony megszûnése után megbetegedett, betegállományba vették.
14. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Monica25)
2016. ápr. 29. 21:29
Szerintem sajnos sehogyan. Nem szívesen alkalmaznak terhes nőket, pláne nem úgy, hogy lassan már félidős vagy és ki tudja meddig tudsz dolgozni.
13. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 29. 21:27
Előfordulhat, hogy valamit rosszul tudok, de betegállományba hogyan tudna menni? Mától megszűnt a jogviszonya, munkanélküli lett. Akkor meg nem jár betegállomány, hisz nincs munkája, ahonnan kiesne. Aztán lehet nagyon rosszul tudom és van valami más kiút.
12. 937a2a883a (válaszként erre: 10. - Böce)
2016. ápr. 29. 21:24
Sajnos próbaidő alatt nem véd a terhesség sem.
11. unom (válaszként erre: 10. - Böce)
2016. ápr. 29. 21:05
10. Böce (válaszként erre: 1. - Monica25)
2016. ápr. 29. 20:58

Fordulj ingyenes jogsegélyért az önkormányzathoz vagy kérdezd meg a családsegítőt, hogy jogosan rugtak-e ki, mert terhesen - ha tudnak róla - védelem alatt állsz.

Ügyvédi segítség kell.

9. Böce (válaszként erre: 7. - Gajdzsin)
2016. ápr. 29. 20:48
Miután most 16 hetes, szerinted nem veszik észre rajta a következő 3 hónapon belül, hogy terhes? :-)))
2016. ápr. 29. 20:23
Szerintem is az állomány jöhet szóba,mert különben sehova nem vesznek fel.
2016. ápr. 29. 20:20
kár volt szólni. ha sikerül találni dolgozd le a 3 hónapot utána jelezd.így most anyagilag nem túl jó a helyzet.
2016. ápr. 29. 20:16
betegállomány?
2016. ápr. 29. 20:15
Magyarorszagon sajnos sehogy.
4. kisj
2016. ápr. 29. 20:14
Sajnos nagyjából nulla a valószínűsége, hogy munkát találj.
2016. ápr. 29. 20:11
Felvételkor nem tudtam még a terhességről. Amint megtudtam rögtön szóltam.
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Monica25)
2016. ápr. 29. 20:07

a próbaidő sajnos ilyen. büntetlenül kirúghatnak.


ámbár egy átlagos 3 hónapos próbaidőt véve, már felvételkor is állapotos voltál... nyilván csak elfelejtetted jelezni :o

szóval akkor pont ugyanígy kell a másik állást is keresni.

2016. ápr. 29. 20:04
16. hetes terhes vagyok a mai nappal elbocsátottak a munkahelyemről próbaidő alatt. Hogy fogok így munkát találni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook