Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Finom ételek hétvégi ebédre fórum

Finom ételek hétvégi ebédre (beszélgetős fórum)


17. Noncsi (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2017. jún. 23. 13:37
Töltött karalábé, rántott cukkini, ide vele:)
2017. jún. 1. 07:47

Most egyébként szezonja van a friss zöldségeknek, így azokból pl.

- töltött karalábé

- rántott cukkini,

- karfiol pörkölt

- rakott kelkáp

15. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Jooeva)
2017. jún. 1. 07:44

Szevasztok! Csak láttam, néztem a csörge-fánk receptjét. Mi egy kicsit másként csináltuk.


A tojások fehérjét kemény habbá vertük, és hozzá kavartuk a habosra kavart sárgájához, óvatosan, mint amikor piskótát kavartunk. Sót, cukrot bele ízlés szerint.

A lisztet apránként adagoltuk hozzá, és először kanállal kavartuk bele, majd csak a legvégén két kézzel gyúrtunk belőle egy könnyen kezelhető tésztát.


A "csörgés" titka:

- minél keményebb a tojáshab,annál inkább fog hólyagosodni sütés közben

- minél vékonyabbra sikerül elnyújtanod, annál könnyebb, vékonyabb, csörgősebb lesz.

- ha kevés a lábasban az olaj, és nem lesz helye a tésztának sülés közben hova "felkelni", ott marad a serpenyő, akármi alján, nem lesz hólyagos!

(Édesanyám mindig azt kérdezte: el tudod rajta keresztül az újságot olvasni???)

Porcukorral meghintve tálaltuk.

2017. máj. 31. 15:30
Különlegességek? Ki az, aki keresi még az ízeket? Én szeretem megtapasztalni minek milyen az íze. Akár reform konyha vagy vegán, bármi, ami nem hagyományos. Egy idő után már nagyon unalmasak a megszokottak, kellenek az új receptek.
2016. máj. 18. 08:23
barmi amit szeretsz vagy szerettek,kezdve a rantott hustol a paprika krumpliig.
12. jooeva
2016. ápr. 30. 10:11

Az olajat távol lehet tartani némi kis rummal, amit a tésztába keverünk és természetesen először papírtörlőre kell kiszedni, aztán mehet a tálba :-)

Én nagyon szeretem a sütőben sült dolgokat (tudom, hogy Neked nincs), pont azért, mert kevesebb zsiradék kell, fasirtot is csak ott sütök, de már túrófánk is készült ott.

11. ina87
2016. ápr. 29. 21:33
ha bàr a fànkok azèrt nem èp zsirmentesek,lehet babapiskotàs èdesègeket csinàlni.esetleg gyümölcs deszert vagy èp gyümölcs levest,esetleg amerikai palacsinta atol füg husèteleket vagy zöldsègèteleket keresel...
10. Zsannni (válaszként erre: 9. - Jooeva)
2016. ápr. 29. 20:35
De jóók köszi szépen :) Már éhes is lettem :))
2016. ápr. 29. 20:32

Szóval vagy porcukorba mártogatjuk vagy a lekvárba.....


Másik nagy kedvenc a csörögefánk

[link]

8. jooeva (válaszként erre: 7. - Zsannni)
2016. ápr. 29. 20:30

[link]


Kicsit majd tekerd lejjebb, ott található a reci, akár duplázhatod is, mert garantált a siker!


Mi porcukorral és kicsi vízzel összemelegített házi lekvárba mártogatjuk :-)

2016. ápr. 29. 19:16

júj ezek nagyon jók köszi szépen mindenkinek :)) A túrógolyóról eszembe jutott a túrógombóc, már rég ettünk :)) A levesek és a gombapöri is nagyon fini :)

jooeva mi az a túrós tyúkláb? :) mh rántott sajt lehet hogy egyik nap azt csinálok :))

Nagyon köszi mindenkinek!!

2016. ápr. 29. 18:59
2016. ápr. 29. 18:58

[link]

Túrógolyó, olyan, mint a raffaello

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Zsannni)
2016. ápr. 29. 18:56
Palócleves?
2016. ápr. 29. 18:55

Gyulyásleves, túrós tyúkláb, tiramisu, gyros görögsalátával, zserbógolyó, madártej mikro-ban.....

Brokkoli krémleves, rántott sajt...Ha bármelyik reci érdekel, szívesen megírom

2016. ápr. 29. 18:42
Nálam a hétvégén zöldborsó leves (grízgaluskával), gombapörkölt nokedlival és rakott pudingos babapiskóta lesz.
2016. ápr. 29. 18:27

Sziasztok!


Tudnátok finom recepteket ajánlani amihez nem kell sütő? (mert sajnos az nincs, max kisebb szendvicssütő)


Mindegy milyen étel csak zsírban tocsogó meg kolbászos ne legyen :)


És ha lenne valami finom sütés nélküli desszert azt is szivesen fogadnánk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook