Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Termőföld vétel - Milyen kifogásokkal élhetek? fórum

Termőföld vétel - Milyen kifogásokkal élhetek? (tudásbázis kérdés)

8. paki1968 (válaszként erre: 7. - Syria)
2016. máj. 8. 10:45
Pár napja voltunk az NFA nál. Ott megnyugtattak minket, hogy a támogatást semmi képpen nem tudjuk beadni, majd ez a föld legkorábban augusztusban kerül a nevünkre. De egy halom pénzért csinálhatnak velem ideiglenes bérleti szerződést. Ez többe kerülne.mint s támogatás. Mert az ügyvédi iroda el van csúszva, nem győzik a munkát. Érdekes, mert az ügyvédi díjat már novemberben kifizettuk. Ennyi. De ha megkapom a számlát, nrkem nyolc napon belül fizetni kell. Jó, ugye? Végül is megvettem egy földet, amit egy évig használni sem tudok. Mondtam is nekik, hogy erről elfelejtettek tájékoztatást adni mert ha ezt tudom, nem pályázok.
7. syria (válaszként erre: 6. - Paki1968)
2016. ápr. 26. 21:05
Ezek szerint nincs érdemi válasz a kérdésedre?
6. paki1968 (válaszként erre: 5. - Syria)
2016. ápr. 25. 15:16
hát ez az.
5. syria (válaszként erre: 4. - Paki1968)
2016. ápr. 25. 12:58
Valami jogotok biztosan van. „Csak” az a kérdés, hogyan tudnátok számotokra előnyösen érvényesíteni.
4. paki1968 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2016. ápr. 25. 12:37
köszi szépen,erre voltam kíváncsi.Ha nem is elállás,kártérítés szóba jöhet-e.Mert nem az én hibámból történt.Sőt ,ha én nem tartom be a határidőt.....De addig is művelni kell a földet,minden haszon nélkül.És erre nem nagyon van anyagi keretünk,mivel ahhoz kicsik vagyunk,hogy bármiféle támogatást,hitelt stb kapjunk,viszont a vásárlás az összes pénzünket elvitte.Az aláírás után 5 napon belül ki kellett volna függeszteni és hiába szóltunk,írtunk,stb válaszra sem méltattak,csak amikor már a kamarával fenyegetőztünk,akkor viszont már másnap kifüggesztették.Ezért kérdeztem,van -e valami jogunk nekünk is.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2016. ápr. 25. 11:46

Nem értek a termőföld vételhez. Viszont nem értem miért akarsz elállni? Igaz, az idén nem kaptál támogatást, de jövőre azért még jól jöhet a föld és a támogatás is.


Fordulj ügyvédhez, aki jogilag képben van a földügyekkel kapcsolatban. Esetleg kártérítésre lehettek jogosultak.

2016. ápr. 25. 11:06
2015.december 18.-án írtam alá egy adásvételi szerződést olyan termőföldre,amelyet z NFA állami földvásárlási programján nyertem.Már a kifüggesztéssel is gond volt az aláírás után a 60.napon került erre sor,de csak úgy,hogy megfenyegettük az ügyvédi irodát,hogy amennyiben nem kerül rá sor 5 napon belül a kamarához fordulunk.Egy hete hétfőn járt le a kifüggesztés hatvan napja,immár az aláírás óta 120.nap.Már nagyon valószínű,hogy nem csak a vetésről,de a területalapú támogatás beadási idejéről is lekésünk,ugyanis még átküldik ide ,meg oda,stb.Úgy tudom,hogy az utolsó 6 napos kifüggesztésnél kifogással élhetek.Vissza is vonhatom ezen indokaim alapján a vételi ajánlatomat:vagy milyen kifogásokkal élhetek?Ugyanis már eleve elég nagy kárral indítok,ugyanis mire a használatbavételi meglesz,már csak őszi vetés jöhet szóba.
2016. ápr. 25. 11:01
Termőföld vétel &kifogással élés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook