Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adózni kell, ha becsületkassza alapon műkörömépítést gyakorolok? fórum

Adózni kell, ha becsületkassza alapon műkörömépítést gyakorolok? (tudásbázis kérdés)

27. syria (válaszként erre: 23. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 28. 09:51
A nagykutyáknak még azért se kell majd. Meddig tart olyan tv.-t hozni, amely mentén mindenféle címekre, feladatra, bármire hivatkozva felmentést kapjanak bármi alól, vagy olyan előnyökhöz jussanak, amiről a kisember csak álmodik?
26. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 27. 16:48

Ez lesz az "ájer" adó!

:D

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Syria)
2016. ápr. 27. 16:10

Szerintem nem a büntetés a dolguk, hanem az adószedés, ellenőrzés. Van, amikor elég lenne felszólítás a hibák elhárítására. Ja és egyszerre elmondani az összes hibát, nem külön kijőve mindegyikért büntetni...

Becsületesen adózni csak a keményen dolgozó kis zemberek kötelessége nálunk.

Nagyban lehet lopni, csalni.(mint eddig is) :(

A többiben igazad van. Szomorú...:((

24. syria (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2016. ápr. 27. 15:57

Lehet, hogy büntetnek mindenért, az a dolguk.

Ezzel legalább két baj van:

- sokszor aránytalan a büntetés a vétséggel

- a büntetés alól a "nagykutyák" kiesnek. Pl. wajnácska. Pedig az ő háza táján biztosan akadna bírságolni való. De ő (is) törvényen kívüli. Pontosabban rá is szabták a törvényeket.

2016. ápr. 27. 15:56
sajnos minden után adózni kell lassan, már a levegővételért is....
22. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Syria)
2016. ápr. 27. 14:46

Teljesen egyetértek veled!!!

Nálunk büntetnek mindenért. A NAV egy büntető cég.

Jobb helyeken a kezdőv. kis bevételt hozó vállalkozókat támogatják. Nálunk tesznek róla, hogy bele se tudjanak kezdeni.

2016. ápr. 27. 09:03
Évente egyszer azért mindig megjelennek. Az első kapásból ugye az, hogy vesznek valamit, aztán utána bemutatkoznak és ellenőriznek sok mindent. Bár van olyan is, hogy tényleg csak a blokkot nézik és a pénztárgépet ellenőrzik, aztán lelépnek.
20. 937a2a883a (válaszként erre: 19. - Syria)
2016. ápr. 27. 09:00
Én is hasonlóan gondolom, de sajnos nem lehet ellene mit tenni. Büntették már meg a szüleimet és persze volt, hogy jogosan, de szerintem irreálisan nagyok a büntetések. Pl az egyik eset az volt (egy kocsmáról van amúgy szó) kb 10 éve, hogy nem volt kirakva a kocsmába belépve az ártábla. A polcon és a hűtőben minden terméknél ott volt, de anyukám elsiklott a felett, hogy jól láthatóan ki kell rakni a pulton kívülre. Oké, jogos volt, bár azt mondták a jegyzőkönyv felvétele után, hogy csak figyelmeztetést kap, mert amúgy minden rendben volt és majd jönnek ellenőrizni, hogy elvégezte e az ártábla pótlását. Azért 2 hét múlva jött a 60 ezres csekk. Le is esett anyukám álla, hogy ennyit kell fizetni egy olyan miatt, amit egy sima papírra kézzel írva is szabályos megoldani. Persze jöttel is ellenőrizni pár hét múlva. Anyukám úgy gondolta, hogy minden rendben, mert csak 1 dolog miatt szóltak előzőleg. Persze akkor meg kiderült, hogy a kinti bejárathoz is kötelező egy ártábla, mert lehet valaki nem szeretne bejönni, csak az árakra kíváncsi. Ez is jogos volt, jött is megint a bünti, de azért annyi emberség lehetett volna bennük, hogy előző alkalommal szólnak, hogy kintre is kell. Utána a szüleim tanultak ebből és egy szakértőt megfogadva mindent átnézettek, hogy megfelel a követelményeknek. Nem tudom, te mennyire vagy ebben benne, de pl az is kitétel, hogy a wc-ben milyen szappannal lehet kezet mosni (persze valami 1000 ft literje).
19. syria (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2016. ápr. 26. 21:32
Amit a NAV művel a kisemberekkel, az már siralmasan szánalmas. Ahelyett, hogy álcázásra fordítanák az idejüket, erejüket, fantáziájukat, s mellesleg a tisztességesen bevallott adóforintjainkat, inkább tennének arról, hogy a ma...c.y-féle bábu által alapított, 2-3 száz milliárdot ellopó „alapítványok”nak álcázott banda, na meg pl. Fa. Fló. és a többi díszpinty ne röhöghessen a markába!
2016. ápr. 26. 08:35
Szüleimnek van vidéken egy vállalkozása. Oda még öltönyös ellenőr nem ment be. Szinte mindig "beöltöznek" és különböző korúak. Utoljára görkorival egy kis lenge nyári cuccban suhant be a csaj a pasijával kézen fogva. Na, ők voltak az ellenőrök.
17. d1ee79386a (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2016. ápr. 26. 00:10

Igen így nagyon az!

De hát ez itt M.O. ez van.

Nem vitázni akartam ezért is írtam le a történet hátterét.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - D1ee79386a)
2016. ápr. 25. 23:30
Így, aljasság.
15. d1ee79386a (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2016. ápr. 25. 23:09
Azt csinálták hogy a sor elejére mentek hogy kérnek egy ásványvizet,mert a terhes nő nincs jól...szegény eladó meg segíteni akart gyorsan adott egy vizet de közben állt a sor (és gondolom Te is tudod mennyire türelmetlenek a vásárlók még az is aki ráér) a nyugta meg elmaradt mert segíteni akart...na erre fázott rá.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - D1ee79386a)
2016. ápr. 25. 23:05

A szabály, az szabály, ha nem is tetszik.

Nem mindegy milyen volt a színük?

A munkájukat végezték, ha nem is szimpatikus.

Miért verték át?.....mondták volna előre, hogy NAV ellenőrök? :D


Nem tudnék ilyen munkát végezni, se parkoló ellenőr nem lennék, se BKV ellenőr, de valakiknek ezt is el kell végezni.

2016. ápr. 25. 22:28

Múltkor a nagycsarnokban egy terhes fehér nő volt néger pasival a nav ellenőr!

Ha engem vertek volna így át tuti még a mentőben is ütöttem volna őket.

Ezért kell úgy csinálni hogy gyakorlásként tényleg csak Családtagok és Barátnők jöhetnek szóba.

12. syria (válaszként erre: 5. - 4975ebdc2f)
2016. ápr. 25. 12:55
Mi van mi van? Feketemunkára buzdítotok??? Láttunk már NAV ellenőrt, a bevállalt egy végbéltükrözést a „szent” cél érdekében. :D
2016. ápr. 24. 16:09

Imádom ezeket a hozzászólásokat...

Tudod mit jelentsd fel magad és akkor a tanácsokra hallgattál....

10. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. ápr. 24. 16:00
A navnál kellene megérdeklôdni.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. ápr. 24. 14:52

Tetszés szerinti ellenértéket fogadsz el. Ha nem adózol, akkor bejelentés nélkül végzed a jövedelemszerző tevékenységet. Adót mindenki a jövedelme után fizet, nem pedig a bevétele után. Tehát ha felmerülnek költségeid, levonhatod és ha marad jövedelmed, akkor adózni kell utána.



A biztonság kedvéért menj be a NAV-hoz, mi ilyenkor a teendő, nehogy drága mulatság legyen.

8. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. ápr. 24. 13:10
Minden bevételeddel el kell tudni számolni és ha eléri az évi azt hiszem 600 ezer ft-ot, akkor adózni kell. A lényeg, hogy szerinted hányan nem számolnak el vele? :) Rengetegen. Akihez én járok irtó ritkán (pl tavaly csak egyszer voltam, hogy egy alkalmi körmöm legyen), ő sem hivatalosan dolgozik. Volt neki egy állása és a szabadidejében műkörmözött. Most épp babázik, így egyiket sem csinálja. Elég nagy vendégköre kialakult a kb 10 év alatt, de senki nem köpte még be szerencsére.
2016. ápr. 24. 12:46
Nálunk sokan csinálják barátoknak,ismerősöknek és nem adóznak...mondjuk 2500ért építi elsőre aztán a töltés olyan 1500...az összes munkája egy közösségi portálon landol,mondjuk szerintem ezzel kell legjobban vigyázni,ne reklámozd....NAV mindenhol ott van!
2016. ápr. 24. 12:45

Miért kéne bejelenteni?

Hobbiból csinálod gyakorlásként a közeli ismerőseidnek vagy Családtagjaidnak.

5. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. ápr. 24. 12:21
Csak azoknak csináld akikben bízol...
4. pista55 (válaszként erre: 1. - A32de38534)
2016. ápr. 24. 12:11
Csak ismerősöknek és az ismerőseid ismerőseinek csináld és akkor nincs gáz!:))
2016. ápr. 24. 12:05
Nem. Minden bevételért adózni kell. A kisembernek. :(
2016. ápr. 24. 12:04
Szerintem nem.
2016. ápr. 24. 11:43

Németországban tanultam a szakmát de azzal itt Budapesten nem induthatok vállalkozást mivel nem okj végzettség igy újra iskolapadba ülök viszont addig is szeretném gyakorolni mert úgy lehet igazán fejlődni.

Először anyagárban gondolkodtam de félek a nav abba is beleköt de mi a helyzet a becsületkassza alapon vagy csinálok egy perselyt és csak annyit kérek hogy az anyagköltséghez annyivel járuljon hozzá amennyit gondol..szerintetek működhet igy a dolog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook