Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Környezettudatos háztartás fórum

Környezettudatos háztartás (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. Aredhel (válaszként erre: 58. - Globus)
2016. ápr. 30. 16:49
Ja, hamar rájön az ember, hogy nem mindig a legdrágább, márkás dolgok a nyerőek. Régen Somat tablettát vettünk a mosogatógépbe, ami kb. 10 euróba kerül, viszont egyszer azt mondtam, kipróbálok egy noname 3-4 eurós típust... na, az ugyanolyan tökéletesen elmosogatott, azóta nem is veszünk márkásat. Mondjuk, ez nem bio/környezetkímélő, de olyan tablettát még nem is nagyon láttam.
79. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Channa*)
2016. ápr. 25. 07:18
Ugye, ugye? D
78. Channa* (válaszként erre: 77. - Fincsi5)
2016. ápr. 24. 19:35

Én sem fürödtem a gyerekemmel és utána sem, és a kajáját sem eszem meg. De ő pl. megeszi az enyémet. Egy igazi zabagép:DDDD

Az oviban is volt egy kislány, akivel szeretett enni, mert mindig hagyott neki:DDDDD

77. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2016. ápr. 24. 18:15

A strandon, a medencébe nem tisztálkodni megyünk, egyébként tusolás utána,nem?

Ha gyerekem, ha nem, vannak dolgok....pl. a kaját sem ettem meg soha, ha meghagyta. A cimuját nem nyaltam le, a fagylaltozóktól meg egyenesen rosszul vagyok, mikor; -hadd kóstoljam- jelszóval beleesznek egymáséba.

Van még...DD

76. globus (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 17:44
75. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 17:33
Volt szerencsém jónéhányszor a párizsi metróhoz csúcsforgalomban. Soha nem éreztem testszagot még a feketéknél sem!
74. 3d787b167a (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 17:27

:D


Csak amíg megtehetem.


Basszus, hihezetlen néhány ember igénytelensége.

2016. ápr. 24. 17:00
Szeretem a kifacsart citromhéj belsô felével áttörölni a mosogatót, a csaptelepeket.
72. fincsi5 (válaszként erre: 55. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 24. 16:33
Na, akkor érdemesebb lenne ezzel foglalkozni, mint a globális felmelegedés mögé bújni. D
71. Channa* (válaszként erre: 69. - Fincsi5)
2016. ápr. 24. 16:29

És amikor együtt fürdenek?

Vagy a strandon?

Egyébként a gyerekem után én is megfürdenék simán:D

70. fincsi5 (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 16:24
Több embertől hallottam ezt, pl. az Arielről.
69. fincsi5 (válaszként erre: 67. - Channa*)
2016. ápr. 24. 16:22
Háát..D
68. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 15:58

Még friss ez a dolog, 1 tubussal sem használtam el, de mindig azon gondolkozom, hogy ugyan mikor szellőzik akkor a bőr? /pedig isteni az illata/ Ráadásul hatékony-e a krém, ha a lemosó után megy?

Én úgy használtam az arctejet, hogy smink lemosására, de vízzel, szóval szappan helyettt lemosó a korongvattán, de aztán vízzel le.

67. Channa* (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2016. ápr. 24. 15:58
De fürödtek, csak nem külön vízben. Azért ez már sokkal jobb, mint nem fürödni, nem?
66. fincsi5 (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 15:54

Én családon belül ismertem olyat, akik így fürödtek sorban: gyerek, anya, apa.:(((

Nekem undorító volt. Spóroljon máson.

65. Channa* (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 13:16

Nekem a formiltől télen bebüdösödtek a ruháim. Lehet sokat tettem?


Igen, a külföldi mosószer jobb. A férjem nem igen tud mosni, de amikor külföldön volt és haza hozta az általa mosott ruhát, leesett az állam. Nem, hogy tiszták voltak, de még illatosak is:D

64. michelle.r (válaszként erre: 58. - Globus)
2016. ápr. 24. 13:08

Melyik az? Talán a Formilról olvastam valami hasonlót, az Aldi, vagy Lidl márka.


Én mindig Ausztriában és Németországban veszem a mosószert - bármire megesküszöm, hogy tisztábban a ruhák tőle, mint amit itt lehet kapni.

63. michelle.r (válaszként erre: 56. - Aredhel)
2016. ápr. 24. 13:07
Rossz tapintású volt utána a ruha, a fehérek pedig szürkék lettek.
62. michelle.r (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2016. ápr. 24. 13:03
Kell a víz az arcbőrödnek. Méghozzá a hideg víz :) Arctej pedig szerintem nem kell. De én nem vagyok bőrgyógyász ;)
61. michelle.r (válaszként erre: 48. - 3d787b167a)
2016. ápr. 24. 13:01

Mekkora pazarló vagy :D :D :D Belgiumban töltöttem pár hetet egyszer, még az őskorban. Nem értettem, miért fagy le mindenki mosolya egy-két nap után. Kiderült, nem nagyon lájkolják, hogy este-reggel zuhanyzom. Hazajött a gyerek a kosáredzésről és bacccki, akkor sem zuhanyzott. A Wc-t nem húzták le pisilés után. Elnézték nekem, hogy reflexből lehúzom, de szegényen láttam, hogy azt számolgatja, mibe kerültem nekik :DDD


Két évvel később a gyerekük járt nálunk nyáron. Le kellett húznom az ablkot a kocsiban, mert azt hittem, megfulladok a büdöstől. Nem mondom, hogy minden belga ilyen, de ezek nem szerették nagyon a vizet :)


Tudom, a franciákról is ez a hír járja, de sem a családomban, sem a barátaink körében nincs ilyen. De hogy vannak ilyen emberek minden nációban, az tuti biztos.

60. Channa* (válaszként erre: 59. - Channa*)
2016. ápr. 24. 12:08

Ja, és ami nekem nagyon fontos: erre nem vagyok allergiás. Nem rég arielt vettem még és lenor öblítőt. Egyébként nem volt vele gondom és nagyon jó illatú volt minden ruhánk, de úgy tűnik legyengültem télen.

Egyszer csak egyre többen kérdezték, hogy fáradt vagyok e? Sírtam e? Akkor kezdtem gondolkodni, hogy igen, én is látom az arcomon, hogy valami nem stimmel, mintha a szemeim be lennének dagadva és pirosak is lennének. Végig cserélgettem mindent (gyógyszer, tusfürdő, stb.), mire rájöttem, hogy az ariel+lenor nekem nem jó. Ahogy kimostam mindenből, rendbe jött az arcom.

59. Channa* (válaszként erre: 58. - Globus)
2016. ápr. 24. 12:04
Én most Floren folyékony mosószert veszek és ugyan ilyen öblítőt. A mosószerből van színes, fehér és fekete ruhákhoz, mind a hárommal elégedett vagyok és csak 550 Ft az 1,5 literes, így kicsit több, mint 1 hónapra meg van kb. 1700 ból a mosószerem, illetve az öblítő koncentrátumból a fehéret veszem, ami vasalást könnyítős. A mosószer és öblítő együtt nagyon jó illatú:D
58. globus
2016. ápr. 24. 10:10

Nem használtam még mosódiót, rengeteg fórumot, véleményt olvastam róla, összességében többen írtak azok, akik nem voltak megelégedve, persze ez nem jelenti azt, hogy ténylegesen többen lennének.

Ami bejött, egy áruházlánc saját márkás mosószere, teszt szerint elverte a többieket, árban barátságosabb, évek óta ilyent vásárolok. Akciósan ezer ft :)

57. Channa* (válaszként erre: 56. - Aredhel)
2016. ápr. 24. 09:35

Nem éreztem tisztának a ruhákat. Ennyi. A fehérek beszürkültek, nincs illat, stb.

A mi ruháink sem koszosak. Tehát nem a folt tisztítása a gond, hanem az érzet és persze, mint írtam én a fehéret fehéren szeretem:D

56. Aredhel (válaszként erre: 44. - Channa*)
2016. ápr. 24. 09:13

Mi nemrégiben vettünk egy pici fakosarat, abba szoktam tenni a gyümölcsöt-zöldséget, szinte sosem használunk nejlonzacskót, inkább magára a zöldségre ragasztom a címkét, aztán ha megvettem, leszedem :) Jó, nyilván pl. paradicsomhoz csak kell, hogy ne guruljon szét, de nagyobb dolgokhoz tökéletes a kosár.


A mosódióval mi volt a problémád? Olvastam róla kritikákat, de nekünk eddig bevált, bár tény, nekünk nincsenek szennyezett ruháink, csak azért mossuk őket, mert hordtuk.

55. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2016. ápr. 24. 08:48
Németországban, Japánban már régóta van. A fürdôvizet tárolja, szûri, adagolja a wc-hez.
54. Channa* (válaszként erre: 53. - B4b1d52444)
2016. ápr. 24. 08:29

Na igen, és szerintem azért elég ciki, ha szagolnak minket, mert nem fürdünk, nem?


Még régebben amikor vettük az egyik lakást. Borzalmas koszos volt az egész, le sem ültünk, amikor mondta, mert féltünk, hogy elkapunk valamit. Az egész lakást szét kellett bombázni, de ez mellékes is. A nő mondta, hogy ők bizony csak hetente egyszer tusolnak, így alacsony a vízdíjuk. Gondolom emiatt kellett hallgatnom a közösköltség és vízdíj fizetésekor, hogy rengeteg vizet használunk és kíváncsiak rá, hogy vajon 3 ember mire használ ennyit. Na igen....Fürdés, takarítás, mosás. Én szeretem a tisztaságot....

53. b4b1d52444 (válaszként erre: 46. - 3d787b167a)
2016. ápr. 24. 08:22
El vagyunk mi kényeztetve :) ismerek olyat, aki havonta 2-3 alkalommal fürdik és totál elégedett azzal, h ö bizony nem pazarolja a vizet :D csak a környezete nem elégedett a szaggal, de az már egy másik történet.
52. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Globus)
2016. ápr. 24. 08:21

A férjemnek pár éve valami foltok jelentek meg a kezén. Irány bőrgyógyász. Befekvés. Első vizit: mosakodás hányszor, hogyan? - Reggel este tusolás.-

Doki: -sok!! Kétnaponta.

Ezzel fogadott engem, én ezek után "meglátogattam" a professzor asszonyt,és közöltem vele;ne beszéljen hülyeségeket a "betegnek", ha nem tudja mitől van, küldje el. Pár nap múlva / néhány vizsgálatot kért/ hazavittem, mondván; "itt koszfészket csinálnának az emberből".

1-2 hét múlva magától elmúlt, valamit "kilökött" a szervezet. / Ezt én mondom/

Most nekem mondta a kozmetikus; ne vízzel mossam az arcom, hanem arctejjel. PERSZE!:((

Kella víz frissítő hatását éreznem. Majd utána kényeztetjük arctejjel.

Na, sorolhatnám még...a bőrgyógyászat nagyon gyerekcipőben jár, ezért beszélnek hülyeségeket.

51. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2016. ápr. 24. 07:55

Ha tudnád, hány ilyen összehajtható szatyor van itthon... coopos, dm-es, corás, stb....egyszerűen elfelejtem a ridikülbe tenni. Vagy már az sem fér bele. Ha mégis elviszem, kevés. :)

A mosógép vize a falban megy, ez ugrott. D

Egyébként sem gyűjtögetném.

De mondok mást? a kertet is ivóvízzel locsoljuk.:(

Nem én fogok erre megoldást találni. Csak van erre szakember....ha nincs; képezzenek. D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook