Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megint sír az oviban fórum

Megint sír az oviban (beszélgetős fórum)


14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - Gesztenye003)
2016. ápr. 25. 13:50

Őszintén kívánom, hogy jó döntés legyen.


Persze, most azt gondolom, hogy hát mindenütt lesz ilyen gyerek, és nem kellene rögtön...


De egyszer én is döntöttem úgy, hogy váltunk, pedig még ekkora probléma sem volt, csak úgy éreztem, hogy a lányom nem nagyon szereti az óvónőket, és kicsit olyan semmilyen a hely.. És váltottunk.. És szuper lett...


Lehet, hogy most titeket ez billent ki a holtpontról.

2016. ápr. 25. 10:27
Eloszor is koszonom mindenkinek a tippeket, segítséget. Ma eldőlt. Ovit váltunk. Reggel korabban szoktunk érkezni az oviba. Az elokertben meg játszunk egy kicsit,amig nem nyitnak ki a nénik. Az előtt nem zavarta ha közben jottek mas gyerekek is,most meglátta az emlitett gyereket,es futott hozzam, és úgy teptek ki az ovonenik a kezemből, mint első nap.Nagyon sírt. Kovezzetek meg,de nem szenvedtetem tovább.Holnap mar nem viszem oda.
2016. ápr. 24. 12:29
Ezek a jelenségek normálisak. Az is, hogy újra igényel elalvásnál. Ez elő fog jönni még 6-7 évesen is, meg még a kamasz kor küszöbén is. Meg az is normális, hogy némi konfliktus kicsit megzavarja. Mindig lesznek olyan konfliktusok, amik az éppen aktuális félelmeket előhozzák. Ne féltsd az élettől, ezeken mindenki keresztülmegy, csak állj mellette. Légy ott elalvásnál, beszéld ki vele a dolgokat. Beszélj vele a bajokról, de ne játszál rá a saját dühöddel. Semmi értelme, mindenütt lesz harapós, verekedős meg csúfolódós gyerek, és nyugodj meg, a tiéd se mindig azt fogja csinálni, ami az elvárás. És ez jobb, ha előbb történik, mint később. A gyermek fizikai-lelki védelme pedig erősen az óvónő feladata. Ha ez valóban komoly gond, akkor kérjen ő segítséget a probléma normális kezeléséhez.
2016. ápr. 23. 21:07
Ugy döntöttünk varunk meg egy hetet. Hatha javul valamit a hejzet. Azota meg az esti alvás is nehezen megy.eddig esti mesét olvastam,betakartam,puszi,ölelés,es elköszöntem tole.szépen maradt az ágyában (kulon szobában),en meg nyugodtan csinalhattam a házimunkát.babaorzon hallottam h meg fel orat elmotyorekolt magában,es szepen elaludt teljesen egyedül. Hétfő ota,nem engedi h kimenjek a szobából. Ahogy elkoszonok,ugrik ki az ágyból a nyakamba,es szorít magához. (Olyan édes) De mégis...
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Yankees)
2016. ápr. 22. 16:28

Ezt kell tenni. Ez a megoldás.

Mindenütt ez lenne, a világ minden táján.


Ott olyasmi nincs, mint Mo.-on a nevelési tanácsadó, v. szakértői bizottságok?

9. finomfőzelék (válaszként erre: 8. - Gesztenye003)
2016. ápr. 22. 13:28
Beszéltél az óvónőkkel, hogy van-e valami probléma? Mert 3 nap nem sok idő, nem biztos, hogy a kisfiú bárkit bánt, de ha megjegyezte őt és félt tőle, akkor természetes, hogy nem múlik el rögtön és megijedhet, ha meglátja. Lehet, hogy pár nap, egy-két hét és újra minden jól megy.
2016. ápr. 22. 12:46
Ma is sírt.reggel is, es akkor is mikor erte mentem. Mar néztünk masik ovikat,de a lehetőségek kozott itt a legjobb a rendszer. Pl reggel 8 kor kezd fel 11 ig van oda,mashol kesobb kezdenek 9kor...Ez meg oke,mert meg nem is borulna annyira a napirendje. De viszont egybe van minden gyerek vagyis kb 20an. Ahol most van ott max 10gyerek van.meg tényleg előtte ugy imádta....Érdemesebb lenne váltani szerintetek? Vagy várjunk meg kicsit? Vegyem ki ebből a kozegbol,es szokjon meg egy masikat? Vegul is jun 18ig járna meg ebbe az oviba,utána hazamegyunk nyaralni.itt jul végéig van ovi es suli is. Szerintetek szeptemberbe kezdjen masik oviba? Vagy akkor mar majdnem 3 eves lesz vegul is (decemberi),es jobban megérti majd mi miért történik... Teljesen tanácstalan vagyok. Nem fer h mi szívunk.. de fogalmam sincs h lenne neki jobb.
7. MZsanett (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. ápr. 20. 13:40

Valószínű, hogy a rosszalkodó fiú miatt van:(


De ebben az a szomorú, hogy megint csak ártatlanok fognak bűnhődni. Valószínű, annak a fiúnak komoly gondjai vannak. ha egy gyerek állandóan verekszik, az nem véletlen, mert azt csinálja, amit lát otthon. Mégis őt fogják kiutálni mindenhonnan.

2016. ápr. 20. 13:36

szio,


ahova az en kisfiam jar (szinten Anglia), mondta az egyik ovoneni, hogy volt ilyen.

Az intezmenynek fel kellett vennie egy plusz embert, aki csak azzal a fiuval volt egesz nap, mert allandoan bantotta a tobbieket.

5. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 3. - Neomama)
2016. ápr. 20. 12:23
Az óvoda Angliában van. Ott egy kicsit más a rendszer, mint itt.
4. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2016. ápr. 20. 11:53

Biztos, hogy az a rosszalkodó kisfiú az oka. Mert ha suliban ugyanez van, az iskolás gyerek se szeret már tanulni, sem suliba menni, rossz érzés neki oda menni. Ugyanígy van oviban is, ha ott van egy bántalmazó, agresszív gyerek, aki beleköt a többibe, akkor mindenki menekül előle, és még az intézményt is megutálja, mert megmérgezi a légkört. Suliba persze ez más fokozaton működik, hiszen ott már klikkesednek, és a bántalmazó nagy menő köré csoportosulás jön létre, kirekesztve másokat, a gyengébbeket, tudod ez az üvölts együtt a farkasokkal, hogy ne harapjanak meg effektus.

Persze oviba még ez másképp jön elő, ők még nem úgy kezelik a helyzetet, vagy a rossz körülményt, a negatívba fordult légkört. Hanem sírni fognak, anyához futnak, nem akarnak oviba menni, mikor meg már ott vannak kerülik annak a gyereknek a közelségét is, aki miatt rossz a helyzet.

Vagy azt a gyereket kell máshová átírányitani, hogy egyedi nevelési igénye van, mert viselkedéséve baj van, a családon belül is lehet gond, ami miatt ez kialakult. Vagy ha ezt nem képesek megoldani normál időkereten belül az oviba, akkor a saját gyerekem vinném máshová. Persze nem ez a legjobb megoldás, de ha nincs más lehetőség, akkor ezt is számításba kell venni.

De szorgalmazzátok a többi szülővel, annak a gyereknek az életkörülményeinek tisztázását, viselkedésének korrigálását, mert ez egy közösség ahol 1 rossz és durva viselkedése hatással van a többire is, elég rendesen.

Szóval nem szabad ezt annyiban hagyni, fogjatok össze és az ovival együtt tárjátok fel a problémát, meg kell oldani, hogy lássák a példát a gyerekek, nem szabad eltűrni semmiféle durvaságot, mert mindent békés úton meg lehet oldani. Nem szabad hagyni és legyinteni, nem nevelkedhetnek napközben ilyen közegben, ahol ilyen problémás gyerek teszi rémálommá a többi gyerek életét.

2016. ápr. 20. 11:38

En is azt gondolom, hogy a kisfiu lehet az ok, de neki is kell egy kis ido mire beilleszkedik.

Viszont fura, hogy o akkor kezdi az ovit amikor mar majdnem vege az evnek. Lehet kirugtak egy masik ovibol?:)

Ha igy maradna a helyzet a nyarig, akkor en kovetkezo evben masik oviba iratnam a gyerekemet.

2016. ápr. 20. 10:42
.
2016. ápr. 20. 10:41
Ket eves kislányom,iden januárban kezdte az ovit.(Angliában élünk itt ez mar ovi,csak ket es fel ora naponta) Elso ket nap mikor otthagytam sírt, ami sztem termeszetes.utanna viszont mar imádta.meg hetvegen is emlegette a neniket. Boldogan futott be,es mosolyogva jott ki.Viszont 2 napja minden megváltozott. Az ovi elott babacsoporba jártunk. Volt ott egy kisfiú,aki miatt tobbszor is sírt. De nem csak az en kislányom,szinte minden gyerek kerülte,de tenyleg,ha nem latom nem hiszem el h ilyen van.Rugdosta a többieket,beléjük mart,rangatta meg a nagyobb gyerekeket is.Féltek tőle. Onnastol kezdve mikor az a fiu megjelent,a kislányom,es mas gyerekek is futottak anyuhoz. Hétfőn kezdett ez a kisfiú a mi csoportunkba. Előre jeleztem a neniknek,h mi volt a gond,es felek h gond lesz, de megnyugtattak,h nagyon figyelnek meg minden.Mivel a kicsim,imadta eddig az ovit,bíztam a nenikben,elvégre nekik mar nem ő az "elso gyerekük " biztos tudjak mi a dorges... de erdekes h hétfőn mar sírva jott ki,es tegnap is meg ma is sírt, azota rosszul is alszik... lehet h a masik gyerek miatt? Vagy csak veletlen egybeesés h pont akkor kezdett el szorongani,mikor megjelent az a kisfiú?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook