Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki segíteni abban, hogy hogyan, hol lehetne egy ritka családnév jelentését, eredetét megtudni? fórum

Tud valaki segíteni abban, hogy hogyan, hol lehetne egy ritka családnév jelentését, eredetét megtudni? (tudásbázis kérdés)

13. vmágika (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2008. máj. 12. 20:01
Annyira rendesek vagytok,köszi mindenkinek.Most felvettem a kapcsolatot a férjem egyik számomra ismeretlen rokonával(ők is kb. 15 éve találkoztak utoljára).Már írtam neki az iw..-en,így ismeretlenül.És még mielőtt valaki megkérdezné,hogy miért nem ő maga intézi,azért,mert a Lelkem egy műszaki analfabéta és még a hajlama is egyenlő a nullával.:)Még szerencse,hogy csak ebben vannak gondjai,amúgy nagyon ügyes,talpraesett fickó.:)(még mielőtt valaki azt hinné,hogy a háta mögött bántom.Ő is tisztában van a képességeivel,ill. "hiányosságaival".)Meg az ő idejéből erre nem is nagyon futná.Köszi mégegyszer!
12. e71af41436 (válaszként erre: 2. - Vmágika)
2008. máj. 12. 19:35

keress egy etimológust.ők foglalkoznak a szavak eredetével és ha jól tudom van olyan is,aki név-etimológus.én ismertem egyet,de sajnops ő már meghalt.:(

de azért körülnéze,mert a családban van aki lingvinisztika professzor,neki talán van ilyen ismerőse.

2008. máj. 12. 19:28
Szotarakban is rakereshetsz, de peldaul vannak nevek, melyek idovel szoalakban eltertek az eredetitol, tajszolas is valtoztathatott rajtuk... nem artana megtudni valakitol, hogy valtozott-e a nevuk az ido soran, akar a konnyebb kiejthetoseg kedveert.
10. d606bc0fd7 (válaszként erre: 4. - Vmágika)
2008. máj. 12. 19:07
És ha lengyelül próbálnád meg beíirni a google-ba? Az én vezetéknevem is nagyon ritka, szlovák eredetű és ha a magyar betűkkel írom be, akkor alig dob ki valamit, viszont ha a szlovákul, akkor egy csomó oldalt kidob :)
9. vmágika (válaszként erre: 6. - D606bc0fd7)
2008. máj. 12. 19:05
Köszi,már azt is néztük,de nincs találat!Kösz a segítséget mindenkinek!Még kutakodunk.
8. vmágika (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 12. 19:02
Kösz,már megtörtént.Egy találat volt,de azt sem tudom minek,mert a keresett név mégcsak közelről sem volt benne.És a "kidobott" téma is másról szólt.
2008. máj. 12. 19:02

[link]

próbáld meg itt. Azt hiszem regisztálni kell előbb, elfogadni a feltételeke, de próbáld meg, hátha innen tovább tudsz lépni

6. d606bc0fd7 (válaszként erre: 2. - Vmágika)
2008. máj. 12. 19:02

Talán itt tudnak segíteni:


[link]


[link]

2008. máj. 12. 18:58
Akkor keresgelj a neten--->Google
2008. máj. 12. 18:53
Valószínűleg lengyel eredetű,csak egy családról tudunk itt Magyarországon,de a nevet,ha lehetne nem írnám le.Igazából más nevében tettem fel a kérdést,a férjemet érdekli ennyire.Tudsz talán ilyen helyet,ahol ezt meg lehet nézni?Ha valóban tudsz személyesen segíteni,akkor megy a privi.Köszi!
2008. máj. 12. 18:48
Milyen névről van szó?
2008. máj. 12. 18:47
Igazából nem a családfára vagyok kíváncsi,hanem maga a szó jelentésére,eredetére.Családtagot már nem tudok megkérdezni.
2008. máj. 12. 18:45
Tud valaki segíteni abban, hogy hogyan, hol lehetne egy ritka családnév jelentését, eredetét megtudni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook