Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közel 5 éves gyerek esetében kórosnak mondható az ágytisztaság hiánya? fórum

Közel 5 éves gyerek esetében kórosnak mondható az ágytisztaság hiánya? (beszélgetős fórum)


1 2
54. jozsi.38 (válaszként erre: 44. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 23. 21:26
az egyik gyerekemnél az vált be, hogy többször is elküldtük pisilni alvás előtt. Utána megszokta, hogy el kell mennie wc-re, mielőtt elalszik és láss csodát, megszűnt a probléma.Egyébként 2-3 vagy néy évig szenvedtünk vele,miközben tudtuk, hogy ágytiszta, hiszen előtte nem volt ilyen gondja
2016. ápr. 20. 18:14

Saját tapasztalatom! Első lánykámmal! 8-9 évesen is bizony bepisilt éjszaka! Persze végig kell csinálni ilyenkor a protokol vizsgálatokat! Pszichológus, nefrológus, ! Minden negatív lett! Rengeteg mindennel próbálkoztunk! Ne igyon este már! Keltettem éjjel! Bepisilés elleni mese!( mert van ám ilyen is)Zenélő bili!Pisinaptár!( ha szárazan kelt napocskát rajzoltunk, ha pisisen felhőcskét!)És sorolhatnám! Semmi sem vált be! Meg kellett rá érnie ahogy egy gyermekgyógyász professzor mondta! Nem is adtam a lányomat iskolába csak mikor a 7 évet betöltötte!

S hogy elrontottam e valamit? Nem hiszem! A kicsi 2 évesen szobatiszta és ágytiszta lett egyik napról a másikra! Kitartást és kitartást kívánok!

52. keki70 (válaszként erre: 48. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 20. 09:06
Gratulálok a picidnek <3 Menni fog ez,csak még egy kis türelem :-)
51. keki70 (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2016. ápr. 20. 09:05

Férjem mindig azt mondta,hogy azért pisil be a gyermek,mert mélyen alszik.

De ez nem így van.Mi is alszunk mélyen,mégis mihelyt érezzük az ingert,az agy már jelez is nekünk és felébredünk.

A gyerekeknél is így van ez.

Fontos,hogy a hólyag elérje azt az érettségi szintet,amikor ingerli az összegyűlt vizelet és a többi már az agy dolga,ébreszt.

Innia pedig annyit kell egy gyermeknek,amennyit kíván a szervezete.És ugyanígy van a felnőtteknél.Sőt,sokszor még keveset is iszunk,nekem is többet kellene :-)

50. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 48. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 20. 09:03

Amikor az ember alszik, nem nagyon szokta érezni, hogy becsurranna.

Megtörténik ez felnôtt emberrel is akárhányéves korban is.

49. keki70 (válaszként erre: 45. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 20. 09:01
Szívesen :-)
2016. ápr. 20. 08:52

A célom nem az, hogy NE pisiljen éjjel, hanem hogy ÉREZZE, ha kell neki.

Ha nem kell, akkor nem nagy kunszt nem bepisilni...:) :)

Éjjel ügyesek voltunk....! :)

2016. ápr. 19. 22:08

Az ember normal esetben iszik folyadekot, mielott elmegy aludni.

Utana a mellekhelyiseg es lehet menni aludni.

Ugyebar az ember ejszaka tobb deciliter folyadekot ad le.

46. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 19. 21:41

Szerintem itt a gond. Ha este sokat iszom, én is kénytelen vagyok éjjel kimenni, pedig nagyon álmos vagyok.

Lehet, hogy a gyermeked túl mélyen alszik, és nem ébred fel arra, hogy pisilni kell neki. Ne adj olyan sokat inni neki este!

45. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 43. - Keki70)
2016. ápr. 19. 21:40
Nagyon kedves vagy, köszi a választ! :)
44. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 42. - Jozsi.38)
2016. ápr. 19. 21:38
Most próbálkozunk pelus nélkül. A vizet nem vonom meg tőle, ha szomjas. Nem itatom, már kiszolgálja magát :) vacsoránál van, hogy két pohár vizet is kér.
43. keki70
2016. ápr. 19. 21:20

Megnyugtatlak:három gyermekem van,az első lány,négy éves koráig nem volt éjjel szobatiszta,nappal már kétévesen az lett,de az éjjeli elhúzódott négy éves koráig.

Első kisfiam:nappalra két éves korában szobatiszta volt,éjjel öt éves korában még nem.Jeleztem a körzeti orvosnak-bár azt mondták,hogy kisfiúknál az öt éves kor teljesen normális-aki beutalta kórházi kivizsgálásra.Egy hetet töltöttünk a kórházban,egyszer sem pisilt be éjjel,minden rendben volt vele,úgyhogy az orvos azt mondta,rendben lesz anyuka.Így is volt:megtette a kórház a hatását-talán a szégyenérzet,hogy nincs rajtam pelus,nehogy bepisiljak-az biztos,hogy utána mintha elvágták volna,véget ért a bepisilés :-)

Második kisfiam:már 4,5 éves volt,amikor jött a nyár,azt mondtam,hogy többet nem kap pelust,gumilepedő és arra a rendes lepedő,ha kell,hát mosás lesz naponta.Volt,hogy három hét is kimaradt,aztán megint volt pisi éjjel,de nyár végére éjjelre is szobatiszták lettünk.


A lányom és fiam már felnőttek,a pici most 12.Ezt azért írom,mert az elsőknél még luxusnak számított az eldobható pelenkanadrág,még használtunk textilpelenkát is-éjjelre Liberó betétet-,a picinél már csak eldobható nadrágpelenkát.

Ezt csak érdekességként írtam le,hogy nem azon múlott az éjszakai szobatisztaság,hogy eldobható a pelus v. sem.


Most jön a nyár és sikerülni fog leszoktatnod.Ahogy én csináltam,csak egy kis bugyiban aludt,gumilepedő,rá a rendes,és ha időnként bemegy,nem gond.Nem fázik meg,nem kell ettől félni.Nyár végére már szobatiszta lesz éjjel is.Ne aggódjál!Sok sikert a picurnak!És minden egyes nap meg kell dicsérni,amikor nem történik "baleset" <3

2016. ápr. 19. 20:58
mennyi az a sokat iszik? Ha tényleg sokat iszik, és pluszban még itatod is fürdés után, akkor nem csoda, ha bepisil. Pelenkát egy ekkora gyerekre már azért ne! Elkényelmesíted, elhúzhatod vele ezt, hiszen nem "kell" vele foglalkoznia, hogy bepisil éjjel. Küld el 2x 3x pisilni elalvás előtt, vagy kérdezz rá, hogy kell-e pisilnie, egyébként gumilepedő, cseppcsengő, ahogy a többiek írták.
41. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - Kangaroo Island)
2016. ápr. 19. 19:17
Ha 19-kor alszik a gyerek akkor okés. Szerintem közvetlenül alvás előtt küldeni kell pisilni a gyereket és akkor nem lesz gond.
40. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 39. - Kangaroo Island)
2016. ápr. 19. 18:41
Nem normális!
39. Kangaroo Island (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 19. 18:26
én a múltkor szörnyülködtem a játszótéren mikor mondta egy anyuka, hogy nem engedi inni a gyereket 6 után, mert akkor bepisil...hát normális ez???
38. lapbarna (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 19. 15:27

6 éves korig ne aggódj, de ha gondolod, kérdezz rá a Minirin nevű orrsprayre. Előttem már említették. Előtte a kisfiadtól kell vizelet (azt hiszem, reggeli első vizelet), hogy megnézzék a fajsúlyát (javítson ki valaki, aki ért hozzá!). Ha nem termelődik (még) neki egy bizonyos hormon, akkor nem tehet róla, egyszerűen bepisil hosszabb alvás alatt. A sprayt rendszeresen kell használni. Bizonyos idő elteltével már csak másnaponta, majd 3-4-5 stb naponta. Eljuttok a heti-kétheti-háromheti stb adagoláshoz. Végül havonta 1-szer, és utána el lehet hagyni. 1-2 hét után óriási a változás. Viszont ilyenkor hajlamos az ember azt hinni, már nem is kell. És jön a visszaesés.

Következetesnek kell lenni. Sok sikert! Minden rendben lesz!

37. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 19. 15:23
Beszélni is későn kezdett, viszont a mozgása és a logikus gondolkodása sokkal fejlettebb az átlagnál.
36. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 35. - 300c83c7b2)
2016. ápr. 19. 15:21

Nem, dehogy piszkálom miatta! Eszemben sincs, sőt.... egy kicsit hülyén is érzem magam, hogy eddig nekem nem tűnt fel, hogy ez "nem normális" dolog, ugyanúgy voltam vele, ahogy mondod, hogy majd kinövi.

Hiszen, ha felébresztem, ha megvonom tőle az innivalót, akkor még mindig nem tartunk ott, hogy ÉRZI, amikor éjjel pisilnie kell.

Szerintem sok olyan gyerek van, akinek éjjel nem kell pisilni (általában nekem sem kell pl.), ez - számomra - nem azonos az ágytisztasággal, hiszen nem arról van szó, hogy jelzést kap az agya arról, hogy ki kell mennie.

De akárhogy is, mindenképpen foglalkoznom kell a témával.

Egyébként szobatiszta is 3 évesen lett (július végén). Már majdnem azt hittem, nem fogom tudni beíratni az oviba.

2016. ápr. 19. 15:13
Nem baj, nem kóros! Semmiképpen se ébresztgesd, hagyd aludni, add rá a pelenkát és kész. Ne is beszélj neki róla, így is biztos érzi, hogy Te ezt problémának éled meg, ez feszültséget okozhat benne. Nagyon eltérő, hogy mikorra érik meg egy gyerek az ágytisztaságra. Nálam a lányok nagyon hamar szárazon ébredtek,a fiamat sokáig kellett pelenkázni, és 7 éves koráig előfordultak balesetek.Óvó néni vagyok, mindig van olyan gyerekem aki sokáig bepisilős. Ha paradicsom leves az ebéd, akkor a fél kiscsoport úszik ébredésre. DD! Esetleg 5 éves kora után említsd meg a gyerekorvosnak. Én nem stresszelném ezzel sem magamat, sem a gyereket. Nem tehet arról amit álmában csinál. Nagyobb bajt csinálsz vele ha számon kéred rajta. Nem szabad azt éreztetned vele, hogy nem felel meg valamiben az elvárásaidnak. A bepisilést kinövi, de a frusztráció egész életre szóló nyomot hagy benne.
2016. ápr. 19. 15:11
Köszönöm szépen lányok, nagyon rendesek vagytok!
33. *Csajszi* (válaszként erre: 24. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 19. 14:27

Cseppcsengo, megtalaltam.


[link]


de nezz szet neten is, van tobb fele, pisi stop meg hasonlo neven google kiadja.

32. insecure (válaszként erre: 30. - Insecure)
2016. ápr. 19. 14:07
Lefekvés előtt kell beadni, olyan mintha a náthára adnád. A lényeg, hogy előtte kerülni kell a folyadékfogyasztást, pl. ha este 8-kkor fekszik, 6-kor ihat utoljára. Nem azért kell kerülni mert akkor bepisil, hanem azért, hogy ne boruljon a gyerek szervezete, szóval nem ez nem vicc.
31. insecure (válaszként erre: 30. - Insecure)
2016. ápr. 19. 14:04
Szóval szerintem mindenképpen orvosi kivizsgálás kell.
2016. ápr. 19. 14:03

Van erre egy orrspray ami egy, az agyalapi mirigy által termelt hormont pótol. Ha a vizeletvisszatartási hormontermelés vmiért nem indult be, elvileg ezzel beindítható.


Nyilván ez nem ilyen egyszerű, de lehet ez is az ok.

29. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2016. ápr. 19. 13:57

Pelenkázom.... illetve pelenkáztam. Ezért toltak le a legjobban.

Tegnap nem adtam rá pelust este, bár én sem tudom már, mi lenne a jó.

2016. ápr. 19. 13:47

Én még annyiban segítenék neki, hogy ha teljesen kizárt a szervi baj, akkor pelenkáznám éjjelre.

Bugyipelenka és legalább nem ázik el a pizsamája, nem kell éjjel kirángatni az ágyból. Nyugodtabban alszik.

És az esti folyadékfogyasztást is redukálnám.

Lefekés előtt meg tényleg csak 1-2 korty víz.

27. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 19. 13:45

megbontani az alvási ciklust nagyon nem jó, a pihenése rovására megy


én elvinném a körzetihez, írjon vérképre, vizelere beutalót, aztán ha minden rendben, akkor az időre bíznáma dolgot.


Gumilepedő és csere... ez van.

26. Magdalénia (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2016. ápr. 19. 12:46

A családban nálunk is volt hasonló probléma. Kivizsgálták. A vesén olyan helyen haladt át egy ér, ahol nem kellett volna. Megműtötték a gyereket és utána megszűnt az éjszakai gond.


Nem túl gyakori az ilyen eset.

Gyakrabban az esti folyadék, vagy a lefekvés előtti pisilés hiánya okozhatja.

25. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 21. - *Csajszi*)
2016. ápr. 19. 12:27
Lelkileg teljesen rendben van a kisfiam szerencsére :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook