Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ráncos ujjbegyek és hámló tenyér fórum

Ráncos ujjbegyek és hámló tenyér (beszélgetős fórum)


12. pista55 (válaszként erre: 11. - Gyuri86)
2016. ápr. 18. 20:08
Pedig ez nagyon hasonlít az én esetemhez. Valamikor régen hasonló volt a kezemen. Fényes, sima volt a bőr és hámlott, néha hólyagocskák jelentek meg rajta. Más, égési sérülés miatt voltam sebészeten, és nem is az orvosnak hanem az asszisztensnek mutattam meg a kezem egy kötözés alkalmával és kérdeztem, hogy ez mi lehet? Azt mondja, vessem le a cipőm és megnézte a lábujjaim. Tényleg volt a lábujjaim között is hámló bőr. Írt valami ecsetelőt ő vagy az orvos és aztán elmúlt. Ennek már van vagy 35 éve és azóta sem jött vissza.
2016. ápr. 18. 13:42

Nincs gombám sehol. lábamon sosem volt. Ami furcsak hogy főleg a hideg szeled idővel kezdődik, nyáron a és tavasszal tünetmentes, de mindig előjön.

Ékszert nem hordok, gyűrűm sincs. órám van ami rozsdamentes acél. azok átltalában nem okoznak allergiát.

10. pista55 (válaszként erre: 1. - Gyuri86)
2016. ápr. 18. 13:19
Én bőrgombára tippelek. A lábad ujján nincsenek hasonló tünetek?
2016. ápr. 18. 13:13
Egy általános iskolai osztálytársamnak volt ilyen éveken át. Végül asszem kiderült, hogy az arany fülbevalójára allergiás. Tehát még csak nem is a kezével érintkezett az anyag ami irritálta, a fülének meg semmi baja nem volt. Csak épp ha kivette a fülbevalót, elmúlt a hámlás.
8. gizus58 (válaszként erre: 1. - Gyuri86)
2016. ápr. 18. 11:40
Egy próbát megér.A patikában lehet venni Scenia homoktövis krémet, ezt ekcémára,kontakt dermatititszre adják.Kb.600 ft az ára.Hátha segít.
7. gyuri86 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. ápr. 18. 11:00
Régen Jar-t használtam, de attól azonnal hólyagos lett a kezem, ezért lecseréltem és azóta csak kesztyűben mosogatok (ennek 2 éve legalább) ha egyáltalán mosogatok (géppel csináljuk). amúgy most csak egy olcsó Lidl mosogatószer van már régóta ha 1-2 dolgot kell elmosni, de SOHA nem nyúlok csupasz kézzel a szivacshoz. Bőrdoki nem kért allergia tesztet.... lehet kellett volna.
2016. ápr. 18. 10:56

Szerintem is allergia.

Mosogatószert milyet használsz? Szoktad váltogatni?

Stb.?

5. gyuri86 (válaszként erre: 4. - 4740439ec6)
2016. ápr. 18. 10:52
vettem natúr finomítatlan sheavajat is :) nem használt. kétszer nem tudom kenni mert nagyon zsíros, nem tudok úgy dolgozni. este tudom csak kenegetni.
2016. ápr. 18. 10:46
Vegyél shea vajat és azzal kend minden nap 2*.Csináltass egy allergia tesztet is.
2016. ápr. 18. 10:45
Szedek multivitamin igen. Az étrendem elég vegyes, rengeteg zölséget eszek még télen is. sárgarépát és tojást is eszek hetente legalább egyszer, de inkább többször. Májat ritkán. Vajat soha, inkább növényi zsiradékot.
2016. ápr. 18. 10:40
Vitaminhiány? A vitaminra tippelek, eszel elegendő sárgarépát, tojást, májat vajat?
2016. ápr. 18. 10:37

Sziasztok.


Évekóta visszatérő tünetem, főleg ősztől tavaszig tart, nyári időszakban tünetmentes. Szóval az ujjbegyeim ráncosak mint amikor sokáig ázik a vízben, a tenyerem és az ujjaim vége pedig apró fehér foltokban hámlik, a böröm pedig rettentően száraz, hiába kenem bármivel. Fájni nem fáj, nem ég, nem vörös, fizikai fájdalommal nem jár, csak zavaró. Voltam bőrgyógyászati magánrendelésen de csak egy zsíros hidratáló krémet írtak fel (steroid mentes). az már elfogyott, amitől helyre is jobb többé kevésbé de a tavaszi nagytakarításkor nem húztam mindig gumikesztyűt (nem nyúlok vegyszerhez amúgy csupasz kézzel) és a mosogatószertől megint előjött.

Nyáron mind a hólyagok mint a ráncos bőrfelület eltűnik, ám ősszel újra előjön. Kesztyűt már idejekrán hordok a hideg-szeles idő miatt.

Csak natúr szappant használok, vegyszerhez nem nyúlok csupasz kézzel.

Hasonló cipőben jár valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook