Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorégés, gyomorfájdalom fórum

Gyomorégés, gyomorfájdalom (beszélgetős fórum)


2016. máj. 25. 12:52

sziasztok.

Bocsánat a késői válaszért de kicsit összejöttek a dolgaim..


Én is azt hiszem hogy ez reflux lesz:(


Most Apo-famotidint irt fel az orvos de az az érzésem hogy nem veszi komolyan a dolgot.. Sokszor nem merek enni se szinte már..Fogytam is..


Érdekes mert volt most pár nap amikor nem fájt,nem égett a gyomrom ami már fura is volt de tegnap óta megint:(

5. barbylove (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2016. ápr. 17. 12:08

Gondolom, refluxos vagy. Tavasszal és ősszel sokkal erősebbek a tünetek. Viszont a gyógyszerváltás is segíthet. Ki kell tapasztalni, h melyiktől leszel jobban. Emellett ajánlom a Salvus vizet reggel éhgyomorra. Sokszor rágcsálj vmit, háztartási kekszet vagy vmi ilyesmit.


A helyedben elmennék egy kilégzéses tesztre is, h megnézzék a helicobacter pylorikat is. Ha túlszaporodnak, azok tudnak ám veszett nagy gyomorfájdalmat okozni.


Egyébként én Controloc Magnát szedek, és Quamatelt is.

Tartózkodj a savasító ételektől. Étrendváltoztatás kell. Ha olyat eszel, ami megterheli a gyomrod, egyél egy Dipankrint. Rágj el néha egy Rennie-t vagy Gaviscont. De ne hagyd annyiban, mert a sav kimarja a gyomrod és a nyelőcsövet is sebesre tudja marni. Remélem, tudtam segíteni.

Jobbulást!

2016. ápr. 17. 11:10

Kerüld a savanyú, ecetes, citromos kajákat. Ha előjön, 1-2 db háztartási keksz, vagy 1 szelet 2x sült rágcsálása felszívja a többlet-gyomorsavat...


Az jó, ha egy bizonyos ideig írod a listát, hogy reggeli-ebéd-vacsi, stb. mit ettél, és odafigyelsz, hogy mikor jön elő a gyomor-égés. Előbb utóbb kiderül a tettes!!!

3. globus (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2016. ápr. 17. 11:08
Ha már szedsz gyógyszert is, és hirtelen kellene valamilyen gyors segítség, kipróbálhatod a nyers reszelt krumpli kinyomott levét. Akár vízzel hígítva iszogathatod.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2016. ápr. 17. 11:03

Ezek a gyógyszerek jók, de emellett elengedhetetlen a diéta is! Gondolom refluxod van, így nézd meg, hogy milyen ételeket kellene kerülnöd. Egyébként meg is figyelheted, hogy milyen ételek fogyasztása váltja ki.

Nekem pl. a kelt tészták, káposzta, paprika, búzadara, egyes ételeknél a panír, pl. fasírt, szilvás gombóc.

Ha kerülöm ezeket az ételeket, akkor semmi bajom nincs. Ja, és mozogj sokat!

Én szódabikarbónát is szoktam inni.

2016. ápr. 17. 10:39

sziasztok.


Már hónapok óta küzdök gyomorfájdalommal,gyomorégéssel és már nagyon elegem van belőle..

Van hogy fáj,szúr a gyomorszájam ,marja a nyelőcsövem,állandó böfögési ingerem van, sokszor émelygek stb..


Voltam már orvosnál ,kaptam Qwamatelt ,majd Pantoprazol sandozt szedtem de semmi:(

Hasi ultrahangon is voltam hogy kizárjuk az epekövet..


Valaki tudna tippet adni milyen gyógyszert szedjek vagy mit csináljak? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook