Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Próbaidő alatt mindenképpen a munkáltatói jogkör gyakorlójánál kell "felmondanom"? fórum

Próbaidő alatt mindenképpen a munkáltatói jogkör gyakorlójánál kell "felmondanom"? (tudásbázis kérdés)

2016. ápr. 17. 19:21

Értem.

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a kilépő papírokra 5 munkanapos határidő van, de ez mikortól számítódik? Mert elvileg az utolsó, munkában töltött munkanaptól, ami péntek volt, mert holnap már felmondok. Ilyenkor mikortól számítódik az 5 munkanapos határidő? Péntektől vagy holnaptól?

7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Jujujo)
2016. ápr. 17. 07:22

Ha van bélyegzője és az aláírására oda tudja nyomni, akkor ő már meghatalmazott, és minden oké!


Gondold el, ahol több ezer ember dolgozik, és ilyen esetben mindegyik a legnagyobb főnökhöz vinné be az ilyen papirokat...


Leginkább a legközvetlenebb munkahelyi vezető (=részlegvezető, szalagvezető, osztályvezető stb.) aki ilyen esetben "meghatalmazott"-nak számít.

6. jujujo (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2016. ápr. 17. 07:11

Értem, és köszönöm a segítséget.

Ebben kicsit bizonytalan voltam, mert ahol olvastam,ott mindig azt említették, hogy vagy a célszemélynek vagy meghatalmazottjának kell átadni, másnak nem.

Szóval akkor ha ezt a közvetlen felettesem átveszi, aki "csak" részlegvezető, és aláírja, hogy átvette, lepecsételi, akkor teljesen hivatalos az azonnali felmondásom? Nem köthetnek bele, hogy nem jó embernek adtam át?

5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Jujujo)
2016. ápr. 16. 08:53

Akkor annak adod oda! Attól még a papíron a címzett a cég vezetője!!! Hogy ki az, aki a cégvezető nevében, helyett átveszi, és az átvételt a te saját példányodon leigazolja, az részedről teljesen mindegy!!!

Legyen valakitől egy átvételi igazolás, dátummal, bélyegzővel ellátva a kezedben!! Ettől kezdve a többi már az ő dolguk!!!

4. jujujo (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2016. ápr. 16. 08:37
Köszi a választ, de a dolog érdekessége, hogy az illető nagyon ritkán van bent, és ezért titkárnője sincs. A többi igazgató szintén ritkán jelenik meg, az ő vezetőit titkárjuk elvétve azért látható. Így hétfő reggel 8-kor a jelenlévő, legmagasabb beosztású ember az én közvetlen felettesem.
3. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - Jujujo)
2016. ápr. 16. 08:31

"Próbaidő alatti" felmondást kizárólag írásban kell/lehet megtenni. A felmondás indoklása nem kötelező.


Tehát: most szépen előveszel egy db-ka papírt, szépen megcímezed a cégnek, igazgatónak, és ráírod, hogy az x. időpontban kötött munkaszerződésedet azonnali hatállyal kívánod megszüntetni!

Dátum, aláírás... ezt szépen beviszed az irodára (egy fénymásolatot csinálj róla!), és ha a főnök nincs is bent, akkor a titkárnővel a saját példányodon átveteted, dátum, aláírás, bélyegző, hogy átvette, és jónapot!!! Jöhetsz is haza!

2016. ápr. 16. 08:26

Jelenleg próbaidőn vagyok, és hétfő reggel 8-kor, munkaidő kezdetekor szeretnék „felmondani” (=munkaviszonyt azonnal megszüntetni). A munkaszerződésben munkáltatói jogkör gyakorlójaként az egyik igazgató neve van megadva, kifejtik, hogy jogköre teljes körű, kiterjed a munkaviszony létesítésére és megszüntetésére is. Viszont az illető nem mindig van bent, reggelente meg főleg nem, és én se voltam vele kapcsolatban munkám során. Van egy közvetlen felettesem, de a szerződésben azt írják, az ő munkáltatói jogköre korlátozott.

A kérdésem az lenne, hogy ha én bemegyek 8-ra, kinél kell „felmondanom”?

Ha bent van az említett igazgató (aminek roppant kicsi az esélye), akkor hozzá kell mennem papírral? (ez elég furcsa helyzet lenne, mert mint említettem, a bemutatáson kívül semmi közöm nem volt hozzá, szerintem azt se tudná, hol is dolgozok)

Ha nincs bent az igazgató, de nekem jogom van azonnali hatállyal „felmondani”, akkor mi a teendő? A közvetlen felettesemnek mondhatom és benyújthatom?

Még azt is kérdezném, hogy hogyan történik ez pontosan? Elég szóban közölnöm az illetékessel és a munkaügyön leadni írásban? Vagy vele közöljem szóban és nyújtsam is át a papírt?

2016. ápr. 16. 08:26
Próbaidő alatt mindenképpen a munkáltatói jogkör gyakorlójánál kell "felmondanom"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook