Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igénytelenség vagy megalázás? fórum

Igénytelenség vagy megalázás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - Kártyaváár)
2016. ápr. 19. 16:30

Nálunk azért érdekes ez a képlet, mert egyébként 3 diplomás emberek (voltak), apósom egy igazi úr, szmokingban, pipával, kellemes modorral, de anyós is jól nézett ki - tulajdonképpen még ma is úgy alakra, meg ha éppen táncolni megy - és ehhez képest szívszorító kicsit nekem a lepukkantság.. Apósom csak rendben tudott dolgozni, legalább maga körül rendet tartott. Amióta meghalt meg egyszer sem volt se elrámolva, se kitakarítva a dolgozóban (sem)..

Én ezt inkább szomorúnak élem meg.. És persze feladatnak..


A férjem meg, mondjuk ha számára is nagy dolog van, - ami az apjának is az volt - pl. esküvő, karácsony, húsvét akkor ő is felöltözik maximálisan.. Vagy ha érzi, hogy kéne, akkor tanácsot kér tőlem.. mondjuk ha filmes utópartyra megy, vagy ilyesmi.. No akkor megcsodálom..


Csak mégis, ezzel együtt is igaz, amit alant már írtam..


Érdekes ez, és időben is változó dolog. Meg persze azért nehéz erről beszélgetni - bár jó téma - mert alapból más a mi értékrendünk is, mást nevezünk "gáznak", vagy "elviselhetetlennek". Ez szerintem nem baj egyébként, mindenki a saját mikrokörnyezetében él..


Próbálj meg komolyabban lépni orvos és pszichológus irányában is.. De csak jókhoz...

104. omoment
2016. ápr. 19. 12:02
Keress egy pasit aki értékel. Sok van hidd el.
103. finomfőzelék (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2016. ápr. 18. 21:11

Undorító, hogy valaki ennyire igénytelen legyen saját magával szemben. Nem ő az egyetlen, elég nyáron felszállni egy buszra vagy villamosra.

Így milyen jövőtök lesz? Éltek egymás mellett, te undorodsz tőle, de a gyerekek miatt együtt maradtok. Nem fogod 50 évesen megbánni?

102. kristo_f (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2016. ápr. 18. 20:18

Beszélnek mindenféle betegségröl, de egyik sem az alapja a viselkedésének

Alapbol persze ilyen volt korábban is, de akkor még "kompenzálta", adott magára


Aztán,

"A szexuális kapcsolattal kb 1 évvel ezelőtt felhagyott, addig sem túl gyakran, kb. havi 2szer."


Itt van a kutya sírja!

Egy férfit az impotensség megöl, elveszi az élet értelmét. Nem, nem 80 évesröl van szó ugye, hanem 47.

Ennek következtében marhára nem érdekli hogy néz ki, milyen a testápolása, mert minek, ha ugysem...


Olvastam elég vonatkozó topikot

Úgy gondolom, itt /is lehetne/ kellene keresgélni a bajok okát, bár ezt nehéz helyrehozni.

Esetleg ha egészséges, orvosi vizsgálat és potencianövelő, de természetesen a testi higiéniával együtt.

101. kártyaváár (válaszként erre: 99. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 18. 19:56

jesszusom, mintha az én anyósomat írnád le :O köszönöm, h ezt megosztottad, nem vigasz, de biztos, h a tanult dologban van valami

mert pl. ha anyumékhoz megyünk feszélyezve érzi magát, mert farmert kell venni....az ő a nyjához húsvétkor is átmegy mackóba....mert úgy is jó......

100. Channa* (válaszként erre: 99. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 18. 19:44

Én sem vitázni akarok, csak hihetetlennek tartottam, de természetesen elhiszem, ha ezt mondod.


Bár fura, hogy elfogadod így...

99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Channa*)
2016. ápr. 18. 19:17

Nem vitatkozni akarok veled, de ezt had én tudjam jobban.

Apósom egy tipikus úr volt, anyósom viszont pedig egy tipikus koszos nő. Soha életében nem takarított, azt a főmérnök apósom csinálta, meg az 5 fiú... De akkor még anyósom magára adott, nagyasszony volt..


Mára már bizony a környezetére semennyire sem ad, emiatt a 3. kerületi hegyi ház is 0-ra értéktelenedik. Egy darabig küzdöttem, próbáltuk rendben tartani, de mivel ő ki sem porszívózott, bent dohányzott - apósom anno nem engedte - már a bútorokba is beleivódott a kosz, a bagó.. És ami az érdekes, hogy már magára sem ad..


Azt kell mondjam, ez egy fajta.


A fiúkban pedig megvan mind a kettő fajta vér. Tényleg.


Érdekes ennek az "öröklődése", ami jórészt nyilván tanult dolog, de van egyfajta tényleg jellembeli, öröklődő része is.. Ez a lányomnál látszik, ő sajnos tényleg olyan, mint anyósom, pedig itthon mást lát, ott alkalomszerűen van...


Az érdekes - kissé autisztikus - jelleme miatt a férjem bizony van, hogy akkor sem úgy jelenik meg társaságban, ahogy kéne, amikor azért nem munkából esik haza..

És igen, a szájával, lábával ő sem bír sajnos..

És igen, szólták már meg a családom másik ágáról, illetve engem, hogy hogyan tudok én egy ilyen pasival lenni. Persze olyanok, akik nem ismerték alaposan.


Tehát de, vannak ilyen beütések nálunk is - nem mondtam, hogy annyira, mint a fórumindítónál, bár ki tudja - csak én viszont tényleg így szeretem. Nekem jó, hogy nem érzem mindig úgy, hogy külsőség-kényszer alatt állok, és én imádom így a férjem, ahogy van. Mindazzal együtt, hogy az én általános állapotom azért jobb, bár én közel sem vagyok skatulya..

98. Channa* (válaszként erre: 97. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 18. 19:06

Nehezen hiszem el, hogy a férjed ilyen lenne:D

De, ha te mondod:D

Bár szerintem azért biztos vannak fokozatok, na meg az is fontos momentum, hogy a férjed, akkor hagyja el magát, amikor belemerül a melóba! Ami teljesen más!

A férjem és a fiam is elég piperkőc, de pl. amikor parkettáztunk, akkor bizony volt szaguk és a ruhájuk sem volt épp patyolat tiszta, sőt! a férjem kihagyott 1 nap borotválkozást is:DDDD

3 napig tartott a parkettázás, és akár milyenek is voltak a körülmények (minden egymás hegyén, az ágyakat alig találtuk meg. Na jó, ezt most egy kicsit kiszíneztem,:)) minden este letusoltak és tisztán feküdtek le aludni. Tehát, ez teljesen más! Kemény meló közben nem biztos, hogy van értelme állandóan tisztálkodni. Mondom ezt úgy, hogy a két fiú elég gyakran mos amúgy is kezet, hát még meló közben.

A férjem munkás ruhája is sokszor különb, mint a kollégáinak, pedig egyforma munkát végeznek, csak a férjem pl. lekeféli időnként a ruháját, lecseréli a pólóját, stb. Vezet és közben pakolni is kell.

97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 96. - Kártyaváár)
2016. ápr. 18. 17:23

Kicsit talán az én férjem is ilyen. Bár ő sohase volt más.

Viszont én alapból imádom, büszke vagyok arra, amit elért, tudom, hogy milyen sokat küzd, és ezért nem zavar.

Mondjuk ő szeret szépen felöltözni, kimosakodni, sőt ha éjszaka jön haza is inkább fürdik, de mégis az állandó hajtás, meg fizikai munka miatt sokszor kis csövi, meg azért, mert ő tényleg 100%-ig elmerül a munkájába, és akkor nincs más számára a világban..


Szerintem, ha szereted ne szégyelld, mindenki le van ejtve, és próbáld valahogy megtudni, megérteni, hogy mi a baja..


Nem lehet, hogy Te egy kicsit "túl precíz" vagy ezen a téren, és úgy érzi, hogy ő "úgyse tud ilyen rendes lenni", ezért teljesen feladta??


Vagy a munkahelye, önbecsülése nem szenvedett csorbát?

96. kártyaváár (válaszként erre: 95. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 16. 21:28
én sem szeretnék :(
95. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2016. ápr. 16. 16:02

Én azért futnék egy kört szakembernél, párterápián, valahol..

Szerintem nem rossz ember a férjed, és nem biztos, hogy nem lehetne ezen segíteni.

Akit a gyerekek imádnak, és tud laza lenni, az nem rossz. Csak most valamiért kicsit túllépett azon a bizonyos határvonalon.


Ennek azért lehet valami oka.. Bár nem olvastam teljesen végig a hsz-eket.


Én nem rohannék rögtön válni...

94. gabesz55 (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2016. ápr. 16. 15:01
Előtte is ,örül,hogy nem kel összefeküdnie vele,borzasztó!
93. Kutyafülét (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2016. ápr. 16. 10:31
Kiégett. A családnak kellene lépni hogy "feltámadjon".
92. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Gabesz55)
2016. ápr. 16. 10:18
Ez igaz, de akkor még tisztálkodott rendesen. Írta a fórumindító, hogy 3-4 éve lett ennyire igénytelen, és ők 12 éve vannak együtt.
91. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2016. ápr. 16. 09:30
Engem már így rázott a hideg, ahogy elolvastam! Ilyen emberrel biztos nem élnék 1 percet sem, még a gyerekek miatt sem! Sőt!!!! Miattuk pláne nem! Egy apa legyen példakép a gyereknek, akire felnézhetnek!
90. gabesz55 (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2016. ápr. 16. 09:23
Milyen szerető lehet az akinek ilyen büdös szájú pasi kell?Már elnézést!
89. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2016. ápr. 15. 22:46

Igénytelenség ,és ezzel téged megaláz.

Próbálj neki ultimátumot adni,mert ha nem változik a helyzet,még boldogtalanabb leszel .Fiatal vagy még .A gyerekeknek sem jó ,hiába ragaszkodnak az apjukhoz,ezt látják és viszik tovább ha felnőnek.

88. 408020f45e (válaszként erre: 46. - Kártyaváár)
2016. ápr. 15. 22:24

Na így azért már más a kép. De akkor miért nem maradt ott, ahol volt?! Ha pedig nem hajlandó semmi módon alakulni, akkor el kell válni.

Én alapból házasságpárti vagyok, de egy válás is jobb, mintha a gyerekek ilyen apai példát látva nőnének fel.

87. fincsi5 (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2016. ápr. 15. 20:27
S mivel azt is tudjuk, hogy nem szereti a szexet, rontotta későbbi kapcsolatteremtési esélyeit. D
86. kisj
2016. ápr. 15. 19:55

Hagytátok, hogy idáig jusson a házasságotok.

Ennyi.

85. kártyaváár (válaszként erre: 69. - Túrógombócka)
2016. ápr. 15. 19:38
utólag végiggondolva, a családját nézve sajnos lehet igazad van
84. 871383ddcb (válaszként erre: 83. - Channa*)
2016. ápr. 15. 19:24
Egész gyerekkoromban bökdösött apám a vércukor mérővel, gyerekeimet is később. Mi megúsztuk.
83. Channa* (válaszként erre: 81. - 871383ddcb)
2016. ápr. 15. 19:17

A tesóm sem volt sokáig aceton szagú.

Pénteken kezdődött, hétfőn már kórházban volt.

Szerencsére nem lett komoly szövődmény, mert az elején elment dokihoz. Ja, a szemét nem írtam. Az alatt a 3 nap alatt az 1-es olvasó szemüvegéből 5-ös lett és a távolba látáshoz is kellett neki egy 3-as. Ez szerencsére néhány hónap alatt rendeződött. És a tesóm, a nénikém, a nagybátyám, unokatesóm is mindig illatos, csak lövik magukat....

82. 871383ddcb (válaszként erre: 79. - Túrógombócka)
2016. ápr. 15. 19:15
Én is rábeszélném bőrgyógyászatra is, laborra is. :)
81. 871383ddcb (válaszként erre: 80. - Channa*)
2016. ápr. 15. 19:14
:D apumnak sajnos le kellett amputálni a fél lábfejét. Kb azokkal a tünetekkel kezdödött neki, mint tesódnál. 25 éves volt, egyből inzulin. Hozzàteszem folyton megszegte a diétát, lazán vette. Pedig ez komoly dolog, komoly szövődményekkel. De neki mindig jó illata volt :)
80. Channa* (válaszként erre: 76. - 871383ddcb)
2016. ápr. 15. 19:01

Igen, ez így igaz, de a fórumindító egy laza igénytelenségről ír, ahogy te is írtad, és attól, hogy valaki cukorbeteg lesz, vagy bármilyen betegsége lesz, nem kell igénytelennek lennie.


Egyébként a tesóm is büdös volt, ahogy írtad aceton szagú, ez meg a többi tünete alapján ment el vérvételre, ahol kiderült, hogy súlyos cukorbeteg. A tünetek között nem szerepelt a körömgomba, koszos ruha, fürdéshiány;)

Az aceton szag igen, a sok víz ivása igen, a fáradtság igen és még a lábfájdalom is, de az igénytelen külső egy kicsit sem. Ja, a talpa olyan mint egy babának. Ezek a pasik igen szerencsések:D Bezzeg nekem reszelnem kell a sarkamat:DDDD

79. túrógombócka (válaszként erre: 78. - 871383ddcb)
2016. ápr. 15. 18:56

igen, erre gondoltam.

persze lehet sima igénytelenség is, persze. ez csak egy tipp volt, h nem ártana egy vizsgálat.

2016. ápr. 15. 18:51
A cukorbetegek " büdössége " acetonszag. De a hölgy a tisztálkodás hiányáról írt. Amúgy nekem tetszett ez a csörtétek, mindketten " jó fejek " vagytok. :))
2016. ápr. 15. 18:48
Ez sajnos igaz. Nem mindenkinél fordul elő szerencsére. Meg szerencsére nem is nekünk kell diagnosztizálni a férjet :)
2016. ápr. 15. 18:45

Bakteriális és gombás fertőzések gyakoriak diabetesben az immunrendszer gyengülése következtében. Furunculosis, carbunculus gyakran első jele lehet a betegségnek. Ilyen állapotokban a vércukor meghatározást mindig el kell végezni.


Még feltűnőbb a sarjadzógombás fertőzésekre való hajlam, amely felhívja a figyelmet a nem diagnosztizált, vagy nem jól beállított diabetes mellitusra.


Balanitis diabetica, vulvitis diabetica, Candida okozta intertrigo, paronychia és angulus infectiosus oris is nagyon gyakori cukorbetegségben. Ritkábban fonalgombás bőrfertőzések is kísérhetik a diabetes mellitust.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook