Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le fórum

Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
49. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 47. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 08:00

Persze, mindenki ugy csinálja ahogy neki jo. En csak a tényeket írtam le leegyszerusitve, amit tanultam belgyogyaszatbol, elettanbol, biokemiabol stb...


A tejnek hatalmas az inzulin válasza. Olvass utana.


Egyebkent meg igy nagyjabol mennyi kalóriát eszel meg egy étkezés alatt? Fehérje ch zsír?

48. Keller Szilvia (válaszként erre: 39. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 14. 07:25
igen, tudom, hogy többszörre elosztva egészségesebb lenne, de mit tegyek, ha egyszer a fogyi nem működik úgy nálam... persze majd lazítok rajta, ha már leadtam, amit le kell, legalább 2-szerire felviszem, de egyelőre csak így tudok fogyni. Plusz egyszerre nem eszek sokat így se (egy-egy falásrohamnál jóval több és rosszat kaját vittem be anno) meg igyekszem egészséges alapanyagokból.
47. Keller Szilvia (válaszként erre: 37. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 07:22
jó, hát azért nem hiszem, hogy minden ember, aki reggel tejeskávét iszik, egyenes úton száguld az IR-hez... Meg hát ha reggeliznék, az is inzulinválaszt indítana el, szóval a reggeli tejről nem gondolom, hogy olyan nagy gáz lenne..
46. Keller Szilvia (válaszként erre: 34. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 07:21
hát ja, a többszöri étkezés egészségesebb lenne, de hát az se egészséges, hogy 30 kg felesleget cipel az ember...
45. Keller Szilvia (válaszként erre: 33. - Cszsuka)
2016. ápr. 14. 07:19
Erről még nem hallottam, megkukkantottam, valami terméket kell hozzá szedni+tejtermékmentesség, jól értem?
44. Channa* (válaszként erre: 42. - 388b941089)
2016. ápr. 13. 20:32

Van akinél ez működik!

Ne becsüld le!

43. Channa* (válaszként erre: 40. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 13. 20:31

Persze, van amit szeretek, de nagyon kevés:D

Én gyümölcsöt keveset eszek. Pont az IR miatt, amit említettél. Gyors felszívódásúak és hamar éhesek leszünk. Ritkán eszek almát, narancsot, mást nem.


A zöldségeket úgy eszem, hogy árpával. Úgy csinálom meg az árpát, mint a rizibizit. Tehát árpa+borsó,s.répa, karfiol, stb.

Krumplit nem nagyon eszek és rizst sem. Tojást én is eszek elég gyakran, illetve diót és mogyorót is. Húst is szoktam enni (cs.mell, cs.comb, sertés comb), tejtermékek közül, szinte csak tejet, ritkán kemény sajt, ja és tejfölt, de csak ételekbe.

Én eszek TK. kenyeret. Munkanapokon naponta kb. 120 gr., hétvégén nem szoktam kenyeret enni.


Én teát iszok általában (édesítővel+citrommal) vagy csap vizet. Reggelente megiszok 1 pohár alma ecetes vizet. Gyógyteákat, köztük a csalánteát is csak kúraszerűen 3-4 havonta 1-2 hétig. Ilyenkor csalántea, májvédőtea, fehér és zöld tea, tyúkhúr együtt.


Már várom a paradicsom szezont:D

42. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 20:28
F....sza! Napi egy kajalas! Kiraly! Tök jo hogy ilyen hatasos! Kiprobalom!
2016. ápr. 13. 20:25
Huu ujabb fogyis modszer... Furi fogyi... :O kivancsi vagyok milyen ez! Ugyis ke kell adnom 4 kgot igy szules utan
40. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2016. ápr. 13. 19:51

Másolom a naplómból:


"Alapanyagok:

-tojás

-kókuszzsír, olíva olaj

-magvak

-minden zöldség, de főként paradicsom (ami gyümölcs :D), uborka, különböző saláták, brokkoli, sárgarépa, spenót

-gyümölcs: narancs, szeder, áfonya, málna, alma, eper

-csirke, pulyka, kevésbé zsíros halak

-némi laktózmentes tejtermék (akinek nincs vele gondja az nyugodtan eheti a simát, csak én nem bírom)

-napi 1x rizs vagy édesburgonya köretként


Napi 1,5 liter citromos víz friss citrom levéből facsart citromlével! + 1 liter zöld tea natúran + heti 1x 3dl csalán tea "


Az egészséges életmód alapjai a zöldségek. Csak vannak olyanok amiket szeretsz :)

39. finomfőzelék (válaszként erre: 30. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 19:18

Nem biztos, hogy ez hosszú távon jót tesz a szervezetednek. Megterheli a gyomrot, a beleket is, ha egyszerre viszel be nagy adag ételt, mindenfélét. Lehet, hogy később könnyebben kialakulhat nálad gyomorfekély, IBS vagy más.


Szerintem próbáld legalább kétfelé osztani azt az adagot, az is számít már, és szedjél probiotikumot.

38. Channa* (válaszként erre: 37. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 13. 19:13

És nem írod le, hogy te, hogyan diétázol? Mi az amiből annyit ehetsz, amennyit akarsz?

Zöldséget hússal?


Ezt ugye nem mindenki szereti. Én pl. sosem ennék salátákat. Nem ízlenek. Ha csak ez lenne kaja, akkor nem ennék inkább....

37. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 16. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 18:15

Ahh reggelire tejeskávé :(

Fogalmam sincs hány éves vagy és ne haragudj, nem akarok rosszat, meg nem kötekedni akarok...

De reggel éhgyomorra nem szabad kávét inni..tönkre megy a gyomrod...

A tej meg reggel azért nem túl jó mert hatalmas inzulinválaszt vált ki és mivel utána nagyon sok ideig nem eszel semmit egyenes út az inzulin rezisztanciához!

36. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 6. - Pink habroló)
2016. ápr. 13. 18:11

Igen a fogyáshoz az kell valóban h ne együnk és kalóriadeficit legyen.

Az egészséges élhető ZSÍR vesztéshez pedig enni KELL! A kalóriadeficitet pedig nem kajával hanem kemény edzéssel kell megvalósítani :)

2016. ápr. 13. 18:08

Én most olyan ételeket eszek, amikből annyit viszek be a szervezetembe, hogy tripla annyit eszek mennyiségre...kalóriára dupla annyit és mégis fogyok. Tehát csak a megfelelő alapanyagokat kell megválogatni és figyelni a saját szervezeted jelzéseire.

Amiket most eszek per pillanat azok olyanok, hogy egész életemben tudom folytatni.

2016. ápr. 13. 18:05

Nem olvastam el a hozzászólásokat, csak a Te 1. bejegyzésedet...

Mindennel le lehet fogyni... a kérdés az h 10-20-50 év múlva milyen egészségkárosító hatása lesz a szervezetedre.

Mert egyáltalán nem egészséges a napi 1 étkezés. Tönkre megy a gyomrod, gyomorfekély és társai.

Ez meg az én tapasztalatom!

2016. ápr. 13. 17:27

Sziasztok!

És mit szóltok Szabó Szigfrid elméletéhez?

Én mindig sovány voltam, de a körülöttem túlsúlyos emberek sorban állnak neki és úgy fogynak, hogy közben helyreáll a vérnyomás, a vércukor szint, ízületi fájdalmak múlnak el. Nincs liftezés a diéta után sem és orvos is van, ha valakinek az kell. Nem marad lógó bőr, helyre jön a narancsbőr, a stria és társai. Miközben zsírt, szalonnát, sonkát, zöldségeket kell enni.

32. globus (válaszként erre: 31. - Nyulacska88)
2016. ápr. 13. 17:17
Pontosan ezért nem ennék napi 1x. Életem végéig úgysem bírnám.
2016. ápr. 13. 16:59
Tudjátok ez érdekes, mert én világ életemben túlsúlyos voltam, és bizony sok időnek kellett eltelnie ahhoz, higy megértsem, soha sem fogok úgy gondolkozni a kajáról, mint azok, akik soha sem, vagy csak rövid ideig rendelkeztek némi felesleggel. Ahhoz, hogy valaki lefogyjon és azt tartani is tudja nem feltéltelnül az kell, hogy koplaljon vagy x alkalommal egyen, hanem az, hogy felismerje, számara melyik az a diéta, amit végig is tud csinálni, és az eredményt meg is tudja tartani. Ez mindenkinél más, és én most találtam meg azt, amit nem csak végig tudok csinálni, de amit szívesen is csinálok. Azoknak, akik fogyni szeretnének jó keresgélést és kitartást kívánok, és ne csak a diétaval foglalkozzatok, hanem a diéta utáni idővel is. ☺
30. Keller Szilvia (válaszként erre: 27. - Csurmi)
2016. ápr. 13. 16:34
az édességet, cukrot, fehérlisztet kerülöm, de azért olykor becsúszik, ilyenkor kevesebb mást eszek mellé. Ez is jó ebben, összerakom a kajám (akár sütivel), aztán látom, hogy a tálcán 1 napnyi kalóriaadagnál több van-e vagy belefér... Ma pl. Norbi rudit ettem 2-t is, tönkölyzsemlét meg joghurtos fehérbabsalátát. Tegnap viszont csak 2 fehérjeturmixot ittam, későn estem haza, elég volt annyi.
29. Keller Szilvia (válaszként erre: 26. - Channa*)
2016. ápr. 13. 16:32
Így igaz, szerintem minden embernek más erősségei és korlátai vannak, ahhoz érdemes alakítani a diétát. Mikor "etalon" kajákat ettem meg ilyen diétákat tartottam, csak bukdácsoltam. Most oké, hogy nem előírásszerűen eszek, de legalább fogyok... és azért viszek be kalóriát, vitamint, tehát csupán a napi rendszerességben hajmeresztő, de úgy látszik, nekem ez jön be...
28. Csurmi (válaszként erre: 26. - Channa*)
2016. ápr. 13. 16:03
Kampány evő. Ez jo. 😊
27. Csurmi (válaszként erre: 23. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 16:02
Volt olyan kaja, amit kiiktattal? Pl édességek. Vagy azt is eszed ha megkivanod? Mert én szeretnek enni kis sutit is legalabb heti egyszer. Illetve a joghurtok meg kis csoki a gyengeim. Te is eszel ilyesmit?
26. Channa* (válaszként erre: 21. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 16:00

Azért nem menj el, mert esetleg neked nem "tetsző" dolgokat olvasol!

Felhúzni magad meg végképp kár ezen.

Mindenkinek más jön be.

Ha tudnád, hogy én, hogy eszek, attól a hajad is égnek állna:DDDD

Nem elég, hogy finnyás vagyok, de még kampány evő is. Most pl. úgy 3 hónapja a reggelim és az ebédem 1-1 szelet vajas kenyér+ tejeskávé:D

Előtt 3 hónapig vajas kenyér párizsival volt. Volt olyan néhány hónapom, amikor semmi mást nem ettem csak puffasztott búzát:DDDD

25. pink habroló (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. ápr. 13. 15:56
de,ettek valamit a fogásban,de azt nem írom le,mert nem lenne túl gusztusos.Viszont az nem meríti ki a napi étkezés fogalmát :-)
24. Channa* (válaszként erre: 14. - Csurmi)
2016. ápr. 13. 15:55

Egy férfi kollégám így tartja kordában a súlyát:D

Nap közben nem eszik, max. 1 almát. Csak este eszik otthon és tökéletes súlyban van 45 évesen is.


A férjem ellen példa. Ő szeret többször enni naponta, de anélkül, hogy figyelne a mennyiségre, tápanyagra, nem igen eszi túl magát. Na jó, ő inkább húson él, a köret mindig megmarad:D

23. Keller Szilvia (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 15:53
nem igazán:) Így éltem akkor is, amikor tök vékony voltam. Aztán terhességek, szülések, rossz hormonszint, egy nap bekajáltam, másnapra már megmutatta a mérleg. Ragadtak rám a kilók az elmúlt években, ragadnának most is. Szóval nem a reggeli kihagyása miatt híztam el:)
22. pink habroló (válaszként erre: 13. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 15:53
Nazarénus volt,náluk tilos a torkosság, és a dohányzás naponta 1X evett,Szibériában meg lehet lehet kéhetente :-)
2016. ápr. 13. 15:53
na, távozom, itt annyi baromságot olvasok, hogy csak felhúzom magam....
20. Csurmi (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. ápr. 13. 15:52
Igen, manapsag tul sokat foglalkoznak az evessel. Csapbol is ez folyik.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook