Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le fórum

Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
79. Keller Szilvia (válaszként erre: 61. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 20:57
jó, más meg fehérlisztes zsemlét eszik reggel... akár fogyiban is. Izomvesztés, ha normális fehérjét viszek be és tornázok? Nem tudom, egyelőre nem tartok ettől.
78. Channa* (válaszként erre: 77. - Főnix01)
2016. ápr. 14. 20:33

Ahogy gondolod:D

Én meg nem enném. Ha csak műzli lenne a világon, akkor én éhen halnék....

77. főnix01 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2016. ápr. 14. 20:19
Na de kérlek. Èn minden reggel cukormentes teljes kiörlésü müzlit eszem. Amellett, hogy szeretem, rendben tartja a bélmüködésemet, mert ha nem eszem, akkor megáll.
76. sajtostallér (válaszként erre: 74. - Channa*)
2016. ápr. 14. 20:11
Egyetértek veled!
2016. ápr. 14. 20:08

A fórumindító hatására, ma azt gondoltam: oké, akkor ma kipróbálom, hogy milyen lesz nem reggelizni.

Mindig szoktam pedig,szép gusztusos szendvicset. Ma nem vittem munkába reggelit, csak vizet.

Korgott a gyomrom, de olyankor egy-egy pohár vizet ittam.

Délben ebédeltem, de -szokásomhoz hűtlenül-, hagytam a tányéromon ételt, nem éreztem késztetést, hogy mindet megegyem.

Délután egy-két falat jól esett, de szénhidrát nem volt benne.

Vacsorára csirkepaprikást készítettem, nagyon szeretem.

De nem voltam éhes!

Meg vagyok döbbenve. Nem kívánom a vacsorát??

Nem, nem kívánom.Nem vagyok éhes.

Kedves fórumindító, lehet, hogy a segítségeddel találtam rá, hogy mi a jó út nekem a fogyáshoz??

Ha igen, akkor nagyon hálás vagyok neked, és még jelentkezni fogok.

2016. ápr. 14. 19:56

Nem értem, hogy, hogy miért kell a fórumindítót savazni.

Ha ő úgy érzi, hogy neki ez így jó, akkor miért ne csinálná így? Megosztotta velünk a tapasztalatait, nem azon nyafog, hogy mit tegyen annak érdekében, hogy lefogyjon, hanem kitalált magának egy módszert, amit tud csinálni, miért fáj ez másnak? Az ő élete, az ő teste, ha neki így sikerül, akkor neki ez a jó.


Véleményem szerint sokkal nagyobb baromság, hogy ha kell ha nem eszik az ember. 5x naponta? Mi a fenének? Mikor pihen a szervezet? Müzlit? Az meg mi? Mire jó az? Ki kíván meg egy adag műzlit? Nyúlós h@nyadék. Elnézést...

Joghurt... Hát az meg minek kell az embernek, ha tejet meg ne igyon?

Na akarjunk már másokra rábeszélni olyan ételeket, amiket az illető nem szeret.

Engem ki lehetne a világból üldözni egy görög salátával:D Ha csak ez a kaja létezne, akkor én éhen halnék. Inkább eszek egy szelet vajas kenyeret, minthogy görög salátát egyek. Ugyan ez a cézár saláta is, és még sorolhatnám.

A fórumindítónak semmi baja nem lesz, ha naponta egyszer eszik. Gyomorfekélye nem ettől lesz az embernek, hanem az idegeskedéstől. Az evés zavarosak meg mit csinálnak? Vagy esznek és esznek, esetleg hánytatnak, vagy nem esznek egyáltalán.

A fórumindító pedig eszik, csak nem 5x naponta.

A nagy inzulin válasz pedig csak azoknak árt, akik cukor betegek. Egy egészséges ember hasnyálmirigye tudja mi a dolga ilyenkor.

Cukorbeteg pedig az ember nem a cukortól lesz, hanem a stressztől.


A lényeg, hogy hagyjuk már a fórum indítót. Majd érzi, ha nem jó ez neki. Ha meg még is jó, akkor hajrá. Nem azt írta, hogy naponta 200 kalóriát eszik 1x....

73. vacsa (válaszként erre: 1. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 19:38

Ez még semmi. Le kell fogyni és megtartani az eredményt.

Ha sikerül, akkor van miről beszélni.

72. Channa* (válaszként erre: 71. - 388b941089)
2016. ápr. 14. 19:24
Lehet, hogy döbbenet, de olvastad, hogy én mit eszek? És ezzel fogytam is, és nem keveset....
71. 388b941089 (válaszként erre: 65. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 19:19

Nem fogod tudni atmosni az agyat, en mar feladtam barki agyat is atmosni. Hagyd, veszett fejsze nyele, bar meg en is mindig ledobbenek azon h egyre nagyobb hulyesegeket gyartanak a fogyozok, ami NALUK MUKODIK!


Dobbenet.

70. gribedli*** (válaszként erre: 68. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 19:17

Nálam is nagy favorit a gránátalma, anyósomnak van is saját termés, van annyi nap, hogy be tud érni, imádom!


Érdekes ez a szín és szerv társítás. Én az adagokkal szoktam így csinálni, pl mindenkinek akkora adag rizst kell ennie, amennyi szárazon mért állalotban elfér egy markában, de zöldségből meg annyit, amennyi elfér 2 marékban, amit összetartunk mint egy tálka. És ha ténylegesen lemérjük, pont akkora adag jön ki, amennyit a dietetikus is ajánlana annak az embernek. Vagy amikor még ettem húst, akkora szeletet választottam, amekkora a kezem, kiterített tenyerem. Én is hiszek abban, hogy a természet egy csomó ötletet ad, teszem azt, egyik példa, az állatok sem isszák más fajok tejét de még a saját anyjuk tejét is csak addig, amíg nem kezdenek el enni a fajra jellegzetes táplálkozási módon. Semmiképp nem fogyasztanak tejet felnőttkorban.

69. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 19:07

Gratulálok. Szép teljesítmény.

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más jön be.

Az egyik kolléganőm is úgy fogyott le, hogy naponta egyszer evett: -20 kg-tól szabadult meg.

68. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2016. ápr. 14. 18:47

Igen, a Párom már nagyon rég ota tudatosan etkezik. Ő segitett nekem ebben es jol beválik. Alapbol is egészségesen ettem mar egy ideje, de mostanaban meg jobban!

A paradicsom pl a sziv vedelme miatt, ugye a termeszet segit nekunk, piros szinu kamrai vannak mint a szivnek. Ugyan igy a dio=agy. Granatalma=petefeszek.Tenyleg ezt nem is irtam de ezt is szoktam enni :)

67. gribedli*** (válaszként erre: 40. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 18:32
Ezek jók!:) Én már nem eszem állati fehérjéket de ez, amit leírtál, tipikus fitness étrendek összetevői, meg pont azok a zöldségek, gyümölcsök, amelyekben a legtöbb antioxidáns van. Mondjuk én a zöld felé orientálódtam, pl kevés paradicsomot eszem, de rengeteg spenót, sóska, zöld keveles zöldségek, spárga, stb. a kedvenceim:)
2016. ápr. 14. 18:28

Szerintem nagyon félrevezető a cím, mert nem fogytál le. Sőt, ha most le is adtál 11 kilót, még mindig több vagy mint mondjuk tavaly ilyenkor, szerintem amit csinálsz, az kőkemény jojó.


Ha neked az ideális súlyod pl 67 kg de mondjuk van rajtad egy ötös, lefogysz kettőt, visszaszedsz 10-et, aztán 80-ból kéne már leadnod 13-at, nekiállsz turmixozni, lemegy 4, juhé, fogytál? Nem, mert a kezdeti súlyodtól messzebb vagy mint valaha.


Sebaj, visszaszedsz 16-ot, végülis szépen elkérkeztél a 25 kilós pluszhoz. Még szép, hogy ebből lement 11, mert eleve sokkal indítottál, de sajnos még most is túlsúlyos vagy, ráadásul egész nap meginni ennyi tejet, hát lefogadom, hogy állandóan folyik az orrod, vagy fáj a füled.


Az, hogy ki hányszor eszik egy nap, tök változó, pl én 5-6x, de madár adagokat. A férjem napi 1x, reggel csak kávé és egy frissen facsart narancslé vagy citromos víz (amit én meg nem bírnék inni reggel, de ő ezt szereti), aztán napközben semmi, de ő nem fogyókúrás céllal teszi, hanem ő ilyen, nem kattog egész nap, hogy jajistenem, még ki kell tolnom, hogy ne egyek, és akkor mindjárt este lesz... Ő azért tesz így, mert jobban tud koncentrálni. Este egy normális tányér főtt ételt eszik. Súlyproblémája nincs, és egészséges is.


Amit te csinálsz, az nem ez, mert egész nap iszogatod a tejet, amivel fel-le ugrál a vércukrod. Akkor inkább igyál vizet, ha abszolút nem akarsz enni!


Valahol kezdetben nagyon elszúrtad a turbó-turmixozással. A turmix az nem kaja, ráadásul napokig azon élni nagyon lelassítja az anyagcserét. Ezzel nem offolni akarok, csak mindig így toborzol másokat és ha nem fogyóznak veled, akkor te sem csinálod és jojó.


Nem tűnt fel, hogy a kezdeti súlyodhoz képest ez nem fogyás, hanem hogy több is vagy, mint a fogyókúrák előtt a kis plusszal?


Minek az a sok tej? Még mindig nem értem. A növésben lévő kisborjú iszik ennyit.

65. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 64. - Pink habroló)
2016. ápr. 14. 18:19

Lehet nevezni okoskodasnak, viszont ami tény az tény.


Ha valaki azt nevezi segito keszsegnek h bologatok neki mint egy kiskutya mikozben nem ertek vele egyet akkor okés.


Szilva szuper, hogy igy fogysz, baromi egészséges es biztosan 100eves korodig fogsz elni. Annyira orulok h rátaláltam erre a forumra, en is igy fogok enni.

64. pink habroló (válaszként erre: 60. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 17:50

Szernitem nyiss egy naplót amiben a diétádat vezeted. Sokkal jobb mint egy nyitott fórumon megbeszélni. Akik kíváncsiak,hogy haladsz,vagy csak ők is diétáznak akkor tudtok beszélgetni a naplódban a hozzászólásokban.

Lehet titkos is,akkor azt engedsz be akit akarsz,ha nyilvános akkor az okoskodó okostojcsi hozzászólását kitörlöd és kész.

Mert itt csak megbántani fognak,ez itt nem jó ötlet .Sajnos már elment a fórumozás egy teljesen más irányban.Régen tök jó csapatok jöttek össze. 2009-ben mikor ide kerültem, olyan jó kis banda gyűlt össze az egyik Rubint Rékás topikban,alig vártam,hogy tudjak dumálni a lányokkal-ki mit tornázott stb..segítettük egymást,de most már csak az okoskodás,és a másik leszólása megy.

63. simple (válaszként erre: 49. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 16:58
Én sem szoktam reggelizni, mert nem megy, nem esik jól. Tejeskávét szoktam inni. És sokszor előfordul az is, hogy egy nap csak egyszer eszem. Évente járok teljeskörű kivizsgálásra, és minden eredményem tökéletes. az, hogy valakinél valami gondot okoz, nem biztos, hogy mindenkire igaz. Ezt érzi az ember szerintem.
62. 388b941089 (válaszként erre: 55. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 16:17
Vissza fogsz hizni mindent.
2016. ápr. 14. 15:44

A tej gyorsan felszívódó ch-t tartalmaz, ha pl tojást eszel zöldségekkel abban gyakorlatilag alig-alig van ch.

Ha egy teljes kiőrlésű tönköly lisztből készült szendvicset eszel, annak ugyan van ch tartama bőven, de nincs olyan kiugrás mint a tejnél, lassan szívódik fel.


Azért megjegyezném, hogy nálad és aki ilyen étkezést folytat bőven izom vesztés van és csak némi zsír. De hát kinek mennyire számít az egészsége illetve a kinézete.


Felesleges bármit is írni.


Mindig lesz egy DE!


Én 2000 kcal-t eszek kb. és -18kg-nál járok, még egy 10-es van hátra...és már nem is számolom a kcal-t.

Csupán jól lakom, nincs zabálási rohamom.

60. Keller Szilvia (válaszként erre: 59. - Főnix01)
2016. ápr. 14. 15:42
no igen, ü nap, de mennyit fogsz még bírni? Véleményem szerint az akaraterő véges, és én ezt a véget szeretném elkerülni. Itt nem kell kitartanom, még ha nem is egészséges, hogy csak délután eszek. Nyilván fogom majd a normálishoz közelíteni, de csak akkor, ha már a nagyját leadtam...
59. főnix01 (válaszként erre: 58. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 15:35

Nah, ennél a zabarohamnál gondolok én az akarateröre,

ÈS az akarateröre nem ideig-óráig van szükség. Hanem sokkal tovább. A falásrohamok ismerösek, most 9. napja nem fogyasztok édességet, péksüteményt. És tudod mit? Valamikor piszok nehéz, amikor éhesen hazaesek, és idö, mire kész az ebéd. Ès van itthon minden, mert a férjem nem fogyózik.

Ès nem hinném, hogy annyira egészséges, ha csak folyadékot viszel a szervezetedbe délután négy óráig. Nincs mit megemésszen a gyomrod, a beleid...

58. Keller Szilvia (válaszként erre: 57. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 14. 15:30

De egész nap iszom a tejet... tehát nem éhezik, hanem folyamatosan jön némi kalóriautánpótlás. Meg szerintem nem megterhelő az adag, amit eszek, csak egy diétás étkezésnek számít túl soknak, ha eszik még mellette az ember. De gyakorlatilag egy kiadós ebéd mennyisége, aminél jóval többet vittem be éheztetések utáni falásrohamokban.

Sok zöldség is okés, csak azt vettem észre, hogy ha nem azokat eszem és nem annyit, amennyit és amit kívánok, akkor egy idő után jön a zabaroham, visszajönnek a kilók stb. Ez az első diéta, amit könnyedén tudok tartani, persze ehhez hozzátartozik, hogy eleve ilyen típus vagyok, gyerekkoromban is veszekedni kellett velem, hogy reggelizzek.

57. finomfőzelék (válaszként erre: 48. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 14:55

Nem nagyon hiszek abban, hogy többször elosztva egészségesebb lenne, például ötször egy nap, de ha csak egyszer eszel, akkor végigéhezteted a szervezetedet egy napon át, utána megterheled nagy mennyiségű étellel, és ez hosszú távon biztosan nem jó.


Olyan diétát kell választanod, amit életed végéig tartani tudsz. Mert ahogy elkezdesz majd lazítani, szépen visszajönnek a kilók.


Ha az a bajod, hogy túl sokat eszel egyszerre és nem tudod megállni, akkor legyen az étkezésben sok zöldség, ami nem hízlal, krumpli helyett édesburgonya stb.

56. Keller Szilvia (válaszként erre: 51. - Főnix01)
2016. ápr. 14. 14:49
Szintén ugyanazt gondolom az akaraterővel: amihez kell, folyamatosan és kitartóan, az csak ideig fog működni. Nem szedek 20 napig még egyszer, aztán elfogy a tartás, és négy tányért telepakolok. Az ételhez való viszonyulás szerintem okés, max azzal van gondom, hogy szeretek megenni egy ültő helyemben pl. 2 szendót meg 2 gyümit, ami már önmagában annyi kalória, hogy ha diétázik az ember, akkor a többi étkezésre alig marad. Ezzel a diétával ezt küszöbölöm ki, eszek "normál adagot", úgy, hogy utána ne maradjon ehetnékem.
55. Keller Szilvia (válaszként erre: 50. - Insecure)
2016. ápr. 14. 14:47
hm, hát szerintem éppen ez az. Akaratereje lehet egy embernek 3-4, 7-10, akár 30 napig, de egyszer elfogy... Olyan diéta kell, amihez nem kell akaraterő, és nekem ez a napi 1-szeri az, ami nem kíván nagy erőfeszítést, hozzászoktam pikkpakk.
54. Keller Szilvia (válaszként erre: 49. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 14:45
Ok, de egy reggelizés nem kíván inzulinválaszt? Én gyakorlatilag egész nap a tejeskávét kortyolgatom, tehát van folyamatosan némi kalóriautánpótlás. Csak kérdezem, mert eddig azzal nyugtattam magam, hogy de hát a tejjel (laktózmentes amúgy) folyamatosan "eszek". Kb 1200-1500 kalória, ha lakomázok, ha meg megszorítom, akkor 2-3 fehérjeturmix, ilyenkor garantált másnapra a mínusz fél kg. Mikor milyen a kaja összetétele, ma ez: 1 tányér karfiolleves, sült sajtos zöldségtál csirkemellel+1 Norbi Rudi. Tegnap meg 2 tönkölyös zsemléből szendvics, joghurt, dió, gyümölcs. Szóval mikor mit kívánok...
53. 388b941089 (válaszként erre: 21. - Túrógombócka)
2016. ápr. 14. 11:57
:D jogos!! :D
52. 388b941089 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2016. ápr. 14. 11:55
Mindenkinèl mukodik ha napi egyszer eszik csak!!
2016. ápr. 14. 09:08

Ha probléma van az ételhez való viszonyulással, akkor segíthet pszichológus.

Ez nem normális. Ha kiveszel egy adag kaját a tányérra, utána akaraterő kérdése, hogy bírod-e, hogy nem szedsz mégegyszer.

A bélrendszernek sem tesz jót a napi egyszeri étkezés.

De ha valaki erről van meggyőzve, nem fogja megérteni.

50. insecure (válaszként erre: 48. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 08:36
Anorexiával, rákkal is le lehet fogyni, de attól még nem jó. Inkább az akaraterődre kellene a figyelmedet irányítani.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook