Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le fórum

Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. Keller Szilvia (válaszként erre: 138. - 1c9f9b2469)
2016. máj. 2. 14:16
köszi szépen:) Végül is nem is ügyesség, hiszen nekem meg eleve olyan volt a belső étkezési programozásom, hogy magamtól csak 2 körül éheztem meg... a reggelit-ebédet erőltettem mindig is. Szóval nem is ügyesség, csak passzol a személyiségemhez:) Én meg az ötszöri kis kajálást tudom nehezen betartani, fél fogamra elég úgy 1-1 adag...
2016. ápr. 29. 11:48
Ügyes vagy ha ezt tartani tudod. Én nem tudnám megcsinálni hogy csak egyszer egyek. Szédülnék, fájna a fejem és elviselhetetlen lennék. Este pedig rosszul lennék a hirtelen sok kajától :D De ha neked ez a módszer bevált és tudod tartani akkor sok sikert a továbbiakban is! :)
137. Keller Szilvia (válaszként erre: 126. - Channa*)
2016. ápr. 22. 11:04
javaslom, hogy próbáld ki a Dabur fogkrémet... igaz, rendszeresen és sokáig kell használni, de szépen leszedi a fogköveket, nekem 2 hónap után esett le az első nagy darab, de a kisebbeket is szépen vitte lefelé addig is. Gyógynövényboltban lehet kapni, kb. 2000 ft.
136. Keller Szilvia (válaszként erre: 110. - Pink habroló)
2016. ápr. 22. 10:52
ezen már gondolkodtam én is... a kókusztejet szeretem még a kávéban, a gabonatejek nem jönnek be... de a kókusztej meg túl drága, megpróbálok majd házilag, reszelékből. Most olvastam, hogy már kezdik gyártani a borsótejet, és állítólag nagyon hasonlít a tej ízéhez.
135. Keller Szilvia (válaszként erre: 93. - Gribedli***)
2016. ápr. 22. 10:20
Megint egy csomó félreértés, és nagyon jól látszik, hogy azért nem tudsz megérteni más módszert, mert magadból indulsz ki. Te eleve kisadagokkal jól elvagy, más meg nem. Mellesleg nem hinném, hogy túl sokat ennék, lásd a diétás naplóm. Másrészt a napi 1.5 liter (koff.mentes) kávéban mindössze 2 dl tej van, nem tudom, ez miért sok egész nap kortyolgatva...
134. Keller Szilvia (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2016. ápr. 22. 10:17
nem tudom, mindezt honnan veszed... eléggé rosszindulatú feltételezések, ráadásul minden alap nélkül. Ezelőtt a hagyományos diétákat csináltam (GI-diéta, kalóriaszámlálás, testkontroll stb), és az előző nemfura diétám előtt is a 90-et verdestem... most meg 81 vagyok. Sokat jojóztam, de épp ezért jön ez be nekem, mert már 13 hete csinálom, folyamatosan csökkenő súly az eredménye. A régi jojózásaim már rögtön, 1-1 nagy zaba után jelentkeztek, vissza is jött rögtön, amit leadtam. Most -pedig volt egy-két nagy lakoma- nem ingadozok számottevően, a tendencia a lefelé menő súlyvonal.
133. Keller Szilvia (válaszként erre: 89. - Qwertasd)
2016. ápr. 22. 08:48

Igen, én is ezt vettem észre: ha diétázol,

- vagy a kaja mennyiségét csökkented - ez nekem mindig túl kevés volt, pl. a múltkori estebédre megevett túrógombóccal, édesítős tejföllel, vajjal pirított zsemlemorzsával már túl is léptem a napi (!) ideális zsírbevitelt

- vagy ehetek ugyan nagyobb mennyiséget, de kalóriaszegény ételekből - ezeket nem igazán szerettem.

Tehát hol ezzel, hol azzal próbálkoztam, a vége mindig bukás lett. Így normális mennyiséget ehetek, becsúszhat akármilyen kaja, és így tartani tudom. Márpedig az a fogyi fogyaszt, amit be tudunk tartani...

2016. ápr. 21. 07:38
igyekszem visszaolvasni, amiről lemaradtam itt közben:)
2016. ápr. 21. 07:37
bocs, közben kénytelen voltam eltűnni kicsit, ezer meló szakadt a nyakamba. A "diétát" se tudtam rendesen tartani, napi egyszer ettem ugyan, de elcsúsztam a kaja minőségével, volt nápolyi, jégkrém, süti, szóval nem vagyok túl büszke magamra. Ám fél kg így is lement a múlt héten, amitől meg boldog vagyok, mert azt hittem, ugyanúgy fogok jojózni a túlkajálásoknál, mint a többi diétában. De neeeem:) A nagy bezabálásoknál ugyan felugrott egy fél kg is, de másnapra kis odafigyeléssel vissza is ment, összességében pedig fél kg mínuszt hozott a múlt hét. (Ezen a héten is megvan már fél kg a laza kajálásom ellenére is, de ugye még csak csütörtök van és ez még ingadozhat).
130. 1abbb5d144 (válaszként erre: 129. - 1f0902fb15)
2016. ápr. 17. 12:58

Sőt, a kalcium-tablettából is.

Most pezsgőt iszom, amióta durván bújik a bölcsességem, azóta nem olyan fájdalmas.

129. 1f0902fb15 (válaszként erre: 123. - 1abbb5d144)
2016. ápr. 17. 12:42
Viszont az ásványvízből is felszívódik a kalcium, amely még olcsóbb is, mint a tehéntej.
128. 1abbb5d144 (válaszként erre: 127. - 1abbb5d144)
2016. ápr. 17. 11:06

most ez nem tejkampány ám, de nem olyan egyoldalú a világ, ahogy beállítod azért, mert neked bevált!

Ami tök jó, akkor folytasd te ezt tovább.

De talán ezt már mondtam. :)

127. 1abbb5d144 (válaszként erre: 124. - Gribedli***)
2016. ápr. 17. 11:05

Egyikért sem vagyok oda, veszek akkor majd zabot, és megpróbálom. De köszi, kedves vagy!


Fog: Nem tudom, az öcsém fogyasztott és fogyaszt most is, mégse volt soha egy rossz foga sem.

De nyilván nem ő az egyetlen példa. Én meg nem eszem mondjuk 7-8 éve, mégis volt rossz fogam. (Biztos, mert első 14-ben ettem :) )


Örülök, hogy te csak a szuvas fog problémáját ismered, nekem az egyiket egy ciszta halasztotta el. Sokszor ciszta miatt ki kell venni egy fogat, pótlások kellenek. Vagy ha nem is veszik ki, akkor arra korona, mert elszürkül elhalás miatt, és több orvos ezt csinálja fehérítés helyett, mert azt úgyis ismételgetni kell :S :/

szuvasodás: genetika, nyál összetétele (savasság), étkezési, tisztítás...nem a tej. Vagy nem kizárólag és nagy részben :)

126. Channa* (válaszként erre: 124. - Gribedli***)
2016. ápr. 17. 10:59

Na igen, én is csak az utóbbi 10 évben fogyasztok tejet. Persze szinte csak a kávémba, de így is napi 3-4 dl megy, azelőtt 35 évig meg semmi. Amikor a fiam kb. 1 év körül volt évente úgy 2 liter tej fogyott el max. Most 1 héten elfogy 3-4 liter.

Valamelyik nap veszek kókusztejet és kipróbálom a kávémba, ja meg a főző tejszínt is. Bár egyre inkább gondolkodok a kávé ivás abba hagyásán...

Ha ez sikerülne, akkor a tejtermék fogyasztásom a nullára csökkenne szinte, amit az endokrinológus is ajánlott.

Ja, az én fogaim is rendben vannak. Jó, a kávé miatt és a pm. miatt megváltozott működésem miatt jobban fogkövesedek, de egyébként 1 pótolt fogam van hátul és talán 3 tömött, és persze szép egyenletes és fehér fogaim vannak.

És most megnéztem:D Nekem nem fekete a műfogam felett az ínyem:D

2016. ápr. 17. 10:47

Mandulatej házilag:


[link]

124. gribedli*** (válaszként erre: 123. - 1abbb5d144)
2016. ápr. 17. 10:41

Én házilag csinálom a kókusztejet, 400-500ft egy csomag kókusz és lesz belőle majdnem 4 liter tuti, de a mandulatej is ilyesmi arányban van, drágább a mandula de szintén nagyon "szapora", sőt, így szétturmixolva az egészet ugye, jobban felszívódik belőle minden, mert kisebb darabkák=nagyobb felület, amiből több tápanyag jut felszívódásra.


A mandulatej receptet megtalálod a hoxa receptek között is.

De hova tesszük, hogy én 14 éves koromig nem ittam tejet és nem ettem tejtermékeket, és szépek a fogaim? Én élő példa vagyok arra, hogy mikor még nem is volt "divat", hanem muszájból nem ehettem, egyáltalán nem ment a fogaim rovására. Ellenben sok olyan nőt látok, akiknek már huszonéves koruk elején is az első fogaik teljesen kirohadva, jobb esetben csúnya korona az egész, aminek fekete szélei vannak, mert csúszik is le nekik. Szerintem EZ a nem normális. A fogaink életünk végéig kellene, hogy tartsanak.


Amikor gyerek voltam, én vittem magammal a mohai ágnes ásványvizet és ha tízóraira tej, kakaó vagy tejföl volt, én az ásványvizet ittam (meg egyébként is). Most meg sem tudnám mondani, hogy abban van-e kálcium:D De tök mindegy, mert azt tudom, hogy tej nélkül is van szép fogsor, aki emiatt fél, annak azt tanácsolom saját tapasztalatom alapján, hogy felesleges.


Viszont jól kell enni azért, szóval kell a sok zöldség, és no cukor, no szemétkaják stb. Ezt gondolom, nem is kell mondanom!

123. 1abbb5d144 (válaszként erre: 121. - Gribedli***)
2016. ápr. 17. 10:20
A 800 forintos novenyi tejet nem vedlem ugy,kint a 200 forintos tehentejet,igy nem viszek be akkor sem ugyanannyi kalciumot,ha ugyanannyi van benne.
2016. ápr. 17. 10:12

Ja, és a kommentek közötti "how to get milk"...


:(

121. gribedli*** (válaszként erre: 119. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 17. 10:08

Ez a kifogás a kálciumról, áh...


A legtöbb növényi tejben(talán mindben?) van hozzáadott kálcium. Pl az alpro kókusztejben is van ugyanannyi mint a tehéntejben


Aztán a zöld leveles zöldségekben, olajos magokban is van rengeteg, de még a hüvelyesekben is. Egyszóval rengeteg módon be lehet vinni.


Az olajos ringliben és a koktélrákban pedig 10dekánként 160mg is van. Bár ezeket már nem fogyasztom, de aki igen, az jó ha tudja, hogy a ringli (vagy az ajóka, vagy még a szardínia is) jól felszívódó kálciumot tartalmaz, plusz omega3-at is, többet is mint a lazac. De ismétlem, növényi forrásokból is szuperül el lehet érni a szükséges mennyiséget.

120. 1abbb5d144 (válaszként erre: 106. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 17. 09:42
A maradek 50 az mi?
2016. ápr. 16. 07:43
118. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 117. - Gribedli***)
2016. ápr. 15. 18:29
Hozza tennem h a hormonális gondokert a nátrium glutamat ami kb mindenben benne van az egyik legnagyobb felelos.
117. gribedli*** (válaszként erre: 96. - Channa*)
2016. ápr. 15. 17:41

Én kipróbálnám a kókusztejet és a mandulatejet is, hogy lásd, melyik ízlik jobban. A gyerekeim a kókuszt preferálják de pl a picúrnak kiskorában semmilyen tejet nem adhattam, mert a rendes tejre rögtön kiütéses lett és hasmenéses, más növényi tej meg szóba sem jöhetett mert a kókusz és a mandula olajos magok és ezeket 2-3 éves kor előtt nem szabad bevezetni. Szóját meg még annyira sem. Szóval csak most, 4 évesen szokott néha kókusztejet inni. Ő pl tápszert sem kapott mert egy doboz után kiderült, hogy rosszul van tőle ugye, meg nem is nagyon ízlett, hát nem erőltettük, de nem voltam annyira kétségbeesve, hogy szójatejjel tukmáljam, szóval kicsit hamarabb elkezdett gyümölcsöt enni, és zöldséglevest rizspéppel, ennyi, a tej kimaradt:)


A szójatejet nem ajánlom, a többit kipróbálnám a helyedben. Ha az emberek tudnák, hogy milyen gyógyszereket kapnak a tejért tartott tehenek (ami megy egyenesen a tejbe tehát te is iszod ezeket az anyagokat), nem csodálkoznának azon, hogy ma a fiúknak cicijük nő, a tejfogyasztó országoban olyan gyakori a pm betegség mintha vírus lenne, a nők petefészke defektes, rengeteg a pcos, a pattanásos ember, az autoimmun betegségek.


Ha az a tej lenne, amit nagyanyáink fejtek, a réten legelésző tehénből, aki soha nem kapott antibiot, tejserkentőt, hormonokat, gyulladáscsökkentőket, akkor nem biztos, hogy okozna ilyet, csakhogy ez nagyon nagyon ritka. Ma még a kistermelők is injekcióztatják a teheneket. Ezek mind mind a fogyasztóknak a szervezetében landolnak és bolygatják meg a hormonális egyensúlyt.


Az egyik nagymamámnak is volt több tehene, mégsem tejben fürödtek, alig ittak ők tejet, mert amit lefejt (és csak akkor, mikor a tehén szoptatott, és de nem szoptatott mindig), az olyan kevéske volt, hogy vitte is a piacra eladni. Ami maradt, az egy nagycsaládnak minimális mennyiség volt, belesütötte egy pitébe vagy ilyenek.

116. Arón1 (válaszként erre: 110. - Pink habroló)
2016. ápr. 15. 12:14
Mit jelent az, hogy van pozitív tünet a hajadnál?
115. Channa* (válaszként erre: 114. - Pink habroló)
2016. ápr. 15. 11:42
Köszönöm!
114. pink habroló (válaszként erre: 113. - Channa*)
2016. ápr. 15. 11:40
Szerintem igen,a reggel az ami nagyon gáz,a délután a legkedvezőbb időpont a tejeskávé fogyasztására :-)
113. Channa* (válaszként erre: 112. - Pink habroló)
2016. ápr. 15. 10:23

Kipróbálom:D

És napközben azért ihatok tejeskávét? Csak reggel nem?

112. pink habroló (válaszként erre: 111. - Channa*)
2016. ápr. 15. 08:10
IR szempontjából jobb,mivel a tejzsír lassítja a tejcukor felszívódását elég a főzőtejszín is ,az 10%-os zsírtartalmú,ez még lassítja a ch felszívódását,de alak barátabb,mint mondjuk a habtejszín.
111. Channa* (válaszként erre: 110. - Pink habroló)
2016. ápr. 15. 07:23
Akkor a tejszín jobb? Mert akkor áttérek arra.
110. pink habroló (válaszként erre: 96. - Channa*)
2016. ápr. 15. 07:02
Én ketogén dietazom.Abban meg ugye zsír a barátunk:-DNa szóval én is tejeskave függő vagyok amit nekem baromira nem szabadna. Most úgy oldottam meg, hogy 30-40g főző tejszínt öntök hozzá. Kevesebb az inzulinválasz mint a tejjel.Már van pozitív tünet a hajamnàl.Próbáltam a magtejet nem volt ugyanaz az élmény amit csak a tejes kávé tud nyújtani. :-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook