Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem otthon dolgozó több gyermekes anyák - nyári "gyermekelhelyezés"? fórum

Nem otthon dolgozó több gyermekes anyák - nyári "gyermekelhelyezés"? (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 15. 06:53

No, most meg a szrtájkok.. Mint megoldandó feladat őrzésileg.


Anyám csak annyit kérdezett: "és mit fog szólni ehhez a nagymamák szakszervezete??" :-)


Mind amellett, hogy az alapvető változás szándékával az oktatásban nehéz nem egyetérteni..

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 10. 20:24

Sajnos írtam, hogy az auti fiam sulijában nincs ilyen lehetőség, és a másikéban is 3 hét július elejéig..


Az a helyzet, hogy meglepő módon kevesen vagyunk, akiknek ILYEN INTÉZMÉNYBEN ez gond, mert a legtöbben otthon vannak, vagy otthonról dolgoznak...


Pl a nagyothallóknál, ahova a kicsi jár, konkrétan egész oviból és a suliból (alsóból) sokszor alig jön össze a 6 gyerek, és ebből 3-4 a mi magatartászavaros csoportunkból van...


Sajnos vagy tényleg nagy a baj, vagy hozzászoktak az anyucik, hogy jár az ápolási, meg a segély..


Az alapítványiban meg általában ki tudják a szülők fizetni a 45/hetet is, a legtöbben nem nagycsaládosok..


Ettől még érdeklődök természetesen, azért nyitottam ezt a fórumot is, trapiti már adott konkrét tippet is..

28. finomfőzelék (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 10. 20:17

Nálunk mindig volt ügyeletes óvoda, amelyik fogadta ugyanúgy a gyerekeket, ha az ő ovijuk zárva volt a nyári szünetben. A tanároktól kellene érdeklődnöd, mert a problémás gyerekek gondolom nem sima iskolába járnak és nem te vagy az egyetlen szülő, akinek ez gondot jelenthet. Speciális táborokat is meg lehetne pályázni, keress rá az interneten.


Nem tudom, melyik szülő tudja a nyarat megúszni egy vagyon kifizetése nélkül.

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Katus3)
2016. ápr. 10. 20:07

Én Szentendrén dolgozom, régebben meg Budaörs mellett laktam.. Hát igen, már ott is némileg más az élet.

De ez így van jól.

26. katus3 (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 10. 12:28
Értem. Valóban nem Pest, hanem mellette lévő kisvàros. 800 fős iskola van,25 gyerek lehet egyszerre maximum a tàborban.
25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Katus3)
2016. ápr. 10. 09:22

Értem, és ez tök jó.

Ha jól értem, nem fővárosi vagy. Talán vidéken még személyesebb ügyüknek érzik az emberek a gyerekek dolgát. Tehát jobban saját a saját. Ennek az általam említett tábornak is az lehetett a baja, hogy a nagy 11. kerület összes iskolája ömlesztve volt, és nagyon személytelen volt. Ha csak a mi lakótelepünk lett volna, akkor megint más a leányzó fekvése, mert ott azért egy faluhoz, vagy kisvároshoz hasonlóak a mikroviszonyok.


Meg talán ti is élvezitek, ha jól gondolom, és nem összeszorult gyomorral mentek eleve oda.. Az se mindegy.


Speciális eset és speciális eset között is van különbség... Árpimat el tudom képzelni ilyen helyen, ő még az a speciális eset, akire egy kis odafigyelés elég, és neki nem annyira autisztikus jellegűek a gondok.


Feri autista, nála másként működnek a dolgok. Ha ő ott megcsap, vagy csak szimplán leüvölt valakit, vagy porig aláz, aki éppen nem az általa gondolt szabályfelfogás szerint csinál valamit, vagy valamit éppen nem tud, amit szerinte egy ilyen korú gyereknek tudnia kéne, annak nincs jó vége.


A sértett sírva megy haza anyucihoz, anyuci követeli, hogy az ilyen szörnyű alakokat távolítsák el, vagy feljelenti - és az ő szempontjából még igaza is lehet. Feri szintén a földön fetrengve, szinte beszédre is képtelenül várna, mert ő nagyon nem akart senkit bántani, csak még ezt sem igen tudja megfogalmazni. Ő nem regenerálódik egy komolyabb konfliktus után, az hetekbe telik.


Én meg ebbe már nem szeretnék belefutni, volt már elég ilyen helyzetem, ez nekem sem kell.


Legalábbis esélyes, hogy ez történik. Aztán persze voltak már csodák, mint két éve a Törptáborban, ahol volt egy balhé mentes hét..


És még csak nem is mindig a szűken vett autistabarát környezet, vagy a gyógypedagógusok száma a döntő, hanem ki tudja, valamilyen azonnal eldőlő szimpátia jellegű kapcsolat a pedagógussal. Meg legalább a 20 alatti gyereklétszám, de inkább 10.. Nem is a pedagógus száma a fontos, hanem hogy körülötte kevés ember legyen. Meg a jóisten akarata..

24. katus3 (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 10. 08:15
Nimcs rossz híre. 5 felnőtt van a gyerekekkel egyszerre, reggeli utàn kézműves foglalkozás, jàték van, ebéd után csendespihenő, ha olyan az idő kint is lehet játszani, minden nap gyümölcsöt esznek, aki speciális eset arra külön is figyelve van. Tudom miről beszélek, a sulinkban dolgozom és múlt nyàron egy hetet én is voltam a gyerekekkel. Sosem volt gond. :-)
23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Katus3)
2016. ápr. 10. 07:12

De azért gondoltam rá, hogy esetleg elmegyek személyesen, megnézem a napközis tábort, hátha találok ott valami jófej pedagógust, aki kijönne Fecóval..


Sose lehet tudni.


Egyébként felétek nincs ezeknek a táboroknak rossz híre?

Nem voltam egy elkényeztetett fruska, anyámék mindig 8 órában dolgoztak, de engem anyám egyszer küldött el két hétre ilyenbe, és azóta is azt emlegetem neki, hogy ilyet hogyan tehetett velem.. Pedig Kamaraerdőn, gyönyör helyen volt, stb... Csak valahogy olyan személytelennek éreztem, meg nem a társaimmal kerültem egy RAJBA.. :-) Mások se szerették, de nagyon nem..


De azért egy próbát megér, igazad van.


Két éve volt még a 11. kerületben egy hasonló, bár kicsit színvonalasabb úszós tábor, ahol 1 hétig megvolt...

22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Sorrentina)
2016. ápr. 10. 07:07

Apuka teljesen speciális, filmes, tehát neki 1 nap szabija sincs, ha film van. Kicsit drágába kerülne:-).

Mivel vezető kellékkészítő, nélküle nincs forgatás, és mondjuk azért fizetni egy 5+-os hotelban a Tom Hanksnek meg a stábjának 1-2 napot, hogy ő itthon lehessen, az nem kerülne többe pár 10 milliónál...


Ő sajna akkor sem tudott eljönni, amikor szültem, sőt akkor sem, amikor haza kellett volna vinnie a kórházból. Ott ültem délután 5-kor a mózeskosárral a folyosón...


No jó, ő csak annyit ígért nekem a házasságunk elején, hogy ne fogok mellette unatkozni. Pedig akkor még nem is filmezett... :-)


Egyébként mondott olyanokat, hogy nyáron nem lesz film, de én ezt egyrészt akkor hiszem el, ha elmúlt, másrészt az meg azt jelenti, hogy a nem kicsi gépparkunk karbantartását kell végezze, ami szintén nem kis meló. Jó, abból elvileg azért 1-2 napot itthon tud maradni...


Hát remélem, de még akkor is marad megoldandó nap meg hét elég..


Ugyanis rá sem szívesen bízom a sok gyereket egyszerre..

21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Katus3)
2016. ápr. 10. 07:00

De van, csak éppen autistát, magatartászavaros diszfáziást nem fogadnak. Illetve, ha fogadnának a fiam akkor sem alkalmas arra, hogy 20-30 idegen közé menjen. Ez sajna nekünk nem megy.


A saját sulija alapítványi suli, ott nincs ilyen. Vannak nyári táborok, 45-50000/hét.


Fog is menni, de azért nem egész nyáron...


Erre a napközisre lehet, a lányomat 1-2 hétre rábeszélem, de úgy tudom, tavaly nálunk ez is nem a saját suliba volt, hanem több kilométerre egye sporttelepen. Ami jó is, rossz is...


Tehát igen, van, de a két problémás fiamnak ez sajna nem megoldás...

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2016. ápr. 10. 06:55

Jól látod..

Az a szerencse, hogy vannak nagyszülők, és azért nem minden hetet kell minden gyereknek megoldani. A bölcsiben meg csak egy hónap szünet van, az azért nagyon jó.


A nagyszülők is úgy mennek nyaralni, hogy 1 gyereket visznek magukkal.


Szigorúan egyet. Érdekes, ha egyesével vannak, akkor mindegyik maximálisan problémamentes. De még csak dicsekedni is lehet velük, olyanok. A baj akkor van, ha egy hasonló korú lény 100m-es körzeten belülre kerül...


Ezért is van az, hogy amennyire lehet, a szétválasztós módszer a legjobb, akkor nem őrül meg, aki velük van.

19. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 21:39

Ebben teljesen egyetértek veled, mert egyrészt ha más korúak a gyerekek, más programokat igényelnek, ha meg otthon vannak egy bébiszitterrel, előbb utóbb az a vége, hogy több tévézés lesz meg ilyenek. A napközikben meg több felnőtt figyel rájuk és külön napirendek vannak, a program változatos és nem is tudják magukat kivonni alóla, mert ugye nem otthon vannak. Én ezért is preferálom, hogy inkább napközi legyen, ne bébicsősz. Csak gondoltam, lehet, hogy neked kényelmesebb lenne.


Nekem még árban sem ugyanaz jönne ki, mert egy gyerek hetidíja egy közepes napköziben pont annyi, amibe 1 NAP bébiszitter van, de ezzel szemben a napköziben ugye többet foglalkoznak velük még egy közepes napköziben is, mert ott is viszik őket strandra, kirándulni, stb. Ha pedig egy jobb napközit veszek figyelembe, az edzőtábor mintára van, de reggel viszem, délután hozom őket, nem ott alvásos, ez 2x annyiba kerül, mint a közepesen jók, vagyis 2 nap béniszitter, na de nagyságrendekkel több dolgot csinálnak, mintha vele lennének, eleve fejlesztőbb, specifikus napirend van.


Egyébként elhiszem, hogy ennyi gyerekre természetesen nem lesz elég a fizud, de nem hiszem, hogy a párod ezt rosszalja, hiszen csak nyárról van szó, még ha többe is kerül mint a te pénzed, attól még nem lenne jó csak emiatt a 2 hónap miatt otthagyni a melót, nem? Szóval lehet mondani, hogy akkor igen, gyakorlatilag tök mindegy lenne, hogy otthon vagy, vagy melózol, ha ilyen sokba kerül a nyár, de a hangsúly pont azon van, hogy ez csak a nyárra vonatkozik, évközben meg már nem szívsz emiatt, mert behozod a lemaradást.

18. katus3 (válaszként erre: 16. - Sorrentina)
2016. ápr. 9. 21:37
Akkor azért valószínű hogy van szinte mindenhol ez a lehetőség. :-)
17. Sorrentina (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 21:36
Apuka nem tud elmenni szabadságra? Mert gondolom neki is van 4-5 hét szabija, így be tudnátok osztani.
16. Sorrentina (válaszként erre: 15. - Katus3)
2016. ápr. 9. 21:34
Ilyen a mi régi városunkban is van, ingyenes, csak az étkezésért kell fizetni, és van egy csomó program: kirándulások, strandolás, stb. Én felügyelőként voltam ott 2 hétig, tanárként dolgoztam akkor, az iskola osztott be. Speciális igényű gyerekeket is fogadtak. Ez mondjuk azért volt gond, mert az első pár hétben egyetlen szakember, gyógypedagógus sem volt, egy sima nyelvtanár vagy kémia tanár pedig nincs arra felkészítve, hogy speciális gyerekekkel foglalkozzon, főleg úgy, hogy semmilyen információt nem kaptunk a gyerekekről.
15. katus3
2016. ápr. 9. 20:54
Sziasztok. Jól értelmezem hogy nincs mindenhol nyàri napközi? Nálunk vége a sulinak, és rà kb. 1 hétre kezdődik ez a napközi, reggel 7-től elvileg 4-ig, vagy amíg el nem viszik az utolsó gyereket. Napi 3 étkezés van benne, heti 1 kirándulás, teljesen ingyenes. Aki fizet a suliban menzàt, annak itt is csak azt kell, tehàt havi 8000 ft. Szerintem ilyen lehetőség máshol is van.
2016. ápr. 9. 14:42

Szóval még egyszer köszi az ötleteket, ilyenekre gondoltam, hogy írtok...


Azért az meg már olyan jó, - hogy a jóról is legyen szó, - hogy a nagylányom már olyan önálló, egyedül jön-megy a suliból, nyárra is már megvannak a fix programjai, és ő már egyedül is elvan itthon. Az egy más dolog, hogy ha lehet, ne legyen heteket egyedül, inkább nagyinál legyen, vagy jöjjön velem dolgozni. Sőt, pár órára már Fecó is itthon tud maradni..


Azért ha messziről is, de látszik az alagút vége.. Még 2-3 ilyen problémásabb nyár, aztán meg itt fogok unatkozni, és visszasírom ezt...

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2016. ápr. 9. 14:37

Megnéztem, 30000 egy hét...

Nem kevés, de ennyik...


Viszont az nagyon fontos infó, hogy itt legalább szóba álltak "problémásabb" gyerekkel is..


A bébiszitteres verzióval az is a bajom, hogy azt a gondot nem oldja meg, hogy más kell a 3 évesemnek, és más a 9 évesnek. Mert vagy az egyik szenved a programtól, vagy a másik...

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2016. ápr. 9. 14:31

Ez szuper, ilyen ötleteket gondoltam, meg tapasztalatokat..


Igen, te tudod, milyen, amikor egy napig vagy valahol, és többet sose..:-)


Utána fogok nézni.

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2016. ápr. 9. 14:30

Igen, ha havi 100-ból meglenne, még nem szólnék semmit..

De nincs meg annyiból, kértem konkrét ajánlatokat...


Havi százért nem jön el senki napi 9 órában 3-4 rossz gyerekkel kínlódni.

Aki igen, az meg ne jöjjön.. Érted..:-)

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2016. ápr. 9. 14:28

Az ovisokkal itt Mo.-on nincs olyan nagy gond, mert csak 4-5 hét szünet van nyáron, és arra az időre is biztosítanak ügyeletet kérésre másik oviban, ha minden kötél szakad... Bölcsiben is.


Persze, aki tudja, nyilván nem küldi máshová a gyereket, de ha nincs más, ez is egy megoldás, tehát VAN megoldás.


Persze, ha több ovis van, vagy ovis-bölcsis, akkor simán lehet, hogy az egyik helyen júniusban, a másikban meg augusztusban van a szünet, tehát pont 8 hét a négy helyett a szülőknek...


Nálunk az a baj - tudom, velünk mindig baj van - hogy az ovisom is iskolarendszerű speciális intézetbe jár, és ott biza a teljes nyár szünet...


A kicsit is szívesen vinném ide, de pont ez a tény gondolkoztat el, hogy még 4 évig ezt megoldani... De inkább ezt oldom, csak év közben jó helye legyen a gyereknek..

9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2016. ápr. 9. 14:23

Igen, jó gondolat, ez logikus lenne, én is sokat pörögtem ez a téma körül, még akkor is, amikor kezdtem, és még nem volt biztos a kicsi bölcsije.


Csak az a baj, hogy 4, de még 3 gyerekre is hozzánk csak speciális tudású, és fizikai erejű ember jöhetne.


Próbálkoztam én év közben is nyugdíjas pedagógussal, akit imádtunk, de ő is úgy tudott segíteni, ha ÉN OTT VOLTAM. Esténként jött kb. 2 órára segíteni. Sajnos az enyémekkel nem bír el napi 8 órában egy ilyen hölgy. Ez már több próbálkozás során világossá vált, ráadásul a fiúknak több hét, amire egy új embert elfogadnak.


A másik meg, hogy egy keményebb, képzettebb valaki nem jön el 2-3 ezer/óra alatt ilyen nehéz helyre. Az meg, ha napi 20ezerrel számolunk, akkor heti száz, havi 400 tisztán. De még ha csak 250, az is nagyon sok...


Én meg konkrétan a 6 órás asszisztensi munkámmal havi 100-at hozok haza..


Én nagyon keveset keresek, azért csinálom, mert egy mérnök-szakértői intézetben vagyok műszaki asszisztens, és itt van lehetőségem később előrelépni mérnöknek, és addig is tanulni, és nem felejteni... 4 gyerek után ez sem volt kis dolog, hogy egyáltalán lett helyem, meg hivatalos részben állami munkahelyem..


Tavaly kezdtem dolgozni, tehát idén már a teljes mennyiségű szabadságomat kapom. Az meg alapból 20 nap+8 a gyerekekre.. És 4-et ebből kötelezően tartalékolni kell év végére, meg nyilván magamnak is nem mehet el nyáron az összes. Ennél több szabim sajna évekig nem lesz, mert még fiatal vagyok...


A szünet meg 10 hét talán, vagy 11, tehát 50-55 munkanap..


Ez sajna itt Mo.-on komoly gond, nem csak nekem, sőt, én még jó helyzetben vagyok, mert vannak nagyszülők...


Nyáron ritkán betegek, meg arra ott van a táppénz... Az a kisebbik baj.


Volt egy szuper önkéntes nénikénk, ő talán még bírt volna 3-4 napot, de ő sajna nem vállal pénzért, akárhogy kértem, és idén a saját családjánál is több a dolog (11unokája van :-)).

De hát Judit néni csak egy van sajnos, gondoltam már, írok egyszer egy cikket róla..

2016. ápr. 9. 14:07
Köszönöm lányok mindjárt rendesen is végigolvasom...
7. trapiti (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 09:29
Zuglóhoz közel a Kölyökvadon nyári táborait jó szívvel ajánlom, amikor az én lányom járt akkor árban is egészen jó volt, a játszóház tulajdonosai mindketten pedagógusok, problémás gyerekkel is jól bánnak. Mi közvetlenül azután kerülteünk oda pár hétre amikor a lánykámat a másik táborból kidobták. Náluk semmi gond nem volt vele :)
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2016. ápr. 9. 09:27

Értem... az iskolást végül nem kellett kipróbálnunk, de az árak már pár éve is döbbenetesek voltak. Ha jól emlékszem, 25.000/hét körül volt 3 éve a legolcsóbb ami elfogadható minőségű is volt.


De havi 100-ért tényleg már inkább bébiszitter, főleg ha több gyerek helyzetét kell megoldani.

5. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2016. ápr. 9. 09:23

Én ellenkezőleg, iskolás nyári napközikből óriási választék van, sportos, strandos, kreatív, állatfarm, balettos, minden. Egészen a sulikezdés napjáig tartanak, heti díj van, váltogathatom is. De ovisoknak csak nagyon kevés ilyen napközit találok, igaz, az ovi az kitart júni végéig, de igyekezni kell lefoglalni azt az egyet, ami megfelel az ízlésemnek minden téren (típus, távolság, ár és minőség viszonya). Nem csoda, hogy alig várom, hogy ő is iskolás legyen, így mehetnek egy helyre. Mondjuk már egy csomót ismerek, évek alatt megtanultam, melyikbe ne is vigyem, mert nem szeretik, így leszűkült a kör:)


A nagy pedig az idén már lehet "vigyázó" is, szóval az övét már nem kell kifizetni, de nem is kap semmi pénzt érte, mégis azért biztonságban tudom, hogy a napköziben vannak a haverjaival csak immár szervezik a játékokat és vigyáznak (felnőtt segítséggel) a kisebbekre.

4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 09:13
Nyári napközi. A nyári fizum nagy része erre megy el, szerencsére nem csak ebből kell élni. Ha betegek (nyáron ritka), akkor nagyi, de én is sokszor itthonról dolgozom, megoldható. Több gyereknél, főleg nálad, én bébiszitterben gondolkodnék. Abba nyugodj bele, hogy elvisz egy parttime-nyi fizut kábé, de végülis csak nyárról van szó. Jövőre meg nyilván lesz már több szabid:)
3. trapiti (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 08:20
Több gyereknél lehet hogy megéri megfizetbi egy embert egy hónapig aki velük van míg dolgozol... nyugdíjas tanítónéni stb.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - 4c1a787e8f)
2016. ápr. 9. 08:17

Igaz egy gyerekkel ugyanezzel kínlódtunk. Volt olyan napközis tábor ahonnét nemes egyszerűséggel a 2. nap után kidobták. 3 hétre volt befizetve...

Dolgozni 1/2 8-ra jártam.

A megoldás végül egy magánovi volt ahová bevették 1-2 hónapra. Iskolással fogalmam sincs hogy csinálnám :(

2016. ápr. 9. 07:43
Sziasztok! Ez lesz életem első olyan nyara nagycsaládosként, amikor fix munkahelyen dolgozom, törvény szerint számított szabadságom van, ami ugye nem három hónap, de még csak nem is két és fél. Persze, ezt eddig is tudtam, hogy ez el fog jönni, de most már közeledik. Egyrészt beszéljünk a problémáról, másrészt jogot nem sértve akár ötleteket, tanácsokat is adhatunk egymásnak, ha valaki hall valami jó lehetőséget. Mert egy-egy 30-40 ezres, főleg fejlesztő tábor belefér, de 4X12 azért nem. Vannak nagyszülők, segítenek is, de azért őket se lehet mindig gépnek nézni. Ja, és persze a négyből kettő azért problémás, tehát a "normál napközisbe" nem igen tudom benyomni, bár idén itt Zuglóban még nem is láttam kiírva a napközis táborokat sem... Viszont lépni meg kellene, mert a jobb helyek meg már kezdenek betelni. Ja, külön jó, hogy sok tábor 8-tól van. Hát 8-ra nekem már vidéken kell lennem a munkahelyemen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook