Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
39235. nikki16 (válaszként erre: 39224. - Dolina77)
febr. 29. 08:49

Szia!


Nekem ott volt 3 beültetésem, és sajnos nem sikerült. Mindegyik FET volt, az utolsó előtt saját magamtól elmentem immunológiai vizsgálatra is, így akkor kaptam lipidet. Akkor kémiai terhességgel zártuk.

Egy kicsi klinika, kedves személyzettel, de hogy milyen minőségű embriót kaptunk azt nem tudni, mert nem volt besorolás csak, hogy D5 napos.

Nyilván mindenki azt ajánlja ahol sikerül...

Most Brnoba folytatjuk, Reprofit, majd kiderül, hogy mi a különbség. Annyi, hogy a megtermékenyítés során itt ajánlották MACS-et is, és ET lesz.

39234. Juli76
febr. 28. 23:04
Sziasztok! Ebben a körben szerettük volna kérni a genetikai vizsgálatot és azt írta a koordinátorom, hogy ha nem tudnák elvégezni a genetikai vizsgálatot, akkor kérjük-e az embriók fagyasztását. " fennállhat olyan eset, hogy az embrióból látják az embriológusok, hogy a mintavételt nem élné túl, de magában a fagyasztást igen. Mivel fiatal donorról van szó,ilyen embriók is lehetnek a beültetés után életképesek, de a genetikai vizsgálatot nem tudnánk rajtuk elvégezni." Szerintetek most mi tévők legyünk? Kérjük a fagyasztást vizsgálat nélkül is? Azért kértük a vizsgálatot, hogy csak a jó embriók legyenek beültetve.
39233. zsuko84 (válaszként erre: 39231. - Ani1020)
febr. 28. 19:48

Szia!

Pozsonyban még nem próbáltam a klinikát. Én úgy gondolom, hogy Bagócsi Brnonban és Pozsonyban is ugyanazokat a módszereket alkalmazza.

39232. Ani1020 (válaszként erre: 39219. - Nita05)
febr. 28. 17:46

Szia Nita05!

Köszönöm szépen! Nekünk bármi jó, mindent igyekszünk megtenni, hogy baba legyen. Nincs gondom az angollal, de szakszavakat nyilván nem tudok. Az megnyugtató, hogy van koordinátor.

Remélem Istenhegyen is sikerül Imre Rubennel egyeztetni normálisan. Immunológiai kivizsgálás ott volt, csak nem nála, hanem Molnár-G. Bélánál. Nyáron hozzá kaptunk időpontot.

39231. Ani1020 (válaszként erre: 39217. - Zsuko84)
febr. 28. 17:43

Szia Zsuko84!

Köszönöm szépen! A lombikot eredetileg Férj rossz értékei miatt javasolták. Nekem 1. ET 13 petesejt lett, abból 12 jó volt, 7 termékenyült meg, 5. napra 2 maradt. 2. 16/16 petesejt 9 megtermékenyülés, 3. napra 8 maradt, 2-t adtak vissza, majd 5. napra 2 maradt, azok lettek fagyasztva. FET-nél 1 éledt fel, az sem tapadt meg. 3. lombik 6/6 petesejt, 5 termékenyült meg 5. napra 2 maradt.

Azóta Istenhegyen megvolt az immunológiai kivizsgálás TH1 enyhe túlsúly, NK 16, ami magas. Smoflipid infúzió, Plaquenil, Medrol javasolva. Méhtükrözés megvolt, méhsövény megműtve, átjárhatósági is megcsináltatva, egyik sem átjárható. Szóval csak lombik lehet.

Ezért megyünk Istenhegyre dr. Imre Rubenhez. Tapolcára nem szeretnénk visszamenni.

Ha Pozsonyban és Brno-ban is Bagócsi doktor csinálja, akkor is van különbség?

39230. TAndi86 (válaszként erre: 39227. - Juli76)
febr. 28. 05:59
Reprogenesisnél MACS volt, ott 1 embrió ment át a PGS-en, de sajnos nem sikerült a beültetés, majd itthon, az azóta már bezárt, Reprosysban volt a fagyasztás-olvasztás, ami egy erős szelekciós eljárás. Mindegyik saját sejtes volt.
39229. Barack0704 (válaszként erre: 39228. - Juli76)
febr. 27. 22:57
Reprofit-Bagócsi
39228. Juli76 (válaszként erre: 39225. - Barack0704)
febr. 27. 21:54
Melyik intézetnél voltatok?
39227. Juli76 (válaszként erre: 39226. - TAndi86)
febr. 27. 21:21
Melyik intézetnél voltatok? Ez a fagyasztás-olvasztás javítja a spermák minőségét?
39226. TAndi86 (válaszként erre: 39221. - Juli76)
febr. 27. 12:59
Férjemnél 44%-os fragmentáltság volt, rossz morfológia, alacsony mennyiség. Nekünk végül a spermium fagyasztásával-olvasztásával sikerült 3 db embrió, 1 db lett beültetésre alkalmas, amiből a kisfiúnk született.
39225. Barack0704 (válaszként erre: 39221. - Juli76)
febr. 27. 11:13
Szia! Nálunk ugyan “csak” 25,7% lett , a morfológia szintén 1%, de tavaly megszuletett a kisbabánk, nekünk PICSI és MACS volt, ezzekkel garantálták a két embriót.
39224. Dolina77
febr. 27. 11:09
Sziasztok. Van valakinek tapasztalata a kassai SPLN Klinikával kapcsolatban? Köszönöm szépen. :)
39223. Panna07 (válaszként erre: 39221. - Juli76)
febr. 26. 23:17
Szia! Tapasztalatom nincsen, de itt a fórumon azt olvastam, hogy ekkora Dns frag értéknél MACS eljárást alkalmaztak, az segíthet.
39222. Hannelore (válaszként erre: 39220. - Zsuko84)
febr. 26. 22:11
Köszi a gyógyszerrel kapcsolatos megerősítést. Még mindig nem kaptam választ, pedig a hétfői napra ígérték. Most már biztos hogy kérni fogom az orvosváltást. Köszönöm a doktornővel kapcsolatos infókat, ajánlást is! Hana Pospisilová dr.nőről már más helyen is olvastam pozitív tapasztalatokat.
39221. Juli76
febr. 26. 14:04
Sziasztok! Újabb kör előtt állunk, a párom dns fragmenáltsága 36% lett, morfológia 1%. Van vki, akinek sikerült ilyen eredményekkel és milyen módszerrel válogatták a spermákat? Idáig nálunk picsi es mfss módszert alkalmaztak. Köszönöm a válaszokat!
39220. zsuko84 (válaszként erre: 39218. - Hannelore)
febr. 25. 08:25

Nekem is Emese a koordinátorom, én is elégedett vagyok vele. Azt hittem Henrietta, mert ott szoktak ilyen fennakadások lenni. Ez most szerintem is Bagócsi miatt megy ilyen lassan, teljesen el van úszva.

A gyógyszereket most biztos nem kell tovább szedned. Amikor nekem nem volt beültetés, akkor simán mindent csak abba kellett hagyni egyik percről a másikra. Bocsi, ha korábban félreérthető voltam, én arra az esetre írtam, hogy tovább kell szedni minimum a 10. hétig, amikor lesz beültetés és sikerül.

Akiről jókat hallottam, az Hana Pospíšilová doktornő. Személyes tapasztalatom csak annyi van vele, hogy a saját sejtes lombikomnál ő csinálta a leszívást, de mástól már hallottam, hogy ő az orvosa és nagyon elégedett volt.

39219. Nita05 (válaszként erre: 39216. - Ani1020)
febr. 24. 19:57

Szia Ani1020


Én voltam többször Imre Ruben dokinál, mehtukrözesen illetve ő segítségével oldódott meg a túl vékony méhnyálkahartya problémám. E-mailben is válaszol bármikor, kedves és segítőkész.


Brno-ban lombikozunk, itt magyar a koordinátor, beültetesnel is benn tud lenni ha kell és akkor nem kell az angol, ő fordít, nekem nem volt benn de nem volt gond az angol pár mondatos párbeszéd zajlik csak.

39218. Hannelore (válaszként erre: 39215. - Zsuko84)
febr. 24. 18:34
Emese a koordinátorom. Ő eddig mindig nagyon precíz és gyors volt, nem hiszem hogy rajta múlt. Valószínű hogy Bagócsi nem végzi olyan körültekintéssel a munkáját, mint ha kevesebb betege lenne. Azt például erősen kétlem, hogy egy offolt beültetéskor tovább kellene szedni a gyógyszereket a ciklus második felében. Minek? Valószínű hétfőn jön majd az instrukció hogy elhagyhatom, amit már hétvége előtt is közölhettek volna. Azt hiszem váltok orvost is. (Korábban Henrietta volt a koordinátorunk) Tudtok esetleg ajánlani orvosnőt a Reprofitban?
39217. zsuko84 (válaszként erre: 39216. - Ani1020)
febr. 24. 08:07

Szia! Imre Rubennél még nem voltam, de itt a fórumon jókat olvastam róla. Mostanában méhtükrözés kapcsán beszélgettek róla itt a lányok.

Én csak Brnoról tudok tapasztalatot írni. A Reprofitban voltam tavaly saját sejtes lombikon, ég és föld volt a különbség az itthoni lombikokhoz képest. Nekem mindig kevés petesejtet sikerült nyerni és abból is alig maradt valami, amit be tudtak ültetni. Akkor adtam fel itthon, amikor a 4 leszívott petesejtből mind éretlen volt. Utána mentünk ki Brnoba és sokkal kevesebb hormonnal érték el azt, hogy 5 leszívott petesejtből 5 megtermékenyült. Az más kérdés, hogy az 5. napig csak kettő jutott el, aztán a PGS vizsgálaton az az egy, akit fagyasztani tudtak, megbukott. Én elégedett voltam a saját sejtesnél a Reprofittal. Azt viszont megemlíteném, hogy ott egy magyar orvos van, Bagócsi doktor és az összes magyar páciens hozzá tartozik. Emellett pedig Pozsonyban is dolgozik Bagócsi, szóval iszonyatosan elúsztak. Vannak magyar koordinátorok, itt nem kell angolból nagyon toppon lenni, mindent tudsz intézni magyarul.

39216. Ani1020
febr. 23. 20:49

Sziasztok!

A lombik életre-halálra fórumba írtam eddig, de ott javasolták, hogy Nektek tegyem fel a kérdéseimet.

Imre Rubenhez kaptam időpontot, mielőtt a külföldi lombiknak nekivágunk. Mi lehet tudni a doktor úrról?

Mit javasoltok hova érdemes menni külföldön (Nyitra, Brno, Pozsony....)? Saját embriós lombik lenne. (Eddig volt 3 ET+1FEt, de kapufa mindegyik.)

Bármelyik külföldi klinikán mennyire kell toppon lenni angolból?

Köszönöm szépen a segítséget!

39215. zsuko84 (válaszként erre: 39213. - Hannelore)
febr. 23. 20:46
Értem. Szerintem is későn válaszoltak. Hamarabb szoktak. Ki a koordinátorod?
39214. Hannelore (válaszként erre: 39212. - B8311)
febr. 23. 19:30
Sajnálom, hogy nem sikerült.. :( Egyébként nekem is donoros FET lett volna.
39213. Hannelore (válaszként erre: 39211. - Zsuko84)
febr. 23. 19:18
Tegnap voltam UH-on is, és laboron is. Az uh alapján javasolták az Ovitrellet még tegnap beadni, és kértek plusz labort (E2, LH). Tegnap még úgy írták, hogy a Cyclogestet szombattól kell elkezdenem alkalmazni, és jövő csütörtökön beültetés, ha jó lesz a labor. Viszont a laboreredményt a progeszteronnal együtt csak mára értékelték ki, és ma már azt mondták, amit már írtam is, hogy beültetés off ebben a ciklusban a progi érték miatt. Hozzáteszem hogy ma rájuk írtam, mert gyanús volt már hogy nem jön a javaslat a laborra, és utána írták meg. Szóval olyan mintha megakadt volna náluk a dolog. Tegnap 17 órától majdnem 24 órán keresztül nem értékelték ki a laboromat. Én pedig elfogadom, ha most nem okés a beültetés vmi miatt, csak nem szeretek feleslegesen hormonokat magamba tömni.
39212. B8311 (válaszként erre: 39205. - Hannelore)
febr. 23. 17:52
Szia! Nekem csak Estrofem, cyclogest volt, majd Prouletex injekció beültetés után. Mondjuk nem sikerült.... Nekem is FET volt, de donoros.
39211. zsuko84 (válaszként erre: 39210. - Hannelore)
febr. 23. 17:34

Az a helyzet, hogy én Ovitrellet eddig csak a saját sejtes lombikoknál kaptam. Ha ma voltál a 14. napi ultrahangon, akkor gondolom ultrahang lelet se volt náluk. Nem tudom, hogy az esetedben miért volt szükség Ovitrellere.

Az Estofermet általában a 10. hétig adni szokták, szerintem azt majd a következő körben is folyamatosan szedned kell. A Cyclogest meg majd kb 14-16 napon csatlakozik be, attól függ Brno mikor kezdi el adagoltatni. Az Estoferm és a Cyclogest is kelleni fog az Ovitrelletől függetlenül.

39210. Hannelore (válaszként erre: 39209. - Zsuko84)
febr. 23. 16:58

Köszönöm Zsuko! Jó tudni, hogy mire kell gyúrni. Már csak az a kérdés, hogyan. Arról van elképzelésed esetleg, hogy most az Ovitrelle miatt kell továbbra is szednem az Estrofemet, és féladagban majd a Cyclogestet is? Vagy minek?

Mivel a labor utáni nap délutánján jött a válasz az értékekre, az is felmerül bennem, hogy lehet Bagócsi leterheltsége az oka hogy az injekciót feleslegesen kellett beadnom. Ez esetben lehet váltanék orvost is, hogy ne járjak többet így.

39209. zsuko84 (válaszként erre: 39208. - Hannelore)
febr. 23. 16:24

Sajnálom, hogy nem lesz beültetés. ☹️

A progeszteron szintnek a progeszteron pótlás megkezdésének napján 4,134 nmol/l (1,3 ng/ml) alatt kell, hogy legyen. Amikortól elkezdik adatni a progeszteront, onnantól 120 óra múlva lesz a beültetés. A nagy átlagnak ez a megfelelő beültetési időpont.

39208. Hannelore
febr. 23. 16:15
Sajnos a progeszteron szintem miatt a beültetést ebben a ciklusban lefújták. Tudnátok segíteni megérteni, hogy miért lehet magas a 8,43 nmol/l érték a 14. napon? Mennyi lehet vajon a max? Mert ez egy ovulációs fázisnak megfelelő érték a laborlelet szerint. Ezért nem értem, hogy akkor most miért fújták le a beültetést. Illetve akkor feleslegesen toltam magamba az Ovitrelle szurit? Ilyenkor lenne jó, ha orvossal is lehetne beszélni, nem csak irogatni a koordinátornak, és várni a választ. Kissé dühös vagyok és persze csalódott. :(
39207. Hannelore (válaszként erre: 39206. - Bargab)
febr. 23. 13:59
Köszönöm a válaszod! Jó tudni, hogy ez máskor is kellhet.
39206. bargab (válaszként erre: 39205. - Hannelore)
febr. 22. 22:27
Szia! Tüszőrepesztésre kell szúrni, hogy ne kavarjon be ha esetleg a szervezetben nem zajlik le természetesen a tüszőrepedés. Szerintem többféle protokoll van (plusz gondolom UH is ellenőrzik a tüszőket). Nekem is volt, hogy kellett szúrni de olyan is, hogy nem.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook