Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
37860. ValaMalDoran (válaszként erre: 37857. - 556cf89d0d)
2023. jún. 22. 13:37
Nekem a normál tartományban volt az Era szerint és volt is megtapadas.
37859. Gingili (válaszként erre: 37856. - 556cf89d0d)
2023. jún. 22. 13:30

Sziaa! Igen, júliusban megyünk. Egyet szeretnék beültetni, bár képzeld, hogy a rendszer nem úgy frissített, vagy valami probléma volt és nem csak 2 embrike lett, hanem 5☺️☺️


Nagyon izgulok,- alapvetően nekem semmilyen vizsgálatot nem csináltak, csak megkaptam, hogy majd szedjem be a hormonokat, meg legyen egy UH a 15. Nap körül, úgyhogy itt nézek körbe, hogy Ti milyen teszteket, meg kúrákat csináltok…

37858. Mara77 (válaszként erre: 37847. - Emy78)
2023. jún. 22. 13:19

Szia!

A te esetedben szerintem nagyon nehéz érdemben tanácsot adni. Mivel rögtön az első beültetés sikerült, s ráadásul a 14. hétig rendben fejlődött, valószínűsíthető, hogy komoly kezelendő problémád nincs. A donor megfelelő, a férjeddel kompatibilis; a méhed befogadó; immunológiai probléma, amely megakadályozná a megtapadást vagy kilökné az embriót pár hetesen, nincs. A legtöbbünk ezen a fórumon a sokadik beültetésnél sem jut el idáig, nemhogy az elsőnél. Az én laikus véleményem, hogy tragikus véletlen, ami veletek történt. Az, hogy a második embrió nem tapadt meg, nagyon szomorú, de levonni belőle sok következtetést nem érdemes - egyszerűen azért, mert egy fiatal donor petesejtjei sem mind jók, s az embriók egy része hibás, nem tud megtapadni.

Ha van még néhány fagyasztott embriótok, akkor én még tennék próbát eggyel-kettővel (és elég a folsav meg a terhesvitamin. Én szedtem mindenféle cuccot, amit csak el tudsz képzelni, de soha semmit se segítettek. A sikeres beültetésemnél már lemondtam róluk, csak folsavat szedtem. Még vitamint se). Ha a következő 1-2 beültetés sem sikerül, vagy ha már fogyóban vannak a fagyasztott embriók s nem akarsz új donoros kört fizetni, akkor a helyedben elmennék a ValaMalDoran által javasolt ERA-tesztre ellenőrizni, hogy elmozdult-e a beültetési ablak.

Nagyon szorítok neked.

37857. 556cf89d0d (válaszként erre: 37855. - Miri5)
2023. jún. 22. 12:56

Ha nem szeretnétek Emmat ( ami a méhen belüli nemjó bacikat mutatja ki, akkor széles spektrumú antibiotikummal ( pl. Clion ), csinálhatsz magadnak egy min. 8 napos kúrát, mert ha találnak vmit, akkor ezt írják fel.

Hozzá/utána nagyon fontos a Gynophilus-kúra, hogy visszaépítsd a jó bacikat. ( Gynophylus Restore vagy bármilyen hüvelyi probiotikum jó, vagy szájon át a Bonolact pro+ Femina, ugyanerre a célra.

Az ERA , ha eltérést mutat ki az implantációs ablakban, akkor általában 1 nappal ( 12 órával ) több progit írnak elő, vagy épp pár órával kevesebbet. Valahogy úgy érzem, hogy a kor előrehaladásával az implantációs ablak inkább + 6-12 órás progit kíván ( nekem is +12 óra, az ERA teszt-kor 48éves + 5 hónapos voltam, de ha valaki a még olvasó ERA-tesztet csináltató csajok közül -korral együtt megírná az eredményt, azt kistatisztikázhatnánk együtt ;)


Szóval az is lehet, hogy ha még van 3 embritek, aki ügyes, csinálsz most egy széles spektr. antibio kúrát + min. hüvelyi probiotikum ( hüvelyben vagy/és szájon át, a probiotikum min. 3-1 héttel a beülti előtt ) és teszteled a nem 5 napos, hanem a kiírt előtti nap este már plusz egy adag utrot, - akkor kb kimaxoltad az EMMA+ ERA ( ha több progi kéne beültiig) problémát.

De a legbiztosabb persze, ha megcsináltatod az ERAt te is, aztán aszerint lesz a beülti.


Azt hozzá kell tennem, hogy ez is orvos-függő, vannak olyan lombikos ( tapasztalt, 60as) orvosok, akik szerint pár órányi plusz progi nem oszt-nem szoroz.

Ki miben hisz. Én azt mondom, hogy vagy csináltasd meg az ERAt a köv. beülti előtt, vagy reszkírozz és antibio-kúra+ probiot + 12 órával korábban elkezdeni az előírt progit, ha elmúltál 45.

Ha nem jönne ez sem be, még mindig marad 2 embritek, de legalább kipróbáltál valami mást.

37856. 556cf89d0d (válaszként erre: 37822. - Gingili)
2023. jún. 22. 12:38

Szia Gingili, akkor júliusban már beülti Nektek is?

Szurkolok a leendő Kismamának, sok sikert!

A 2 embrit visszakértétek egyszerre, vagy két beültit terveztek 1-1 embrivel és tesókkal ? :)

37855. Miri5 (válaszként erre: 37854. - ValaMalDoran)
2023. jún. 21. 20:16

Értem sajnálom...Tudom mi ez 2 beültetés sikerúlt es az egyiket 8 héten a massikat 9 heten el kelett vettetni...

Igy veled érzek..tudom milyen fájdalmas......

37854. ValaMalDoran (válaszként erre: 37853. - Miri5)
2023. jún. 21. 19:32
Nekem nem ez volt a probléma. Az utolsó embrió megtapadt de nem maradt meg sajnos.
37853. Miri5 (válaszként erre: 37851. - ValaMalDoran)
2023. jún. 21. 15:14

És neked meglet az eredménye hogy megcsináltatad?Igy sikerült a beültés?

Akkor érdemes megcsináltatni?

Mert nem kevés pénz....sajnos

37852. RosaGina (válaszként erre: 37829. - Roxa)
2023. jún. 21. 14:10

Szia.

Nem kevés.

Nekem nem volt mellékhatás.

Mi következik? Amikor megértek a petesejtek leszívják őket :-)

37851. ValaMalDoran (válaszként erre: 37850. - Miri5)
2023. jún. 21. 13:57
Én Budapesten csinaltattam a forlife medicalban. De van több helyen is.
37850. Miri5
2023. jún. 21. 12:49
Megkerdezhetem hogy hol csinálják es hogyan ezt implantacios ablak vizsgalatot,?
37849. Emy78 (válaszként erre: 37848. - ValaMalDoran)
2023. jún. 21. 11:28
Nagyon köszönöm a válaszodat.
37848. ValaMalDoran (válaszként erre: 37847. - Emy78)
2023. jún. 21. 08:33
Szia! Én a barátnőm példáját tudom felhozni. 9 hetesen meghalt a babája. Aztán abortuszt csináltak neki. Lényeg,hogy utána eltolódott az implantacios ablak,de a klinika csak további 3 (!) sikertelen beültetés után javasolta az Era tesztet. Így újabb donorral újabb kört kellett kezdenie és az már sikerült is. Volt itt még valaki, akinek a szülés után változott az implantacios ablak, neki is több sikertelen beültetés volt. Biztos van, akinek nem változik ez, de szerintem olcsóbb az Era teszt, mint egy újabb donoros kör.
37847. Emy78
2023. jún. 20. 22:07

Sziasztok !


A segitségeteket szeretném kérni! Oktoberben volt az első beültetésünk ami elsőre sikerült is sajnos a 14 héten meghalt a baba nálam, fölcsavarta a köldökzsinort a nyakára.Január 4-én kellett megszülnöm. Nagyon megviselt, nagyon mélyre zuhantam. Egy honap utan tudtam annyira összeszedni maga, hogy pszichológus segitségét kérve lassan lassan feldolgoztam a veszteséget.Három honap pihenő következett jun 5-én volt a FET ami sajnos nem tapadt meg. A klinika azt javasolta, hogy akár most a következő ciklusba mehetnemk a következő beültetésre.Szeretném, ha sigitenétek aki már több tapasztalattal rendelkezik mit javasoltok mit tegyek esetleg milyen vizsgálatott csinaltassak meg vagy milyen vitaminokat szedje, hogy a kovetkező sikeruljön? Csak folsavat es Femosun terhesvitamint szedtem mind két alkalommal. Köszönöm a valaszitokat!

37846. Mara77 (válaszként erre: 37845. - Hannelore)
2023. jún. 20. 16:05
Megadhattam a következő értékeimet: súly, magasság, vércsoport, szemszín, hajszín, végzettségi szint (mármint hogy gimnázium, egyetem, ilyesmi). Az adatbázisukból kikeresik a hozzád leghasonlóbb donort. Nem mondhatnak róla semmit, újabb törvény alapján már ezeket a paramétereket sem. Nekem anno megírta a koordinátor, de nem tudom, most teszik-e.
37845. Hannelore
2023. jún. 20. 15:41
Nagyon köszönöm a válaszokat! El tudjátok mondani, hogy a Reprofitnál hogy történik a petesejt donor kiválasztása? Eléggé sokat kell várni az első konzultáció időpontjára. Addig csak agyalni tudok, hogy vajon mi lesz utána.
37844. Babszi76
2023. jún. 20. 13:27
Fogyjak.bocs az elírásért
37843. Babszi76
2023. jún. 20. 13:24
Immunológiára Medrolt kaptam 2 hónapos kúra. Van akinél ez vált be? Plusz Füli doki Saxendát írt fel hogy fogják. Nem tudom mehet e a kettő
37842. Chili23 (válaszként erre: 37840. - Zsizsi2)
2023. jún. 20. 13:05
Szia! Nagyon nagy gratula! :) Olyan jó ilyen híreket is olvasni!
37841. LIA7 (válaszként erre: 37840. - Zsizsi2)
2023. jún. 20. 12:15
Szívből gratulálok!🥰
37840. Zsizsi2
2023. jún. 20. 12:04

Sziasztok!

Reményt szeretnék mindenkinek adni,azoknak is akik kezdik feladni!!(énis így voltam!)

Rengeteg év van már mögöttünk, rengeteg klinika.

De….. nem szabad feladni , én már a végsőkig mentem,de nem adtam fel soha!!!

Második donoros körünkből megszületett a mi drága kisfiunk! Minden rendben van vele,gyönyörű gyermek!! Ennél nagyobb dolog nincs a földön!!

Tehát koronát igazít,és tovább!!! 🙏🏻🌸

Mindenkinek szívből kívánom,h teljesüljön az álma!!!🙏🏻🙏🏻🤞🏻🤞🏻🍀🍀😍

37839. Babszi76 (válaszként erre: 37838. - Babszi76)
2023. jún. 19. 19:06
Plusz a kiutazás benzin pályamatrica szállás.....
37838. Babszi76 (válaszként erre: 37835. - Hannelore)
2023. jún. 19. 19:03
Változó. 4800~6000 euró között van attól függ milyen plusszokat kérsz és melyikbe mész. Sajna nekünk 2 sem sikerült és azóta kb még egy millát rányomtunk a vizsgálatokra plusz ott vannak a gyógyszerek ínjekciók is
37837. Mara77 (válaszként erre: 37835. - Hannelore)
2023. jún. 19. 12:26

Szia! Pont, ahogy ValaMalDoran írja.

Először van a nagy összeg (két részben: előleg+többi), amely tartalmazza a donorkeresést, a felkészítését és leszívását, a petesejtei megtermékenyítését, a te protokollodat, s ha jól emlékszem, a friss embriókból az első beültetésedet.

Ami plusz pénz: az embriók fagyasztás előtti PGS vizsgálata (ha kérsz ilyet), az első beültetés után fennmaradó embriók fagyasztása és a fagyasztott embriókból a későbbi beültetések protokollal együtt.

Ha szerencséd van, akkor a donortól 6-8 embriód is lesz, de arra is van sajnos példa, hogy csak 1-2 marad. Az átlag tudtommal a 3-5 embrió. Maximum 2 embriót ültetnek be egyszerre, a többit lefagyasztják. Ha a fagyasztott embriók is elfogynak, a következő donorstimulálós kör megint ugyanannyiba kerül, mint az első (kivéve azt az esetet, ha 2 embriónál eleve kevesebb marad. A klinika ugyanis 2 beültethető embriót garantál, s ha ez nem teljesül, akkor a következő körben anyagilag kompenzál). Az árak folyton változnak, a honlapon megtalálod a most érvényeseket.

Idő a konzultáció és a beültetés között... Nagyon változó, a klinika leterheltségétől és a donorkereséstől függően.

37836. ValaMalDoran (válaszként erre: 37835. - Hannelore)
2023. jún. 19. 09:05

Szia! A klinika oldalán fent vannak az aktuális árak. Először kifizeted a nagy összeget, amiért donort keresnek, felkészítik, leszivjak a petesejteket és neked is megy a felkészülés,majd az első beültetés. Ebben szerintem nincs benne a további embriók fagyasztása, meg ha kérsz még extra szolgáltatást.

A következő beültetés már kisebb összeg (ha egyáltalán szükség van rá).

37835. Hannelore
2023. jún. 18. 22:55
Sziasztok! Új csatlakozó vagyok, és új vagyok a lombikos témában is. A férjemmel halogattuk a gyermekvállalást, és közel 44 évesen szembesültem vele, hogy a cikluszavarom hátterében korai petefészek kimerülés áll, így saját gyerekem már nem is lehet. Néhány vizsgálat itthoni elvégzése után egyből Brnoban kezdünk, és donor petesejtes lombikkal. Egyelőre várunk az első konzultáció időpontjára, ami július közepén lesz. A Reprofitba jelentkeztünk be. Akik mostanában ott voltak, meg tudjátok osztani, hogy mennyibe kerül most egy beültetés? Illetve ha nem sikerül az első, akkor a továbbiak már az előző ciklusból (esetleg) maradt fagyasztott embriókból történik? Ugyanakkora költséggel kell számolni a második ciklusnál is, mint az elsőnél? Az első konzultáció után kb. mennyi idő telik el a beültetésig? Hálásan köszönöm a válaszokat előre is!
37834. tumbo2 (válaszként erre: 37831. - BeBa77)
2023. jún. 17. 10:18
a lányom adta be magának az első injekciót,rosszul lett,nem csodálom,mert amikor meglátta a törött térdemet,akkor is elájult.de a férje ügyesen adja be,
37833. Mara77 (válaszként erre: 37829. - Roxa)
2023. jún. 17. 08:26
Szia! Ez a gyógyszer nem donoros lombiknál használatos. Neked nyilván saját sejtes beavatkozásod lesz. Lehet, hogy valaki ezen a fórumon is használt valaha Ovaleapet és tud segíteni, de alighanem több tanácsot kapnál saját sejtes lombikfórumokon.
37832. RosaGina (válaszként erre: 37806. - Miri5)
2023. jún. 16. 21:48
Jelen!
37831. BeBa77 (válaszként erre: 37830. - 556cf89d0d)
2023. jún. 16. 19:21
Sokáig gondolkodtam,hogy belépjek-e,de olyan közvetlen,segítőkész,és nem utolsósorban hatalmas tudással rendelkező csoport ez,hogy úgy döntöttem,jó helyen járok. Nulla tudással kezdtem olvasni,és mire a vévére értem,jutottam el arra a pontra,hogy ez lehet számunkra is a boldogság útja. A döntés nem volt egyszerű,senkinek sem az. Mindenkinek,és mindenkiért szurkolok én is!
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook