Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
37805. Szinike (válaszként erre: 37803. - Mara77)
2023. jún. 11. 12:23

Le a kalappal előttetek komolyan nekünk ez volt a hetedik , eddig öt saját , sosem volt megtapadás, se pozitív teszt.

Én ha szégyen ha nem, elmondom Nektek, tavaly már annyira megviselődtem ettől a sok sikertelenségtől hogy pszichológusnál kötöttem ki…..akihez azóta is járok.

Kaptam gyógyszert , agyilag rendbe tett, rengeteg pozitív dolgot kapok Tőle , az első donoros kísérlet nem sikerült , mondta nem baj, gyerünk tovább , voltunk ketten is többször a férjemmel, mert ez mindkettőnket nagyon megviselt minden alkalommal.

Én csak ajánlani tudom , ez itt nem “divat” , de ha módotok van rá én mindenkit csak biztatni tudok hogy lehet kérni segítséget.

Én hiszem hogy a Dr nő nélkül nem lett volna pozitív a második donoros kör, de ez csak az én “gondolatom”.

Mint házaspár is bár mindig tartjuk magunkat , de nagyon megszenvedtük a sok negatív dolgot, hol együtt , hol magunkban, és ebben is nagyon sokat segít hogy együtt hogy tudjunk túljutni a csalódáson, mert sok házasság kimerül ebben.

Bocs ha hosszú voltam , én soha nem gondoltam hogy valaha az életben pszichológus fog nekem tanácsot adni, mert nagyon pozitív , kitartó , erős típus vagyok, de be kellett látni , hogy kell egy külső személy ,mert így egyik rokon , barát sem tud segíteni .

Nekem megérte , “itt van” itt lessz a gyümölcse.

Ezt a “tippet “ tudom ajánlani mindenkinek🙂🙂

37804. Juli76 (válaszként erre: 37802. - Bogi150)
2023. jún. 11. 12:04
Mehkérdezhetem melyik intézetnél vagy? A Zymot fertilet ti kértétek vagy ők javasolták?
37803. Mara77 (válaszként erre: 37802. - Bogi150)
2023. jún. 11. 09:37

Az orvosok ezen a szinten már nagyrészt tanácstalanok. A klinika két beültethető embriót garantál s néhány sikertelen beültetés után esetleg javasol plusz vizsgálatokat, de az, hogy komolyabban utána menj a dolgoknak, rajtad áll. Kérdésedre: nekem összesen 16 lombikom volt, ebből 10 saját sejtes és 6 donoros. Az utolsó donoros sikerült, a többi meg se tapadt, kémiai lett, vagy hathetesen elvetéltem. Minden sikertelenség után változtattam valamit saját szakállamra, akár a klinika javaslata ellenében is, s végigcsináltam minden vizsgálatot, amit itt a fórumon a lányok az évek alatt összegyűjtöttek. Íme a lista:


immunológiai vizsgálatok (a Synlabnál mind elérhető, utána immunológus kiértékeli s kezeli az eltéréseket):

- pajzsmirigy csomag

- vércukor/inzulin (hárompontos, 0, 60, 120)

- trombózispanel + lupus antikoaguláns

- infertilitás III panel (benne cölikália, antiTPO, antiTG is)

- TH1/TH2 arány

- celluláris immunstátusz NK méréssel

- prolaktin


egyéb vérvizsgálatok:

- D-vitaminszint

- progeszteron a beültetés napján és utána 3-4 nappal (sokaknak leesik)


méhvizsgálatok:

- ERA: Méhbiopsziával megnézik, mikor fogadóképes a méh. Általában ötnapos progeszteronszedés után van beültetés, mert akkorra áll készen a legtöbb nő méhnyálkahártyája, de van olyan, akinek ez az ablak elcsúszott s hosszabb/rövidebb progeszteronadagolásra van szükség. Ha az ablak nem stimmel, az embriónak esélye sincs beágyazódni, mert a nyálkahártya, hiába “szép”, még/már nem alkalmas a fogadására.

- EMMA és ALICE: Méhbiopsziával kimutatható, hogy van-e káros baktérium a méhben, méhnyálkahártyán. Ha találnak ilyet, akkor kezelik antibiotikummal/probiotikummal. Ezt én kihagytam és helyette eleve csináltam egy Doxycyclin/Gynophilus Restore kúrát.


embrióvizsgálat PGS-sel:

- Beültetés előtt az embrióból kivesznek egy sejtet s genetikailag elemzik a főbb betegségekre, hogy csak nem sérült embrió kerüljön beültetésre. Ez sem nyújt garanciát a megtapadásra.


Ezek a vizsgálatok nagyon drágák s a méhbiopszia fájdalmas lehet, ezért általában csak több sikertelen beültetés után végzik őket. Az is elképzelhető, hogy egy új, másik donorral eleve sikerül a beültetés - van rá példa, hogy az egyik donorral nem, a másikkal meg azonnal összejött.

Kitartást és sikert kívánok!

37802. Bogi150 (válaszként erre: 37798. - Mara77)
2023. jún. 10. 23:38

Köszönöm, az együttérzésed.

Gratulálok a kitartásodhoz, hogy olyan sokszor neki futottál a beültetésnek és hogy meg lett az eredménye.

Mind a hat donoros beültetés volt ?

Mi most úgy érezzük, hogy nem tudunk neki futni mégegyszer félünk az újabb csalódástól, meg valójában nem is tudom, hiogy milyen vizsgálatokat kellene még megcsinálni, higy rájöjjünk, hogy mi lehetett a probléma .

Persze írom megírojm a vizsgálatokat melyek vannak meg.

-Hormon vizsgálatok (FSH magas 30 ,LH, Ösztradiol, TSH)

-120 perces cukor terhelés (120 perces cukrom alacsonyabb az éhgyomrosnál, orvos szerint nem pronbléma)

-Trobózis panel mutációk (V Faktor Leideb mutáció, MTHFR C677T, A1298C, II Faktor Prothombin,

-Emelett Glutén és tejfehérje érzékenységem is van


Férjemnek

-Prolaktin (magas volt az érték), TSH, FSH, LH, TESZTOSZTERON

-Embrió megtermékenyítés előtt még igénybe vettünk Zymot Multi Fertile-t,vagyis megnézték melyek a jó és egészséges spermák és azzal termékenyítették meg a petesejteket.

Progeszeteron szintet beültetés napján néztek , amikor 56,39 volt , ezután már nem néztek, csak a beültetés után

10 nappal nézettem, amikor a HCG szintet.

Mit tanácsoltok milyen vizsgálatokat tudunk még megcsináltatni ?

Vagy mit tudjunk tenni, nagyon tanácstalanok vagyunk.


Köszönöm a válaszod, válaszotokat.


Ennyi vozsgáltott kértek tőlünk

37801. Bogi150 (válaszként erre: 37796. - 556cf89d0d)
2023. jún. 10. 23:12

Köszönöm,


Nem egyszerű feldolgoznunk a történteket az biztos, főleg úgy, hogy igazán választ sem kapunk arra, higy mi lehetett a probléma.

Lényegébben az embriókat nem vizsgáltatuk a beültetés előtt, de embriológus szerint jó minőségüek voltak.

Méhnyélkahátrtyát néztek a beültetés előtt 11,8 mm volt.

Vérkeringést és immunológiát nem.

37800. Vackeráj (válaszként erre: 37799. - Szinike)
2023. jún. 10. 17:52

Köszönöm, hogy megosztottad velem, mindig picit nyugtató, ha hasonló történetnek jó a vége!

Prolutexet én is szúrok már az elejétől kezdve, de most emeltem a progin saját szakállamra...

Próbálok bizakodni és nagyon várom a jövő heti ultrahangot.

37799. Szinike (válaszként erre: 37789. - Vackeráj)
2023. jún. 10. 15:32

Szia!!

Én is úgy voltam mint Te, beülti után kb két-három héttel kezdtem vérezgetni , írtam a klinikának , teljes pánikban 🙉🙉azonnali prolutex hasznàlatot írtak ki a kúp mellé.

Aztán kb két hónapig így voltam két-három nap semmi aztán megint vérzés .Volt hogy rohantam a dokihoz, azt mondta nem tudja mitől van pihenés prolutex mást nem tud.

Aztán ahogy elértük a három hónapot , attól kezdve semmi nem volt.

Jövőhéten leszünk öt hónaposak.

Szóval én is kiidegeltem magam, átérzem az aggodalmad, pihenj sokat, és minden rendben lessz !!!

37798. Mara77 (válaszként erre: 37795. - Bogi150)
2023. jún. 10. 08:32

Nagyon sajnálom és kitartást kívánok. Van, akinek sikerül az első donoros lombik… de a legtöbbünknek nem, csak a második vagy a többedik. Nekem a hatodik beültetés maradt meg. Ha belegondolsz, fiatal nők természetes terhességei esetén is így van, akkor is, ha minden rendben velük minden oldalról. Sok tényezőnek kell szerencsésen passzolnia és ezeknek csak egy részét tudjuk befolyásolni.

Megírod, eddig milyen vizsgálataitok vannak meg? Ha az MTHFR-t kimutatták, bizonyára mást is nézettél. Progeszteronszintet mértek beültetéskor s utána pár nappal?

37797. Vackeráj (válaszként erre: 37794. - Mara77)
2023. jún. 10. 08:30
Persze, hétfőn vagy kedden nézetek.
37796. 556cf89d0d (válaszként erre: 37795. - Bogi150)
2023. jún. 10. 00:18

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, - nehéz feldolgozni minden egyes sikertelen beültetést, és még nehezebb, ha az embernek nincs több lehetősége. Az ember belebolondul a tudatba meg a kilátástalanságba. Veled érzek!


Sokminden lehet az oka, de ez a 4 legfontosabb tényező : az embrio, a méhnyálkahártya minősége/befogadási állapota, a vérkeringés és az immunológia.

Az embrio minősége "lutri", nem tudhatod, hogy mennyire, meddig életképes, hiába van jó osztályozása.Vannak módszerek, amivel bevizsgáltathatóak, de az sem garancia egyedül a sikerre.


A többi paraméter vizsgálható és kezelhető, ha van eltérés.


"There are three main recognised causes behind unsuccessful donor egg IVF treatments; the embryo, the endometrium and the blood flow and immunology."


Csehországban 48 éves korig, Szlovákiában van klinika, ahol 53 éves korig fogadnak.

Még nagyon fiatal vagy, hátha tudtok később újra próbálkozni.

37795. Bogi150
2023. jún. 9. 23:11

Sziasztok,


35 éves vagyok, korai petefészek kimerülést diagnosztizáltak nálam,AMH 0,03 , emiatt saját petesejtes lombikot nem is tudtunk elkezdeni.

Így Május-ban kiutaztunk donor petesejtes lombikra.

8 petesejt termékenyűlt meg, melyből 2 db maradt az 5-ik napra, mindkettőt beültették, sajnos nem tapadt meg egyik sem.

Estroferm 3*1-et, Ultrogestan 100 mg kúp 2*4-et kaptam és Clexan-t 0,6 ml szúrtam mivel MTHFR C677T HETEROZYGOTA mutációm van.

Tudnátok valami tanácsot adni , mert nagyon el vagyunk keseredve , hogy mi lehetett a gond ?

A kinti orvosok még nem tudtak semmi választ adni.

Előre is köszönöm.

37794. Mara77 (válaszként erre: 37793. - Vackeráj)
2023. jún. 9. 22:52
Nézetsz HCG-t hétfőn?
37793. Vackeráj (válaszként erre: 37792. - 556cf89d0d)
2023. jún. 9. 22:47
Ez bíztató, pont ilyeneket szerettem volna olvasni! 🥰
37792. 556cf89d0d (válaszként erre: 37791. - Vackeráj)
2023. jún. 9. 22:14

Muszáj bízni, máshogy nem megy..

Amúgy mintha emlékeznék ilyesmire, hogy az elején görcsök meg vérzés ( pl. talán Ave meg Marlaa-nál - és mindkettőjük babázik ❤)

37791. Vackeráj (válaszként erre: 37790. - 556cf89d0d)
2023. jún. 9. 21:50

Köszönöm!!

Pihenek, már ipari mennyiségben tolom a magnéziumot.

Csak ugye az ugyanígy kezdődött vetélés után elég nehéz nyugodtnak maradni.. 🥴

37790. 556cf89d0d (válaszként erre: 37789. - Vackeráj)
2023. jún. 9. 21:34

Minden eset egyedi, - a te hcg-d jó magas a 16.napon!

Próbálj bizakodni, görcsök ellen fekvés, emelt magnézium, sok víz.

Sok szerencsét kívánok a teljes szívemből!

37789. Vackeráj
2023. jún. 9. 21:28

Sziasztok!

Lehet páran olvastátok februárban, hogy 5800-as HCG után elvetéltem.

Nos május 24-én volt egy beültetésem, ma vagyok FET+16 napon, a mai HCG 7960. Tegnap óta elég erősen görcsölök, vérezgetek. Ma elmentem ultrahangra, egy 3,8 mm petezsákot láttak, ami lehet, hogy szabálytalan, de még korai volt az uh. A vérezgetés a doki szerint belefér, viszont az erős, folyamatos görcsölés miatt aggódom. Valakinek van hasonló sztorija, ami jól végződött?

37788. Gingili (válaszként erre: 37767. - Mancs75)
2023. jún. 9. 10:01
Mancs, Veled most mi a helyzet? Visszaolvastalak, - mi a terv? Van terv?
37787. Gingili (válaszként erre: 37785. - Chili23)
2023. jún. 9. 08:23
Chili23, akkor kb egyszerre megyünk! Az is lehet, hogy egy napon, nekem is ma jött meg😊 jövő ciklusban hajrázunk!
37786. Miri5 (válaszként erre: 37785. - Chili23)
2023. jún. 8. 16:53

Igy van...most engedel a rossz dolgokat.és csak a jóra figyelj es magadra.

És minden redbe lesz..

Néha az embernek sírni es nyafogni kel és kimonani a dolgokat ahhoz hogy az ember lelke meg gyógyuljon meg...

Ezek az dolgok minket nőket erősé tesz..

37785. Chili23 (válaszként erre: 37782. - Miri5)
2023. jún. 8. 16:38
Köszönöm, igyekszem! És úgy látszik, csak egy kis nyafogás kellett, megjött a várva várt. :) Bízom benne, hogy a következő normálisan érkezik és akkor mehetünk a fagyibabócáért.
37784. Miri5 (válaszként erre: 37783. - Gingili)
2023. jún. 8. 16:21

Sok sikert...Még az az egy is beindul es jólesz..

Megy a drukk

37783. Gingili
2023. jún. 8. 16:10

Sziasztok,


8 embrike indult fejlődésnek. Ebből ma (1. nap) 6 db 2 sejtes, 1db 1 sejtes, az utolsó még lustálkodik.


Izgalmas. Nemrég Covidos voltam, ezért ebben a hónapban nem engedte a dokim a kezelést, de jövő ciklusban megpróbáljuk.

37782. Miri5 (válaszként erre: 37781. - Chili23)
2023. jún. 8. 11:06
Tudom mit érzel..Az embernek össze kell szednie magát hogy az uton tovább tudjon menni...Az embernek sokszor fel kell állnia...Én is sokszor össze ropanok utálom magámat meg sajnálam magam. De tudom hogy Anya akarok lenni...ezert harcolok.tovább ..Igy probálok sok erőt gyüjteni te is ezt ted.❤
37781. Chili23 (válaszként erre: 37780. - 556cf89d0d)
2023. jún. 7. 08:50
Sajna nem igazán tért még vissza az optimizmusom... De dolgozom rajta.
37780. 556cf89d0d (válaszként erre: 37779. - Chili23)
2023. jún. 6. 20:24

Nem mindenkinél van azért így. Nálam semmi extra nem történt, akkor állt meg, amikor kellett és akkor indult, amikor kellett.

Nálad is bármi lehet, - a 3 hónap kimaradás a másik véglet, de miért pont az történne veled?

37779. Chili23 (válaszként erre: 37777. - ValaMalDoran)
2023. jún. 6. 19:02
Szia, köszönöm. Hát ez most letaglózott. És vajon lehet tenni bármit is? Van értelme dokihoz menni? És hány nap után forduljak orvoshoz? Két hónap szünetet javasolt a kinti doki, azt hittem, hogy júliusban már kezdhetünk újra a második vérzéssel.
37778. zsuko84 (válaszként erre: 37776. - ValaMalDoran)
2023. jún. 6. 17:14
Köszönöm szépen!
37777. ValaMalDoran (válaszként erre: 37772. - Chili23)
2023. jún. 6. 15:38
A decapeptyl akár 3 hónapra kiutheti a hormonrendszert.
37776. ValaMalDoran (válaszként erre: 37774. - Zsuko84)
2023. jún. 6. 15:38
Szia! Igen, a szlovákok pl elfogadták.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook