Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
38007. Mancs75 (válaszként erre: 38006. - Gaboka78)
2023. júl. 10. 21:08
Nem akarlak lebeszélni de biztos jó ötlet ilyen hosszú utat megtenni egy UH miatt? Pláne úgy, hogy volt vérzésed is, amikor leginkább pihenésre van szükség, nem több órás utazásra. Nekem még a beültetés utáni többszöri hcg nézéssel kapcsolatban is azt írta a koordinátor, hogy inkább pihenjek helyette, pedig a vérvétel itt van a közelben. Minden gyógyszert ki tudsz váltani itthon, ha pedig megvan a koordinátorod, akkor simán le tudod vele levelezni a folytatást, illetve ők sem látnak többet az UH-on mint egy itthoni orvos.😊 Persze a te döntésed, de nagyon meghökkentem, amikor a hozzászólásodat olvastam, mert ilyet én még nem hallottam. De ha mentek, jó utat, sok szerencsét.😊🍀
38006. gaboka78 (válaszként erre: 38005. - Szinike)
2023. júl. 10. 12:12
Mert mondták hogy oda is kimehetünk UH-ra, meg akkor a doktornő megadja a további kezelési tervet, gondolom mit meddig kell még szedni, szúrni, meg akkor már ott helyben ki is tudjuk váltani a gyógyszereket amiket még esetleg alkalmazni kell. Meg nyugodtabb is leszek hogy ők is megnéznek Uh-n.
38005. Szinike (válaszként erre: 38004. - Gaboka78)
2023. júl. 10. 11:32

Szió!

Nagyon jó hír!!😍😍

Jövőhétre biztos lessz szívhang is!!

Miért ki mentek uh-ra?

38004. gaboka78
2023. júl. 10. 09:03

Sziasztok lányok!

Ma elmentem az itthoni nőgyógyászomhoz. Megállapította UH-al a terhességet. 5 hetes vagyok.

A papírra ezt irta: Az uterus a 18,4x9 mm-es petezsák, benne 3,1 mm-es szikhólyag és egy embrió látható. CRL 3,5 mm-es.

Mához egy hétre megyünk ki a kinti klinikára UH-ra, akkor már elviekben szívpulzálás is lesz. Nagyon bízom hogy rendben lesz a továbbiakban is minden.

38003. gaboka78 (válaszként erre: 38002. - Bargab)
2023. júl. 9. 20:52

Köszönöm a meg nyugtató szavaidat.☺️ Remélem erről van csak szó.

Még első UH-ra csak 17-én megyünk. Izgulok azért, remélem ott is rendben lesz minden.

38002. bargab (válaszként erre: 37991. - Gaboka78)
2023. júl. 9. 19:14
A kúp okozhat felmaródást, nyugi, minden rendben lesz. Ez sajnos nagyon sokunknál előfordul. Persze vigyázz magadra, ez is fontos! ❤️
38001. bargab (válaszként erre: 37993. - Miri5)
2023. júl. 9. 19:12
Azt a protokollt kell követni az ERA tesztnél, ahogy a beültetésnél is lesz. Pontosan azokat a gyógyszereket és abban a mennyiségben, mint a beültetésnél. A kinti protokollt mondd el az itthoni orvosnak és aszerint építsétek fel az egész ERA előtti időszakot. ❤️
38000. Mara77 (válaszként erre: 37992. - Gaboka78)
2023. júl. 9. 14:26
Ha gondolod, kérdezd meg a koordinátort. Többen szedtük orvosi javaslatra vagy magánszorgalomból. Viszont ha jól veszem ki a szavadból, akkor már elállt a vérzés… ha igen, akkor persze nem kell Rutascorbin.
37999. Mancs75 (válaszként erre: 37994. - Gingili)
2023. júl. 9. 14:11
Szia, Reprofitos vagyok, ott a protokoll szerint napi 3x1 Estrofem-et kell szedni. Négy beültetésem volt, mindig így szedtem.😊 Én úgy csináltam az egyenletes elosztás miatt, hogy reggel 8-kor, délután 2-kor, és este 8-kor szedtem. Sok sikert.😊🍀
37998. 556cf89d0d (válaszként erre: 37993. - Miri5)
2023. júl. 9. 13:55
Szerintem erről a kérdéskörről nemrég már írtunk, olvasd vissza, aztán kitalálod, hogy mit fogsz csinálni.
37997. Gingili (válaszként erre: 37993. - Miri5)
2023. júl. 9. 13:17
Én a Reprofitot követném a helyedben.
37996. Gingili (válaszként erre: 37995. - Miri5)
2023. júl. 9. 13:05
Köszönöm Miri5!
37995. Miri5 (válaszként erre: 37994. - Gingili)
2023. júl. 9. 13:03
Én is 3at szedtem
37994. Gingili
2023. júl. 9. 12:35
Sziasztok! Mensi 2. napjától kell szednem az Estrofem 2 mg tablettát, napi 3*1 dózisban. Van, aki még így szedi? A betegtájékoztatón napi 1 van, így egy kicsit sokallom a 3at… köszönöm!
37993. Miri5
2023. júl. 9. 11:59

Nem tudon jart e mar igy valaki...Irtam ki egy hete hogy itthon csinaltatom meg az Era tesztet mondtak jó.Igy itthon le is beszéltem csak a menstruációm nem jön meg..

Pénteken kaptam egy imailt hogy csak akkor fogadjak el az itthon ERA tesztet ha Igenomix laborba küldik..

Igy most hétfőn utána kell járnom

.

Már itthoni orvostol megkaptam a protokolt a mensi 3 napjatol Estroferm.es 9-12 nyálkahartya mérés..

Reprofit..

Mensi 2 najan Estroferm Aspirin protek es Prednisol..es 14 nap ultrahang es vérvétel ..Es irtak hogy az itthoni orvosnak ezt a protokolt kell csinálnia..

Igy most tanácstalan vagyok..

Hogy most akkor kire hallgassak?

Meg meg sr jön a mensim..Igy megint Norculottal kell hogy meghozasam

Ti kire hallgatnátok?

Most egész hétvégén ezen agyalok..

Nem elég a bajom hogy a menstruációm megit nem jön meg..

37992. gaboka78 (válaszként erre: 37989. - Mara77)
2023. júl. 9. 09:13
A koordinátor is mondta hogy esetleg előfordulhat a kúptól. A progeszteron emelésre rákérdeztem, de mondta hogy elegendő amit kapok. Van Rutascorbinom, de azzal nem okozok kárt ha szedek be?
37991. gaboka78 (válaszként erre: 37990. - Ágio8405)
2023. júl. 9. 09:09
Beszéltem a koordinátorrral, azt mondta hogy lehet a kúptól is, de az jó ha nincs görcsölés. Mondtam neki a progi emelést is, de azt mondta hogy elegendő amit kapok. Július 17-én kell menni az első UH-ra. Hát nem tudom hogy mitől lehetett ez a vérezgetés, de próbálok nem idegeskedni.
37990. Ágio8405 (válaszként erre: 37988. - Gaboka78)
2023. júl. 9. 08:39

Nagyon gyakori. Amikor én voltam várandós volt egy Fb csoportunk egy hónap belül fogant babákkal. A csoport kb felénél volt vérzés vagy barnázás az első trimeszterben. Legtöbbeknél nem volt gond, csak jó nagy ijedelmet okoz. Szóval

ne gondolj a legrosszabbra, de beszélj az orvosoddal kell-e emelni a progin. Egyébként ismerősömnek 12. Héten volt nagyon erős vérzése, tényleg elöntötte a vér. Rohant a kórházba hogy tuti elment a baba. Nem tudták megmondani honnan jött, hamar elmúlt, probléma mentes terhessége volt, már 6 éves a lánya. Szóval ilyen is van…🤷‍♀️

37989. Mara77 (válaszként erre: 37988. - Gaboka78)
2023. júl. 8. 22:54
Előfordulhat, hogy felmart a kúp, bár az elég ritka. Lehet, hogy csak a méhszáj vérezget, hisz ilyenkor teli van vérrel. Esetleg lehet hematóma, vagy elégtelen progeszteron (ezek inkább barnás vérzéssel járnak). Szóval nem feltétlenül jelent nagy bajt, bár sosem öröm a vérzés. Rutascorbinod van otthon? Azt szabad szedni, tudtommal. A helyedben én elmennék egy újabb HCG- és progeszteronellenőrzésre is, hogy lássam, mi a helyzet.
37988. gaboka78
2023. júl. 8. 20:46

Sziasztok!

FET+17. napon vagyok. FET+12. napon 2085.9 IU/L volt a HCG. Ma délután elkezdtem kicsit vérezgetni. Nem fáj, nem görcsöl a hasam. Kissé be vagyok parázva. Volt valakinek ilyen?

Esetleg előfordulhat hogy felmart a Cyclogest kúp?

37987. Ave (válaszként erre: 37970. - Hangyi77)
2023. júl. 8. 15:22
A magnéziumot a 36. hétig javasolják szedni, aztán persze a szülés után érdemes újra.
37986. ValaMalDoran (válaszként erre: 37985. - Nikike11)
2023. júl. 8. 12:30
Igazából az hogy a ciklus hányadik napjára essen a mintavétel,az attól függ, hányadik naptól kezdve adagolod a progit. Az meg attól függ,hogy mikorra lesz jó a mnyh vastagsága. Épített ciklusban ezt nagyon pontosan be lehet lőni. Nativban meg figyelik a peteerest, időzítik a tuszo repedést és úgy csinálják. Így aztán tényleg nincs értelme a dokiknak vitatkozni.
37985. nikike11 (válaszként erre: 37982. - Tyutyu1981)
2023. júl. 7. 20:51

Gratulálok a csodababához! 🤗🤗

Azt megkérdezhetem, hogy hány napos szokott lenni a ciklusod?

És mi alapján ragaszkodott a doktornőd a 17. napi beültetéshez? Amúgy az ERA eredményéből nem ugyanazt a következtetést kéne levonniuk a dokiknak? Szóval elvileg egységes eljárás alapján kéne történnie, nem? Elvileg azért van ez a teszt, hogy megmondja melyik időpont a legjobb a beültetéshez. Akkor miért mondott a két doki két különböző időpontot? 🤔

Mindenesetre szuper, hogy sikerült, de biztos kemény menet volt! Elismerésem!

37984. Mancs75
2023. júl. 7. 12:44
Én amikor nemrég az Istenhegyiben voltam office hiszteroszkópián, rákérdeztem erre az antibiotikumos dologra, amiről alább írtatok, hogy ez tényleg ki tudja-e váltani a biopsziás mintavételt. Az orvos azt mondta hogy nem, mert nem mindegy, milyen típusú antibiotikumot és mennyi ideig szed az ember. Én nem ezt az ERA-EMMA-ALICE-et akartam megcsináltatni, hanem abban maradtunk a dokival, hogy ha gyulladásra utaló jelet látott volna a hiszteroszkópia során, akkor vett volna mintát a nyálkahártyából, de nálam minden rendben volt. Szóval ezek szerint a hiszteroszkópia alatt is lehet mintát venni, de nem tudom, az olcsóbb-e mint ez az EMMA-ALICE, meg hogy ugyanolyan értékű-e.
37983. Mara77 (válaszként erre: 37975. - Babszi76)
2023. júl. 7. 12:23

Én két hónappal a tervezett beültetés előtt szedtem Doxycyclint 10 napon át (napi 1x), aztán közvetlenül utána reggelente 1x Mollio és esténként Gynophilus Restore. Ezeket a probiotikumokat folytattam a kezelés alatt is (a Gynophilust abbahagytam, amikor elkezdődött a progeszteron, de csak mert mindkettő hüvelyi. Még az is lehet, hogy simán használhatók együtt, végül is mi szólna ellene…?).

Doxycyclin helyett van, aki Augmentint vagy Kliont használ; szerintem tökmindegy.

37982. tyutyu1981 (válaszként erre: 37981. - Nikike11)
2023. júl. 7. 11:11

Sziasztok!

Igen én meggyőződésem hogy az Era miatt lett sikeres az utolsó beültim, na meg kellett egy szuper doktornő segítsége is .Nekem csak 108 óra progipotlás kellett amúgy.

Valóban a Brno i orvos nem akart hallgatni a német orvosomra , Brno 20 .napi beültetést erőltette vagy a 21 napit , a német pedig a 17. Napot látta a tökéletesnek.Az uh. Kép alapján nem volt közöttük összhang.olyan szinten elmérgesedett a helyzet hogy mondta a koordinátor ha nem fogadom el az ő javaslatukat keressek másik klinikát. Végül mindenféle hunyászkodó , nyalizós üzenetváltások után elfogadták a német javaslatot. És tessék ez lett a sikeres. 17. Napi beülti , az Era protokoll 108 óra progipotlással.

Azt hiszem szerencsém volt….

Azóta Brno felajánlott egy testvér embriót 🙂van még 1 hónap gondolkodási időm .Mindenkinek kívánok sikeres lombikot , és olyan gyönyörű egészséges babát mint az én csodababám.🩵

37981. nikike11 (válaszként erre: 37980. - 556cf89d0d)
2023. júl. 7. 09:55

Kezdtem megörülni ahogy olvastam a leveled, de aztàn nagyon elszomorodtam! Sajnálom! 😔😔

Ugyanakkor örülök, hogy hallani jó tapasztalatot is az ERA-ról, mert akkor érdemes vele foglalkozni!

Köszönöm, hogy megosztottad! Azt hiszem az ilyenek lelkesítenek mindannyiunkat, és erőt adnak ahhoz, hogy tovább tudjunk lèpni a reményt fel nem adva! 🌞

37980. 556cf89d0d (válaszként erre: 37977. - Nikike11)
2023. júl. 7. 09:37

Nekem az ERAval kapcsolatban 2 tapasztalatom van.

Az egyik a sajátom ( Reprogenesises (RG) voltunk), én ott csináltattam meg az ERAt is, az RG normál felkészítő protokollja szerint ment, ahogy leírtam. Utána a beülti a köv. ciklusban az ERAnál használt protokoll + az ERA eltérés miatt talán 12órával korábban kellett kezdenem a progipótlást, mint ahogy az ERA-kori ciklus ciklusnap/óra/perce volt.

Az a beülti már sikerült, de a 8. héten elment a baba.

( utolsó embrink volt)


Illete Tyutyu esetén ismerem, ő vagy RFes vagy RGs volt, arra már nem emlékszem. Ő Németo.ban él, vagy Németo.ban vagy Ausztriában csináltatta az ERAt egy másik klinikán. Az ottani orvos meg a donoros klinika orvosa nem volt összhangban, a németek úgy akarták az ERA sz. protokollt, ahogy ők szokták és volt összefeszülés meg probléma az orvosok közt rendesen. Én próbáltam neki segíteni a spanyoloknál ( Igenomix) meg már nem tudom, talán a németeknél is, bonyi helyzet volt.

Végül jól alakult neki, kisfia már 5 hónapos :)

37979. nikike11 (válaszként erre: 37974. - Miri5)
2023. júl. 7. 09:33

Antritter Zsófia nevét már én is hallottam valahol, lehet, hogy még a SOTE-n.

Én most az Istenhegyi géndiagnosztikát néztem ki az ERA-ra, mert az EMMA/ALICE tesztemet ott csinálták (igaz nem ők vették le a mintát, hanem az akkori lombikos dokim, és én magam vittem be nekik). De minden simán ment.

Még a Forlife-ba is szoktunk járni, és ők is csinálnak ERA-t, de akkor az ajánlás jó jel! ☺️ Rájuk keresek. Köszi!

37978. 556cf89d0d (válaszként erre: 37975. - Babszi76)
2023. júl. 7. 09:25

A nem elvégeztetett EMMA/ALICE teszt miatti antibio kúrát, amit arra 'szoktunk' mi, önhatalmú, lombikos nők használni, hogy ha megcsináltattuk volna a tesztet sok pénzért és az jött volna ki eredménynek, hogy ilyen-olyan baci van jelen a méhben, aminek ott nincs helye, - és erre a dokik a kitenyésztett bacira reagáló antibiot adják, - de mi, akik nem csináltattuk meg, és nem tudjuk, hogy van e bármilyen nemjó baci ott, és azt hogy hívják, helyette egy széles spektrumú antibiót szedünk be, pl. Kliont, ami minden baci ellen hat, akkor a válasz az, hogy ugyanúgy szeded, mintha tényleg kiderült volna valami.


Ez nem egy csodaszer a megtapadáshoz, csak egy plusz kezelés, amit egy egészséges méhűri környezetért teszel. Ha egyszer már nemjóbacimentes a méh, utána már nem kell újra meg újra antibió, mint pl. mi a jóbacikért a gynopflius restore ( pro/probio kúrát csináljuk, minden beülti előtt).



Ha a fenti összefüggésben gondoltál az antibiora, akkor mielőbb elkezdve és mindenképpen egy teljes kúrát ( 7-10-14 nap ) , melyik hogy hat.


Arra az egyre figyelj, hogy ne legyél összetevőjére allergiás és az ERA után érdemes, vagy jóval előtte, hogy befejezd a kúrát, amire az ERAra és majd utána a beültire sor kerül.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook