Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
38628. BeBa77 (válaszként erre: 38624. - Tumbo2)
okt. 31. 13:24
Tőlünk kértek fényképet. A donort mi sem láttuk.
38627. Mancs75 (válaszként erre: 38626. - Hannelore)
okt. 31. 13:09
Hát igen, ez nehéz kérdés. Mert lehet, hogy csak épp az embrió nem volt jó, vagy valami más nem klappolt, de a következő alkalommal meg rendben lenne minden, akkor nyilván sajnálnád a vizsgálatra kidobott pénzt, meg a Th/NK-nál azért ciklusfüggő a vizsgálat, előtte bizonyos ideig nem lehetsz beteg, és hát nem olcsó. Másfelől meg ha valaki több sikertelenség után megy el kivizsgáltatni magát, és így valószínűsíthető az ok, akkor meg az ember kb. a fejét veri a falba, hogy miért nem ment hamarabb. Lehet, érdemes lenne egy második próba, viszont ha esetleg az sem sikerülne, akkor mélyebben utána menni. Ideális esetben elég lehet a kinti orvos, de sokunknál sajnos nem elég, majd a továbbiak fényében ezt is érdemes lehet átgondolni.
38626. Hannelore (válaszként erre: 38625. - Mancs75)
okt. 31. 12:24
Leidenről nem is kérdeztek, de negatív. TH/NK nem volt vizsgálva, ezen gondolkodok, hogy rászánjam-e a máris a pénzt. Petefészek endometriózisom van, de az elvileg nem akadály, és a miómám se, mert nem olyan helyen van, hogy zavarná a beágyazódást. Az alapvizsgálatok voltak csak, azok a pajzsmirigy hormonjaimmal együtt rendben vannak. Itthon nőgyógyásszal nem konzultáltam a meddőségi témáról mélyebben senkivel. Eddig azt reméltem, hogy elég lesz a kinti doki.
38625. Mancs75 (válaszként erre: 38623. - Hannelore)
okt. 31. 12:17

Eddig milyen vizsgálataid voltak? Esetleg ezeket kellene átgondolni, mert valóban egy lombik nem lombik, de ha esetleg valami netán nem lett megfelelően kivizsgálva, akkor ugyanazon el lehet csúszni a következő alkalommal is…TH/NK vizsgálat, Leiden mutáció vizsgálata pl.

megvolt?

38624. tumbo2 (válaszként erre: 38622. - BeBa77)
okt. 31. 12:10
fényképet ugyan nem mutattak,de egyetemi hallgató,barna hajú.mint a lányomék,túrázni szeret,zongorázni,és elég magas is.
38623. Hannelore
okt. 31. 12:01

Egy dilemmában kérném a segítségeteket. A sikertelen első próbálkozásunk után abban kell döntenünk, hogy várni akarunk-e Bagócsi válaszára a hogyan továbbról, ami kb. 3-4 hét, vagy megfelel az általa felkért orvoskollégájáé, aki a Bagócsi feljegyzései alapján tud protokollt készíteni pár napon belül. Ilyenkor várható, hogy átgondolják, kell-e valamilyen vizsgálat még, hátha megtaláljuk a sikertelenség okát, vagy úgyse foglalkozna vele Bagócsi se (mondván egy lombik nem lombik), csak írna egy ugyanolyan protokollt, mint a kollégája? Mert a kolléga nem érti a leleteinket, a feljegyzésekből fog tudni csak kiindulni, tehát tőle csak egy protokoll várható, úgy veszem ki a koordinátor szavaiból.

Köszi a javaslatokat!

A párom szeretné akár máris folytatni, ha lehet, szóval ez esetben a kolléga segítségének elfogadása lenne a jobb megoldás. De azt se szeretnénk, ha végül egy fontos dolog elsikkadna, amivel foglalkoznunk kéne a köv.lombik előtt. Főleg hogy csak 2 embriónk van.

38622. BeBa77 (válaszként erre: 38614. - Honey38)
okt. 31. 08:33
Ha a német vagy angol kommunikáció játszik,akkor Prágában a Gennet- nél tőlünk kértek fényképeket,valamint azt is le kellett írni,hogy természetileg milyen legyen. Mi így kaptunk donort./ hogy van-e magyar koordinátoruk,azt nem tudom,nálunk nem volt kérdés,mert mi németül is akartuk a párom miatt.
38621. zsuko84 (válaszként erre: 38616. - Hannelore)
okt. 30. 19:19

Köszönöm szépen!

Sajnálom, hogy nem sikerült a beültetés. :(

38620. Honey38 (válaszként erre: 38618. - Hannelore)
okt. 30. 19:09

Nagyon köszönöm a tanácsot, nem is gondoltam h magyar dokik is vannak kint. Már csatlakoztam is a fb csoporthoz :)

Köszönöm a jókívánságokat is! Egyenlőre 2 hét múlva sajátot próbálom, ha ez se lesz eredményes akkor most már nem szeretnék tovább várni így 43 évesen... Gondolom mèg te is benne vagy ebben, Neked is a legjobbat ;)

38619. Hannelore (válaszként erre: 38617. - BeBa77)
okt. 30. 18:57

Jujdejó, hogy meg lehet oldani a külön felolvasztást! Köszi az infót!

Nem tudom még, hogy megyünk-e tovább. Vannak akadályozó külső tényezők, úh lehet hogy már csak januárban. Még nem tudom érzelmileg se hogy mit akarok. Nem ütött nagyon pofon a mostani kudarc, lehet érnie kell még bennem is ennek az anyaság dolognak. Persze szomorú vagyok, de kettős bennem ez. Köszönöm mindenesetre az együttérzést!

38618. Hannelore (válaszként erre: 38614. - Honey38)
okt. 30. 18:52

Szia!


Én csak a reprofitot ismerem, azt se olyan régóta, de rám jó benyomást tettek. Elképesztő oldott, kellemes, pozitív a hely légköre, azonnal oldotta a szorongásomat amikor a megtermékenyítésre mentünk. A beültetéskor már sokkal nyugodtabb voltam. A személyzet nagyon kedves, segítőkész, egymással is derűsek, jókedvűek. Az első koordinátorunkkal nem voltunk nagyon elégedettek, őt leváltottuk, az új viszont teljesen rendben van, személyesen is nagyon kedves volt. A doki szintúgy, csak vele közvetlenül kevés a kapcsolatunk. 2 hónapot vártunk az első konzultációra az egyetlen magyar dokihoz. Több magyar koordinátoruk van. A Reprofitban szó sem volt arról, hogy fotó, érdeklődési kör alapján keressenek donort. Mondjuk bennem fel se merült, hogy rákérdezzek, mert szerintem ez bejósolhatatlan, hogy kinek milyen génje fog átörökítődni, és mi nem. Erről a "melyik klinikát válasszam?" témáról nagyon sok szó volt ebben a fb csoportban: [link] Sok kérdésedre találhatsz ott is választ. Sok szerencsét, eredményes beültetést! :)

38617. BeBa77 (válaszként erre: 38615. - Hannelore)
okt. 30. 18:40

Sajnálom nagyon!

Mentek rögtön tovább,vagy tartassz szünetet?

A tárolóedényből,hiába vannak együtt lefagyasztva,ki tudnak venni egyet. A másik marad.

38616. Hannelore
okt. 30. 18:36
Zsuko, hajrá holnap!! :)
38615. Hannelore (válaszként erre: 38612. - BeBa77)
okt. 30. 18:33

De kedves vagy! :)

Sajnos nem sikerült. A tesztek is negatívak lettek, úgyhogy ma vérvételt csináltattam, és a hcg-m 0.5 alatti. A progeszteronom 48.6, azon vsz. nem múlt.


Arról mit tudtok, hogy ha összesen 2 embriónk van egy tároló edényben lefagyasztva, akkor a köv. beültetésen mindkettőt kiolvasztják, és ha csak egyet akarok beültettetni, akkor a másik elvész? Vagy visszafagyasztják? Mi van ilyen esetekben? Köszi a válaszokat!

38614. Honey38
okt. 30. 11:02

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni h melyik brno-i klinikát válasszam. Igazából jó lenne olyan ahol akár fotóval/érdeklődési körrel is összenézik az embert a hasonlóság érdekében. Nem tudom milyen hosszas a várakozási idő, van-e magyar konzuláns ott amit javasolnátok.

Illetve nem tudom ha lenne itthon rokon donor az mennyire lenne bonyolult és hosszadalmas, mert lehet mèg ez ez is szóba jöhet.

Előre is köszönöm az infókat!! :)

38613. zsuko84 (válaszként erre: 38612. - BeBa77)
okt. 30. 09:51
Köszönöm szépen! 😊
38612. BeBa77
okt. 30. 09:14

Zsuko84 minden jót holnapra!


Hannelore hogy vagytok? Sokat gondoltam rátok!

38611. Klaudia550 (válaszként erre: 38610. - Zsuko84)
okt. 29. 19:55
Annyira durva, hogy erre nincs garancia es biztos recept hogy mikor sikerul es mikor nem :(
38610. zsuko84 (válaszként erre: 38609. - Klaudia550)
okt. 29. 19:41
Én is progeszteron hiányos vagyok és én is a magasabb progeszteron híve vagyok. Vannak viszont akik azt mondják, hogy a túl magas sem jó. Nekem sajnos a 290-es és az 528-as szinttel se sikerült, még csak el sem indult semmi.
38609. Klaudia550 (válaszként erre: 38608. - Zsuko84)
okt. 29. 19:01
Bevallom azért kérdezem, mert nekem anno 5 éve, a sikeres beültetésem előtt 288 volt a progeszteron szintem es sikerult a beultetes. Alapvetoen nekem progeszteron hianyom van amúgy :/ és a 25 - 50 kozotti ertek annyira alacsonynak tunik. Persze nem osztom az észt 😅
38608. zsuko84 (válaszként erre: 38607. - Klaudia550)
okt. 29. 16:42

Szia! Én úgy tudom, hogy 25-50 nmol/L között ideális beültetés előtt, de bevallom én ezt a fórumról jegyzeteltem ki. Egy időben többször előfordult ez a téma itt. Arra viszont nem emlékszem, hogy valamelyik klinikától vagy más orvostól vagy kutatásokból került-e levonásra ez a következtetés. Én ezt azért tartom elfogadhatónak, mert amikor elkezdik a progeszteron pótlást, akkor ugye egy minimál értékről indul a progeszteron szint. A pótlással elkezd emelkedni. A beültetés a pótlás megkezdésétől számított 5. napon van. Ha normál ciklust néznénk, akkor ugye az ovulációtól számított 7. napon kellene a progeszteron szintnek minimum 40 nmol/L-nek lennie (ezt orvos mondta nekem). Ha ebből indulok ki, akkor az 5. napon a 25-50 közötti érték reális.

Az viszont biztos, hogy a beültetés után a klinika is a minimum 40 nmol/L-t tartja jónak.

38607. Klaudia550
okt. 29. 14:20

Sziasztok!

Erdeklődni szeretnék, hogy a beültetés előtti progeszteron értékének 25 - 50 kozottinek kell lennie. Ezt az értéket a klinikán mondták?

38606. Zafi (válaszként erre: 38605. - Zsuko84)
okt. 28. 12:30

Köszönöm szépen.

Lehet így lesz, s hétfőig nem emelek.

38605. zsuko84 (válaszként erre: 38604. - Zafi)
okt. 28. 12:14
Ha esetleg úgy döntesz, hogy emelsz az adagon, akkor én úgy csinálnám, hogy napközben is használnék. Szerintem jobb az, ha a progeszteron pótlás úgy oszlik el, hogy kb 8 óránként adagoljuk. Csak az meg nagyon aránytalan, ha reggel 1 Prolutex, napközben 100 mg Ultrogestan, este meg 300 mg Ultrogestan. Mondjuk nem is nagyon értem, hogy miért csak 100 mg-os Ultrogestant kapsz. Én lehet hétfőn reggel is nézetnék egy progeszteron szintet és az alapján lenne érdemes eldöntened.
38604. Zafi (válaszként erre: 38603. - Zsuko84)
okt. 28. 11:59

Igen, beültetés előtt 4 órával volt a vérvétel (önszorgalomból nézettem)

100 mg-os az utrogestan.

Délután gondolom pluszban egy utrogestant. Azt is tudom, hogy ha elkezdem, nem hagyhatom abba leépítésig.

Vagy az esti 3-at emeljem 4-re?

Nem tudom jót teszek-e ezzel?!

38603. zsuko84 (válaszként erre: 38602. - Zafi)
okt. 28. 11:03

Szia!

Ezt az értéket tegnap mérték a beültetés előtt?

Én itt a fórumon korábban olyan infókat írtam össze, hogy a beültetés napján 25-50 nmol/L érték az megfelelő, utána pedig legyen 40 nmol/L felett. Elvileg jó a progeszteron szinted, de én például azt szeretem, ha 50 nmol/L felett van, valahogy biztosabbnak érzem. Én ázik közé tartozom, akiknek alacsony eleve a progeszteron szintje.

Ultrogestanból melyiket használod? A 100 vagy a 200 mg-ost?

38602. Zafi
okt. 28. 10:46

Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni.

Tegnap volt a 6. beültetésem.

Nézettem progeszteron szintet, 14.24 ng/ml (45 nmol/L) lett.

Nem alacsony szerintetek?

Reggel 1 prolutex és este 3 utrogestan a pótlás, viszont elgondolkoztam hogy pluszban is kellene-e még. (orvos szerint nem, tavaly egy 7 hetes vetélésig jutottam, ezért aggódom nagyon)

Köszönöm.

38601. zsuko84 (válaszként erre: 38600. - Juli76)
okt. 27. 19:57
Köszönöm szépen!😊
38600. Juli76 (válaszként erre: 38595. - Zsuko84)
okt. 27. 19:35
Akkor szorítok!🙏🙏🍀🍀🤞🤞
38599. zsuko84 (válaszként erre: 38598. - Hannelore)
okt. 27. 10:50
🤞🍀
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook