Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
38658. Hannelore (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 6. 18:03

Köszi Szinike, hogy megosztottad a sikerrel zárult történetedet! Sok boldogságot kívánok én is nektek, a többiekhez csatlakozva! Örültem nagyon!

Én személy szerint ki vagyok éhezve a sikertörténetekre. Annyi a bonyodalmas eset, eredménytelen próbálkozás itt, és a különböző egyéb fórumokon, hogy egy idő után az ember azt hiszi, szinte lehetetlen küldetés egy sikeres beültetés. Már gondoltam is rá, hogy de jó lenne, ha többen írnának azok közül, akik örömteli hírekkel szolgálhatnak. Kell hogy valami bennünk is tartsa a reményt, akik még előtte vagyunk a pozitív teszteknek, megnyugtató ultrahangoknak.

38657. Babszi76
nov. 6. 17:26

Sziasztok.

Kicsit régebben voltam fent itt az oldalon. Most visszaolvasgatok. Pár hete befejeztem a Medrol kúrát már örültem hogy indul a mandula erre méhgyulladást kaptam. Elment kb másfél hét.. Kaptam antibiotikumot. Remélem nem befolyásolja a Medrolt. A napokban fog megjönni. Vállaltuk NYITRÁN az IViget. Ez lesz a 3.próbálkozás.Reorogenesysben javasolták az ERA tesztet de arra nincs most keret mindennel együtt. Izgulok. Szeretném ha már sikerülne❤️

38656. zsuko84 (válaszként erre: 38655. - BeBa77)
nov. 6. 17:22

Köszi, minden rendben van. Még várakozó üzemmódban vagyok. 😊 Írok mindenképp!

Már a péntek is nemsokára itt van, hamarosan megkapod a picurt. 😊

38655. BeBa77
nov. 6. 15:52

Zsuko,minden rendben?

Nagyon szorítok!

Majd írj!

38654. zsuko84 (válaszként erre: 38653. - BeBa77)
nov. 4. 07:00

Hű, az nagyon szép méhnyálkahártya méret! Nagyon ügyesen felturbóztad. 😊 A méhpempőt dicsérik, de én még hormonok mellett nem mertem enni. Ezek szerint akkor is jótékonyan tud hatni.

Drukkolok!

38653. BeBa77
nov. 3. 19:41

Nálunk kicsit felpörögtek az események,ugyanis nov.13.-ára volt a tervezett FET. De a nov.2.-ai UH-n már 12mm volt a méhnyálkahártya,úgyhogy előrehozták nov.10.-re.

Amit másképp csináltam,az a napi 3x1 estrofem,1x1 prednisolon,1x1 clexan,vitamin E,vitamin D4000,femibion 1, 1x1 folát mellé/ ezek voltak eddig is/ reggelente beveszek egy pici méhpempőt. Reméljük most minden rendben lesz🙏

38652. BeBa77 (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 3. 19:28

Remélem szépen sorban mind írhatunk hasonló,örömteli sorokat!

Sok boldogságot,jó babázást!

Mindenki másnak kitartást,és mielőbbi sikert kívánok!

38651. Klaudia550 (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 3. 15:14
Tiszta szívből gratulálok ❤️❤️❤️
38650. B8311 (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 2. 21:28
Szívből gratulálok és minden jót kívánok!
38649. zsuko84 (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 2. 19:42
Gratulálok! 😊
38648. Mancs75 (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 2. 18:34
Gratulálok, nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek.😘
38647. beáta4 (válaszként erre: 38646. - Szinike)
nov. 2. 17:19
Szívből Gratulálok!!!❤️❤️❤️
38646. Szinike
nov. 2. 16:11

Sziasztok Kedves Lányok!

Rég nem jelentkeztem, bár nincs olyan nap hogy ne olvasnám soraitokat!!

Kis biztatásként írnám mindannyiótoknak hogy megszületett a kislányunk , gyönyörű , egészséges baba!

Aki nem ismerne annak egy kis info rólam ☺️

Itthon öt saját sejtes lombik után döntöttünk a teljes donor mellett, mert már nem tudtak stimuláció hatására sem csak max egy p.sejtet kinyerni belőlem.

Reprofitban második próbálkozásunk sikerült , Bagócsi Dr volt az orvosunk.

Beülti után Femibiont, magnéziumot plussz a szokásos progreszteron kúp-gyógyszer -injekciót kellett használnom, plussz kihangsúlyozta hogy nincs fekvés, sok séta stb , de feküdni nem, úgyhogy amin most változtattam az az volt hogy napi kétszer sétáltam , két hétig szabin voltam.

Remélem kicsit tudtam segíteni .

Nagyon drukkolok akik most kezdtek, kitartást kívánok!!

38645. zsuko84 (válaszként erre: 38644. - Bisketti)
nov. 2. 15:19
Megértem. Az a helyzet, ha még tudnának is 1-2 petesejtet nyerni, azoknak még el kellene jutni az 6. napig, hogy fagyasszák őket és még a PGS vizsgálaton is át kellene menniük. Nekem azt mondta a Reprofit, hogy a statisztikák alapján minimum 4 petesejt kell ahhoz, hogy legalább 1 eljusson az 5. napig és a PSG vizsgálaton pedig csak minden negyedik embrió megy át. Ez alapján elég csekély az esély a saját sejtesnél. A petesejt donoros esélye 60%.
38644. bisketti (válaszként erre: 38643. - Zsuko84)
nov. 2. 12:12
Februárban 0,15 volt. Elkezdtem szedni a mindent(is), erre júlisban 0,04. Most októberben 0,07.Szóval a számok is azt mutatják, hogy donor az utunk. A lelkemen kell dolgozni, hogy elfogadjam, hogy nem "csalok" azzal, ha meg sem próbálom a saját sejtest...
38643. zsuko84 (válaszként erre: 38641. - Bisketti)
nov. 2. 11:29
Szia! Pontosan mit jelent a korai petefészek kimerülés? Mennyi lett az AMH-d? Úgy látom kb egyidősek vagyunk. Ha alacsony az AMH-d, akkor Brno biztos a petesejt donorost fogja javasolni. Nekem is alacsony volt az AMH-m, 0,54 és egyből a donorost javasolták, de én az itthoni 3 lombik után szerettem volna kint is egyet megpróbálni és ezt jeleztem a Reprofitnak. Természetesen a saját sejtest is megcsinálják, ha kéri az ember. Nekem az itthoni orvosok bénázása után muszáj volt tudnom, hogy tényleg ennyire reménytelen-e a helyzetem. A Reprofit sokkal jobb eredményt ért el nálam jóval kevesebb hormonnal, mint amit itthon valaha elértek. Persze aztán a genetikai vizsgálaton elhasalt szegény embriónk, utána rögtön donoros kört kezdtünk. Tény és való, hogy donorossal sokkal jobbak az esélyek.
38642. Mancs75 (válaszként erre: 38641. - Bisketti)
nov. 2. 11:25
Szia, szeretettel üdvözlünk és várjuk a kérdéseidet. 😊 De azért nem árt a fórumot sem visszaolvasni, amennyiben az időd engedi, mert rengeteg hasznos infót találsz visszamenőleg is.😉
38641. bisketti
nov. 2. 10:56
Sziasztok! Új vagyok a csoportban. Röviden rólam/rólunk. 39 éves leszek,férjem 45. Itthon még nem volt lombikunk, 2 meddőségis szakember mondta, hogy korai petefészek kimerülés a diagnózis. Így itthon (a magyar rendszert ismerve (első telefonos konzira 6 hónap az időpont) neki sem "lendülünk". Irány Brno. Reprofi klinika mellett döntöttünk. Dec.4-én lesz az online konzultáció, igazából azért meg szeretném kérdezni a saját sejtes esélyét (bár én magam is tudom, a számok alapján, hogy nem sok esély van rá)....és el is fogadom a donoros utat (de hallanom kell a dokitól is). Április közepén szeretnénk a donoros beültetést, mert a férjem március végén költözik haza végleg Németországból. Már fagyasztattunk le kiskatonákat a Reprofitba, biztos-ami biztos alapon..ők jó helyen legyenek :) Szóval addig olvasok, utána nézek, és minden... Próbálok ezermillió és egy vizsgálatot megcsináltatni, de néha és nagyon elveszek az információk között. Ahogy titeket olvaslak elég "összeszokott" csapat van, esetleg betolakodhatok közétek? És mivel az út elején járunk, lehetnek számotokra bugyuta kérdéseim... Köszönöm! Kitartást Mindenkinek :)
38640. zsuko84 (válaszként erre: 38639. - Lombikozunk2023)
nov. 1. 17:14
Sajnálom, hogy nem sikerült. 😔
38639. Lombikozunk2023 (válaszként erre: 38637. - Zsuko84)
nov. 1. 16:43
Sziasztok, sajnos nekünk sem sikerült. Ma már meg is jött. A folytatást még nem tudom, a november nekünk most elég sűrű, meg nem is tudom mit javasolnak ilyenkor. 1 fagyasztottunk van, a koordinátor azt írta egyeztet aztán majd jelentkezik. Lehet december, ha akkor még szóba állnak velünk az ünnepek miatt.
38638. Hannelore (válaszként erre: 38636. - Zsuko84)
nov. 1. 11:46
Abbahagyhattam, igen, tegnap megérkezett a Reprofit jóváhagyása. Elfogadták szerencsére a 8. napos vérvételi eredményt. Pár napon belül várhatóan küldik a következő protokollt. Aztán meglátjuk, hogy mennyire összeegyeztethető az egyéb dolgainkkal még egy idei próbálkozás.
38637. zsuko84
nov. 1. 09:01
Lombikozunk2023 nálad megvolt már a vérvétel? Bár lehet rosszul emlékszem és most csütörtökön vagy pénteken esedékes.
38636. zsuko84 (válaszként erre: 38635. - Hannelore)
nov. 1. 08:58

Te már abbahagytad a gyógyszereket vagy használod még a hivatalos vérvételig?

Igen, megvolt tegnap a beültetés és megkezdődött a két hetes - kissé idegtépő - visszaszámlálás. 😊

38635. Hannelore (válaszként erre: 38633. - Zsuko84)
nov. 1. 07:52
Nagyon köszi Zsuko, neked is a plusz infókat! Alkalomadtán ez is nagyon hasznos lehet nekem és másnak is. Mi mindenre volt tegnap kapacitásod! ;) Gondolom megvolt tegnap a beültetés, most jön a napok számolása.. Valakinek most már ideje lenne, hogy sikeres beültetése legyen a csoportban. :)
38634. Mancs75 (válaszként erre: 38632. - Hannelore)
okt. 31. 18:48
Nagyon szívesen és sok sikert és szerencsét!🍀
38633. zsuko84 (válaszként erre: 38630. - Hannelore)
okt. 31. 17:29

Én még annyit tudok a Th1/Th2 és az NK vizsgálatokhoz hozzátenni, hogy Fülöp Angéla doktornő a Medicovernél és a G1 intézetben készített vérvételeket javasolja. A Medicoverben talán 3-4 ezer Ft-tal drágább a kettő vizsgálat, mint a G1-ben. A Synlab ilyen vizsgálatait valami miatt nem szereti. És egy másik immunológiával foglalkozó orvosról, Fülöp Vilmosról is tudom, hogy ő például csak a G1 vizsgálatát fogadja el, azt mondta, hogy a Synlabost ne vigyem, azt nem hajlandó megnézni.

Ahogy Mancs75 írta, a ciklus 17-25. napja között kell a vérvételt megcsináltatni. Még annyival egészíteném ki, hogy nem csak beteg nem lehetsz, antibiotikumot nem szedhetsz a vizsgálat előtt minimum 1 hónapig, hanem hormonkezelést sem kaphatsz előtte minimum 1 hónapig.

38632. Hannelore (válaszként erre: 38631. - Mancs75)
okt. 31. 17:03
Köszi ezt a tanácsodat is!!
38631. Mancs75 (válaszként erre: 38630. - Hannelore)
okt. 31. 16:14
Még annyit tennék hozzá a teljesség kedvéért, hogy az első beültetésnél nálam sem volt megtapadás, utána jött a vetélés-missed ab-vetélés, és igazából egyetlen hasznos tanácsot kaptam, a legutolsó alkalommal, amikor én kezdtem el gondolkodni a hogyan tovább-on. Nekem márciusban volt utoljára Th/NK vizsgálatom, de bevallom, nem emlékszem a ciklusnapokra. Talán a 17-25. nap közt…? Én mindig a G1 Intézetben voltam (többen írták itt, hogy a G1 Labor valamivel olcsóbb, az ott van a G1 Intézet mellett), a jelentkezéskor úgyis elmondják a tudnivalókat. Én azért javasolnám a G1-et, mert ha esetleg kell immunológiai kezelés, akkor ott a doktornő a saját intézményben végzett vizsgálatot preferálja. A Synlabnál is van hasonló vizsgálat, arról, ill. az elfogadottságáról viszont nem tudok mit mondani, de hátha másnak van velük tapasztalata.
38630. Hannelore (válaszként erre: 38629. - Mancs75)
okt. 31. 15:50
Igen, bennem is pontosan így állt össze az eddig olvasottak alapján, ahogy te a két hozzászólásodban összefoglaltad. Tökéletesen osztom a gondolatmeneteidet. Köszi hogy a magadra vonatkozó kitérőket is hozzátetted! Érlelem magamban a dolgokat, aztán szerintem nekiindulunk most amint lehet megint. Az immunológiai laboron gondolkodom egyedül. Azt ciklusfüggően mikor kell csinálni, tudjátok? Beteg nem voltam különösebben az utóbbi hónapokban, így remélhetőleg az nem lenne akadály.
38629. Mancs75 (válaszként erre: 38623. - Hannelore)
okt. 31. 15:25
Én valószínűnek tartom, hogy pontosan ugyanazt a protokollt fogják adni, akár Bagócsi, akár a helyettesítő kolléga. Egy sikertelenség után (ami valóban a statisztikák szerint is teljesen reális, és abszolút nem ad okot kétségbeesésre) szerintem nem fognak mást javasolni, sem pedig újabb vizsgálatokat kérni, legalábbis ha magamból indulok ki. Nálam két vetélés és egy missed ab volt, de a klinika válasza mindig az volt, hogy mivel voltak megtapadások, egyszer pedig szívhang is, így nagyon jó a prognózis, mindenképpen érdemes folytatni. Semmit nem javasoltak, én próbáltam ötletelni, felsoroltam a nálam levő eltéréseket és hogy ezekre milyen kezelést kaptam, és végülis mindet kizártam mint vetélési okot. Mikor az utolsó vetélés után megelégeltem a dolgot, és új vizsgálat irányába indultam el, akkor már adtak konkrét javaslatot, hogy ezen belül melyik a legpontosabb eredményt adó, és ez nagyon hasznos tanács volt, de ez volt az egyetlen. Ahogy korábban is szóba került, a kinti klinikák nem meddőségi intézmények, leegyszerűsítve felénk annyi a dolguk, hogy beteszik az embriót. Ha valaki úgy érzi, hogy ez nem elég, mert azért az a ritkábbik eset, amikor elsőre sikerül, akkor bizony érdemes egy magyarországi meddőségis orvost keresni és vele megkonzultálni a dolgokat.
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook