Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
39147. zsuko84 (válaszként erre: 39145. - Dorina83)
febr. 3. 07:20
Szia! Nagyon sajnálom. 😔 Nekem azt írta a klinika, hogy 3 hónapot kell várni. Itt nem tudom, hogy 3 ciklusra gondoltak-e, mert nekem az most hosszabb lenne, mint 3 hónap, de én maradok annál, hogy 3 hónapot várok és kész.
39146. Mancs75 (válaszként erre: 39145. - Dorina83)
febr. 2. 14:10
Nagyon sajnálom, hogy így alakult. 😔 Az viszont mégis jó, hogy megúsztad a műtétet…Nekem a vetélések után mindig azt írta a klinika (Reprofit), hogy három ciklust ki kell hagyni, és a negyediknél lehet újra kezdeni.
39145. Dorina83
febr. 2. 13:02

Sziasztok

Hát nekem nem került sor a műtétre,tegnap spontán elvetèltem...ma màr nem làtott semmit uh-n a doki.Szerintetek mennyit kell várni ilyenkor hogy a fagyasztott embriókat beültessèk?Az itthoni dokim azt mondja egy ciklust várjunk meg.A klinikának majd hétfőn írok,csak kiváncsi vagyok hogy ilyenkor is kell-e várni 3 hónapot?

39144. zsuko84 (válaszként erre: 39143. - Ente)
febr. 1. 08:02
Köszi az információkat! Örülök, hogy végül sikerrel jártatok.
39143. Ente (válaszként erre: 39142. - Zsuko84)
jan. 31. 21:56

Nagyon keveset lehet hallani erről az eljárásról. Nincs kiforrva ez a technika, kevés orvos csinálja. A Laporoszkopos részét altatásban végzik igen. Saját sejtes és donoros lombik esetén is ajánlott (mèhfiatalító) . Sok jót olvastam róla külföldi cikkekből ezért próbáltam én is ki. Sajnos nekem nem hozott semmilyen változást. Se a mensim indult el tőle se a petefészkeim.


5ev mindenféle alternatív és gyógyszeres kezelések után, Csehországi meddőségi klinikan többszöri sikertelen beültetés után, végül egy ukrán petesejtdonoros klinika hozta meg nálam a sikert.

39142. zsuko84 (válaszként erre: 39141. - Ente)
jan. 31. 21:39

Szia! Köszi az infót! Ez akkor saját sejtes és donoros lombik esetén is hasznos tud lenni?

Ezt altatásban csinálják? Bocsi, ha hülyeségeket kérdeztem, de ebben a témában egyáltalán nem vagyok otthon.

39141. Ente (válaszként erre: 39124. - Zsuko84)
jan. 31. 19:54

Sziasztok! Igen én voltam PRP kezelésen. Egy adag ment a mèhembe, meg egy-egy a petefészkekbe. Először vettek le egy adag vért, majd egy speciális centrifugalis gépbe helyezték (bocsi nem ismerem a szakaszavakat) , ez utan Laporoszkopos műtét volt. Egy adag ment a méhbe, egy-egy adag a petefészkekbe. Kb 30 perc alatt kész is voltam.

Nekem sajnos nem segített semmit. Bár az orvos figyelmeztett is előtte hogy azok a nők esélyesebbek akiknek nem olyan pocsék a hormonszintjük mint nekem. Szoval ha már nincs menstruáció és az AMH 0,1 alatt van akkor ez a szer se fog segíteni sajnos.

39140. Dorina83 (válaszként erre: 39139. - Lombikozunk2023)
jan. 31. 13:35
Hàt ez olyan mintha én irtam volna😁Nálunk is hasonló a helyzet.Anno a Tapolcai lombikunk előtt a fèrjemnek is rossz volt a spermiogrammja,de nála hormonális gondok is voltak,mert clostibegyt-et és bromocriptyn-t is írtak ki neki + a folandrol-t ajánlottàk,rá 3 hónapra tökèletes lett a spermakèp.Viszont ott az én petesejtjeimmel voltak gondok.Aztán eltelt egy év,szedettem vele vitaminokat,mégis romlott neki.Valószínűleg emiatt lett nekünk is kevés embrió.Most mi is elhatároztuk(vagyis leginkább én) hogy egèszsègesebben élünk,kivizsgàlàsok,vitaminok,stb...egyik pillanatban még teljesen pozitív vagyok,meg lelkes,aztán ràmtör a depi,hogy mi lesz ha nem sikerül...Ráadásul mindkét sógornőmnèl sorban potyognak a babák,nagyon nehèz így lelkileg.
39139. Lombikozunk2023 (válaszként erre: 39137. - Dorina83)
jan. 31. 11:31

Köszönöm, aranyos vagy🙂

Még esetleg valakinek valamilyen jó tipp spermiumszám növelésre?! Profertilt és Folandrolt rendeltem most a páromnak, meg hajtom sportolni csórikámat 😆 A kajára is jobban fogok figyelni, mert nagyon össze-vissza ettünk eddig.

Meg persze nekem is kellene pár vizsgálat, visszaolvasgatom miket írtatok régebben. Úgy beszéltük meg, hogy 3 hónapig most nagyon rágyúrunk!

Csak olyan nehéz, néha elkap a hév, hogy most megcsináljuk és sikerülni fog, néha meg úgy elkeseredek, hogy mi lesz, ha még most sem fog összejönni.

39138. Hannelore (válaszként erre: 39135. - BeBa77)
jan. 30. 14:07
Nekünk is csak 3 embrió lett donoros körből, PICSI-vel és MACS-el. A párom spermiogramja nálunk se igazán jó. Valószínüleg ezzel függhet össze.
39137. Dorina83 (válaszként erre: 39136. - Lombikozunk2023)
jan. 30. 13:33
Hát persze hogy sikerülni fog!Kitartás és türelem kell hozzá.Én drukkolok nagyon😉
jan. 30. 13:02

Sziasztok, köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok és próbáltok segíteni. Közben válaszolt a klinika, miszerint a progi elegendő volt, 35nmol/l értéknél szoktak emeltetni az adagon… már bánom, hogy közben nem nézettem én is.

Nem voltam még semmilyen vizsgálaton, mert még “csak” három beültetés volt összesen, abból is az egyikre kb 10-20% esélyt adtak, mert nem blaszto volt csak kompakt morula állapotú.

Ami a páromat illeti a dns fragmentáltság rendben volt viszont csökkent spermiumszám van és a normál alakú spermiumok arány épp határérték volt utoljára. A többi értékek szépen javultak a vitaminoktól.

A doki azt mondta e miatt lehet a megtapadással probléma, próbálkozni kell és egyszer összejön.

39135. BeBa77 (válaszként erre: 39130. - Lombikozunk2023)
jan. 30. 10:01

Sajnálom,hogy nem sikerült.

A progi nagyon kevés,nekem az orvos a 80 felettit tartja jónak. 3 naponta jártam ellenőriztetni.

Viszont szerintem donorosnál 2 embryó,az nem túl jó arány.

39134. elika (válaszként erre: 39131. - Licsili)
jan. 30. 05:58
Szia. Az orvos ajánlotta. Nálam méh "fiatalításra" alkalmazzák.
39133. Dorina83 (válaszként erre: 39130. - Lombikozunk2023)
jan. 29. 21:25
Ha elkezdtek egy új kört,akkor èrdemes előtte pár vizsgálatot beiktatni,esetleg a párodnak is.Nekünk is egy fagyasztott embriónk van,azt mèg megpróbàljuk,de utána ha nem jönne össze akkor komolyabban kivizsgáltatjuk magunkat.Immunológia,páromnàl kromoszóma vizsgálat.Nekünk csak alap vizsgálatok voltak eddig,nem tudom nálatok ez hogy volt.
39132. zsuko84 (válaszként erre: 39130. - Lombikozunk2023)
jan. 29. 21:11

Én abból indulok ki, hogy nekem a beültetés napján 92 nmol/l volt a progeszteronom, utána FET+8. napon pedig már csak 63 nmol/l, nagyon visszaesett. Lehet, hogy nálad a beültetés napi érték jó volt, de simán előfordulhat, hogy utána leesett az érték. Én is 2 Cyclogestet kaptam. Szerintem neked kicsit többre van szükséged.

Milyen vizsgálataid vannak meg?

39131. Licsili (válaszként erre: 39125. - Elika)
jan. 29. 20:46

Szia!

Olvastam róla és elég jókat írtak, pont ezért nagyon elgondolkodtam rajta én is. 🤩

Doki ajánlotta neked vagy önnagadtól vágsz bele? AMH emelésre, megújításra alkalmazzátok?

jan. 29. 20:23

Akkor jól gondoltam, hogy kevés. A beültetés napján 40-en felül volt, ezért is gondoltam, hogy használom a kúpot és rendben lesz itt minden. Hát mégsem.

Most azt sem tudom mit csináljak, nincs több fagyasztott embrió. Kezdjek jobban belemerülni különféle vizsgálatokba vagy csak próbálkozzunk tovább, ahogy dr.B. javasolta. Ez volt az első donoros körünk 1et és 1fet.

39129. Dorina83 (válaszként erre: 39127. - Lombikozunk2023)
jan. 29. 19:51
Szia.Sajnàlom hogy nem sikerült.Nekem az első friss embriós beültetés sikerült,igaz sajnos csak az 5. hètig fejlődött.Most várok a műtètre.Szerintem is kevès ez a progi,nekem et+14. napon 96nmol/l volt.
39128. zsuko84 (válaszként erre: 39127. - Lombikozunk2023)
jan. 29. 19:43

Szia! Sajnálom, hogy nem sikerült a beültetés.

Szerintem kevés ez a progeszteron. A beültetés napján is mérték nálad a progeszteron szintet?

jan. 29. 19:20
Sziasztok, most volt FET-ünk, ami sajnos nem sikerült. Szerintetek FET+13 napon 36nmol/l progeszteron nem kevés? Reggel-este 1-1 Cyclogestet kellett használnom.
39126. zsuko84 (válaszként erre: 39125. - Elika)
jan. 28. 18:35
Engem tényleg érdekelne, hogy mi lesz a tapasztalatod ezzel kapcsolatban. Remélem beválik nálad ez a kezelés. 🍀
39125. elika (válaszként erre: 39124. - Zsuko84)
jan. 28. 13:20

Köszi a választ. Nekem most lesz ilyen kezelesem majd akkor én írok segített e.

Hátha hasznos lesz valakinek az infó.

39124. zsuko84 (válaszként erre: 39123. - Elika)
jan. 28. 08:27
Szia! Arra emlékszem, hogy korábban már valaki írta a fórumon, hogy próbálta a PRP kezelést, de nem emlékszem, hogy ki volt. Hátha ránéz még a fórumra, aki volt ilyen kezelésen.
39123. elika
jan. 27. 21:12
Sziasztok! Senki sem ismeri a méh PRP t? Nem írtatok ezzel kapcsolatban. Ha volt valakinek megosztaná a tapasztalatait?
39122. Mancs75 (válaszként erre: 39120. - Ivcsi84)
jan. 26. 15:15
Értem, hát igen, sajnos tényleg évek tudnak elmenni nulla eredménnyel, azért mert valamit nem vesznek észre…Nagyon sajnálom és kívánom, hogy ezután minden a legjobban alakuljon és jó hírekkel tudjál jönni.😘
39121. zsuko84 (válaszként erre: 39119. - Ivcsi84)
jan. 25. 20:49
Ó, értem. Legalább az immunpanel rendben van. Remélem a gnrh kezelés segíteni fog.
39120. Ivcsi84 (válaszként erre: 39112. - Mancs75)
jan. 25. 19:51
Azt mondta ha tehetné a terhességet írná fel ő receptre de ugye az meg nem jön össze…. szóval ez a 22-es csapdája. A gnrh-t kezelést arra javasolta, hogy egy teljesen inaktív vérzés mentes ciklusból induljunk, és elsorvadjon az endo. Ezt műtét után is szokta javasolni, hogy a mélyebb rétegekből is eltűnjön. Köszönöm a tanácsod, erősen gondolkozom.. Ha 2 éve találkozunk a professzor úrral megspórol az ember egy kört és abból megvan a műtét, dehát ha nem is tudja az ember csak vakon fut faltól falig. 😟
39119. Ivcsi84 (válaszként erre: 39116. - Zsuko84)
jan. 25. 19:42
Szia! Igen teljes immunpanelen is voltam, hála égnek ott minden rendben. Igazából endometriozist is azt hittem kiszűrtük beültetések előtt… mert volt egy altatásos diagnosztikus méhtükrözésem. Na ez azért nem fél év alatt került oda azt mondta a professzor úr….
39118. Dorina83 (válaszként erre: 39117. - Mancs75)
jan. 25. 19:19
Köszönöm a javaslatot,nagyon kedves vagy😘pontosan erre gondoltam én is(infertilitás panel),trombózis hajlamot néztek már a polip műtètemnèl,az ok.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook