Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíj végső összege fórum

Nyugdíj végső összege (beszélgetős fórum)

9. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Ildi992)
2018. júl. 19. 13:49

Ha 40 év után megigényled a nyugdíjat, de továbbra is meg tudod tartani ugyanezt a 8 órás munkaviszonyt, ugyanezzel a munkabérrel, akkor jársz a legjobban. Ugyanis akkor kapod a nyugdíjat is, és a munkabért is.

Ez esetben majd később, ha már valóban nem dolgozol, lehet kérni, hogy a nyugdíj-megállapítást követő évben (években) szerzett szolgálati idővel, jövedelemmel számolják újra a havi nyugdíj összegét.


Sajnos vannak munkáltatók, akik (nem tudom miért) azt mondják, ha megigényled a nyugdíjat, attól kezdve nem tudunk foglalkoztatni. Ez a variáció neked nem jó, mert a nyugdíj mindig kevesebb, mint akármilyen munkabér.

8. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Sonosa)
2018. júl. 19. 13:05
miért nem telefonon érdeklődsz?
7. apeeng (válaszként erre: 4. - Sonosa)
2018. júl. 19. 12:14

Az én esetemben is hasonló történt, de nagy örömömre kinyomozták a hiányzó hónapok okát..megtalálták a régi cégem jogutódját, és bevasalták rajtuk a klf adókat, stb..a mai napig áldom a lelkiismeretes előadót.

Nem sumákolnak, oka van, hogy húzódik az elbírálásod.


Amúgy tértivevényesen írj, de félfogadáskor hívhatod az előadót is..az emil felesleges, nem hiteles.

2018. júl. 19. 12:08
Kérdésem az lenne, ha 40 év munka után nem megyek el nyugdíjba, mert az életkor szerint megyek el, az plussz egy év még. Tehát 40 évvel, vagy életkor szerint járok jobban nyugdíjba vonulásomnál anyagilag? Köszönöm a válaszokat előre is.
2018. máj. 24. 15:03

Ne e-mailt, levelet írj nekik, amelybe belevésed a nyugdíjas törzsszámodat is (ők az alapján tudnak beazonosítani a saját nyilvántartásukban). Írd meg nekik, hogy x. időpontban nyújtottad be a nyugdíjmegállapítási kérelmedet, eltelt y. hónap, határozatot és az eddig küldött előlegekről elszámolást még mindig nem kaptál. Fénymásolatban csatolt nekik azt az iratot, amit beküldtél, és amin rajta van vagy az átvételi bélyegzőjük, vagy a postai feladóvevény, akármi igazolás az elküldésről...

És ne síma levélben küldd el, hanem úgy add fel, hogy arról megfelelő igazolást adjon a posta.

2018. máj. 24. 12:21

Sziasztok! Van valaki aki hosszabb ideje csak nyugdíj előleget kap?

Én már több mint fél éve csak ezt kapom, még nem jött a végleges határozat. Elérni ezügyben senkit nem tudok, egyenlőre emailekkel bombázom az "illetékeseket". persze válasz arra sem jön.

3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. ápr. 4. 14:18

Egész biztos több lesz!

Arra nagyon vigyáznak, hogy még véletlenül se küldjenek többet előleg címén, mint a majdani tény Nehogy elköltsd, és ne tudják vissza-szedni tőled!

2. Hanami (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. ápr. 4. 11:51
Több lesz a nyugdíjad, kb olyan 20%-al.
2016. ápr. 4. 11:45
Valaki tudja azt, hogy ha elmentem nyugdíjba és kapok egy megállapított nyugdíjelőleget, akkor annál több vagy kevesebb lesz majd a megállapított nyugdíjam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook