Farokciszta (beszélgetős fórum)


15. coreyhaim (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2016. ápr. 7. 10:14
általában magától elmúlik, nem szoktak ujra szúrni ,legalábbis én tuti nem engedtem volna, foltozzák ahol megszúrtak ,de az olyan milliméteres nagyságú tűszúrás hogy kizárt hogy ne forrjon össze...hát igen, ezért sem szeretnék császárral szülni , ha arra kerül a sor.
14. coreyhaim (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2016. ápr. 7. 10:13
nem emeltem meg abszolút , tudom mitől fájhat , ha folyik az agyviz .. egyébként meg, a mellettem ágyon fekvő öreglány fel is kelt ,és neki semmi baja nemlett semmilyen fejfájás !! plusz még alig ivott vizet is. szóval nem ezen múlik,.érzékenység kérdése, én sajnos elég fejfájós vagyok már egy sima frontot is megérzek. ki így ki úgy viseli...
13. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - Coreyhaim)
2016. ápr. 6. 23:58

A fejed azért fájhatott mert fel emelted műtét után a fejed, amit epidurálás után TILOS!!!!! Mivel visszafolyik azt hiszem az agyvíz vagy mi.. nekem is mondták vigyázzak császározásnál..... a szobatársamnak is így fájt... mert állandóan ficánkolt... nem feküdt nyugodtan..

Ilyenkor újra szokták szúrni.. hogy ne fájjon a fej..

2016. ápr. 6. 23:52
Nekem is volt kb 20 éves lehettem egy dió nagyságú a sebészetről egyből a kórházba utaltak, és még aznap megműtöttek, helyi érzéstelenítéssel el ájultam a fájdalomtól, így csak a végére tértem magamhoz. Nem varrták össze egy hétig tisztogatták tamponozták.. a csempét majd leszedtem közben, sajnos nagyon fájdalmas volt. :-( Aztán úgy engedtek haza hogy bármikor kiújulhat :-( ha nem tisztították ki jól. Így nyitott sebbel haza is engedtek, idővel összeforrt. Ez volt már 26 éve és lekopogom, azóta sem jött vissza, bár néha bizsereg a műtét helye.
11. pilus
2016. ápr. 4. 23:31

Nekem még 18 éves koromban csinálták,a múlt században:)))Helyi érzéstelenítéssel.Az epidurálisról akkor még nem hallottam.Nem fájt,de rossz volt h hallottam mindent.

Kb. 1 hétig lehettem ott.Az első 3 napban-ha jól emlékszem-kábitóztak:))))--ópium cseppeket kaptam,h ne kelljen wc-re mennem.Nem volt jó,nem éreztem tőle jól magam,de hogy pontosan mi volt a bajom,arra már nem emlékszem:)) De semmi gond nem volt,szépen gyógyult,sosem nyílt ki.Később sem okozott semmi gondot.

10. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Coreyhaim)
2016. ápr. 4. 20:02
Nekem csak az esés miatt nyílt szét. Ha nem nyalom végig a lépcsőt, nem lett volna gond. De hát ugye egyszerűbb lemenni a csigalépcsőn hörcsögketreccel partvissal lapáttal a kézben lemenni :D
9. coreyhaim (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2016. ápr. 4. 14:33
nem tudtamn h ennyire gyakori ez a szétnyilás, nekem is volt, mai napig ott a helye de leszarom.......
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2016. ápr. 4. 14:08
Engem műtőttek vele, mert 4x jött vissza csapolás és felnyitás után rövid időn belül. 2010-ben csinálták meg, nekem egy 5 cm darabot távolítottak el. 3 napot voltam bent összesen. Epidurális érzéstelenítés mellett kb fél óra volt az egész. Azóta nincs gondom vele, az már más téma hogy a sebész hentes munkát végzett mert úgy vart össze mint egy kötözött sonkát, plusz varrat szedés előtt 1 nappal még sikeresen leestem otthon a lépcsőn végig szántva 4 fokot, természetesen szétnyílt egy bő 2cm hosszúságon így dupla időbe telt a gyógyulás.
2016. ápr. 4. 13:10
engem műtöttek 2009 fele, már nem emlékszem. gerinc érzéstelenités de soha többet. nekem rossz emlékek vannak. i9ttam vagy 20litert fel sem keltem 24 óráig és olyan fejfájásom volt h azthittem meghalok de még napokig miután hazamentem. aztan amikor már elvileg lehetett volna ülni, nekem szétszakadt a sebem, közölték h ujra össze kéne varrni rendes befekvéssel mondtam soha. akkor mondták h ok akkor menjek kötözésre minden nap.. igy nekem elhúzódótt és kb 3 /4 év alatt gyógyult be ......de ez csak nálam volt sztem, neked nemleshz ez. áltban szerencsétlen vagyok ilyen téren
6. barbicska (válaszként erre: 3. - Pilus)
2016. ápr. 4. 12:15
igen az,sajnos :(
5. barbicska (válaszként erre: 2. - Coreyhaim)
2016. ápr. 4. 12:15

de,arra :(

Tapasztalat?

2016. ápr. 4. 10:53
A NLC forumban van inditva egy ilyen topik,rengetek hozzászolás van,tanulmányozd.
2016. ápr. 4. 10:44
Nekem is dermoid cisztám volt.Erre gondolsz?Az volt ott a farokcsontnál.
2016. ápr. 4. 09:43
nem a dermoid cisztára gondolsz ? mert nekem az volt
2016. ápr. 4. 08:48

Kedves Tagok!


Esetleg van köztetek olyan, aki hasonló problémával küzd,mint én?

Valaki, aki már a műtéten is átesett?

Sajnos már 2,5 éve szenvedek vele,és a műtét előtt állok, ezért várnék véleményeket a dologról.

Előre is köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook