Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban lakom... fórum

Panelban lakom... (beszélgetős fórum)


17. diagonalt (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 13. 06:48

Nálunk azért ennyire nem borzasztó a helyzet,mert csak a fürdőkben és a konyhában megy át a szellőzőn minden hang,és egyéb.Tehát van hogy olyan szag van,mintha elszívtunk volna néhány cigit,vagy éppen pulykát sütnék,de ezeket el lehet viselni.A felettünk lakó néni faklumpában jön-megy a laminált padlón,a kiskutyája meg a radiátort ugatja.:)

Igazából igyekszem maximálisan toleráns lenni,és amivel csak lehet nem zavarni a szomszédokat,de ez az ünnepnapi fúrás faragás már tényleg sok.Illetve nem tartják be a csendórákat.Meg úgy alapvető társadalmi normákat.Én sem szólok,hogy ugatja a radiátort,mert kutya és az dolga,meg a faklumpa sem zavar..meg persze van akinek csak akkor jut ideje fúrni,de ne ünnepnapon,csendórában.

16. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - Diagonalt)
2008. máj. 13. 06:14

A te szomszédaiad meg majd esetleg gyereksírásra panaszkodnak majd:))

Értelek én egyébként ,és ha nem is 10emeletesben,laktam társasházban,és tisztán hallottam hogy az alattunk lakó Kevinkének mit énekel az apukája fürcsi közben...még csak hallgatóznom sem kellett:DD

15. diagonalt (válaszként erre: 14. - Korcsolya)
2008. máj. 13. 06:05

Meg értem az érveidet.Én mist kényszerültem,remélem csak 1-2 évre be a betondzsungelbe,de amint lediplomáztam és munkátkaptam,azonnal beruházunk egy kertes házra.

Szerencsére nálunk nem raknak tüzet,de azért néhány éve rendszeresen feltörték a pincéinket,és lassan szabadul a fickó,és nagy az esély,hogy visszajön ide léhűtősködni.Alig várom...

2008. máj. 12. 21:44

Én 30 évig panelban (10-esben) laktam,de szerencsére kiszabadultam családiba és nagyon élvezem.A szomszédok is befogadtak minket,vissza nem mennék semmi pénzért.

Panelban semmi nyugta nem volt az embernek.Vagy lakásfelújítás,vagy a folyosón fociztak a gyerekek és tuti a mi ajtónknak rugdosták a labdát.Vagy tüzet csináltak a szórólapokból,volt hogy rendőrök kerestek valakit.Szóval nem hiányzik.

2008. máj. 12. 21:24

Mi most is panelban lakunk, és laktunk 10 emeletesben is, de be kellett tudni, hogy ha bárki bárhol kalapált. MIvel a saját lakásában mindenki azt csinál amit akar, bár betartva a jószomszédi viszonyt, illik előre szólni.

A kisgyerekes szülők szomszédjait sem irigylem egyébként, azokat is el kell viselni, pedig a gyereket az ember magának szűli. És mégis a szomszédok is viselik a sok éjszakai sírást, fogkinövést, hascsikarást, stb.

Ami a kertes házakat illeti, ott sem fenékig tejfel minden azért.

12. diagonalt (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 12. 15:55

No igen,de ott csak maximum négy szomszédod lehet,és az egyiktől már egy úttest is elválaszt...esetleg ha beleszámoljuk a két sarokszomszédot...no itt csak egy emeleten van ennyi.Ebből aztán van alsó meg felső is.

No meg olyan elszigeteltek az emberek.Van,hogy az alattunk lakó nem ismer meg.Vagy amikor valamelyik rágyújt a liftben,és nem foglalkozik azzal,hogy neked éppen gyermek van a szíved alatt vagy sincs,és meg is sértődik amikor rászólsz,hogy cigivel ne.

Laktam kertes házban,és húz is visszarendesen a szívem.

2008. máj. 12. 12:09
Ettöl eltekintve engem is bosszantana biztosan...most ép a szomszéd füstöl a jó szélcsendes időben,pedig én kiteregettem ....ez van...mindennek van előnye és hátránya is...
2008. máj. 12. 12:08
Lehet munkaidőben ő is dolgozik és most ér rá saját maga megcsinálni....sajnos egyre kevesebben tudják emiatt betartani az ünnepnapokat:(
9. diagonalt (válaszként erre: 8. - Süti-baba)
2008. máj. 12. 12:03
Nah pontosan erre gondoltam én is.
8. süti-baba (válaszként erre: 6. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 12. 11:54
Jó de ne ünnepnapkor tegye, én mindig tolrerálom a kedves szomszédaimat, csak örülnék egy kis nyugalomnak :( Tegye azt hétköznap munkaidőben amikor mindenki más dolgozik. ennyi.
7. diagonalt (válaszként erre: 6. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 12. 11:48

Újítottunk fel mi is lakást,de maradéktalanul betartottuk a csendórákat,itt viszont van,aki magasról tesz erre.

A másiknak a házimozaja dübörög,de úgy hogy remeg alattam a padló...

6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 1. - Diagonalt)
2008. máj. 12. 11:42

Egy 10emeletes panelban is el kell végezni a munkákat,aki olyan helyen lakik,kalkulálja ezt is be.kertesben is kopácsol a szomszéd és zenét hallgat,ugyanannyira lehet zavaró az is.

Sok helyen kiirják a lépcsőházban hogy ekkor és ekkor felújítást tervezünk,szives türelmüket kérjük és efféle.De akkor is meg kell csinálni.Ha te fel akarod újjítani a lakásodat egyszer,valószinüleg másokat is fog zavarni.Lehet a szomszéd azt irja be egy fórumba hogy te X órakkor porszívóztál és ő pont akkor akart szunyálni.....

Aki nem egyedül lakik egy tanyán,bizonyos dolgokat el kell viselni...

2008. máj. 12. 11:34
Nálunk is ép lakástfelújítás van a szomszédban örüllök neki h most teszi.:(
2008. máj. 12. 11:28
Hát, ez sajnos benne van a pakliban! :o(
3. diagonalt (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2008. máj. 12. 11:08

Nem...

Csak valami barom veszettül kopácsol a lépcsőházban,és zárt ajtó mögött is olyan mintha itt tenné.Így nem lehet pihenni.

2. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Diagonalt)
2008. máj. 12. 11:06

???

Nálatok ragasztva vannak a képek a falra?:(

2008. máj. 12. 11:03
Éppen valami barom kopácsol meg fúr a lépcsőházban,és az jutott eszembe,hogy vajon csak nálunk ennyire kedvesek az emberek,hogy nem képesek kicsit sem figyelemmel lenni egymásra,vagy mindenhol ilyen?Amúgy egy 10 emeletes panelről beszélünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook