Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakáshitel tapasztalatok 2016 fórum

Lakáshitel tapasztalatok 2016 (beszélgetős fórum)


2017. márc. 24. 12:51
Szeretnék lakáshitelt venni, de nem tudom, hogy jár-e az egy gyermekemre járó kedvezmény, mert már volt a nevemen ingatlan (bár erre sem hitelt sem gyermek kedvezményt nem vettem igénybe). A gyermek 14 éves és használt lakást vennék. Tud-e valaki segíteni, hogy milyen kedvezmények járna Lakás előtakarékossági betétnél mindenkinek jár 4 év után a 72000.-Ft-os kedvezmény (minden banknál?) ha igen mi szabályozza?
18. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Hunny)
2016. ápr. 1. 13:05

Érdekes, pedig én viszonylag kevés hitelt vettem fel, és a jövedelmem minimális százalékát fizetem törlesztésre, mégsem engedtek egy fillérrel sem több hitelt akkor, mint amit kaptam.

Változnak az idők. :)

17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Hunny)
2016. ápr. 1. 13:02

Igazad van ezek szerint. Ezt találtam:

[link]

16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Hunny)
2016. ápr. 1. 12:57
Én régebben vettem fel, pedig akkor még nem voltak ilyen szigorúak a feltételek sem, de a legtöbb helyen kezest is kértek, meg be kellett írnom, hogy kb. mennyi rezsit fizetek, hány eltartott gyerekem van, stb.
15. Hunny (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2016. ápr. 1. 11:54
Nem tudom, h te mikor vettél fel hitelt, én kevesebb mint 2 hónapja. A törvény pedig törvény, a jövedelem 50%-ig terhelhető. A 150e Ft pedig csak egy példa volt, fogalmam sincs, és nem is az én dolgom, h kinek mennyi a bevétele.
14. forrest2010 (válaszként erre: 13. - 937a2a883a)
2016. ápr. 1. 10:25
Na erre lenne jó az a segítség amiről papolnak ! ha azok kaphatnák , akiknek leginkább szükségük lenne rá !
13. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Lina*)
2016. ápr. 1. 07:22

Egyiknél sem. Ugyanis az önerőnk végül nem lett meg teljesen. Most tovább gyűjtögetünk, mivel nem csak az önerőt kell fizetni, hanem az illetéket, ügyvédet, bútorokat. Mi meg csak a házra szeretnénk a hitelt, nem a berendezésre meg egyebekre. A szocpolt is felvesszük, de az sem önerőnek számít, mivel még nincs meg a gyerek. Ilyenkor ez megelőlegező hitel, amit majd nem kell visszafizetni, ha meglesz(nek) a gyerekek.


Az a rossz, hogy ami most önerőnek kell, abból a szülőfalumban már veszek egy jó házat. Csak ott nincs munka. :( Illetve amit most albérletre költünk, az menne a hitelre. Viszont ez mellett nem tudunk még egyszer ennyit eltenni, hogy gyűljön az önerő. De egyszer akkor is összejön. :)

12. Lina* (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2016. ápr. 1. 07:06
Végül meik banknál vetettek fel hitelt?
11. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2016. ápr. 1. 06:50
A 30 % önrészt kérték évtizedekkel ezelôtt is lakásvásárlásnál, építkezésnél. Sokszor még ez is kevés!
2016. ápr. 1. 06:43
A lényeget leírták előttem többen is. Viszont a bankok változtathatnak, ha nem szegik meg a törvényt. Ezt úgy értem, hogy mi csak 1 bankot találtunk, ahova elég a 20% önerő. Mindegyik mások 30%-ot kért. Igaz, minden hónapban változtatnak a feltételeken vagy van valamilyen akció. Mi ezt pár hónapja néztük és kb 20 bankban voltunk felmérni a terepet, illetve hiteltanácsadóhoz is járunk 1 éve, aki 27 bankkal áll szerződésben.
9. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Hunny)
2016. márc. 31. 22:16
150eFt-ra tuti, hogy nem adnának annyi hitelt, hogy havi 75eFt-ot törlesszenek, ugyanis még azt is megnézik, hogy rezsit is kell fizetni és enni is kéne. Amikor én felvettem a hitelem, azt is megkérdezték, hogy hány kereső van, hány gyerekem van, és mennyi a rezsim. Betették az adatokat egy excell táblába, és az kiszámolta, hogy mennyit kaphatok.
8. Hunny (válaszként erre: 7. - Lina*)
2016. márc. 31. 20:48

Törvényileg van szabályozva, h maximum 80% hitelt vehetsz fel, de valóban jó kérdés, h mit mond az értékbecslő, az ő szava dönt.

A bankokat pedig tényleg érdemes körbe járni, rákérdezni lakástakarék lehetőségekre (most sem késő!), és h milyen egyéb költségek vannak. Van, ahol pl alapból ki kell fizetni a hitelbírálati díjjat, akár kapsz hitelt, akár nem, van ahol semmilyen esetben sem kell fizetni.

Talán mostanság a legjobb kamata a K&H-nak van.

2016. márc. 31. 20:27
Köszönöm,azt hiszem keresek egy hitelügyintézőt.Ha tényleg 20% önerő kell az jó,de már hallottam olyat,hogy 30.És ez is idegesit hogy az ember honnan tudja előre hogy mennyire értékelik fel az adott ingatlant,mert ha alábecsülik és kevesebb hitelt adnak rá,honnan szedem össze a különbözetet.Az a baj lépni kéne mert a lakásárak nagyon emelkednek 😕
2016. márc. 31. 19:19

Azt fontos tudni, h amint aláírtad az adásvételi szerződést, onnantól kötelezve vagy az adott ingatlan megvásárlására. Akár ad hitelt a bank, akár nem.

Szerintem az volna a legcélravezetőbb, ha nyakadba vennéd a bankokat, és ott járnál utána, mert mindenkinek személyre szabott konstrukciót ők tudnak adni.

Mindenképp kelleni fog egy munkáltatói igazolás a jövedelmetekről, ami az utolsó 3 havi bérről szól, alapvetően nem kérnek mást.

Az ingatlan a forgalmi értékének a 80%-ig terhelhető hitellel, vagyis legalább 20% önerőt le kell tenni.

Szintén törvény határozza meg, hogy az összbevételeteknek maximum az 50%-a terhelhető törlesztőrészlettel. Vagyis ha kettőtöknek van 150e ft bevételetek egy hónapban, akkor maximum 75e ft-ot fizethettek törlesztőrészletnek, de ebbe bele kell számítani az összes hitelt, vagyis akár diákhitel, kocsihitel, áruhitel, személyi kölcsön stb.

A CSOK-ot pedig fel lehet venni 1,2 és 3 gyerkőcre is.

5. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 4. - Lina*)
2016. márc. 31. 18:02
Szerintem ez bankfüggô; no meg a ti jövedelmetek, + az önrészetek.
2016. márc. 31. 17:34
Kinéztünk egy 10 milliós lakást.És egy 10600ezreset.A 10 milliósra nem tudok egy gyermeket vállani mert csak 35 nm de a 10600-asra igen.Vajon mennyi a minimum pénz amivel belevághatok a hitelfelvételbe?
2016. márc. 31. 17:32
Nem feltétlenül.Nem akarok 3 gyereket bevállalni,legfeljebb egyet.Inkább az érdekelne mennyire nehéz manapság hitelhez jutni,mire kell figyelni,mennyi az önerő amit elvárnak.
2016. márc. 31. 17:30
Csokra gondolsz?
2016. márc. 31. 17:29
Sziasztok.Lakáshitelt készülök felvenni.Jó lenne tapasztalatokat olvasni olyanoktól akikmostanában vettek fel hitelt vagy most vannak benne.Érdekelne mennyi önerőt kérnek ténylegesen a bankok,meik bank a legjobb.Előre is köszi a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook