Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? fórum

Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
141. bíborka 89~ (válaszként erre: 132. - Metálmackó)
2016. ápr. 1. 09:23
Forrest Gump nem lehet sértés.Hiszen ő megcáfolt minden sztereotípiát.:D
2016. ápr. 1. 06:35

Nem tudom, mennyire lehet jó hosszabb távon az a kapcsolat, ahol az egyiknek "lefelé" kell alkalmazkodnia.

A fiatalember nem töri magát túlságosan, hogy emelkedô tendenciát mutasson.

Nekem úgy tûnik, elvagyogat a maga kis sajnálkozó, másokat,a körülményeket hibáztató maga kis világában.

Nem látom az egészséges ambíciót, a fejlôdni vágyást.

139. Channa* (válaszként erre: 123. - Lusza)
2016. ápr. 1. 05:09

Hát nem tudom. Honnan tudod, hogy a lányka nem olyan egyszerű, mint akiről beszélsz? Azért mert tanultabb?

Ettől még lehet egyszerű....

138. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 20:24
Ha a sorsod nem tudod megváltoztatni, változtasd meg a hozzáállásodat!
2016. márc. 31. 20:14
Persze, csak ne árulja el neki... :D
136. unom (válaszként erre: 134. - Brenor)
2016. márc. 31. 19:09

Értjük, de nem értünk egyet, van ilyen.

Én az egészből azt érzem, hogy bűnbakot keresel, mindenki hibás, csak te nem.

2016. márc. 31. 19:05
Semmi gond. Mi rosszul látjuk, de te vagy a helikopter.
134. brenor
2016. márc. 31. 19:03

Lezártam a témának ezt a részét ti így látjátok én másként, nem vagyunk egyformák. Más oldalról közelítem meg, mint ti, én a nőt nem a társadalmi megbékjózásával nézem, hanem nélküle. Lehet, hogy rosszul magyarázom el ezt az egészet és ha nem írnám hanem mondanám akkor jobban átjönne ez az egész.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. márc. 31. 18:17
Bevallom, egy kávét nem innék meg a társaságodban.
132. Metálmackó (válaszként erre: 103. - Brenor)
2016. márc. 31. 17:33
Ne vedd sértésnek, nem annak szánom. Te olyan vagy, mint Forrest Gump.
131. Panna.33 (válaszként erre: 128. - Lusza)
2016. márc. 31. 17:06

Igazi nyerő páros lesznek a hasonlóval.

Én léptem is, itt nem az a baj, ami a címben szerepel. Terapeuta meg nem vagyok.

130. michelle.r (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 17:03

"Egy normális lány nem azt nézi, hogy miket csinálok és mivel töltöm el az időmet, hanem hogy milyen ember vagyok legbelül"


Az, hogy mivel töltöd az idődet, tökéletes lenyomatot ad a személyiségedről, arról, hogy mivel töltöd az idődet.

129. lusza (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 16:51
Már az beteges, hogy semmi nincs köztetek, azt sem tudod, vonzódna-e hozzád, de máris tervezgetsz, hogy te mit és hogyan fogadnál el.
128. lusza (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 16:51

Amivel foglalkozol, ami érdekel, amilyen az életed, az visszatükrözi azt, hogy milyen vagy. Nem véletlen, ha valaki sokat tanul, szereti a munkáját, lendületes életet él, vidám kedves stb., míg más sanyarog, hogy őt nem érdekli, kitanult valami muszájszakmát, amit nem is akar, nem érzi jól magát egyedül, nem tudja, mihez kezdjen, mi érdekli, miben tehetséges.


Ha összeveted ezt a két embert, abból mi lesz szerinted? Ha egyáltalán elindulna valami, mert nem valószínű, hogy bármi közös lenne bennük.


Az egy dolog, hogy persze, te elfogadnád a másikat olyannak, amilyen, de a másik (már bocs) miért fogadna el téged? Hasonlót keressél magadnak.

127. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 16:25

Valamit elfelejtesz. Azt, hogy jónéhány évtizednyi tapasztalat van mögöttünk; nem a levegôbe beszélünk!

Az ember a saját mentalitását, habitusát, álmait, vágyait, céljait, érdeklôdését, összességében önmagát miért adja föl egy hozzá nem illô ember mellett??

Így nem lehet élni hosszútávon egy ember mellett sem.

Illetve lehet, de az nem élet, hanem szenvedés.

126. MZsanett (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 16:25
De pont ez a lényeg, hogy milyen emberek vagytok belül! Lehet, pont emiatt nem illetek össze.
125. túrógombócka (válaszként erre: 124. - Brenor)
2016. márc. 31. 16:23
akkor mi tart vissza attól, hogy egy kutatóorvosnőnél vagy egy nyelvészprofesszornál próbálkozz? rajta!
124. brenor (válaszként erre: 123. - Lusza)
2016. márc. 31. 16:18

De ti mit értesz kaliberek alatt el tudod magyarázni? Miért kell valakire címkéket rárakosgatni? Honnan veszed azt, hogy azzal a lánnyal nem illenénk össze?

Egy normális lány nem azt nézi, hogy miket csinálok és mivel töltöm el az időmet, hanem hogy milyen ember vagyok legbelül. Nem csak a saját tükörképünkkel jönnénk ki jól. Ha vannak ellentétek az emberek között azt meglehet oldani megfelelő intelligenciával és elfogadással csak kettőnk döntésén múlna az, hogy mennyire toleráljuk egymást.

Én egy eléggé toleráns embernek tartom magam, mert nem csinálnék abból gondot, ha más lenne az életvitele, célja. Csak akkor nem működne ez, ha olyan nagy távolság lenne köztünk, mondjuk 1000 km-re laknának egymástól, na akkor aláírom tényleg nem működne, mert az egy óriási távolság lenne.

Nagyon felületesnek látjátok az egészet, mert emberek személyisége nem olyan egyszerű, mint ahogy leírod nincs olyan, hogy összetett és egyszerű ember. Minden csak egy állapot ami idővel változhat. Most az a jó kérdés, hogyha tetszennénk egymásnak testileg, lelkileg és lennének kettőnk között eltérések akkor tudnánk e egymást tolerálni, ha érzünk egymás iránt és nem az a célunk, hogy egymás dolgaiba kössünk bele akkor működhet. Sőt picit jobb is, ha vannak eltéréseink, mert így akár kiegészíthetnénk egymást.

De sajnos meglátszik rajtatok ez a nagy magyar pesszimista mentalitás, hogy ez nem fog működni az esélytelen, másokat megítélünk nem vagyunk senkivel toleránsak. Úgy érzem elég rossz országban születtem.

123. lusza (válaszként erre: 110. - Brenor)
2016. márc. 31. 15:59

De itt nem arról van szó, hogy te mit tennél meg kettőtökért, hanem az, hogy egy olyan kaliberű nőnek, mint amit leírtál, sajnos te nem vagy partner. Tehetnél bármit, egyszerűen nem illenétek össze. Sem természetre, sem életvitelre, sem célokra, tervekre, álmokra.


Egyszerű lánykával jól ellennél, ő is beérné azzal, amit nyújtasz.

122. michelle.r (válaszként erre: 103. - Brenor)
2016. márc. 31. 15:11
Most nagyon elkezdtem reménykedni abban, hogy trollkodsz :)
2016. márc. 31. 15:01
Én például először magyar szakot jelöltem meg, de hálát adok az égnek, hogy nem vettek fel. Rájöttem, hogy nem érdekel az irodalom.
120. MZsanett (válaszként erre: 119. - Mutáns Jane)
2016. márc. 31. 15:00
Sokféle. Volt fizika szaktól kezdve orvosiig sok minden, még magyar szak is, de nagyon sokan meggondolták magukat. Legalábbis akikkel érettségi óta beszéltem.
119. Mutáns Jane (válaszként erre: 117. - MZsanett)
2016. márc. 31. 14:57
Öööö... a szakterület, amit választottak... szóval hasonló volt, vagy sokféle?
118. Mutáns Jane (válaszként erre: 112. - Brenor)
2016. márc. 31. 14:56

"én egyszerűen nem tudom egyedül magam elfoglalni"


kontra


"kevés emberrel jövök ki jól"


Nem érzed, hogy valójában ez a te problémád?

117. MZsanett (válaszként erre: 96. - Érdekes73)
2016. márc. 31. 14:45
Nálunk meg 30 emberből 20 egyetemre ment:D Utána meg sorban hagyták ott azt az egyetemet, amit választottak és mentek máshova.
116. MZsanett (válaszként erre: 94. - Brenor)
2016. márc. 31. 14:44
De ha valaki gyenge jellemű, kellő önismerettel megerősödhet. Csak ez sokakat nem érdekel...
115. MZsanett (válaszként erre: 94. - Brenor)
2016. márc. 31. 14:43

Én mindig is azt hittem, tudom, mi akarok lenni, bele is kóstoltam abba a szakmába, de egy idő után rájöttem, hogy nem érdekel és egyáltalán nem szeretném ezt csinálni. Pedig 13 éves koromban fogalmaztam meg magamban és ki is tartottam mellette, kisebb szünetekkel. Azt hittem, azok közé tartozok, akiknek gyerekkoruk óta van egy hivatástudatuk, de most kiderült, hogy nem:D De nem vagyok elkeseredve, valahol jó, hogy kiderült az igazság.


Igen, ráadásul túl voltunk terhelve...kémia, fizika, irodalom, biosz, jó súlyos tantárgyak, és mindegyikből rengeteget kellett tanulni. Jó sok elméletet. Érettségi után pedig jó, ha a negyedére emlékszem mindezeknek:D


Aki gyenge jellemű, az akkor is kiütközik, ha diplomás. Van is ilyen ismerősöm...tanult ember, a karrierje is beindult, van kocsija, mindene, pedig annyi idős, mint én. De szegénykén látszik, hogy nem egy határozott típus. Gyerekkorom óta ismerem, ő mindig is ilyen volt.

114. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 109. - Lusza)
2016. márc. 31. 14:40
És az is, hogy apuka dolgozzon a családjáért.
2016. márc. 31. 14:11
Működhet természetesen.
112. brenor (válaszként erre: 111. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 31. 14:07
Jó ezt könnyű mondani. Nem mindenki egyforma én egyszerűen nem tudom egyedül magam elfoglalni, de ettől még nem érzem magam alsórendűnek. Csak rossz, hogy nincsenek nagyon barátaim, mert kevés emberrel jövök ki jól. Annyi olyan program van amit szívesen csinálnék kettesben, de így szívás, hogy még nem találtam olyan lányt aki vonzó lenne számomra.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook