Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szüleim halála utána a 4 testvérem kirakhat a házból? fórum

Szüleim halála utána a 4 testvérem kirakhat a házból? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2016. ápr. 17. 06:07
jogiforum.hu
102. 937a2a883a (válaszként erre: 100. - Bionet58)
2016. ápr. 16. 21:07
Gondolom a fórumindító úgy ment el dolgozni, hogy utána nézett. De itt nem is ez volt a lényeg és a kérdés, hanem az öröklés és a hozzá tartozó dolgok.
101. LadyBird 2015 (válaszként erre: 100. - Bionet58)
2016. ápr. 16. 19:27

Nem jogosult ápolási díjra a hozzátartozó, ha:

ápolási díj folyósításának időtartama alatt keresőtevékenységet folytat és munkaideje - az otthon történő munkavégzés kivételével - a napi 4 órát meghaladja. Tehát: dolgozhatott mellette, de maximum napi 4 órában.

2016. ápr. 16. 18:57

Akkor lehet négy óra ápolási mellett, ha az ápolt nem szorul 24. órás felügyeletre. Fizetni nem fizethetsz magad helyett mást meg azért, hogy ápolják, vagy nézzenek rá, az ápoltra, ha te az államtól azért kapod az ápolásit, hogy vele legyél. Ezt lovagolta meg a testvéred. Itt, evvel adtál egy hatalmas támadási felületet.

Azért írtam, menj ügyvédhez, vagy ha nincs rá lehetőséged, kérjél bíróságokon tanácsot, meg jogsegély szolgálatokon. Tanácsos többtől, és összevetni a tanácsokat, és ahol egyezik a szerint cselekedni.


Itt a sok arctalan, névtelen embertől, akik nem ismerhetik sem a jogot, sem a konkrét esetet hiába kérsz. Csak gondod lehet belőle, és könnyen meglehet, hogy az időből is kifutsz, és már nem tudsz intézkedni.

99. Jázmin1975 (válaszként erre: 97. - Bionet58)
2016. ápr. 16. 18:03

Mért ne mehettem volna el Ápolási mellet dolgozni?

4 órás bejelentett munkám lehet,de többet nem engedélyeznek.

98. bionet58 (válaszként erre: 23. - Jázmin1975)
2016. ápr. 9. 15:06
Minden bíróságon van jogi tanácsadás ingyenesen. Menjél el, vidd az összes iratodat, és kérjél tanácsot. Akár több bíróságon i, és vesd össze az információkat. Ők azért napra készek, ismerik a jogszabály változásokat.
97. bionet58 (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2016. ápr. 9. 14:39

Sajnos ápolási mellett nem mehettél volna el dolgozni. Evvel együtt fogadj egy ügyvédet, mégpedig sikerdíjast. Annak nem érdeke, hogy évekig húzza az ügyet, és az az érdeke, hogy nyerjetek, mert egyébként nem kap egy fillért sem.


Mennyi ideig ápoltad a szüleid? Van valaki aki tudja tanúsítani? Vagy számlák, bármi egyéb?

96. 3d787b167a (válaszként erre: 21. - Jázmin1975)
2016. ápr. 7. 22:17

Pfff!


Részvétem!

95. 3d787b167a (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2016. ápr. 7. 22:16
:)
94. 937a2a883a (válaszként erre: 93. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 7. 16:00
Nem muszáj megjelenni. Ha nem megy el, akkor is megtartják a tárgyalást, csak nem zárható le az ügy. Viszont, ha nem megy el, de hivatalos levélben nyilatkozik, (hogy lemond vagy nem mond az örökségről) amit elpostáz, akkor azt is elfogadják. Viszont igen, a tárgyalás költségét ki kell fizetni ott helyben, akárhányan is vannak.
93. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 91. - Jázmin1975)
2016. ápr. 7. 15:27

A hagyatéki tárgyaláson úgyis mindenkinek meg kell jelenni és nyilatkozni (no meg fizetni).

Ha csak egy örököst kellene (majd) kifizetned, az már tûrhetô...

92. zebracsikó (válaszként erre: 91. - Jázmin1975)
2016. ápr. 7. 13:55

Senki nem rakhat ki a házból, ezen ne aggódj. Résztulajdonos is vagy az örökséged miatt.


Azt viszint megtehetik, hogy kérik az örökrészüket, s ekkor vagy kifizeted nekik, vagy eladod a házat és abból fizeted ki nekik a rájuk eső örökrészüket.

2016. ápr. 7. 13:25
Kiderült ,hogy a 4 testvéremből csak egy van aki ellenem van.Még eddig nem tudom majd később is így lesz e még.Egyik nővérem az jóba van a másikkal akivel mi nem beszélünk.És az akivel beszélek azt mondta én nem vagyok ellened nem fogok segíteni haragudni rám a másiknak akivel nem beszélek.Bátyám is azt mondta ő nem fog ki rakni a házból csak nem tudom mennyire hihetek neki mert nemigazán voltunk sose olyan jó viszonyba.
90. forrest2010 (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2016. márc. 30. 10:36
Hajdanán a férjem is megkapta , h minek kellett elkótyavetyélni a házat ? következő évbe egy hasonló 4x-es áron kelt el abban az utcában ! a röhej az volt , h pont annak a rokonnak az apja rohant azonnal a közvetítőhöz aki reklamált , neki volt sürgős !
89. forrest2010 (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2016. márc. 30. 10:32
...gondolom nem úgy rakta be , h más ne nyúlhasson hozzá , mert azt is írta , h odaadta a betétkönyvet a testvérének akkor , mikor berakta a pénzt , gondolom azért , h nem mondhassanak semmit a tesók !
88. forrest2010 (válaszként erre: 84. - Gribedli***)
2016. márc. 30. 10:30
Nálunk hajdanán / 20 éve / a lányunk szerette volna megvenni Anyósomék házát , egy öreg vályogház volt , nem lakott már otthon egy testvér se , 4 milláért kelt el , febr . 28.-án írták alá az adásvételit , mi április végén tudtuk volna kifizetni , mert Apám háza akkorra kelt el szintén annyiért , de a sógoroknak sürgős volt , nem tudtak várni ! akkoriban kicsit bántott , de mára hálát adok a Jóistennek , h nem sikerült megvenni ! adódott sokkal jobb lehetőség . :)
87. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Jázmin1975)
2016. márc. 30. 10:28
Ezt nem értem, kicsit lejjebb még azt írtad, hogy te kezelted apukád pénzét és a te nevedre tetted a bankba. Most azt írod, hogy a nővéred kezelte.
86. forrest2010 (válaszként erre: 84. - Gribedli***)
2016. márc. 30. 10:23
Gribedli , azért egy pasi túl sokat nem tud tenni / főleg , ha nem is akar ! / ha van nő is , aki ápolhat , a felesége + vagy akar v nem , de rákényszeríteni ? ha nem akarja csinálni ? Gondolom jó nagy a korkülönbség a testvérek között , lehet ? h haragudtak is az idősebbek , h mi a manónak kellett ? még ? lehet ? h a testvérek gyerekei hasonló korúak , mint a fórumnyitó .....az élet cifra dolgokat produkál !
85. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Jázmin1975)
2016. márc. 30. 10:04

Azért az nem úgy megy, hogy annyit kérnek, amennyit akarnak, mert nagyjából annyit kérhetnek, amennyit ér a piacon.


Végülis egy bátyád lemond, tehát 3-at kell kifizetned. Ennyit kibírnál?

84. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Jázmin1975)
2016. márc. 30. 09:54

Árverezéskor nem veheted meg te a házat. Legalábbis tartozásoknál ez így van. Ha van annyi pénzed, hogy megvehesd, akkor nem is kellene árverezni mert akkor már ki tudnád fizetni a tesóidat.


Amúgy érdekes, hogy csak te ápoltad anyukádat, a bátyád meg mindvégig a szomszédban lakott, és mégis azzal fenyegetnek, hogy halála után neked el kell menned. Az ilyenek nemhogy mint testvér, nem szeretnek, de ezek szerint az anyjukért sem raktak arrébb egy gyufaszálat... Igaz, ez csak saját véleményem, jogi vonatkozása nincs.

83. Channa* (válaszként erre: 81. - Forrest2010)
2016. márc. 29. 20:26

Mi a mai napig nem bántuk meg:D

Nálunk ez így megy, és igen hallom, hogy sok családban viták vannak ilyen helyzetben, pedig ilyenkor az amúgy is nagy veszteség mellett össze kellene fogni még inkább....

2016. márc. 29. 20:03

A másik oldalon egy kapott az 5-ből 1 telket , és sok év múlva azt mondta , csak azt sajnálja , h nem adta el a telkét és abból épített volna az anyjáék telkére egy házat magának .

Sokfélék az emberek , én csak reménykedem benne , h az én gyerekeim között talán , nem lesz ilyen ! A lányunk kapott , mikor a férjem említette , h a saját részét ráíratná a fiunkra , de annyi mocsokságot lát , hall az ember , h nem merném ezt se meglépni , mert ki tudja mi lesz még , mit hoz az élet ! volt már olyan is , h a szülők földönfutók lettek , mikor már mindent odaadtak ! ki tudja mi lenne jó ?

81. forrest2010 (válaszként erre: 79. - Channa*)
2016. márc. 29. 19:55
Ti nagyon jó testvérek lehettek , h képesek voltatok normálisan megoldani ezt a gondot , az emberek többsége nem ilyen ! Nálunk 5-en voltak Anyumék testvérek , ketten rengeteget dolgoztak , h legyen fedél a fejük fölé , a 3. szolgálati lakást kapott , de a 2 otthonlakóé lett a szülői ház és telek , Anyumnak ez rettenetesen fájt ! és nem is csodálkozom ma már rajta , akkor mondtam neki , h azoknak nincs , most majd lesz ! de ők élhették a saját kis életüket , nem voltak olyan gondjaik , mint a többieknek és pénzbe megkapták végül azt az összeget Anyumék is , ami akkor egy telek ára volt , tehát mindegyiknek jutott !
2016. márc. 29. 19:46
Az ember fantáziája messze elmarad az élet produkálta esetektől , biztosan nagyon sokan tudnának mesélni a saját életükből olyan történeteket amit egy nagyon jó fantáziával megáldott író se tud összefabrikálni .
2016. márc. 29. 18:05

Annyira borzasztó számomra ilyet olvasni.

Nálunk nem volt ilyen gond. Mi hárman vagyunk testvérek és egyértelmű volt, hogy a szülői lakás azé lesz, akinek nincs lakása. Nem volt vita. Nekem volt, a húgunknak is volt, a bátyánknak nem volt, így ő lakik benne a családjával azóta is.

Nem volt kifizetés, nem volt marakodás. Mi így lettünk nevelve. A biztosítási pénz három felé ment, mindenki úgy gazdálkodott belőle, ahogy akart, a temetést hárman fizettük.


Tudom, sok helyen a testvérek nem ilyenek, én ezt el nem tudom képzelni....

De ha már ilyen van, akkor általában úgy van, hogy eladják az ingatlant és elosztják az összeget. Most ez neked fórumindító nem túl jó, mert nem elég majd az a pénz arra, hogy vegyél másikat. De már nincs mit tenni, hacsak te meg az a bátyád, aki lemond a javadra nem győzitek meg a másik három testvért, hogy tegyék ők is ezt.

Esetleg felvehetsz hitelt, amiből kifizeted őket és akkor tied a ház, de más megoldás nincs. Senki nem fogja elárverezni. Nem is értem miért írt ilyet valaki. A hagyatéki eljárásnak nem része az ingó és ingatlan értékesítése, ezt mindig az örökösök intézik a hagyatéki tárgyalás után.


Ha apukád betétkönyve az ő nevén volt, akkor a hagyatéki leltárban szerepelnie kell, és akkor abból is megkapod a részed. Ezt majd említsd meg a jegyzőnek. Ha viszont a nővéred nevén volt, akkor attól mindenki búcsút vehet.


Tehát, 2 eshetőség van:

1.) eladjátok a házat és 5 felé osztjátok a pénzt

2.) veszel fel hitelt és kifizeted a testvéreidet és akkor tied a ház.


Ha a másodikat tudod véghez vinni, akkor arra figyelj, hogy a kifizetést ügyvédnél vagy jegyzőnél tedd meg, nehogy később az legyen, hogy nem fizetted ki őket.


Részvétem!

És remélem, hogy úgy jössz ki ebből az egészből, ahogy neked a legjobb!

Sok sikert! És ügyes legyél! Senkinek ne higgy, minden legyen lepapírozva!

78. LadyBird 2015 (válaszként erre: 76. - Gizus58)
2016. márc. 29. 15:18
Kivéve akkor, ha már réges-rég a saját nevén szerepeltette a pénzt:((
77. gizus58 (válaszként erre: 70. - Forrest2010)
2016. márc. 29. 15:02
Igen olvastam én is.
76. gizus58 (válaszként erre: 74. - Jázmin1975)
2016. márc. 29. 14:58
Ezt jelezzétek a közjegyzőnek, és majd ő kikéri hivatalosan a banktól ha van ,az egyenleget,számlamozgást.Ha volt pénz, akkor annak nyoma is van akár mit mond a testvéred.
75. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 74. - Jázmin1975)
2016. márc. 29. 14:47
Ennek utána lehet nézni hivatalosan! Max. a közjegyzô fogja hivatalból kikérni. Amúgy logikus: eltapsolta vagy zsebre tette.
74. Jázmin1975 (válaszként erre: 67. - Gizus58)
2016. márc. 29. 14:29
Köszönöm! Nem tudtam az Édesapámnak most lesz a hagyatéki tárgyalása de Volt sporolt pénzük csak az a baj ,hogy nővéremre bízta hogy mindig ő ment bankba le kötetni.Mikor meg kellet volna a pénz a temetésére azt mondta ő nem ér rá be menni a bankba majd akkor odaadja ha Édesanyánk meg hal.Sajnos elég gyorsan be következet a halála Most is kértük most meg azt mondta semmiféle pénz nincs hagyuk őt békén.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook